» »

Fabijanijev most in kolesarji

Fabijanijev most in kolesarji

Temo vidijo: vsi

jype ::

Tako je. Njihov režim se tukaj ne bi obnesel, ker bi vozniki motornih vozil mirno ignorirali prednost, ki jo imajo kolesarji - kar počnejo že zdaj.

Ker so kolesarji v tem primeru življensko ogroženi, enaka situacija pa se ponavlja ves čas, je eden redkih uporabnih načinov prevzgoje voznikov ta, da se jim fizično onemogoči vožnja, ki šibkejše udeležence ogroža. To pomeni, da se ceste zgradi tako, da je najvišja možna hitrost dovolj nizka, vožnja po cesti pa tako zahtevna, da vozniki nimajo možnosti niti za hitro vožnjo, niti za izgubo koncentracije, ker se sicer zaletijo v temu namenjene ovire.

jype ::

O, lej, še enega sem našel:

http://www.sodisce.si/znanje/sodna_prak...

Samo padel je s kolesom, ko je voznik peljal mimo, pa mu je sodišče prisodilo odškodnino - do nobenega kontakta med kolesom in avtomobilom sploh ni prišlo.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: jest10 ()

Mehmed ::

jype je izjavil:

Mehmed> Radi bi vzeli avtom en pas sam da se izognejo temu delu.

Vzeli? Avtomobili niso nikoli imeli nobenega, niti si ga z ničemer ne zaslužijo.

Zgornji del je namenjen avtom, spodnji kolesarjem. Da bi bili kolesarji lahko na zgornjem, bi ga morali vzeti del namenjen avtom.
Zato me tudi moti to, ker ne povejo naravnost za kaj jim gre pa da bi se radi vozili med avti. Raje mi lazejo kako so pesci in invalidi prikrajsani, da dosezejo svoje.

Loocas ::

kar si našel, je čisto izsiljevanje prednosti... enako velja za primer dveh avtomobilov...

Nizozemska ima že daljši čas kolesarje kakor tudi njihovo razvitejšo kulturo, aplicirat njihov režim tukaj je najmanj polomija


Da, imajo razvitejšo kulturo kolesarjev. Takih kolesarjev, ki ne oznanjajo po forumih, kako bodo kršili pravila in se potem še hvalisali, kako jih bo sodišče zaščitilo.

Pravzprav bi bilo treba tole tvoje pisarjenje poslat na tožilstvo, saj se očitno pripravljaš na izvšitev kaznivih dejanj.

jype ::

Loocas> kar si našel, je čisto izsiljevanje prednosti... enako velja za primer dveh avtomobilov...

Kako, če je kolesar vozil po kolesarski stezi, avtomobil pa po cesti? Ne razumem?

Loocas> Pravzprav bi bilo treba tole tvoje pisarjenje poslat na tožilstvo, saj se očitno pripravljaš na izvšitev kaznivih dejanj.

Aja? Katerega kaznivega dejanja pa?

Loocas> Da, imajo razvitejšo kulturo kolesarjev. Takih kolesarjev, ki ne oznanjajo po forumih, kako bodo kršili pravila in se potem še hvalisali, kako jih bo sodišče zaščitilo.

Ko sem kolesaril po Nizozemski mi ni bilo treba predpisov prekršiti niti enkrat, da bi se tako zaščitil pred vozniki motornih vozil. Iz nekega nenavadnega razloga so vozniki motornih vozil vedno pravilno odstopili prednost kolesarjem in pešcem. Pri nas to zelo redko doživim, pa še kadar doživim, se potem avtomobili zaletavajo med sabo, ker nihče ne pričakuje, da se bo avto kar ustavil sredi ceste samo zato, ker nima prednosti pred kolesarjem.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: jest10 ()

Loocas ::

Kako, če je kolesar vozil po kolesarski stezi, avtomobil pa po cesti? Ne razumem?

čisto odvisno od situacije ter lokacije nesreče

Aja? Katerega kaznivega dejanja pa?

točno ti veš katerih, točno

Utk ::

Kako je lahko 27 sekund za kolesarje preveč, ko pa oni ovirajo avte, bi morali pa vsi bit strpni in ne vem kaj. Očitno bo treba spikse nabavit, sprednje in stranske...
Sploh se mi je pa milijonkrat zgodilo, da mi je ustavil avto ko sem hotel čez cesto, kolesar na kolesarski pa ne, tako da moraš čakat sred ceste pred avtom, zaradi nekulturnih kolesarjev, ki ne poznajo pravil niti jih ne brigajo.
Če bi bilo po moje, bi kolesarji na tem mostu dobili svoj štuk, najnižji, pod vodo.

