» »

Padanje Facebooka se nadaljuje, Apple postal najdražje podjetje vseh časov

Truga ::

Kaj ma cena veze s konkurenco? Retina je nima.

jype ::

ninjeti> kaj je tvoja poanta?

Da je Retina MBP brez konkurence. Nihče drug mi ne more prodat enako zmogljivega prenosnika za podobno ceno.

FlyingBee ::

jype je izjavil:

ninjeti> kaj je tvoja poanta?

Da je Retina MBP brez konkurence. Nihče drug mi ne more prodat enako zmogljivega prenosnika za podobno ceno.


no, to pa je logično

trnvpeti ::

JesusChrist je izjavil:

nekikr z nobenim. podal sem le primer pol cenejšega laptopa s tako avtonomijo oz. ti podal link ki si ga želel

In koliko je avtonomija , v urah recimo

spirit ::

OK med mojo celodnevno odsotnostjo se je nabralo precej komentarjev, najprej naj povem ice-ju (sorry za okrajšavo) imam najosnovnejšega Thinkpada (govoril sem o Thinkpadu in ne osnovnem Lenovotu) pa sem z njim zaspal, kdo r v spanju kej trza ve kako človek v spanju brcne ko sanja, jst nism trzu ampak sm brcnu, konkretno ravno tako kot bi brcnil nogometno žogo (na polno) računalnik je poletel s postelje v omaro in padel na tla cca 70 cm direkt dol, lahko ti ga pokažem nima niti praske, pa je plastičen low end E325.

hmm za pol cene? no ja sicer trenutno ni na voljo v SLO (prosim ne me križat) ampa E430 sem prepričan da bi se našlo tudi v SLO kaj podobnega za tam do 800€, je pa res da je 14'' ampak baterijo ima ravno tako zelo dobro in ravno tako ima dobro, pa čeprav ne kovinsko ohišje. za to da sm tole najdu sm rabil minuto tako da sem prepričan da bi se našlo z več trda tudi kaj v SLO, sem probal tudi to ampak mi je našlo na zalogi le i3 modele, za kar pa vem da bi me obglavili. sSej vem da me boste napadl pa linčal itd tudi zardi tega, MBA je konkurenca UX31, ne mormo lih primerjat MBP 13 pa MBA 13.
Sigurno sem kak komentar izpustil in nanj nisem odgovoril, se opravičujem tistemu ki je bil zapostavljen :D

techfreak :) ::

Imaš kakšen link na test baterije tega E430? Ne bi škodil tudi link do konfiguracije tega prenosnika.

spirit ::

Evo en obsežen test in primerjava s še 2 računalnikoma, ni se najbolje odrezal, le 6ur in 53 minut je zdržal pri 40% osvetlitvi zaslona, cena pa 650$ oziroma pri nas bi stal ravno toliko €.

p.s. malo za troll, se upaš svojega MBP-ja odprtega prijeti za kot zaslona in ga dvigniti navpično? :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: spirit ()

nUUb ::

Troll varianto, prijem prenosnika (netbooka v mojem primeru) za zaslon in dvig, prakticiram že nekaj časa brez problemov.

edit: netbook je bil 299eur decembra predlani nazaj
i7 2600k@4.8GHz - nV 760 - 850 EVO 250GB - 4TB FreeNAS
ASUS 1920x1080@144Hz

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nUUb ()

para! ::

p.s. malo za troll, se upaš svojega MBP-ja odprtega prijeti za kot zaslona in ga dvigniti navpično? :D

Pa sej tko se dviguje prenosnike, a mislš da jih extra previdno hendlamo? :) To je zdržal (in še vedno zdrži) nek low end HP za 700.

lp
Death before dishonor!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: para! ()

VaeVictis ::

No ja, kdor misli, da je Lenovo E430 enakovreden ali pa primerljiv z MacBook Airom je ali slep ali pa Lenovo fan:

Apple MacBook Air (13-inch, 2012) Review

Sicer ASUS Zenbook Prime UX31A ni ravno slab, sam je MacBook Air še vedno občutno boljši.

MacBook Pro Retina je pa praktično ven iz konkurence.

MacBook Pro Retina

nekikr ::

Občutno boljši ravno ni ane, za kaj takega bi rabil imeti zaslon kot UX. Je pa v rahli prednosti, pa še to je subjektivno.

spirit ::

VaeVictis, kdo za vraga primerja MBA in Lenovo E430? Če bi primerjal MBA in kakega Lenovo bi za priemrjavo vzel X1 Carbon E430 in MBA sta čisto iz drugega sveta.
MBA je v vseh pogledih enak ali slabši od UX-a če ne upoštevamo OS-a in logotipa zadaj.

nekikr ::

Nisi niti pogledal njegovega linka kajne?

