» »

Nova slovenska zastava in grb

Nova slovenska zastava in grb

1 2
3
4 5

Thomas ::

OZN majo posebno organizacijo, ki skrbi za kratice držav.

Seznam skoraj 200, jim dela precejšnje preglavice! :D >:D
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Sergio ::

kratica .si je tako enostavna, posrečena, unikatna, metropolitanska ter, milo rečeno, "zadeta u nulo", kot malo kratic pred njo. Držijo naj se je kot pijanec plota. :D
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Marjan ::

Meni je tudi .si zelo všeč. Sam kaj hudič, ko vsi še zmer uporabljajo SLO.

Jest imam na avtu nalepko SI :D
Sem jo komi najdu.

Sam je spet (ta drug hudič), ker SI pomeni že Sistem international (mednarodni sistem merskih enot)!

>:D


No, a vidte da ni malo problemov s tem imenom!

Phil ::

[Duro]: Ahem... Iz česa ti sklepaš, da se sramujem imena Slovenija?
LP

Marjan ::

Sergio: Zakaj niste potem Si-tech, če ti je tako zelo všeč!?

:D :D ;)

Zeberdee ::

marjan>:D
jst sm to tko razumel:

sloven - umazanec; površen
Zdaj razumem tisti "Go back to Slovenia..." iz AliG-ja.
LP

Sergio ::

Marjan: Jaz nisem imel prstov zraven pri izbiri imena, čeprav ti pa moram priznati -- dober point.

Je pa tudi res, da ti neko ime, ko ga poslušaš dosti časa, izzveni prav lepo.

Sedaj si pa petkrat sam pri sebi reci "Slo-Tech" [sló-téh], nato pa še petkrat "Si-Tech" [sí-téh]. Kaj ti zveni bolje? Meni definitivno Slo-Tech. :D
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Mercier ::

Himna je kul. Ponosen sem na slovensko himno. Mogoče dva mnenja velikih Slovencev (indijanca in kavboja, da ne bo zamer :D ). Rode je mnenja, da bi lahko bolj sebi "nazdravljali", mlajši Zlobec pa, da je slovenska himna civilizacijski dosežek. No, ne vem, koliko je bogatejša civilizacija, ampak sem zadovoljen, da v naši himni ni klanja, hude samohvale... Pohvalna vizija države, bi rekel.

Grb, zastava
Malo lame mi je to spreminjati, ampak če večina hoče drugačna... Jaz osebno v grb ali zastavo ne bi dajal "zgodovinskih" zadev (ona črna pošast ipd.), temveč nekaj "na novo". Je dosti pametnih, ki bi dobro naredili. (jih je pa treba najti :D )

Phil ::

[Duro]: aha, zdej ko si še enkrat moj post skopiral, mi je pa vse jasno. Saj si gledal film, kajne? No če si ga potem zdaj (ko veš kaj njim pomeni beseda sloven) razumeš zakaj so v filmu uporabili tisto nam neljubo frazo. In zakaj ne "Go back to " recimo.

Zeberdee ::

cmon, jaz samo rečem, da te boli kurac za ali gja in da smo lahko ponosni na Slovenijo

Marjan ::

Sergio:
Sedaj si pa petkrat sam pri sebi reci "Slo-Tech" [sló-téh], nato pa še petkrat "Si-Tech" [sí-téh].


Ali ni pravilna izgovorjava [slo-tek] ?

Ker:
-----------
technology [tekno´l*dži] n tehnologija;
tehnična strokovna terminologija (nomenklatura)
-----------

Zdej se pa odločte: Slo-teh ali Slo-tek.

fx ::

Jaz predlagam, da spremenimo ime države iz sedanje v Republiko Karantanijo in da za zastavo vzamemo karantanskega panterja na beli podlagi. Himno lahko obdržimo. Za športnike vzamemo bele drese na prsa damo panterja (seveda v pomanjšani različici).

Z predlogom spremembe imena se bomo izognili temu, da nam ne bodo pošte pošiljali na Slovaško in tam iskali kako Ljubljano. Z zastavo nas ne bodo več zamenjali z Slovaško, Rusko ali če jo narobe obrnemo za kake Srbe in črno gorce - to pa vsaj jaz ne želim biti.

lp

fx

"Danes so dovoljen sanje, jutri je nov dan" M.K.

