» »

Nova slovenska zastava in grb

Nova slovenska zastava in grb

«
1
2 3
...
5

gkovac ::

Zadnje case se v javnosti pojavljajo ideje o prenovitvi zastave in grba nase predrage drzave. Osebno se s tem nebi mogel bolj strinjati, saj nasa zastava preveckrat spominja na neko oddaljeno Rusko republiko oziroma na Slovasko, kot pa na Slovenijo...

Da pa o nasem grbu sploh ne govorim! 3 Davidove zvezde (ceprav so kao od Celjskih grofov nimajo nobee veze, ker prevec spominjajo na zidovsko drzavo - pa ne me zdej oznacit za antisemitista ker to nisem!), Triglav in pa morje... ok... za triglav in morje ne recem, ampak a nimamo Slovenci res nic drugega????

Gledal sem recimo Hrvaski grb, ki je poln enih stvari in vsaka od njih nekaj pomeni... tista njihova sahovnica je sicer tut grda, ampak majo nekaj kar ima mal globji pomen kot pa zvezde in Triglav.

Za konec mojega razmisljanja pa se tale: Slovenska himna - Ne recem, da je z Zdravljico kaj narobe, ampak zadnjic sem si downloadal staro komunistino Rusko himno, ki govori o slavi in lepoti Rusije, zgodovini in moci ter pogumu Rusov.... hmmm... o cem ze govori nasa himna??? o pijaci? o narodih? OK... sicer tudi o nasih zenah in dekletih in tko naprej, ampak ob poslusanju Ruske me je kr mal stisnilo ob srcu... zakaj hudica ne mormo se mi met kaj takega??? ;(

Da boste vidli in slisali, da ne govorim kar v tri dni si poglejte tale ... posusajte himno in vse vam bo jasno.....

Vase mnenje???

lokal patriot,SuLc
lp,
____________________________________________
"Left to themselves, things tend to go from bad to worse."
  • spremenil: gkovac ()

MTB ::

Ja no, zastava je res bila malce zgrešena, toda po moje je sedaj že prepozno.
O zamenjavi zastave bi lahko mislili že takrat, ko je prišla ven pomorska zastava (nekje leta 96) . To ljudje zelo malo poznajo, vsebuje pa belo, modro in rumeno barvo. Če bi bila belo-modro-rdeča bi bila ruska, saj pomorske zastave načeloma ne vsebujejo grbov.
O himni pa tako. Uradno je naša himna le kitica Zdravljice, v kateri pa ni pijača niti malo omenjena.

RS

mmisv ::

glede zastave pa grba je blo velik govora kkšn let nazaj. takrat so omenjal ene zelene pa rumene barve. ja res je preveč podobna drugim. sploh pa slovaški...

p.s.: ta himna je res dobra.
Čist trivialna stvar...

ns-miha ::

mislem de bi moral met staro karantasnko zastavo.
to bi vzgal, pa se noben k.. nas ne bi zamenjal na svetu. Panterja gor pa je .;((

OrlyTM ::

Hmm .. Sulc, tuki se pa ne strinjam čist s teboj.

Prvič:

Grb, tri zvezde predstavljajo tri narodne manjšine, morje pač morje kot nekaj kar imamo, triglav pa triglav, naš najvišji vrh. Grb se mi zdi zlo vredu. Barve zastave bi res lahko ble drugačne, ni pa nujno.

Kar pa se zdravljice tiče ... hja .. pesem je res pivskega značaja, kar pa nikakor ne moreš trdit za samo himno. Kot morda veš, ni cela zdravljica himna, pač pa le en del.

Recimo samo tale del:

Žive naj vsi narodi,
ki hrepene dočakat dan,
da koder sonce hodi,
prepir iz sveta bo pregnan.

Da rojak, prost bo vsak,
ne vrag, le sosed bo
mejak.


Men se ta del pesmi ne zdi nič kaj preveč pivski alpa kej podobnega ?!?