VaeVictis ::

spirit je izjavil:

VaeVictis, kdo za vraga primerja MBA in Lenovo E430? Če bi primerjal MBA in kakega Lenovo bi za priemrjavo vzel X1 Carbon E430 in MBA sta čisto iz drugega sveta.
MBA je v vseh pogledih enak ali slabši od UX-a če ne upoštevamo OS-a in logotipa zadaj.


???

Enak ali slabši od UX:
Apple MacBook Air (13-inch, 2012)
$1,299.00
+3DMark06
+3DMark11
+Boot Time
+Heat - Bottom
+Heat - G+H Keys
+Heat - Touchpad
+LAPTOP Battery Test
+LAPTOP File Transfer Test

ASUS Zenbook Prime UX31A
$1,350.00
+Display Brightness
+Geekbench
+OpenOffice Spreadsheet
+PCMark 07


Apple MacBook Air (2012) vs. ASUS Zenbook Prime UX31A


Lenovo ThinkPad X1 Carbon
$1,349.00
+Display Brightness
+Heat - G+H Keys
+Heat - Touchpad
+OpenOffice Spreadsheet
+PCMark 07

Apple MacBook Air (13-inch, 2012)
$1,299.00
+3DMark11
+Geekbench
+Heat - Bottom
+Boot Time
+LAPTOP File Transfer Test

Kaj pa vem, glede na te sintetične teste sta si zelo blizu in tudi glede na ostale reviewe zelo težko rečeš, da sta iz drugega sveta.

Lenovo ThinkPad Carbon X1 Vs. Apple MacBook Air 13” Comparison

Conclusion

If you watched the video, my conclusion here is the same as there. There is no winner, both are great laptops and it really boils down to whether you’re a Mac OS X or Windows user. Of course the Windows Vs. Mac OS debate is not even touched upon, that’s a whole different debate and too vast to get into for this comparison of machines. In regards to design, build and overall features, there are areas where the MacBook Air wins and some where the ThinkPad X1 Carbon wins. You just have to look at what the pros and cons are and how they fit into your usage needs and go with one or the other based on that – you can’t go too far wrong as there’s a lot to like about both.

spirit ::

Se posipam s pepelom, ker linka res niem odprl, oba računalnika dobro poznam, mariskatera razlika je tukaj tudi zarada OS-a, npr. dolg boot time pri Asusu je vrjetno posledica vsega sranja ki ga proizvajalci dodajo, sem prepričan da razlika ne bi bila tako drastična, če bi šlo za čisto samo Windowse, apmak ne bom oporekal po tem testu je MBA mičkeno boljši v večini testov, zaslon ima slabši, kar smo vedeli, priznam pa da me bega avtonomija, ni mi jasno kako so prišli na tako veliko razliko med njima.

Ne vem kje ti gledaš cene, pri nas je MBA 1309€ in UX 1299€, v isti trgovini. Nikoli nisem trdil, da ja MBA sranje in da je kateri drastično bolši. Ne vem kaj ti ni jasno da daješ gor 3x ? ti si dal primerjavo MBA na E430, medtem ko sem jaz dal E430 v primerjavo MBP 13 za cca pol cene. To da sta iz drugega sveta sem napisal za primerjavo E430 in MBP 13, jst priznam da tvojega linka nism odprl, ti pa priznaj da sploh ne bereš kaj ti pišem.
X1 sem ti dal kot primerjavo MBA od Lenova. Definitivnega zmagovalca ni, sam bi pač raje vzel UX-a ker mi boljši zaslon pomeni več kot malenkostna razlika v benchmarkih, odločitev je seveda na vsakem posamezniku.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: spirit ()

nekikr ::

Nikoli nisem trdil, da ja MBA sranje in da je kateri drastično bolši.

MBA je v vseh pogledih enak ali slabši od UX-a če ne upoštevamo OS-a in logotipa zadaj.


You've got some issues ;)

bdoxx ::

Nikoli nisem trdil, da ja MBA sranje in da je kateri drastično bolši.

sej jabolčnike moti to, da nisi rekel da je MBA superduper najboljšo računalo kar obstaja. xD

nekikr ::

Jabolčnike moti to, da ostali lažete vsepovprek, kakor vam pač pride prav.