Loocas ::

Vzrok:
"Sodišče prve stopnje je namreč ugotovilo, da je zavarovanec toženke ob ustavljanju s strani policistov zaradi prehitre vožnje izvedel manever, pri katerem je z voznega pasu zelo hitro pripeljal na izključevalni pas ob kolesarski stezi, ki je v istem nivoju in zelo hitro ustavil. Na podlagi tožnikove izpovedi, ki ji je kot življenjsko prepričljivi in izkustveno logični utemeljeno sledilo, je ugotovilo, da je tožnik med vožnjo po kolesarski stezi na levi strani zagledal prihajajoči avtomobil, kako gre proti njemu. Ker je kolesarska steza v istem nivoju kot izključevalni pas, ni mogel vedeti, ali bo zapeljal tudi na kolesarsko stezo in mu s tem zaprl pot, zato je začel zavirati in se z namenom preprečitve trčenja v avtomobil umikati desno proti pločniku, pri čemer je trčil v dvignjen betonski robnik in padel. "

to je to.. refleks.. isto pri dveh avtomobilih.. zdaj razumeš...

_IKE_ ::

jype je izjavil:



Ne razumeš, a od nerazgledanih slaboumnežev drugega tako in tako ni pričakovati. Zato linkov ne bom lepil - lahko jih poiščeš sam. Ko boš povozil kolesarja, boš itak doživel tisto, nad čemer je bil _IKE_ tako osupel.



linke prosim

Loocas ::

zaradi nekulturnih kolesarjev


tako je.. kultura kolesarjev je katastrofalna.. to pa tako ali tako ne opravičuje, da je tudi kultura voznikov avtomobilov na psu...

jype ::

_IKE_> linke prosim

https://slo-tech.com/forum/t531568/p368...

Vse v debati od tu naprej te najprej zelo preseneti, potem pa očitno skleneš, da je tako celo prav in se sprijazniš s tem!

Loocas> tako je.. kultura kolesarjev je katastrofalna.. to pa tako ali tako ne opravičuje, da je tudi kultura voznikov avtomobilov na psu...

Razlika je le v količini mrtvih in pohabljenih. Vozniki imajo še vedno kar lepo prednost, zato so tudi še vedno kar precej bolj strogo obravnavani v zakonodaji.

Loocas> to je to.. refleks.. isto pri dveh avtomobilih.. zdaj razumeš...

Kaj razumem? Da je kolesar padel, ko se je avto peljal mimo, voznik avtomobila mora pa kolesarju plačati odškodnino? Seveda razumem - marsikdo drug pa ne.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: jest10 ()

Loocas ::

Kaj razumem? Da je kolesar padel, ko se je avto peljal mimo, voznik avtomobila mora pa kolesarju plačati odškodnino? Seveda razumem - marsikdo drug pa ne.


takšnih primerov med dvema avtomobiloma imaš kolikor hočeš.. in razlaga v sodnih sporih je enaka, kot sem jo navedel zgoraj.

_IKE_ ::

jype je izjavil:

O, lej, še enega sem našel:

http://www.sodisce.si/znanje/sodna_prak...

Samo padel je s kolesom, ko je voznik peljal mimo, pa mu je sodišče prisodilo odškodnino - do nobenega kontakta med kolesom in avtomobilom sploh ni prišlo.




Ni bilo čisto tako kot ti tu navajaš ....
Policija je ustavljala voznika ( razlog prehitra vožnja voznika) in voznik zavrl in zapeljal desno ter s tem "stisnil" ( sicer brez dejanskega fizičnega kontakta ) kolesarja ob robnik zaradi česar je ta padel. Odgovornost voznika je torej upravičena ...a ne zaradi samo mimo je peljal pa je padel in sedaj mora voznik plačat


Se gremo spet malo populizma ?

jype je izjavil:



Vse v debati od tu naprej te najprej zelo preseneti, potem pa očitno skleneš, da je tako celo prav in se sprijazniš s tem!


Tam je primer drugačen, in verjemi osebno se na mestu voznice ne bi sprijaznil z razsodbo. Še zdaleč ne....


jype je izjavil:


Razlika je le v količini mrtvih in pohabljenih. Vozniki imajo še vedno kar lepo prednost, zato so tudi še vedno kar precej bolj strogo obravnavani v zakonodaji.