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

Elemen_T ::

Se zelo strinjam z Orlyjem.
Slovenski GRB je res lep in pove nekaj konkretnega, zastava pa je bolj pusta kot lepa. - Pa še malo preveč spominja na druge

gkovac ::

hja... vsak ma ocitno pac svoje menje... men se grb zdi pust... dolgocasen

kar se pa tice zdravljice... oziroma nase himne... je res, da smo jo pobrali od nasega najboljsega in najslavnejsega pesnika, ampak ne govori o nas... Slovekah in Slovencih... o lepoti Slovenije in tko naprej... ampak govori o tem kako lep in oh in sploh naj bo svet in tisti narodi k zivijo v miru.....

drugac se pa strinjam z ns-mihatom.... Karantanska zastava (grb) sta res zakon...

lp,SuLc
lp,
____________________________________________
"Left to themselves, things tend to go from bad to worse."

PaJo ::

Se pridruzujem mneju, himna ke rak ok(ceprav jo je Preseren spesnil:D, ampak dobro), grb je tudi za eno silo, amapk morali bi zamnjati barve na zastavi, ker enostavno nas ne locijo od rusov ali pa slovakov. Pol pa ni cudno da smo vse druga kod Slovenci, bi vsaj zastavo morali imet drugacno, da bi bili po necem znani:\

No samo po moje je za to ze malo prepozno, pa mi hitak nix nemremo storit proti temu:(
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

OrlyTM ::

Sulc, malo si boš mogu bolj prebrat in pregledat tisto kar kritiziraš :))

Še ena kitica iz himne:


Komu narpred veselo,
zdravljico bratje čmo zapet.
Bogi živi vas Slovenke,
prelepe žlahtne rožice.
Brate vse, kar nas je,
sinov Slovenske matere.


Kaj pa to pomeni ? :D:D

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

MTB ::

OrlyTM, boljše, da ne komentiraš nič, če ne poznaš Zdravljice. To, kar si zmetal skupaj, ni nobena kitica, ampak od vsake po nekaj. Sicer pa je slovenska himna le 7. kitica Zdravljice:

Žive naj vsi narodi,
ki hrepene dočakat' dan,
de koder sonce hodi,
prepir iz sveta bo pregnan,
de rojak
prost bo vsak,
ne vrag, le sosed bo mejak!

RS

ahac ::

Takrat ko so izbiral pomorsko zastavo so rekl, da bi mogla met zastava iste barve kot grb. Torej rumeno ne pa rdečo.

OrlyTM ::

hm hm hm ... to kar si ti RS napisal, sem jaz napisal nekaj postov višje. To kar si pa komentiral, je pa drugi del prav tako zdravljice.

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

MTB ::

Ja, bo držalo. Moj glavni komentar je bil na tisti "drugi" del Zdravljice, ki si ga sestavil iz prvih dveh vrstic 2. in 5. kitice, potem pa si se spet vrnil na drugo polovico 2. kitice.

RS

gkovac ::

orly... jah.... sej sem reku da pise o zenskah in tko naprej... ampak recimo preber si tole pa ti bo jasno o cem govorim oziroma kaj kritiziram :D

Unbreakable Union of freeborn Republics,
Great Russia has welded forever to stand.
Created in struggle by will of the people,
United and mighty, our Soviet land!

Sing to the Motherland, home of the free,
Bulwark of peoples in brotherhood strong.
O Party of Lenin, the strength of the people,
To Communism's triumph lead us on!

Through tempests the sunrays of freedom have cheered us,
Along the new path where great Lenin did lead.
To a righteous cause he raised up the peoples,
Inspired them to labor and valorous deed.
[Or, the old way:
Be true to the people, thus Stalin has reared us,
Inspire us to labor and valorous deed!]

Sing to the Motherland, home of the free,
Bulwark of peoples in brotherhood strong.
O Party of Lenin, the strength of the people,
To Communism's triumph lead us on!

In the vict'ry of Communism's deathless ideal,
We see the future of our dear land.
And to her fluttering scarlet banner,
Selflessly true we always shall stand

predvsem pride v postev prva kitica in pa sevede refren... res je pa tut to, da v ruscini zveni velik boljs kot pa prevedena v anglescino.... predstavljaj si, da bi Zdravljico prevedli v anglescino... kako bi se pol to slisal

lp,SuLc
lp,
____________________________________________
"Left to themselves, things tend to go from bad to worse."

OrlyTM ::

hmm .. OK, mogoč res, že dolg se nisem udejstvoval v tej smeri, pa vseeno, point mojega pisanja je, da naša HIMNA ni pivska pesem, kot je to pač "lahko" komplet Zdravljica.

