» »

Slovenska zastava na Ljubljanskem gradu

Slovenska zastava na Ljubljanskem gradu

Temo vidijo: vsi
1
2
»

Looooooka ::

Mipe je izjavil:

Žalostno je, da sta nam narodnost in zastava (ki je, milo rečeno, grda in neprepoznavna) tako pomembni. Zato ne pridemo nikamor.

Ljubljanska je cist prepoznavna. Pa se zelo logicna je...se posebej ce se sprehodis po tromostovju in pogledas grad. It just makes sense :)

kr1ženska ::

Pa saj se ne gre samo za zastavo. Gre se za to, da povprečni slovenc ne zna povedati popolnoma nič o slovenski zgodovini. Niti ne ve kako izgleda zastava, ima probleme s citiranjem še vsaj ene kitice, (polek osnovne) Zdravljice.

Veliko sem imela letos stika z erazmus študenti (tudi 2 cimri sta bili tujki). Tujci se čudijo, koko jim nič ne znamo povedat o svoji deželi, ki je baje da, sploh ena najlepših držav v kateri so kadar koli bili.
Njihov najpogostejši stavek je bil "Slovenci se ne zavedate kaj imate."

Looooooka ::

opeter je izjavil:

Mipe je izjavil:

Žalostno je, da sta nam narodnost in zastava (ki je, milo rečeno, grda in neprepoznavna) tako pomembni. Zato ne pridemo nikamor.


Kaj? To pa si nekaj možno kiksal. Najbolj napredni in gospodarsko razviti narodi so izredno ponosni na svojo zastavo in tudi pripradnost državi.

Najbolj razvite drzave you mean?
Tam zastavo in pripadnost drzavi uporabljajo kot simbol zdruzevanje.
Pri nas je vedno to simbol locevanja.
Lej...se ena ljubljanska zastava je problem, ker magicno "izkljucuje" slovence in je nekako postala simbol Jugoslavije...ceprav nima njena oblika zgodovinsko NIC s tem casom :)

Mipe ::

kr1ženska je izjavil:

Pa saj se ne gre samo za zastavo. Gre se za to, da povprečni slovenc ne zna povedati popolnoma nič o slovenski zgodovini. Niti ne ve kako izgleda zastava, ima probleme s citiranjem še vsaj ene kitice, (polek osnovne) Zdravljice.

Veliko sem imela letos stika z erazmus študenti (tudi 2 cimri sta bili tujki). Tujci se čudijo, koko jim nič ne znamo povedat o svoji deželi, ki je baje da, sploh ena najlepših držav v kateri so kadar koli bili.
Njihov najpogostejši stavek je bil "Slovenci se ne zavedate kaj imate."


Še predobro se zavedam, kaj imamo. Imamo neokrnjeno naravo, ki jo krčimo in v kateri na črno gradimo vikende. Imamo neučinkovito vlado, ki sami sebi pod noge meče polena, namesto da bi reševala krizo. Imamo gospodarske kriminalce na prostem. Na prostem so tudi župani, ki bi morali sedeti v zaporu, ne v občinski pisarni. Kako naj bom ponosen na narod, ki škoduje samemu sebi?

Pa ne mi o Zdravljici. Je samo živ dokaz, da je alkoholizem del našega naroda.

Ponosni smo lahko le na naravo, ki jo počasi, a vztrajno uničujemo, ter naše športnike, na katere kmalu pozabimo, takoj ko ne prinašajo več kolajn. Aja, pa na svoja uspešna podjetja, katerim bi naši vrli politiki radi vsilili "svoje". Državno korito je prazno, zato zdaj silijo k gospodarskemu.

Novo državo rabimo.

PaX_MaN ::

kr1ženska je izjavil:

Pa saj se ne gre samo za zastavo. Gre se za to, da povprečni slovenc ne zna povedati popolnoma nič o slovenski zgodovini. Niti ne ve kako izgleda zastava, ima probleme s citiranjem še vsaj ene kitice, (polek osnovne) Zdravljice.

Kako bo to pomagalo, če bo videl zastavo le tri kilometre daleč?

Ziga Dolhar ::

USS Liberty, NissanGTR, USS Nimitz... - sporočite, katerega (enega, 1) od računov želite uporabljati v prihodnosti.
https://dolhar.si/

Šimpanz ::

Se strinjam, da so uspešni in napredni narodi ponosni na svojo zastavo. Mi pa nismo ne napredni ne uspešni (plavamo nekje v kanalizaciji). Ko bomo uspešni in napredni pa bomo lahko ponosni na svoje simbole. Nekateri pa bi radi naredili obratno in sicer tako da bi bi furali naše simbole, da bi ustvarjali videz da smo superdjuper država, kar pa seveda ni res.