Spet so žrtve enih, več vredne kot žrtve drugih ?...tole je tem forumu zelo popularno ...sory a v moji bukvi boš odgovarjal enako če nekoga poškoduješ ali bog nedaj celo ubiješ z skirojem ali šleperjem ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _IKE_ ()

jype ::

_IKE_> Policija je ustavljala voznika ( razlog prehitra vožnja voznika) in voznik zavrl in zapeljal desno ter s tem "stisnil" ( sicer brez dejanskega fizičnega kontakta ) kolesarja ob robnik zaradi česar je ta padel. Odgovornost voznika je torej upravičena ...a ne zaradi samo mimo je peljal pa je padel in sedaj mora voznik plačat

Kako ga je stisnil ob robnik, če sploh ni zapeljal na kolesarsko stezo, po kateri je nesrečni kolesar vozil?

Loocas> takšnih primerov med dvema avtomobiloma imaš kolikor hočeš.. in razlaga v sodnih sporih je enaka, kot sem jo navedel zgoraj.

Naštej vsaj enega, v katerem se sodba sklicuje na objektivno odgovornost zaradi nevarnega predmeta.

_IKE_> Spet so žrtve enih, več vredne kot žrtve drugih ?...tole je tem forumu zelo popularno ...sory a v moji bukvi boš odgovarjal enako če nekoga poškoduješ ali bog nedaj celo ubiješ z skirojem ali šleperjem ...

Žrtve kolesarjev so torej tisočkrat več vredne kot žrtve avtomobilistov? Si to rekel?

_IKE_> Tam je primer drugačen, in verjemi osebno se na mestu voznice ne bi sprijaznil z razsodbo. Še zdaleč ne....

Da imaš težave z realnostjo ni problem nas ali sodnega sistema in dolgoletne sodne prakse, s tem se ukvarja neka druga stroka.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: jest10 ()

Mehmed ::

LorD_DDooM je izjavil:

Tudi dela Ljubljanske kolesarske mreže ne bi kar tako zavrgel, če bi podrobneje prebrskal njihovo stran, bi ugotovil, da so naredili ogromno slik gradbišča in bližnje okolice, med drugim so pohvalili ureditev na Hrvatskem trgu in predlagali razne izboljšave na mestih kjer je to potrebno. Na desnem bregu je sedaj potka katero si poslikal, čeprav prvotno ni bila načrtovana in je še en mesec nazaj tam bil manjši hrib.

Ne samo hrib, ena zgradba za katero so ocitno sele tik pred zdajci dorekli ceno pa jo podrli.

Sprememba štiripasovnega mostu v tropasovnega bo prineslo več koristi: večja bo kakovost zraka, boljše bo zdravje prebivalstva (zaradi čistega zraka in več gibanja), manj bo hrupnega onesnaževanja, večja bo prometna pretočnost vseh prometnih udeležencev, zaradi vsega tega pa bo tudi večja kvaliteta bivanja v mestu.
Skbrb vzbujajoče je dejstvo, da je število smrtnih žrtev zaradi onesnaženega zraka 4x večja, kot je žrtev zaradi prometnih nesreč. Prav tako je število smrtnih žrtev zaradi pomanjkanja gibanja 6x večja od prej omenjenih žrtev prometnih nesreč.

Tole so argumenti, da se jim da svoj pas. Manj prostora za avte, manj onesnazenja, vec ljudi prezivi. (Ker bo onesanezenje sedaj tako nizko lahko tudi premaknemo pesce nadstropje blizje izpuhom)
Manj prostora za avte, vec prostora za pesce, vec se bodo gibali, manj jih bo umrlo. (Ker so mostovi, kjer se lahko sprehajas ob avtih en tak ogromen magnet za ljudi. Senca spodaj nikogar ne zanima, ce nima avta ob strani)
Manj prostora za avte, pretocnost bo vecja. (nimam pojma kako si to predstavljajo)

Nisem se jaz zapicil v peticijo, njena debilnost se je zapicila meni v oko.

_IKE_ ::

jype je izjavil:



Kako ga je stisnil ob robnik, če sploh ni zapeljal na kolesarsko stezo, po kateri je nesrečni kolesar vozil? .


Tako se je nesrečnemu kolesarju zazdelo
Bistveno je, da ni šlo za običajno menjavo voznih pasov in običajno razvrstitev na izključevalni pas, temveč za zelo hiter manever na delu ceste, kjer sta izključevalni pas in kolesarska steza v istem nivoju – za situacijo, ki jo je tožnik v tistem trenutku upravičeno ocenil kot nevarno in je izzvala njegovo reakcijo z umikanjem in zaviranjem, pri kateri je padel in utrpel škodo


Ja avto zagledal, zapaničaril in padel ? .....happy now ???


jype je izjavil:


Žrtve kolesarjev so torej tisočkrat več vredne kot žrtve avtomobilistov? Si to rekel?
.