FlyingBee ::

nekikr je izjavil:

Jabolčnike moti to, da ostali lažete vsepovprek, kakor vam pač pride prav.


in obratno in to pač ustvari krog, zdaj pa bodi tako pameten, da najdeš začetek in konec kroga

nekikr ::

Lahko ti najdem kar nekaj konkretnih laži samo v tej temi. Lahko trdiš isto? Vedno imaš pretiravanja na obeh straneh, ampak ta "kontra" je bistveno bolj lažniva.

spirit ::

Nekikr, trdil sem, da je boljši ali enak ne da je sranje,...
ali sem priznal da je po unem testu MBA v večini testov rahlo boljši? Torej lažem? Še vedno pa ne vem kje si zasledil da za katerega trdim da je sranje. Edina stvar za katero sem trdil da ni vredna svoje cene (pa ne mi spet z ekonomijo da je zadeva vredna če so kupci, ker ekonomska teroija predpostavlja racionalno obnašanje potrošnikov, kar pa to ni), je bil MBP 13, za katerega sem podal dokaz da za cca pol cene dobiš primerljivo stvar, ampak ta del debate se je izgubil...
Je pa smešno kako je pri Retini zaslon najpomembnejša stvar (ki je res ultra hud), pri ultrabooku (MBA in UX) pa zaslon ni tako pomemben, ker je občutno boljši pri UX-u, kar si seveda tudi ti priznal. Zdj pa prosim mi pokaži moje laži in napake, za katere se nisem opravičil če sem jih zakrivil, tudi jaz nisem vseznalec in se zmotim in imam lastno mišljenje...

All in good spirit, Peter :D

nekikr ::

nekikr je izjavil:

Nikoli nisem trdil, da ja MBA sranje in da je kateri drastično bolši.

MBA je v vseh pogledih enak ali slabši od UX-a če ne upoštevamo OS-a in logotipa zadaj.


You've got some issues ;)


Spregledal pa si, da je pri večini testov MBA spredaj. Nekako tipično. Kateri je zares boljši? Piše lepo v zaključku: odvisno kaj ti več pomeni, hitrost in baterija ali zaslon. Ampak ni pa lepo, da si kar nekaj izmišljuješ, veš.

spirit ::

Ja in po bencih, kjer razlika je pa čeprav ne drastična sem priznal svojo zmoto kar se številk tiče ali ne? Sem človek, ki se je zmotil, še vedno sicer trdim, da ima velik vpliv OS, ker tako velike razklike v bootu res ne bi smelo biti, za baterijo mi pa tudi ni jasno. Škoda da ne notebook checku še ni testa uza novega MBA 13, ker mi res ni jasno, ampak če test tako pravi bo že držalo, torej ima MBA boljšo baterijo, za zmogljivost si pa še ti sam rekel in kdor bo pogledal številke bo tudi videl da drastične razlike ni, kar ne pomeni da je sploh ni.
Še enkrat se opravičujem če sm te prizadel... in se strinjam vsak naj si vzame kar mu je ljubše, slab ni ne MBA ne UX ne X1, pa še kakšen bi se našel ki je ravnotako vredu.
Lahko ponovno opomnim, da sem debato začel za MBP 13 in ne aira, za katerega sem že od začetka trdil da ni slab? Nekako je prešlo na to da debatirava midva o zadevi o kateri sam sprva sploh nisem imel namena debatirati. LP

Zheegec ::

Joj T. in P. a se bosta že umirila :) čeprav so flamewari zakon :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

para! ::

Sem človek, ki se je zmotil, še vedno sicer trdim, da ima velik vpliv OS, ker tako velike razklike v bootu res ne bi smelo biti, za baterijo mi pa tudi ni jasno.

Kje si spirit, spet nakladaš! Seveda je to zaradi OSa, OSX ima skoraj instant boot. OSX je del paketa, ki se mu reče MBP/MBA. Kregata se pa itak glede stvari, ki je najmanj pomembna. Laptop sem bootal na hladno morda 2x v pol leta.
Death before dishonor!

techfreak :) ::

Seveda je to zaradi OSa, OSX ima skoraj instant boot. OSX je del paketa, ki se mu reče MBP/MBA.

OS Xa ne moreš tlačiti v enačbo, ker ga ne moreš uporabljati na obeh sistemih. Me pa zelo zanima video kjer dokažejo, da ima MBA hitrejši boot Windowsa kot pa Zenbook.

para! ::

techfreak :) je izjavil:

Seveda je to zaradi OSa, OSX ima skoraj instant boot. OSX je del paketa, ki se mu reče MBP/MBA.