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

Yohan del Sud ::

grb ql
zastava sux
himna ql+

burp :8):D

_Mortal_ ::

Vse sux preveč nas primerjajo skor ista sastava k slovaška
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

ns-miha ::

maja dokler bo ta vlada gor ne bo nec z novo zatsavo. Lahko kar pozabimo. Mislem kva se je pa sploh spremenilo v 10 letih. En grd grb so nabil gor namesto zvezde, pa udba je razpadla, goli otok so zaprl, vec pa ne.

ŠE SE BOMO BORILI ZA STRAO PRAVDO ! :D

Fantom ::

Tudi jaz mislim da vse skupaj preveč podobno ex Jugoslaviji. Zdaj so ga posrali še s potnimi listi. Zakaj ravno rdeče barve?? Že tako jo je preveč. Naši simboli so premalo razpoznavni. zastavo rdeče bele in plave barve ima vsaj pet držav. Na tak način nas spodo še 50let zamenjevali s Slovaško in podobnimi državami.

Pa še nekaj mi ni jasno. Zakaj imajo naši športniki zelene drese. Hrvati npr. imajo na dresih šahovnico. Kakšno povezavo ima zelena barva s Slovenijo.

gkovac ::

Fantom....

zanimivo razmisljanje... se predvsem o dresih nasih nogometasev... tut sanja se mi ne, ampak mislim, da majo zeleno zato, ker majo modro, belo, rdeco kombinacijo dresov ze Jugosi, Francozi, Italjani in kdovesevse...

si vidu mogoce drese hokejistov? al pa drese veslacev? to ze nekak izgleda kot dres... edina stvar k me mot je grb :D

evo... a sem spet pri grbu.... a je kdo mogoce opazu grbe Nogometne Zveze Slovenije????? GROZA!!!! pa ne samo groza... KRIMINAL in SRAMOTA :( en brezvezen zelen kvadratast stvor na majicah nogometasev k predstavljajo naso drzavo.... :'(

za zgled bi si recimo lahko vzel Nemskega al pa Nizozemskega!

lp,SuLc
lp,
____________________________________________
"Left to themselves, things tend to go from bad to worse."

Cosmo ::

Primer za fuzbal....zakaj ma reprezentanca zelene drese? Ker jih ma Olimpija tudi ;((
I am Pentium of Borg. Division is futile. You will be approximated.

undefined ::

Slo himna v angleščini zveni nekako takole:

God's blessing on all nations,
Who long and work for that bright day
When o'er earth's habitations,
No war, no strife shall hold its sway:
Who long to see
That all men free
No more shall foes, but neighbours be.


Saj ni tako slabo, ali pač? ;)

Marjan ::

Dejstvo je, da je potrbno zastavo nujno zamenjati! Razlogi so znani, jih ne bom ponavljal.
In ne, ni prepozno! Nikoli ni prepozno!

Vprašanje je le kakšna naj bo nova zastava! O tem naj sodijo strokovnjaki! Kaj ni noben gledal polnočnega kluba prejšnji teden ko je bilo govora prav o tej temi??!

Najbolj aktualne in primerne zastave so po njihovem mnenju (in jaz se mu seveda pridružujem):
-bela podlaga s črnim panterjem
-vaška situla
-neko umetniško oblikovanje z globjim pomenom
približno tako nekako..

Sam upam, da bo zastava čimprej spremenjena, tud Slovenia (Slovakia, slovenski,...), mi ni preveč všeč, ampak to je že druga zgoba. Proti zdravljici nimam nič! Z zastavo se pa le prdstavljamo svetu, to je DRŽAVNI SIMBOL, in ne nek hokus pokus kakor je bil na začetku nametan skupaj!

Samo ne vem, če ne bodo kar referendum raspisali...
10 obletnica je bila odlična priložnost za zamenjavo zastave, pa se ni nobeden pobrigu!!!
Res ne vem kaj bi moral biti povod??!

Fantom ::

The Edge, kaksno vezo imajo dresi olimpije z državno reprezentanco??

Vuco ::

A zdj pa naj se prvajam na novo zastavo ? Ma kwa wam je, naj bo taka k je, spremenil bi jo ob osamosvojitvi slovenije al pa kako leto za tem ne pa 10 let po tem ... c'mon ...