Še ena od tvojih odlik...podtikanje izjav .....v mojem postu lepo piše da me vrsta vozila NE zanima, kazen mora biti enaka za vse povzročitelje.

Ti na drugi strani nenehno poudarjaš da avtomobili pobijejo tisoče ljudi ( kar dejansko je tudi res ) a na smrti ki jih povzročijo kolesarji pa reagiraš z komentarji v smislu da ni potrebno zadev zakonsko urejat ker teh žrtev ni veliko oziroma so primerljive z žrtvami zaradi padalcev
Torej...kdo sedaj vrednoti katere žrtve so vredne več ?


jype je izjavil:


Da imaš težave z realnostjo ni problem nas ali sodnega sistema in dolgoletne sodne prakse, s tem se ukvarja neka druga stroka.



Meni do sedaj še ni bilo potrebno okoli psihiatrov hodit, nad tabo pa so dotični gospodje glede na tvoje lastne besede že obupal ....


Ah verjetno pa te spet ne razumemo ,smo nepismeni ali intelektualno omejeni ...torej katero od naštetih bo ?

jype ::

_IKE_> Še ena od tvojih odlik...podtikanje izjav .....v mojem postu lepo piše da me vrsta vozila NE zanima, kazen mora biti enaka za vse povzročitelje.

Ja, ampak v ZDA je kazen za povzročitelje v avtomobilih nižja kot za povzročitelje na kolesih. Pri nas je k sreči enaka.

_IKE_> Ti na drugi strani nenehno poudarjaš da avtomobili pobijejo tisoče ljudi ( kar dejansko je tudi res ) a na smrti ki jih povzročijo kolesarji pa reagiraš z komentarji v smislu da ni potrebno zadev zakonsko urejat ker teh žrtev ni veliko oziroma so primerljive z žrtvami zaradi padalcev

Kako bi pa ti to dodatno uredil? Sem te že enkrat vprašal, pa nisem dobil odgovora. Verjetno zato, ker je že urejeno.

_IKE_> Ah verjetno pa te spet ne razumemo ,smo nepismeni ali intelektualno omejeni ...torej katero od naštetih bo ?

Alles zusammen.

McAjvar ::

_IKE_ je izjavil:

Spet so žrtve enih, več vredne kot žrtve drugih ?

Ja, celokupno so zrtve enih vec vredne, kot zrtve drugih, ker jih je _vec_. Na eni strani recimo jurja, na drugi pa ena. Tisoc je vec od ena. A je tezko razumet? Vsaka posamezna zrtev je vredna enako, ampak ti pa, se mi zdi, ignoriras stevilo teh zrtev in te je razumeti, kot da je ena zrtev, ki jo povzroci kolesar, vredna enako kot vseh 1000 zrtev avtomobilistov. Tisoc je kriticno, ena pa precej manj.
"[...] the advance of civilization is nothing
but an exercise in the limiting of privacy."
- Isaac Asimov

jype ::

Kolega s Koroške po ogledu videa zgoraj:

> joj
> bi kr šamar dal unmu
> ki tako blizu stoji da ne morš naprej
> joj kolk bols je po avstriji furat kot kle pr nas
> pa tko lepo se vsi avti umaknejo
> da me nikdar ni blo strah
> ne pa kle pr nas ko mislis da te bo vsak peti zgazu

jest10 ::

In komentar večine:
Kok je fajn vozit po tem mostu, ko se nam ni treba ubadati s kolesarskimi kamikazami

mat xxl ::

Točno kolesarji in pešci imajo pa par sto metrov stran mrtvaški most, ki je namenjen samo njim, naj bodo veseli, da se je še tu za njih prehod naredilo, saj gre za avtomobilski notranji krog, pešci pa imajo še stari most..... mislim, kako jamranje.... pa dajte se malo zamisliti, najbolje , da ostanete doma, vam še "gont" ne bo treba !

s51as ::

Se mi zdi kokr da ste vsi bicikle prvlekl iz kleti samo, da lahko kritizirate ta most nesrečni :)
It's just me myself and I

jype ::

Men se pa zdi kokr da nimate druzga dela k da se po notranjem krogu vozte z avti, mi k mamo resn šiht se pa pol še z bicikli ne mormo normalno vozt.

jest10> In komentar večine:

A to je tista večina, ki se z dizli pripelje v Ljubljano iz ruralnih predelov?

jest10> Kok je fajn vozit po tem mostu, ko se nam ni treba ubadati s kolesarskimi kamikazami

Well, 0:48, 1:30... Ni videt.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

msjr ::

Jure, dej enkrat please se malo zamisli nad svojim načinom vožnje. V dobro tebi in vsem, ki te imajo radi in ki radi prebiramo tvoje poste (ki se ne tičejo prometa).