OS Xa ne moreš tlačiti v enačbo, ker ga ne moreš uporabljati na obeh sistemih. Me pa zelo zanima video kjer dokažejo, da ima MBA hitrejši boot Windowsa kot pa Zenbook.

Prednosti OSXa so hkrati tudi prednosti MBP/MBA.

lp
Death before dishonor!

nekikr ::

Ampak jaz imam MBA in gor Win 7 :D

para! ::

nekikr je izjavil:

Ampak jaz imam MBA in gor Win 7 :D

Ja, razumem da ne gre od vseh pričakovati razumnih odločitev.

lp
Death before dishonor!

FlyingBee ::

apple fane, je tako lahko prepoznati kot tudi apple haterje ... preveč očitno je

jaz osebno nikakor ne morem preko logike, ki mi vedno useka v glavo, ko pomislim na visoke cene ultrabookov, applov, ... cena x in kaj vse bi lahko za to ceno kupil drugega, seveda pod drugo mislim na stvari, ki spadajo v isti rang, ne recimo, da bi namesto Air-a kupil 2500 čungalung

techfreak :) ::

para! je izjavil:

techfreak :) je izjavil:

Seveda je to zaradi OSa, OSX ima skoraj instant boot. OSX je del paketa, ki se mu reče MBP/MBA.

OS Xa ne moreš tlačiti v enačbo, ker ga ne moreš uporabljati na obeh sistemih. Me pa zelo zanima video kjer dokažejo, da ima MBA hitrejši boot Windowsa kot pa Zenbook.

Prednosti OSXa so hkrati tudi prednosti MBP/MBA.

lp

In zaradi tega trpi uporaba Windows OSa na MBA (manjša avtonomija).

FlyingBee je izjavil:

jaz osebno nikakor ne morem preko logike, ki mi vedno useka v glavo, ko pomislim na visoke cene ultrabookov, applov, ... cena x in kaj vse bi lahko za to ceno kupil drugega, seveda pod drugo mislim na stvari, ki spadajo v isti rang, ne recimo, da bi namesto Air-a kupil 2500 čungalung

In kje imaš ultrabooke z nizkimi cenami in podobnimi specifikacijami? Produkti v istem rangu imajo načeloma podobno ceno.

Zgodovina sprememb…

Zheegec ::

nekikr je izjavil:

Ampak jaz imam MBA in gor Win 7 :D

Good boy :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

blackbfm ::

jaz osebno nikakor ne morem preko logike, ki mi vedno useka v glavo, ko pomislim na visoke cene ultrabookov, applov, ... cena x in kaj vse bi lahko za to ceno kupil drugega,


Ja klinac bi kupu, poglej vstopne ultrabooke, gnile specifikacije pa gumijasto-like ohišje, dejansko se vse zvija ob obremenitvi..potem maš tisto srednjo žalost, šele pri najdražje zadevah se lahko začne govorit o kvaliteti, samo od takih pa macbook ni toliko dražji kolikor ima še dodatnih bonbončkov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

nekikr ::

Zheegec je izjavil:

nekikr je izjavil:

Ampak jaz imam MBA in gor Win 7 :D

Good boy :)

Zdaj moram samo še na HPja in Asusa spravit OSx pa zjebem sistem :)

BaToCarx ::

Končno sem dočakal!

 YES!

YES!



Srečen sem. Next step 1337.

Nikec3 ::

Apple je praktično religija. Tako močna, da svoje uporabnike prepričajo da so slabe fotografije kul. (instagram)
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

techfreak :) ::

Za Android nimas Instagrama?

blackbfm ::

Bistvo instagrama je njihov način deljenja (po možnosti posrečenih) slik s svetom, ne tekmovanje v mpix. Recimo s tistimi lomo fotoaparati slika tut zgleda za en k.. tehnično gledano, pa zna bit končna fotka precej bolj zanimiva kot tista z najboljšim dslrjem. Sam nekateri to mal težk dojamejo.

Truga ::

techfreak :) je izjavil:

para! je izjavil:

Prednosti OSXa so hkrati tudi prednosti MBP/MBA.

In zaradi tega trpi uporaba Windows OSa na MBA (manjša avtonomija).