Alexius Heristalski ::

Bedarija. Ničesar ne bomo spreminjali.

p.s. M.K. je tisti slavni stavek menda ukradel Jožetu Pučniku.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Myth ::

Eh. Po 4 letih kregarije okol tega, kje smo? Na začetku. Nič se ni spremenilo. :\
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

fx ::

Jaz ne vem, kdo je komu ukradel verz.

lp

fx

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fx ()

BigWhale ::

Jest pa naftalin voham...

Alexius Heristalski ::

Jaz tudi, a sem pozabil vprašati, zakaj je to temo obudil.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Mr_Globus ::

Panter panter panter :D lep grb...

Čeprov je vse kar je na zdanšnjem primorsko and I like that :D :D :D

MadMicka ::

Karantanski panter nima nobene veze s Slovenijo. Tako, da se raj kr držmo tega, kar mamo. Belo-modro-rdeča in Triglav z morjem!

OwcA ::

@Mr_Globus: vse razen celjskih zvezd. :P
Otroška radovednost - gonilo napredka.

BaRtMaN ::

Mah, tisti valovi so simbol rek slovenskih vin. :>
Če smo že pri športnikih, imajo tak oz. zelo podoben dres Nemci (bel z orlom na prsih), pri našem me moti pa neka grda cyan barva. WTF? Zeleno naj dajo nazaj, kot je bla nekaj let nazaj.

Stratus ::

Se strinjam da bi bila potrebna prenova zastave, grb je v redu ker ima svoj pomen vendar pa bi ga jaz dal kot ščit na panterja v zastavi. Slovenske vlade vse do danes, kot kaže pa tudi naslednje, niso naredile nič za dvig Slovenske domovinske zavesti. Slovenci se ne morejo poistovetiti nit z zastavo, ki naj bi bila pomemben simbol. Žal pa to ni.
Tudi v šolah se pri zgodovini ne omenja skoraj nič iz zgodovine Slovenije, ki je bogata in sega daleč nazaj. Jezi me, ko gledam kako se drugi narodi trudijo ohranjati svoje korenine medtem, ko nas nasi skoraj prodajajo in (po moje) namensko delajo vse da bodo slovenci kot narod zvodeneli v Evropi.
Ne me razumet narobe, nisem clan nobene stranke, tudi nisem proti Evropi vendar pa me moti da ne naredimo nic za dvig Slovenske zavesi. Jaz svoje otroke sam poucujem zgodovino Slovenstva, ker jih v šoli ne naučijo ničesar, kljub dokaj bogati literaturi na to temo in kljub arheološkim odkritjem.
Zatorej po moje definitivno Karantanskega panterja na zastavo !!!
Nije žvaka za seljaka !

A ma kdo žvečilni :)

Alexius Heristalski ::

Tudi v šolah se pri zgodovini ne omenja skoraj nič iz zgodovine Slovenije, ki je bogata in sega daleč nazaj.
A si 100% pri tem?
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

OwcA ::

Roko na srce, Karantanija je bolj Avstrijska kot naša zgodovina.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Tear_DR0P ::

če bi se šli zgodovinsko pravilno in podobna sranja,potem bi morala slovenska zastava bit vsaj do polovice modro rumena in imet gor mder grb s tremi zvezdicami.
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

OwcA ::

Po tej logiki bi lahko imeli tudi kar rimski prapor. Ne eni ne drugi vladajoči niso bili Slovenci. ;)
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Asgard ::

Karantanija je bla prva Slovenska država pa se naj vsaja kdo kar hoče. Da pa naše otroke v šol neč ne učijo pa so krivi naša prejšnja oblast ka je poveličevala samo Srbe in ostale narode nas pa zatirala. Mislim da je že čas da se pozabi tiste kurirčke tončke pa take bedarije. Itak nam NOB ni prinesel nobene svobode ampak nas je samo rešil enega suženjstva in pahnil v drugo. Jaz osebno si bom natiskal majico in dal vse zločince gor in tud tito bo noter , pa stalin pa hitler. Naj se ve kdo nas je vse na suho jebal vsa ta leta. Če me pa kak keps ustav mu pa sam lahko rečem de je kao demokracija tuki.
We hate Duplicators !

OwcA ::

In kaj je tako divje Slovenskega na Karantaniji?
Otroška radovednost - gonilo napredka.

