» »

80GB: MAXTOR VS. IBM (hitra nujna odlocitev)

80GB: MAXTOR VS. IBM (hitra nujna odlocitev)

matic ::

Nujno moram kupit 2 diska (80GB). (se danes)!

Dobil sem ponudbo za IBM in MAXTORJA, oba 80GB, oba 7200 rpm! Tudi cena je zelooo podobna.
Katerega vzet?

Glede IBM sem slisal dosti slabih stvari, glede Maxtorja veliko dobrih. SAmo vseeno nevem. Poleg tega IBM ima 3 leta garancije, MAXTOR pa 1 leto.

KATERGA? :\
-----------------------------------------
podpis: _____________

Damjan Jagar ::

Tudi jaz sem se pred kratkim odloceval med tema dvema in se WD.

Odlocil sem se za IBM (80 GB, 7200). To pa zato ker sem odnekdaj zvest IBM diskom in z njimi nimam problemov.

Garancija 3 leta pa tudi nekaj pove.
http://jagar.si

ferjan ::

imam zelooo slabe izkušnje z novimi maxtorji...tako, da NUJNO IBM

matic ::

Kul, sem ze vzel IBMe! ;) Upam da niso tudi prevec glasni!
Hvala za pomoc!
-----------------------------------------
podpis: _____________

cekr ::

Dobro si se odločil.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Mikec ::

A ni maxtor bl uzdržljiv disk kokr vem celo firme priporocajo maxtorja in usi k jih jst poznam !!!
Da je maxtor trenutno njboljsi nakup :D
...never be the same again !!!

SasoS ::

Glih dans sm nesu enga Dethstara nazaj u štacuno... :D

js ::

glih dans sn zamenjo pokvarjenga IBM 40gb za samsunga. bojda so skor vse IBMje ki so jih prodali dobili nazaj.:D

TheJack ::

Kar se IBMov tiče, je stvar znana. Sem pa o tem dobil še potrditev s StorageReview, kjer imajo reč, ki se ji reče Reliability Survey (za podrobnosti glejte dotično stran).
Deskstara 60 oz. 75 GXP (Ericson in DTLA) imata rezultat ( Percentile) 8 oz. 12, kar jasno kaže, da so imeli ti diski serijsko napako.
Se pa vidi, da so napako pri novejših serijah odpravili, kajti 120 GXP ima rezultat 65.

matic ::

huhhh.. :\ Zdej sem jih itaq ze kupu!
Samo kje je ta oznaka? Pise da je Deskstar.. nikjer pa 60 oz 57 GXp!?

Bom malo vec delal arhive, hvala bogu pa imajo 3 leta garancije! :D Samo na arhive ne smem pozabit!
-----------------------------------------
podpis: _____________

TheJack ::

Če je disk 80 GB, sigurno ne gre za 75 oz 60 GXP, kajti IBM svoje serije označuje (oz. je označeval) glede na maksimalno prostornino posamezne serije. Recimo DTLA z uradno oznako Deskstar 75 GXP je imel plate s kapaciteto 15 GB. V disk so jih lahko stlačili največ 5, kar znese 75 GB.
60 GXP (ki je novejši od 75) je imel 20 GB plate, vendar so šle v disk le 3 naenkrat.
Vsaj tako nkako sem jaz razumel zadevo....

boštjan ::

Maxtor ni vreden dnara,IBM šrot,WD kvaliteta ki ji ni para in tudi 3 leta garancije.

cekr ::

Zadnje čase ravno WD-ji crkujejo najbolj.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

JakobSTR ::

to pa še nisem slišu, da bi WD crkval

boštjan ::

Zadnje čase ravno WD-ji crkujejo najbolj.

tega topica še nisem zasledil na slotechu in na ostalih 2 forumih,ki jih kar redno obiskujem.
no jaz sem slišo da se seagate zadnje čase kvari,neka serijsak napaka

Gejmer ::

Zadnje čase ravno WD-ji crkujejo najbolj.


Od kod ti pa tale info?Kr še nism slišu, da bi WD crknu(novi modeli za stare nevem).
Nanda yo?

matic ::

Jaz obicajno kupujem WDje! Vedno! Trenutno pa jih zal ni na zalogi in jih se do tega tedna ne bo! Jaz pa sem dise potreboval, ker moram do jutri zjutraj zrihtat 2 racunala, ki sta crknla 2 prastara znucana diska.
In na nisem dobil drugega kot IBM ali MAXTOR.

Drugac pa mi se noben WD ni crknu in sploh so 80GB diski od WD z 8MB pedmponilnika mega! Nevem od kje tebi da so zanic oz. da crkujejo! Poleg tega pa imajo se hudo garancijo in so normalne cene!
Edina morda slabost je to, da s casom postanejo malenkost bolj glasni.. kar pa morda vsi diski!? Niti nevem..