Mislim da je to kar splosen windows problem. Meni tud na ubuntuju drzi baterija skor 30% dlje kot na win7..

techfreak :) ::

Ponavadi je avtonomija baterije pri Windowsu višja kot pri Linux distribucijah. Lahko pa z tweakanjem večkrat urediš, da ti tudi na Linuxu drži tako dolgo ali še dlje kot na Windowsu.

Truga ::

Jaz imam vanilla ubuntu 12.04 instalacijo na Vaio Z.

Mel sem gor windows 7 (je prislo skup z laptopom) in nameril 3 ure pri polni osvetlitvi ekrana in normalnem delu. V ubuntuju mi drzi 4.

V obeh aero/compiz seveda izklopljen, tako da nvidia v obeh spi.

Nisem se sicer poglabljal v razloge, ampak ce je out of the box tko je meni prav.

techfreak :) ::

Nimajo Vaio Z integrirano Intel grafiko? Če imaš slučajno switchable graphics si izklopil Nvidia ter uporabljal samo integrirano? Si uporabil Power saver plan na Windows 7?

Če je prednameščen Windows 7 prišel z "bloatwareom" lahko poizkusiš s svežo namestitvijo, tako kot si tudi na Ubuntuju naredil.

Truga ::

Ne bom vec windowsov gor dajal. Ni blo gor bloatwara (sem ga uninstallu), in ja, nvidio sem mel ugasnjeno. Ubuntu vseeno traja skoraj 30% dlje. Je trajal priblizno isto, dokler je bil un bug v kernelu, ko ni delal powersaving na prakticno nobeni komponenti. Zdaj pa drzi kar konkretno dlje. Windowsov pa ne mislim se enkrat nalagat, zdej sem ze resizal particijo za ubuntu cez cel disk. Itak mi na wine delajo vse igre k jih igram. :P

Okapi ::

Recimo s tistimi lomo fotoaparati slika tut zgleda za en k.. tehnično gledano, pa zna bit končna fotka precej bolj zanimiva kot tista z najboljšim dslrjem. Sam nekateri to mal težk dojamejo.
To vse je značilen primer vpliva mode in propagande. Pokažeš nekomu, ki tega ne pozna, eno obdelano instagramovo fotko, in bo rekel, kaj mi kažeš to neostro sliko s sfaljenimi barvami. Potem mu pa razložiš, da ni nič sfaljeno, da je to umetniška fotka, in da je en umetnik na netu napisal, da se tako slika v 21. stoletju, in tisti si bo mislil, sicer nič ne štekam, ampak ziher je kul, in bo še on začel kvarit fotke z "umetniškimi" filtri. Ker je kul.>:D

O.

blackbfm ::

In instagram je zdaj slab, ker ga določeni ljudje "ne štekajo"?

Zheegec ::

Na HP 4730S zdrži Suse okoli 2uri manj skoraj - 3 ure v Linux, 4.5ure v Windows.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Okapi ::

In instagram je zdaj slab, ker ga določeni ljudje "ne štekajo"?
Ne določeni, ampak skoraj vsi. Uporabljajo ga samo zato, ker so slišali, da je kul. In so potem verjetno še sami sebe prepričali, da je res.

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Gandalfar ::

Instagram uporabljas, ker ima prakticno najboljsi interface za to kar pocne - uploada fotke frendom in na kaksen twitter, facebook. Pa par zanimivih trikov delajo, da je vse se hitrejse.

Ne rabis filtra stisnit.

blackbfm ::

Ne določeni, ampak skoraj vsi. Uporabljajo ga samo zato, ker so slišali, da je kul. In so potem verjetno še sami sebe prepričali, da je res.

O.


ej ti bi šu loh šturidat psihologijo

para! ::

blackbfm je izjavil:

Ne določeni, ampak skoraj vsi. Uporabljajo ga samo zato, ker so slišali, da je kul. In so potem verjetno še sami sebe prepričali, da je res.

O.


ej ti bi šu loh šturidat psihologijo

Očitno jo je že končal :)
Death before dishonor!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Apple ni največje podjetje na svetu

Oddelek: Novice / Ostale najave
4620472 (16570) driver_x
»

Apple vreden 700 milijard dolarjev (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
6017055 (13583) Invictus
»

Alibaba in ZDA v pričakovanju največje javne ponudbe delnic

Oddelek: Novice / Ostale najave
96887 (5510) Tilen
»

Kotacija Facebooka 18. maja

Oddelek: Novice / Ostale najave
53390 (2544) opeter
»

Apple najvrednejše podjetje na svetu

Oddelek: Novice / Rezultati
2814993 (12743) OmegaBlue

Več podobnih tem