V glavnem se strinjam s teboj, v mestu naj bo kolesar car, ampak pliz, ne bit samomorilc iz inata. Tukaj nisi boljši kot zakrknjen desničar, ki ne posluša nikogar in proti katerim znaš lepo kaj pametnega napisat in argumentirat. Tudi v prometu je treba spoštovat ostale, pa naj bodo to ostali kolesarji, avtomobili, pešci ali pa motoristi. Malo se umiri in poslušaj svojo jezo, pa boš videl kakšne klamfaš (po forumu in po cesti).

jype ::

V čem je pa finta? Koga pa nisem spoštoval?

mat xxl ::

Komot greš, čez 200 m oddaljen Mrtvaški most, kjer je za avtomobile prepovedano, ali čez stari Zmajski most, pa še na taščo se spomniš, ko se čez pelješ.

Jao kaki jamrači, ja avtomobilisti pa nimamo kaj delati, kot da se tam gor pa dol vozimo, ko je že bencin tako poceni ....

jype ::

mat_xxl> Komot greš, čez 200 m oddaljen Mrtvaški most, kjer je za avtomobile prepovedano, ali čez stari Zmajski most, pa še na taščo se spomniš, ko se čez pelješ.

Ne. Komot gre avto. Ker ti not samo mal motaš pa prtiskaš pedala. Stare mame s cekarji, psihopati z laptopi in dijaki s smešnimi frizurami, vsi po vrsti na kolesih, gredo pa težko.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: jest10 ()

_IKE_ ::

Hipi zna na veliko zahtevat od drugih da naj bodo strpni ....ko bi pa on moral pokazat strpnost do drugih pa nastane problem ....


p.s kje so tiste nevarne šikane pri mostu ?

jype ::

_IKE_> p.s kje so tiste nevarne šikane pri mostu ?

Poglej film?

msjr ::

jype je izjavil:

V čem je pa finta? Koga pa nisem spoštoval?


Mogoče bi lahko napisal razumi potrebe drugih in spoštuj druge udeležence v prometu (gl. video). Za ostalo pa piše zgoraj.

jype ::

_IKE_> Hipi zna na veliko zahtevat od drugih da naj bodo strpni ....ko bi pa on moral pokazat strpnost do drugih pa nastane problem ....

Glede na to da se ti očitno sanja ne, kaj pomeni beseda strpnost, bomo kar zaključili, da sem jaz strpen, ti pa nepismen. Prav?

msjr> Mogoče bi lahko napisal razumi potrebe drugih in spoštuj druge udeležence v prometu (gl. video). Za ostalo pa piše zgoraj.

Še vedno ne razumem - v čem je finta potreb drugih? V čem se razlikujejo od mojih? Katerega udeleženca v prometu ne spoštujem?

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: jest10 ()

msjr ::

Eh, brezveze, pozabi, v kolesarskih temah sploh ne razmišljaš dlje od svojega kolesa. Men se pa tud ne da več futrat trola.

_IKE_ ::

jype je izjavil:

_

Glede na to da se ti očitno sanja ne, kaj pomeni beseda strpnost, bomo kar zaključili, da sem jaz strpen, ti pa nepismen. Prav?





finesarje označuješ z motoričnimi debili

cerkev za pedofilski hram ...

Zate je to strpnost?

msjr je izjavil:

Eh, brezveze, pozabi, v kolesarskih temah sploh ne razmišljaš dlje od svojega kolesa. Men se pa tud ne da več futrat trola.


Ko bi tako bilo samo v pickl temah ...pa žal ni ....

jst sem dobra duša, pa se mi lačne živali smilijo ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _IKE_ ()

Double_J ::

Hah jype... kako je spodaj šlampasto narejeno. 3x daljša pot...
Dve šivanki...

jype ::

msjr> Eh, brezveze, pozabi, v kolesarskih temah sploh ne razmišljaš dlje od svojega kolesa. Men se pa tud ne da več futrat trola.

Mene predvsem zanima, v čem naj bi se razlikovale naše potrebe. Vsi bi radi čimprej in čimbolj varno prišli na cilj, pri tem pa ne bi radi preveč degradirali lastnega ali okolja koga drugega. Se do sem strinjamo?

