» »

Windows could not be activated

Windows could not be activated

Jst ::

Danes zjutraj me čaka restartan računalnik z dvemi sporočili.

1. Da je namestil popravke.
2. Da se ne more aktivirati.

Grem v cmd, napišem:

"slmgr -dlv"

Se odpre okno, kjer mi pove Additional grace period (Licence expired or hardware out of tolerance). Mi reče naj napišem:

"slmgr -ato"

The Key Management Service (KMS) is unavailable.

Na MS Supportu pravijo, da imam "verjetno kakšen zlonameren program" in priporočajo, da naj "na novo naložim Windowse na prazno particijo oz. disk."

Ali kdo ve, kateri servis moram pogledati v "services.msc" če dela?

Neko čudno naključje, da mi inštalira popravke, resetira računalnik, obenem pa zje*e sistem.

To je prva inštalacija W7. Ker se mi je to zgodilo na delovnem prenosniku, kjer bi mi format vzel preveč časa, da potem inštaliram in nastavim vse nazaj, se obračam na vas, če ima kdo kakšno idejo kaj naj naredim (razen formata)?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

borutzi ::

kontaktiraj admine v podjetju kaj se dogaja z KMS serverjem
Bolje da se ga nabiješ kot pes, kot pa da ti ga nabije pes.

Jst ::

Sedaj sem pa malo zmeden. KMS je za Enterprise in Volume Licensing (Windowsi so Pro, že bili inštalirani na prenosnik ob nakupu), jaz tega nimam, imam pa AD v pisarni.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

borutzi ::

če imaš pro, potem se ti ne aktivirajo preko firminega KMS. Na vsak način kontaktiraj admine.
Bolje da se ga nabiješ kot pes, kot pa da ti ga nabije pes.

NeMeTko ::

tako kot je rekel @borutzi - prenosnik je službeni, zato kontaktiraj admine in ne šaraj po njemu, če ti to ni eksplicitno dovolil admin.

Koneckoncev, tudi če ga sam reinštaliraš, boš rabil admina, da te bo nazaj prijavil v AD, sicer ne boš mogel uporabljati resursov v službi.

Res se morda sliši malo butasto, glede na to, da načeloma vsak zna vtakniti CD v pogon in stisniti 'install'. Ampak če si admin omrežja, imaš ponavadi malo drugačen pogled na to kot uporabniki, ki ti na koncu s svojo 'samoiniciativnostjo' nakopljejo več dela, kot če se jim nebi nič sanjalo in bi ti prenosnik takoj prinesli, ko nekaj 'ne štima'.

Jst ::

Jaz sem pa bedak, tralala. Čisto prav je, da javi, da se ne more aktivirati. Ker je razlog za problem tako trivialen, me je sram napisati, kaj se je zgodilo. :8) Ojoj, samo upam, da ne bo MS blacklistal moje serijske...

ps: admina nimam kaj klicati, ker je pisarna moja.


Hvala za tiste, ki ste se oglasili in se iskreno opravičujem za odprtje te teme.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

knesz ::

Pa povej, kaj je bilo, da nam malo popestriš ta četrtkov ponedeljek :)

fosil ::

Si za instalacijo uporabil travniški dvd z enterprise verzijo, kupljeno pa imaš neko drugo verzijo? :)
Tako je!

Jst ::

Jaz imam vedno čisto prazno namizje. Uporabljam ga kot TO-DO, kar je gor, na tem trenutno delam. V ponedeljek sem končal z enim modulom, prenosnik pa pustil prižgan.

Pol mi je kapnilo, kako me je lahko čakalo namizje, če se moram prvo prijaviti?

Sedaj pride sramota. (Verjetno mi sploh ne boste verjeli.) Virtualc je bil v full screen-u, ki ga uporabljam za testiranje. Kadar je virtualc v full screenu, prenosnik ne gre na spanje. V njem tudi nisem prijavljen v AD, niti nimam gesla.

Joj, kakšen bedak sem.


---

Temo sem pa odprl, ker sem enkrat doma, na Entertainment PCju v dnevni sobi, imel podobne probleme, da mi je kar na enkrat rekel, da moram v dveh dneh aktivirati Windowse, ko sem pa šel skozi postopek aktivacije, je sicer pisalo Done, po resetu me je pa spet čakalo isto sporočilo. Potem pa nekaj dni nisem uporabljal računalnika, medtem je bil ugasnjen in ko sem ga prižgal, mi Windowsi tega več niso javljali.

In sem mislil, da se je pojavil spet kakšen čuden primer. A čuden in neumen sem jaz.

...sploh si ne upam pritisniti na "pošlji" - zbiram korajžo.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[Windows 10] Vprašanja in težave (strani: 1 2 3 4138 139 140 141 )

Oddelek: Operacijski sistemi
70491365740 (3215) Buggy
»

Windows 10 je tu! (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
262106280 (85063) MrStein
»

težave pri nameščanju windows 10 na ASUS-a (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
5612139 (10666) solatko
»

windows 8 (nakup) (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Operacijski sistemi
29056401 (38142) mtosev
»

[Windows XP] Vaš račun je potekel (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Operacijski sistemi
11914026 (10861) fosil

Več podobnih tem