Uporabnik ::

pasoši pač morjo postat rdeči, ker imajo vse države evropske skupnosti rdeče, mi pa mormo to pač prevzet če hočmo not. sam tolk za info.. nobene veze z komunisti, "smo" bli takrat mal preveč zagreti in vse kar je blo rdeče "smo" zavračal...

Loki ::

Emm a ma kdo kaksen link do karantanske zastave?
Se je ne spomnim kaj dosti vec.

TIA
I left my wallet in El Segundo

Tiger ::

Najbolj primerno bi bilo, da zastavo "malce" spremenimo in sicer, da namesto sedanjih vodoravnih pasov (gledano od zgoraj: beli, modri, rdeči pas) uporabimo navpične (gledano z leve: beli, modri, rdeči pas). Grb pa ostane enak ter se nahaja v sredini zastave (v modrem pasu) Tako bi imeli zastavo malce podobno francozom to je pa veliko bolje kot da nas primerjajo z slovaki in rusi :) Poleg tega za ljudi tudi ne bi bil tako velik šok ob privajanju na novo zastavo.

Fantom ::

Če že menjamo mora biti zamenjava očitna.

blue96 ::

lohk bi tud ime zamenjali v KACINA - po jelku kacinu
da ne bodo menjali s slovaki
.

Marjan ::

še enkrat poudarjam, da morajo novo zastavo izbrati strokovnjaki za to področje, ki jih definitivno imamo!

link do debate in slikic o menjavi zastave
namreč ta tema je "zunaj" že od 91 leta, bolj intenzivno pa smo se začeli pogovarjati pred kakim letom!

blue96 ::

ja kdo je zdej strokovnjak. strokovnjaško ni sicer da nas avstrijci ne poznajo, glede na ime smo slovaki,... malo cudni strokovnjaki...
.

Marjan ::

mulc
kaj pa imajo strokovnjaki za heraldiko s tem da avstrijci ne vejo kje je Slovenija???

Oni skušajo le spremeniti zastavo, ki je zdaj sux

blue96 ::

ker npr. an olimpijskih igrah zmaga debevc, pa je zravn slo zastava pa pise slovenia, pol pa folk misli da je to slovaska.
razumes???
.

dejc2 ::

Ma kaj se vsi neki pritožujete men se zdi zastava čist uredu, himna ja pa sloh zakon.
:D

Marjan ::

dejc2: vecina se ne strinja, razmisli bolj objektivno

mulc:
kaj sem jest reku: "nerazpoznavnost..."
ti si reku pa da heraldiki niso strokovnjaki, ker slovenija ni razpoznavna (??!), al kaj pomeni tvoj navedek:
"ja kdo je zdej strokovnjak. strokovnjaško ni sicer da nas avstrijci ne poznajo, glede na ime smo slovaki,... malo cudni strokovnjaki..."
Sicer pa sem videl druge teme, isces le prepir!
s prepirom pa je skoda uniciti to debato, ki je zelo resna, torej ce se ne strinjas kar sem zgoraj napisal mi pisi na mail in ne svinjaj foruma, prosim v imenu vseh bralcev le-tega.
_______________
primoz, luni: kako ima mulc (in podobni) lahko tolko zvezdic??
Ce ze zvezdice so, naj imajo vsaj neko sporocilo o osebku! Saj zdaj nimajo popolnoma nobene...!?
ja, ja.... reforma, upam, da cimprej

Medved ::

SLOVENSKA HIMNA JE ''PIJANSKA'', TUDI MI SMO PIJANCI (tko je prou), zastava je pa tak šit da bl ne more bit, zato jih noben ne izobeša na hišah (kdo bo pa gledu tako sranje.>:D;((
Medved že spet tuki in me natrguje odozad

MTB ::

Medved, pa kaj je s tabo? V postu o Trohi pišeš, da smo slovenci idioti, tukaj, da smo pijanci. Če se imaš za takšnega se imej, ne pa o nas ostalih govorit. Sicer ne vem, kje živiš, da nimate izobešenih zastav. A mogoč na Fužinah?

RS

kleDo ::

SLovenska himan je Zdravljica oz. 7 kitica zdravljice ("Žive naj vsi narodi..."). To je določeno z Ustavo RS in Zakonom o grbu, zastavi in himni RS ter o slovenski narodni zastavi (ZGZH).
Tretji odstavek 6. člena Ustave določa:
"Himna Slovenije je Zdravljica."
5. člen ZGZH pa določa: "Himna je sedma kitica pesmi Franceta Prešerna "Zdravljica", na melodijo iz zborovske istoimenske skladbe skladatelja Stanka Premrla."
Tako, da smo si na jesnem glede himne...