BigWhale ::

Ja, z drugo zastavo bomo manj suznji in manj nas bodo jebal... ;>

CCfly ::

Saj to je to slovenska je bila. Avstrijcev takrat sploh še ni bilo, sveti rimski imperij pa je prav tako nastal šele okoli leta 850, kar sta vsaj dobri dve stoletji za Karantanijo.

Nikakor pa ne podpiram panterja na zastavi. Imejte vsaj malo spoštovanja do sedanjih simbolov, prepoznavnosti vam sama zastava namreč ne bo prinesla.
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

BigWhale ::

No, mogoce bi, ce bi bila rumena, s crnim krogom na sredini... ;>

OwcA ::

Saj to je to slovenska je bila. Avstrijcev takrat sploh še ni bilo

Bila je kvečemu Slovanska. Isti sklep kot za Avstrijce velja tudi za nas. Kakorkoli obrneš, narddna identiteta se je izoblikovala šele v 19. stoletju.

P.S. z Rimljani sem cikal na antični rimski imperij. ;)
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Asgard ::

ne vem kaj mate prot panterju ?
We hate Duplicators !

Alexius Heristalski ::

Mislim da je že čas da se pozabi tiste kurirčke tončke pa take bedarije. Itak nam NOB ni prinesel nobene svobode ampak nas je samo rešil enega suženjstva in pahnil v drugo.

Dobro, saj to imaš prav, ampak s panterjem pa pretiravaš.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

CCfly ::

P.S. z Rimljani sem cikal na antični rimski imperij. ;)
Jaz pa na izvor Avstrijcev.
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

Tear_DR0P ::

OK slovenci smo malo dlje kot pa od 19. stoletja, a se vam ne zdi? Baje smo nekje na začetku reformacije dobl temeljne kamne naše kulture - torej v 16. stoletju.
Ozemeljsko karantanija nima skoraj nič skupnega s slovenijo, kulturno in narodnosto pa slovenija izhaja od tam. Avstrija pa se je razvila v tampon cono med slovani in germani - mešano področje. Pač tudi v avstriji še danes govorijo slovensko na nekaterih predelih - v djekšah sem pa na laste oči videl grob Klemna Klemna :))
Sam na državniškem področju in pa na področju državnih simbolov sta slovenija in karantanija daleč narazen. Eno je bila država elektorskih knezov - kar kolkr vem smo od nemcev pobral - drugo je pa demokratična slovenija, ki svoje znanje črpa iz francoske revolucije in od tod trobojnica.
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Daedalus ::

Narod se pojavi takrat, ko se zave lastnega obstoja - pridobi narodno identiteto. In za Slovence je gre nekako take - Trubar je položil prve temelje, 19. stoletje je blo odločilno. Karantanija, Celjski grofje...pa nimajo kaj dosti skupnega s Slovencji kot narodom. Živeli so tu nekje ja, sam to je bolj ali manj vse.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Myth ::

En namig, kako zveste zgodovino o pravih slovencih. Vtipkajte v google črni panter, eden izmed linkov je tisti pravi, kjer je vse lepo napisano o zgodovini Slovencev in zakaj je Črni Panter slovenski znak. Pa veselo klikanje in branje. ;)

Moje mnenje je to da bi črni panter morali dodati v SLO zastavo. In jo malce predrugačit, sicer pa je zdajšna tudi vredu, samo preveč zmešnjav je okol nje. Samo spomnite se ko so Slovaško himno peli naši zmagovalki v plavanju(če se prav spominjam). :\
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

MadMicka ::

Asgard, pred vojno je večina Slovencev laufala okol bosa. Po vojni so bili vsaj obuti. Večina je bila na boljšem. In to šteje.

Moraš pa bit bolan, da tlačiš v narodni simbol nekega panterja, starega več kot 1000 let, ki nima nikakršne veze z današnjimi Slovencimi, oz. jo ima nekako toliko kot s Čehi, Slovaki, Poljaki, Hrvati, da ne rečem z Nemci in Avstrici.....

In ne pozabit, po II. svetovni vojni so pobijal izdajalce povsod po Evropi. Več, ko je bilo izdajalcev, več so jih pobil. Ali je to pravično? Ne vem, to je dejstvo. Tako, kot je dejstvo, da so domobraci bili del nacističnih in fašističnih sil, partizani pa del zavezniških sil. To so osnove. Drži pa, da je vsaka vojna ogabna. Še najbolj II. svetovna vojna, kje je bilo največ mrtvih.