_IKE_> finesarje označuješ z motoričnimi debili

Ne, to je zgolj ekstrapolacija, ki je odgovor na zaničevanje ljudi, ki ne razumejo v čem je smisel pumpanja mišic, razumejo pa, da je to zdravju bolj škodljivo kot nizka telesna teža in mišična masa, ki izvirata iz zdrave prehrane. Preden začnemo omenjati še prehranske dodatke, ki spodbujajo rast mišic, kar je direktno škodljivo v primeru da to počno zdravi ljudje, ker večje mišice bolj obremenjujejo praktično vse funkcionalne sklope v telesu, je morda najbolje, da kar sklenemo, da so s fitnesom obsedeni napihnjenci motorični debili. Morda niso vsi takšni, a tudi vsi, ki bi radi dobro izgledali, ne bi radi izgledali kot pretepači, pa tega ljudje iz fitnes sveta očitno ne morete drugače sprejeti, kot da ga zmerjate s preklo, ki nikoli ne bo doživela spolnega odnosa, seveda v različnih besednih oblikah.

_IKE_> cerkev za pedofilski hram ...

Glede tega bo pa morala kaj storiti RKC. Dokler ne neha žrtev spolnega nasilja prepričevati, da je zanje najbolje če molčijo, dokler ne neha ščititi zločincev zoper osebno integriteto otrok, ki so jim bili zaupani in dokler se ne potrudi rešiti teh težav, namesto da jih poskuša skrivati pred javnostjo, je cerkev pač po definiciji pedofilski hram - kraj, kamor se zatečejo pedofili.

_IKE_> Zate je to strpnost?

Zame je to (uporaba jezikovnih figur, med katere spadajo primere, pretiravanje, absurd in obrat) edini legitimen način, s katerim lahko nekoga pripravim do tega, da razmisli o argumentih, ki jih zavrača zgolj zato, ker posegajo v njegovo predstavo o svetu.

Double_J> Hah jype... kako je spodaj šlampasto narejeno. 3x daljša pot...

Če bi vozil kot vozi moja babica, bi bila 10x daljša.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Nissan GTR ::

16,5 milijona evrov za tole?
Mislim, da gre še za en preplačan gradbeni projekt kjer so si nekateri nabasali žepe z davkoplačevalsim denarjem

_IKE_ ::

jype je izjavil:

msjr> Eh, brezveze, pozabi, v kolesarskih temah sploh ne razmišljaš dlje od svojega kolesa. Men se pa tud ne da več futrat trola.

Mene predvsem zanima, v čem naj bi se razlikovale naše potrebe. Vsi bi radi čimprej in čimbolj varno prišli na cilj, pri tem pa ne bi radi preveč degradirali lastnega ali okolja koga drugega. Se do sem strinjamo?

_IKE_> finesarje označuješ z motoričnimi debili

Ne, to je zgolj ekstrapolacija, ki je odgovor na zaničevanje ljudi, ki ne razumejo v čem je smisel pumpanja mišic, razumejo pa, da je to zdravju bolj škodljivo kot nizka telesna teža in mišična masa, ki izvirata iz zdrave prehrane. Preden začnemo omenjati še prehranske dodatke, ki spodbujajo rast mišic, kar je direktno škodljivo v primeru da to počno zdravi ljudje, ker večje mišice bolj obremenjujejo praktično vse funkcionalne sklope v telesu, je morda najbolje, da kar sklenemo, da so s fitnesom obsedeni napihnjenci motorični debili. Morda niso vsi takšni, a tudi vsi, ki bi radi dobro izgledali, ne bi radi izgledali kot pretepači, pa tega ljudje iz fitnes sveta očitno ne morete drugače sprejeti, kot da ga zmerjate s preklo, ki nikoli ne bo doživela spolnega odnosa, seveda v različnih besednih oblikah.

_IKE_> cerkev za pedofilski hram ...

Glede tega bo pa morala kaj storiti RKC. Dokler ne neha žrtev spolnega nasilja prepričevati, da je zanje najbolje če molčijo, dokler ne neha ščititi zločincev zoper osebno integriteto otrok, ki so jim bili zaupani in dokler se ne potrudi rešiti teh težav, namesto da jih poskuša skrivati pred javnostjo, je cerkev pač po definiciji pedofilski hram - kraj, kamor se zatečejo pedofili.

_IKE_> Zate je to strpnost?

Zame je to (uporaba jezikovnih figur, med katere spadajo primere, pretiravanje, absurd in obrat) edini legitimen način, s katerim lahko nekoga pripravim do tega, da razmisli o argumentih, ki jih zavrača zgolj zato, ker posegajo v njegovo predstavo o svetu.