Kar pa se primernosti himne tiče...
Glede na vsebino bi lahko dejali, da smo Slovenci najbolj miroljuben narod in v tej smeri najbolj razviti (vendar temu ni tako). Slovenska himna se mi zdi bolj primerna za himno Združenih narodov... Državna himna bi morala opevati slovensko ozemlje in narod, zato bi bile bolj primerne kitice 2., 5., 6. in 7. kitica (čeprav notri omenja pijačo).
Torej:
"Komu napred veselo
zdravljico, bratje čmo zapet!
Bog našo nam deželo,
Bog živi ves slovenski svet,
brate vse,
kar nas je,
sinov sloveče matere!

Bog živi vas Slovenke,
prelepe žlahtne rožice;
ni take je mladenke;
ko vaše je krvi dekle;
naj sinov
zarod nov
iz vas bo strah sovražnikov!

Žive naj vsi narodi,
ki hrepene dočakat dan,
da koder sonce hodi,
prepir iz sveta bo pregnan,
da rojak
prost bo vsak,
ne vrag, le sosed bo mejak!

Seveda bi lahko bile kitice nekoliko zamenjane!
Torej, zdi se mi da je Zdravljica prava pesem za himno, vendar izbrana kitica ni prava.
Kar pa se tiče zastave... kot vsi vemo, je bila odločitev o zastavi (predvsem o grbu) sprejeta v zelo kratkem času v veliki naglici, ker je pač nekaj moralo biti.
Res se mi zdi, da bi Triglav vsekakor moral nastopati v zastavi in morje tudi... vendar bi lahko bil grb oblikovan nekoliko drugače, vsekakor pa barve bela-modra in rdeča (v taki razporeditvi kot nastopajo v naši zastavi) niso primerne, in bi lahko vključili kar dele karantanske zastave + knežji kamen, saj so simboli slovenstva, pa naj se Avstrijci še nevem kako pizdijo!

LP, kleDo

gkovac ::

no no kleDo.... tocno o tem (himni) sem govoru jest par postov gor...

ze sam namen himne je tak, da opeva domovino in narod to pa mislim, da Zdravljici ne uspeva lih najboljs ... nikakor pa ne trdim, da Zdravljica ni uredu... Presern je bil res car...

sicer pa... a sploh imamo pesem, ki bi opevala Slovenijo in Slovenke in Slovence??

lp,SuLc
lp,
____________________________________________
"Left to themselves, things tend to go from bad to worse."

poweroff ::

Glede zastave je po moje tko da je kmalu sploh ne bomo več imeli - če bo šlo tako naprej. Najrešj bomo prevzeli Evropsko, potem ko bodo EU federacija bomo pa še našo ukinili. Potni listi in ostalo bo pa itak vse čedalje bolj podobno EU...

Samo človek se še vpraša KDAJ smo se Slovenci (kot narod) odločili za priključitev (anschluss) EU - ali pa so to kao v našem imenu storili naši politiki (oz. njih peščica)....

Thomas ::

Ja - bomo se - na referendumu. Upam vsaj, da se bomo večinsko odločili za EU.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Medved ::

a ne slediš ''RS'' - vse statistike kažejo da smo veliki pijančki - častilci alkohola, potem pa poglej - troha, rogelj, podobniki, buti (butalci), mal se oglej okoli sebe pa boš vse vidu- a si slep????>:D;((
Medved že spet tuki in me natrguje odozad

MTB ::

Medved - Se ne bi strinjal s tabo. Sicer v povprečju res ne spijemo malo, je pa še veliko narodov, ki spijejo več.
Glede butalcev pa tako. Vsak jih ima, zakaj jih ne bi imeli tudi Slovenci. Je življenje bolj zanimivo.