Bob Rock ::

Celjski grofje...pa nimajo kaj dosti skupnega s Slovencji kot narodom.


zgodovinarji si se zdej niso na jasnem al so bli celjski grofje slovani al germani
___________________________________________________
gance hale ale cuzamen

OwcA ::

Imeli so se za Nemce, to je dejstvo.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

perci ::

Tudi imena so bolj spominjala na ona na drugi strani alp.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

PersonaRudis ::

Zakaj pa ne naredimo natečaja za grb in zastavo? Slo-Tech Monarchy.>:D

Marjan ::

Hja, zgodovina (naroda) je preveč prepletena, zapletena... da bi lahko našli "brezmadežno" rešitev (za večino, kaj šele za vse!) v oziru na celotno zgodovino.

Tako, da smiselno je gledat druge parametre, ne samo zgodovinske. Npr. interesi ljudi, skupnosti, kot celote. Kaj / koliko jim pomenijo državni simboli... kaj bi s tem dosegli, koliko bolje bi se počutili... kar so spet težko merljivi parametri, pa vendar se jih da oceniti.

nevone ::

Slovenija je tipična dežela, ki ima pol(zelo groba ocena) prebivalstva po njihovih izjavah sodeč zagledanega na vzhod in pol(spet zelo groba ocena) na zahod.

Preglagam da zastavo razdelimo na dve polovici: leva ostane taka kot je, na desno pa damo panterja. Deal?

:)

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Myth ::

nevone, kaj pa če bi jo očistili "nesnage"? :8)

Nekaj malega o ČRNEM PANTERJU:
ČRNI PANTER je bil sprva grb vojvodine Koroške in obmejne Karantanske krajine iz česar je pozneje nastala vojvodina Štajerska. Obe vojvodini sta izhajali iz prvotne Karantanije. Leta 1246 pa je prišlo do spora med vojvodinama Štajersko in Koroško, ki sta obe uporabljali enak grb. Na kraljevem dvoru so razsodili, da grb pripada vojvodini Koroški, ki je bila starejša in s tem bolj upravičena do grba ter praporja s črnim panterjem. Štajerska pa se panterju vendarle ni hotela odpovedati in je zato na grbu spremenila barve. Privzela si je belega panterja na zelenem ščitu. Črni panter se je na Koroškem obdržal vse do izumrtja domače karantanske dinastije leta 1270, na Štajerskem pa se je beli panter ohranil do danes, žal kot avstrijski grb, čeprav je karantanskega oz. slovenskega izvora!
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

nevone ::

>nevone, kaj pa če bi jo očistili "nesnage"?

:D

Ja, samo nekje je treba začet. In ker imajo ljudje radi bolj mehke prehode, jest predlagam, da začnemo počasi z desne proti levi. :)

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Myth ::

ZGODOVINA SLOVENCEV, dr. LJUDEVIT PIVKO

O KORENINAH SLOVENSKE DRŽAVNOSTI, BOGDAN OSOLNIK (2. SVETOVNA VOJNA DO DANES)

SLOVENSKA DRŽAVA KARANTANIJA, JOŠKO ŠAVLI

SLOVENIJA PODOBA EVROPSKEGA NARODA, JOŠKO ŠAVLI

THE GENESIS OF THE CONTRACTUAL THEORY AND THE INSTALLATION OF THE DUKES OF CARINTHIA, JOSIP FELICIJAN

ZGODOVINA SLOVENSKEGA NARODA, GRUDEN JOSIP

Za tiste ki radi berete. To so samo nekatere knjige, ki sem jih našel. Veselo branje ;)
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

nevone ::

Predlog:



A upa kdo rečt, da ni lepa?

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Marjan ::

nevone, super predlog, jaz sem za :)
1 2
3
4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Slovenska zastava (strani: 1 2 3 420 21 22 23 )

Oddelek: Loža
1117252595 (31747) D3m

Nova slovenska zastava?? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Sedem umetnosti
18218537 (12480) Matek
»

slovenska zastava

Oddelek: Loža
488043 (3873) Tic
»

Ali ste za spremembo zastave in grba?

Oddelek: Loža
342587 (2271) siegmund

Več podobnih tem