Double_J> Hah jype... kako je spodaj šlampasto narejeno. 3x daljša pot...

Če bi vozil kot vozi moja babica, bi bila 10x daljša.



Če bi znal brat, bi rekel da bi se ti sedaj rad nekaj opravičeval....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _IKE_ ()

jype ::

_IKE_> Če bi znal brat, bi rekel da bi ti sedaj rad nekaj opravičeval ....

No, potem je pa še sreča, da ne znaš, ker še vedno trdno stojim za svojimi trditvami.

_IKE_ ::

jype je izjavil:

_IKE_> Če bi znal brat, bi rekel da bi ti sedaj rad nekaj opravičeval ....

No, potem je pa še sreča, da ne znaš, ker še vedno trdno stojim za svojimi trditvami.



Ki so edino pravilne, vse druge ki pa so različne od tvojih so pa napačne ali pa intelektualno omejene ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _IKE_ ()

jype ::

_IKE_> Ki so edino pravilne, vse druge ki pa so različne od tvoje so pa napačne ali pa intelektualno omejene ?

Ne, tega nisem nikoli trdil.

Vsekakor jih je pa ogromno takšnih, kot pišeš - od chemtrailerjev prek verskih blaznežev pa vse do moonhoaxerjev. Nekje vmes je tudi folk na steroidih in folk ki si kupuje beljakovine, da ima večji obseg nadlahti.

Pa seveda me mnogi slabo razumejo, ker jim velike težave dela bralno razumevanje: Jaz od nikogar ne zahtevam ničesar - samo razložim, čemu se moti. Kaj in kdo potem s to informacijo počne, me v resnici ne zanima.

_IKE_ ::

_IKE_> Ki so edino pravilne, vse druge ki pa so različne od tvoje so pa napačne ali pa intelektualno omejene ?

Ne, tega nisem nikoli trdil.


A ne ?



Pa seveda me mnogi slabo razumejo, ker so slaboumni: Jaz od nikogar ne zahtevam ničesar - samo razložim, čemu se moti. Kaj in kdo potem s to informacijo počne, me v resnici ne zanima.


Razložiš čemu se po tvoje motijo, če te pa ne razumejo ali se s tvoje razlago ne strinjajo so pa slaboumni ....In teh je očitno veliko kersi jih označil z mnogi...Poleg vsega ostalega še Večvrednosti kompleks na delu ?


Ves čas sem bil mnenja, da si v šoli imel težave zaradi videza ali socialnega statusa, a je branje tvojih prispevkov to mnenje spremenilo v spoznanje, da si za vso sranje, ki si ga bil deležen, kriv popolnoma sam in to zaradi TVOJEGA odnosa do okolice in ne obratno.

LuiIII ::

Tale most me pa od spodaj s kolesom ne bo videl. Tista ozka gaz tam ob cerkvi je pa v posmeh celi prometni ureditvi in resnično ne vidim razloga zakaj ne gre pločnik takoj, ko se pride iz Hrvatskega trga, čim prej nivo nižje in pod cesto do spodnjega mostu. Na voljo je približno 50m dolžine, da se zadeva bi spustila za 3m. Pa namesto stopnic bi bilo tam lahko mirno nivojsko križanje s cesto ob Ljubljanici (tista mimo onkološkega inštituta). Tako bi bila vsa zadeva še prebavljiva. Tako kot je pa sedaj si pa ne predstavljam, da bi vozil po tisti ožini in potem moral zaradi tiste nepotrebne 1,5m višinske razlike iti še toliko naokoli. Pa kdo je hudimana to projektiral? Toliko denarja se zmeče za most, potem pa taka brezvezna rešitev. Mar bi ga zaprli za kolesarje in pešce in bi bil mir. Jaz in Jype bi se pa lepo povrh vozila:-)

oldguy ::

Samo padel je s kolesom, ko je voznik peljal mimo, pa mu je sodišče prisodilo odškodnino - do nobenega kontakta med kolesom in avtomobilom sploh ni prišlo.


Mhm. Voznik pa se je držal cestno prometnih predpisov, kenede?

Kot pravim, vse, kar ti priznam, kljub linku, ki si ga prijazno prilepil, je to da seveda obstaja kak primer, kjer se ti morda zdi, da se je to zgodilo tako, kot si zgoraj razlagaš.

V resnici pa je takole: "Kadar oškodovanec sam ravna nepazljivo in pretrpi škodo, je to razlog za delno razbremenitev odgovornosti imetnika avtomobila kot nevarne stvari." Absolutna odgovornost imetnika je tako zgolj mit, ki si si ga, najbrž na podlagi svoje pristranskosti, ustvaril sam.