RS

rasta ::

da si pridemo na jasno: karantanija NI nikoli bila slovenska država, ampak samo država slovanov, ki so živeli na tem ozemlju. tako tud knežji kamen pa karantanska zastava nista noben simbol slovenstva. simbol slovenstva je triglav!
glede zastave... sej ni tko slaba, belo-plavo-rdečo smo mel še v jugoslaviji in zakaj je ne bi mel še zdej? kva nam mar, če majo tako tud rusi in slovaki (ki svojo državo imenujejo slovensko in oboji imenujemo svoje npr. svoje železnice slovenske železnice;()?
najhuje, kar se nam lahko zgodi je to, da mamo za himno eno nakladaško odo o nevemčem. zdravljica je prvi slovenski "politični program" in ma neprecenljivo simbolno vrednost in je zraven tega še zdravljica - pivska pesem. pa kaj? zakaj ne bi bli drugačni? vsekakor je boljš kot (bivši) konkurentki naprej zastave slave in še ena je bla...
če pa bomo že menal zastavo, pa upam, da bo tko dobra, kot jo majo zdej bosanci. stokrat bolša je od prejšne!

kleDo ::

rasta: ja, res je, da je bila Karantanija država Slovanov, ki so takrat živeli na tem ozemlju. Le-ti se niso imenovali Slovenci ampak Karantanci (ali kakor koli že). So pa bili naši predniki oz. glede da to ni tako dolgo nazaj kar Slovenci (z drugim imenom).
Če gledamo s tvojega vidika, potem tudi Triglav ni simbol Slovencev (slovenstva) ampak simbol Slovano, ki v tem trenutku živijo na tem ozemlju, oz. še bolje, simbol tega območja, kdo ve kdo bo tu živel čez... 500 let, Triglav pa bo vsekakor ostal tu in bo tudi njihov simbol!!

MTB ::

Rasta, nekaj mi ni jasno. O Karantaniji govoriš kot o državi slovanov in je nimaš za slovensko. V naslednjem stavku pa govoriš, kako je čisto OK, da imamo belo-modro-rdečo zastavo, saj je bila tudi v Jugi taka. Kaj pa je bla Juga? En kup slovanov zmetanih skup, pa še mal drugih primesi. Malce se spusti v zgodovino in premisli, kdaj smo dobili BMR zastavo. Mogoče si v šoli šprical, ko ste jemali panslavizem. In šele takrat smo Slovenci prezvzeli te tri barve za nacionalno zastavo. Karantanija je bila mnogo bolj slovenska, kot pa neka panslavistična gibanja in Juga.
Glede Triglava pa se strinjam s tabo. Triglav je in bo ostal simbol slovenstva.

RS

rasta ::

kleDo: ja pa neandertalci so bli tud slovenci samo z drugim imenom... a si že slišal za staplanje narodov?
ker o slovencih lahko govorimo od 16. stol. dalje karantanija ni slovenska država. zato je tud brez veze tlačt v zastavo razne knežje kamne, vaške situle... a majo italjani kolosej v zastavi, pa grki akropolo?
barve BMR so bile tudi barve kanjske.
"...Triglav ni simbol Slovencev (slovenstva) ampak simbol Slovano, ki v tem trenutku živijo na tem ozemlju,..." - dej ber za sabo! slovani, ki trenutno živijo na tem ozemlju smo slovenci!
od vseh simbolov je najbolj slovenski triglav!

MTB ::

Mogoče Italijani danes res nimajo koloseja v zastavi, so pa imeli za časa fašizma butaro (fascio), kar izhaja iz rimskih časov, če smo že pri Italijanih.
Sicer pa kako bi ti komentiral tri zvezdice v grbu. Upam da veš, od kod so. A mamo mi kakšno zvezo s celjskimi grofi?

RS

rasta ::

italjani so mel butaro, ker se je njihov duce imel za takega osvajalca kot rimljani, kao za njihovega naslednika in graditelja naslednjega rimskega imperija.
mi mamo zveze s celjskimi grofi samo tolk, da so bli to plemiška rodbina, ki je imela svoje središče na ozemlju slovenije. sej tud tartini ni mel nobene zveze s slovenici, samo v piranu je živel, pa ga mamo za svojga!
«
1
2 3
...
5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Slovenska zastava (strani: 1 2 3 420 21 22 23 )

Oddelek: Loža
1117252176 (31328) D3m

Nova slovenska zastava?? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Sedem umetnosti
18218498 (12441) Matek
»

slovenska zastava

Oddelek: Loža
488035 (3865) Tic
»

Ali ste za spremembo zastave in grba?

Oddelek: Loža
342580 (2264) siegmund

Več podobnih tem