Karaya 52 ::


Pri nas je vedno to simbol locevanja.


Slovenska zastava locuje? 8-O

Je pa zanimiv odpor MOL do slovenske zastave. Ponavadi si te sledijo po vrstnem redu, jasno, prvo je zastava drzave, potem regije, potem obcine etc.

Salzburg:



Paris:



V bistvu nisem nikjer videl abstinence drzavnih zastav, razen v regijah, mestih, ki se zelijo odcepiti. Bretanija, Skotska, Baskija, Katalonija ... Me cudi, da ni to zakonsko reseno in je prepusceno samovolji lokalnih serifov.

Zgodovina sprememb…

PaX_MaN ::

Karaya 52 je izjavil:


Paris:



It is now the main base of France's Defence Historical Service, which maintains a museum in the donjon.

In France, the Defence Historical Service (Service historique de la défense or SHD) is the archives centre of Ministry of Defence and its armed forces. It was set up by decree in 2005.

Arhiv Slovenije ma tut slovensko zastavo gor.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PaX_MaN ()

Malajlo ::

Ja bejž no bejž... Sej sem ti rekel, da tudi slovenska zastava visi na gradu.
 SLO zastava na LJ gradu

SLO zastava na LJ gradu


Aja, pa glede na urejenost grajskega dvorišča NI zastava SRS in nima RDEČE zvezde.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Malajlo ()

Karaya 52 ::

In zakaj MOL tako moti, da je ne pusti gor cez celo leto? Jim je zastava kaj naredila?

Pariska mestna hisa ima vedno izobeseno francosko zastavo, tako da nima veze, kdo si lasti objekt.

Zgodovina sprememb…

Truga ::



Mislis tko kot tale slovenska na rotovzu?

Karaya 52 ::

In zakaj na gradu ne pustijo drzavne zastave, na mestni hisi pa jo?

Ce Ljubljana noce biti prestolnica, se da to urediti z enim samim glasovanjem. :D

Truga ::

Zato ker grad ni drzavni objekt in lahko majo gor tud drek na palci pa se nima Ivan kej usajat.

Malajlo ::

Benti, v Berlinu imajo pa kar mestno zastavo na rotovžu...
 Berlin mestna hiša

Berlin mestna hiša

Karaya 52 ::

Imamo Ivana v temi?

Bi bilo dobro vedeti, kaj MOL moti glede drzavne zastave. Mogoce lahko kako pomagamo?

Zgodovina sprememb…

Truga ::

On je odprl to temo:

"Če smo se pred dvema desetletjema borili oziroma zborovali za samostojno Slovenijo, potem danes zborujemo za normalno Slovenijo, saj te še nimamo," je v nagovoru dejal Janša. "Ampak energija, ki jo bo ustvarila, ki jo bo ponovno postavila na noge, se tudi ponovno zbira, in ni daleč dan, ko bo prišlo do sprememb, ni daleč dan, ko bo tudi na ljubljanskem gradu ponovno zaplapolala slovenska zastava in ni daleč dan, ko se bomo v barvah Slovenije, ki ima dva milijona enakopravnih odtenkov, spet lahko prepoznavali vsi," je dejal predsednik SDS in zaključil: "za to se splača delati in hvala, ker gremo skupaj v tej smeri na zmago."

http://www.sds.si/news/10273

stb ::

stb je izjavil:


Kolikor mi je znano na gradu ni nobenega sedeža državnih organov niti sedeža lokalne skupnosti ampak le javnega zavoda.

Dopolnitev; tam imata poleg javnega zavoda (katerega ustanovitelj je MOL) sedež tudi dva lokala. Sta morda ta dva državnega pomena? :)

 Sicer pa sta nekoč gor že viseli dve zastavi hkrati...

Sicer pa sta nekoč gor že viseli dve zastavi hkrati...

Poldi112 ::

Karaya 52 je izjavil:

Imamo Ivana v temi?

Bi bilo dobro vedeti, kaj MOL moti glede drzavne zastave. Mogoce lahko kako pomagamo?


Kaj v bistvu tebe in ostale Janševe podrepnike tako moti, da je ni na gradu? In zakaj najprej ne pometete pred svojim pragom?

Zdaj ko je Ivan začet težiti z zastavo sem dejansko iz principa proti temu, da gre gor. Saj vem da vam loverjem ni jasno, da se njemu jebe za zastavo tam, ampak samo išče razdor in posledično politične točke pri svojem volilnem telesu (jeznih nevošljivih nerazgledanih podeželjcih), ampak tako pač je. Če v 20 letih niste dojeli, da ne dela drugega kot seje razdor, potem tudi na tem primeru ne boste.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Šimpanz ::

Aja zdaj mi je jasno. Furer je rekel da hoče imeti Slo zastavo na Ljubljanskem gradu in pobiralčki že hitijo agitirati, da se to uresniči. Sem zanalašč proti.