Ne razumeš, a od nerazgledanih slaboumnežev drugega tako in tako ni pričakovati.


Ne. Jaz prav dobro razumem, za kaj se gre. Razumem predvsem to, da vsevednega pametnjakoviča s prevelikim egom, ki je za povrh še hinavec in hipokrit, kar je lepo dokazal s svojimi posti v tejle temi, pač ne gre jemati resno.

Sicer pa - ne skakat pod vlak in srečno vožnjo!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oldguy ()

kalko ::

Samo jype, imaš pa cojones šibat pred križiščem po desni med avti in pločnikom. Tudi tukaj bi, tako kot na kritizirani kolesarski na Ilirski, lahko kdo na desni odprl vrata in te sklatil. Se ne dogaja tako redko, da avto ustavi pred semaforjem, iz njega pa na desni izstopi potnik.

Tear_DR0P ::

meni je most OK. za motoriziran promet služi dobro, peščcem in kolesarjem pa bi raje rekel sploh ne, kakor pa da jim slabo - tiste zožitve, kjer širina ni niti en meter, so nevarne. sicer je res, da prostorske omejitve niso puščale neke pametne rešitve in je bilo potrebno nekomu dati prednost. v tem primeru se je ljubljana odločila za prednost avtomobilom in javnemu prometu, pešcem in kolesarjem je pa jasno pokazala, da so manj pomembni - čeprav po drugi strani pa gre za cesto, katere namen je razbremenitev avtomobilskega prometa na ostalih prometnicah. ko je potrebno sklepati kompromise, je težka.
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Daedalus ::

Sploh se mi je pa milijonkrat zgodilo, da mi je ustavil avto ko sem hotel čez cesto, kolesar na kolesarski pa ne, tako da moraš čakat sred ceste pred avtom, zaradi nekulturnih kolesarjev, ki ne poznajo pravil niti jih ne brigajo.


Mhm. Večina kolesarjev pri nas ne vem, da črta čez kolesarsko pred semaforjem za pešče pomeni stanje v primeru rdeče luči. Ne pa "boli me qrac" peljat naprej, se iti obvoze po pločniku, al pa pri oni najbolj primitivni izvedbi, besno preklinjanje in direkt v pešce. Ko vidim takele na biciklu, sam upam, da nimajo izpita za avto.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

jype ::

kalko> Tudi tukaj bi, tako kot na kritizirani kolesarski na Ilirski, lahko kdo na desni odprl vrata in te sklatil.

Kam bi pa šel? Skočil prek visoke ograje?

Utk ::

Lahko bi šel mimo kakšne nevidne rampe na parking.

jype ::

There is no parking.

energetik ::

LuiIII je izjavil:

Tale most me pa od spodaj s kolesom ne bo videl. Tista ozka gaz tam ob cerkvi je pa v posmeh celi prometni ureditvi in resnično ne vidim razloga zakaj ne gre pločnik takoj, ko se pride iz Hrvatskega trga, čim prej nivo nižje in pod cesto do spodnjega mostu. Na voljo je približno 50m dolžine, da se zadeva bi spustila za 3m. Pa namesto stopnic bi bilo tam lahko mirno nivojsko križanje s cesto ob Ljubljanici (tista mimo onkološkega inštituta). Tako bi bila vsa zadeva še prebavljiva. Tako kot je pa sedaj si pa ne predstavljam, da bi vozil po tisti ožini in potem moral zaradi tiste nepotrebne 1,5m višinske razlike iti še toliko naokoli. Pa kdo je hudimana to projektiral? Toliko denarja se zmeče za most, potem pa taka brezvezna rešitev. Mar bi ga zaprli za kolesarje in pešce in bi bil mir. Jaz in Jype bi se pa lepo povrh vozila:-)
Enako mislim tudi jaz. Stvar z Roške je nekako prebavljiva, tisti spust po par ovinkih, dokaj direkten. Na drugi strani pa 50m obvoza in potem gužvanje skozi 0,5m širok prehod, namenjen kolesarjem IN pešcem. Poleg tega - kje so kakšen oznake na spodnjem mostu? Kolesarska rdeča in podobno? Ali je kar tako malo mešano, ko moraš potem voziti s hitrostjo pešca? Fail.
Itak da bom šel raje čez star most 100m dalje.

AJA Jype, a je zgoraj namontiran znak prepovedano za kolesarje?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Semafor velja tudi za kolesarje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Šport
10818545 (6841) Invictus
»

Kolesar, voznik, kolizija (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Na cesti
29050982 (46627) jype

Več podobnih tem