Malajlo ::

Bo pa slovenska zastava na hladilniku TEŠ6. Pa na svetilniku na otoku sredi piranskega zaliva tudi.
Zakaj je ne bi še nad blejski otok dvignili? Aja, tam bo vatikanska belo-rumena...

win95<3 ::

kr1ženska je izjavil:

Pa saj se ne gre samo za zastavo. Gre se za to, da povprečni slovenc ne zna povedati popolnoma nič o slovenski zgodovini. Niti ne ve kako izgleda zastava, ima probleme s citiranjem še vsaj ene kitice, (polek osnovne) Zdravljice.

Veliko sem imela letos stika z erazmus študenti (tudi 2 cimri sta bili tujki). Tujci se čudijo, koko jim nič ne znamo povedat o svoji deželi, ki je baje da, sploh ena najlepših držav v kateri so kadar koli bili.
Njihov najpogostejši stavek je bil "Slovenci se ne zavedate kaj imate."


Mi smo se jo v srednji morali nauciti celo in sem jo z veseljem pozabil ;) Komur to karkoli pomeni se bo jo ze naucil, ce ti pa ne predstavlja popolnoma nicesar ali ti celo predstavlja prisilo se je pa ne naucis (seveda ce te ne prisilijo v soli),kakor se tudi ne preucis zgodovine Slovencev ... Ce ne ves kako izgleda zastava lastne drzave je res vprasljiva razgledanost osebe, ampak ni kljucnega pomena za zivljenje, ker brez vedenja barv zastav in njenega grba si prav tako lahko uspesen v zivljenju in ti zaradi te stvari popolnoma nic ne manjka.

In kje je finta tega nacionalizma, da imajo vse drzave polno nacionalistov, ki so brezpogojno ponosni na svojo drzavo neglede na to kolk je zafurana ? Mene to vse spominja na nogometne navijace ...

Karaya 52 ::

No, ne razbujrajte se toliko. Veliko Ljubljancanov se sprasuje, kaj MOL moti pri slovenski zastavi, da jo redno snema z droga. Sodec po komentarjih tukaj: Jansi je vsec. S temi problemi se naj pa psihiatri ukvarjajo, meni se ne da.

opeter ::

win95<3 je izjavil:

In kje je finta tega nacionalizma, da imajo vse drzave polno nacionalistov, ki so brezpogojno ponosni na svojo drzavo neglede na to kolk je zafurana ? Mene to vse spominja na nogometne navijace ...


Saj, to je tudi res. Je neke vrste fanatizem. Kot najbolj fanatični pripadniki neke skupine, pa naj bo to verska, politična, civilna ali kakšna četrta.

Ampak tukaj je bolj mišljena tista umirjena varianta pripadnosti.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Poldi112 ::

Karaya 52 je izjavil:

No, ne razbujrajte se toliko. Veliko Ljubljancanov se sprasuje, kaj MOL moti pri slovenski zastavi, da jo redno snema z droga. Sodec po komentarjih tukaj: Jansi je vsec. S temi problemi se naj pa psihiatri ukvarjajo, meni se ne da.


Dokler Ivan ni začel s tem sranjem nam niti na kraj pameti ni padlo, da bi kaj manjkalo. Naj se psihiatri ukvarjajo s tem, zakaj vas, Ivanove fanboye, moti odsotnost državne zastave v Lj, ne pa v ostalih mestih.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Šimpanz ::

Odkar vem je na gradu visela samo Ljubljanska zastava, zato ne vem zakaj bi bilo sedaj drugače. Aja Ivan si jo je zaželel.

kuglvinkl ::

Ljubljana sploh ni vedla, da predsedujemo EU (zakaj je blo to treba?), zdej se pa usajate, ker ni gor zastave?

Ko se vrnem domov, temo zaklenem (politična propaganda je po novem izrecno prepovedana), so jus't don't bother any more.

Zgodovina sprememb…

Ziga Dolhar ::

Dovolj bo.
https://dolhar.si/
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Slovenska zastava (strani: 1 2 3 420 21 22 23 )

Oddelek: Loža
1117252251 (31403) D3m
»

slovenska zastava

Oddelek: Loža
488036 (3866) Tic
»

Nova slovenska zastava in grb (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
23335850 (31041) Ziga Dolhar
»

Obešate Slovensko zastavo ob praznikih? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
595979 (5167) Damjan Jagar
»

Ali ste za spremembo zastave in grba?

Oddelek: Loža
342580 (2264) siegmund

Več podobnih tem