Res mi je zal da nisem mogel dobit WDja na zalogi! :\ :O :'( ;(
-----------------------------------------
podpis: _____________

Privatnik ::

Torej mene zanima ce so WD dost tihi, verjetn bi kupu 5400 80GB, ce ze pravte da so vzdrzljivi. Enkrat davno nazaj sm sicer meu WDja iz neposrecene verzije (850M) ko so crkval en za drugim. Gre pa se mi za tihost, ker spim zraven racunala in mam zdej seagatea notr 40G 5400 in je kr prijetno tih.

Hvala za odgovor.

LP

boštjan ::

jaz mam WD400JB 7200 in je neslišen,pa tudi greje se ne

cekr ::

Nisem rekel, da so zanič, se pa zgodi, da sem pa tjakakšen disk crkne. To so lahko skrite napake v materialih. Pri takšnih vrtljajih ni prav nič čudnega, če kaj odleti. To se dogaja pri vseh firmah. Slučajno imam možnost, da zvem marsikaj, kar se dogaja z trdo robo. Trenutno je procentualno v popravilu največ wd-jev.
Kar pa ne pomeni, da je cela serija zanič. Tako kot niso cele IBM-ove serije zanič. Imam kar precej diskov v uporabi, pa mi še noben IBM-ov ni crknil, pa tudi Maxtorjev in Seagate disk ne. Enega wd-ja pa sem imel na preizkušnji, pa tudi nimam kaj za reči čezenj.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

matic ::

No ja Privatnik! Morda je pri 5400 kaj tisji.. ampak kar WDjov sem jaz imel v rokah se jih slisi, toliko da mene moti.. Samo meni moti ze najmanjsi sum!
Diske se v bistvu ne slisi ko bere in pise.. Slise pa se sum ko se vrti (to je v bistvu skos ko je racunalnik prizgan). In z casom postane ta sum se malenkost glasnejsi. Sploh je to znano za te zadnj serije WDjov! Npr. IBM ki sem ju sedaj kupil sta slisna dosti bolj! Ampak me ne moti ko delam, ko pa spim pa je racunalo ugasnjeno.

Drugac pa se da ta WDjov problem precej zmanjsat z oblganjem z gumo ali cim podbnim. Vsekako pa je to dosti tisjo, kot pa danasnji ventilatorji na procesorjih.

Upam da sem kaj pomagal!
-----------------------------------------
podpis: _____________

Privatnik ::

zdej sm najdu seagate baracudo 80G za 32.000 baje da so zlo tihi, upam pa da tut dobr delajo, ker ga bom po vsej verjetnosti kupu :)

LP

boštjan ::

seagate in WD to sta firmi za HDD.

urosh ::

Sam si osebno lastim seagate barracuda ata V 80 GB, pa moram reči, da sem presenečen, nad glasnostjo diska! S tem želim povedati, da je tako zelo tih, da sem mislil, da ne dela :D . Ne res, fuuuuul so tihi, sedaj še samo da nebo problemov z njim... Dobil pa sem ga iz avstrije za 120€ - mwst, kar znese 23 -24 k sit..

lp

Privatnik ::

urosh : kje v avstriji si ga pa kupil ? ker sm ze jst tut razmislu o tam, da bi ga od tam prpelu :)

LP

3L33T ::

Eh, vse kar ni WD mi ni všeč. Resno, sem mev tri diske od IBMa notr, dva 10GB in en 20GB, pa so mi šli podatki papa. No, 10ka ena mi še dela, ostaledava pa sta šla. Pa ni bla serijska napaka na unih modelih, ampak vseen je bolel :8) ko sem ugotovu kaj je narobe!!!

Zdej si lasim 120GB WD, 8MB, in sem navdušen. Kmal pa še dva 80 GB kupm in bo ql vse skupi. Trenutno WD najboljša izbira!
Danes živimo za jutri, ker jutri ne bomo živeli za danes!

matic ::

A je kaj razlike za v Raid Stripping ce je 1 disk WD 80GB in 1 IBM 80GB v primerjavi s tem da sta oba IBM 80GB?

Imam priliko 1 IBM 80GB disk zamenjat za WD 80GB (brez cacha) pa nevem, a bi, al ne bi? :D
-----------------------------------------
podpis: _____________

vander ::

Imam wd800jb trdi disk,tri leta garancije,deluje skoraj neslišno,v primerjavi z prijateljevim IBM60gb,ki je prav nadležno glasen,pa tudi na dobrem imenu niso.

mISOk ::

Vander kje si kupu svoj disk, ker jaz tud kupujem 80g, sam mi dajajo sam0 12mescev garancije za WD, pa ceprav na njihovi strani (od WD, ne od prodajalne) pise 3 leta garancije.

boštjan ::

Tole je ena od trgovin,ki majo ta disk in dajo 3 letno garancijo.Poleg tega pa še so AGT-RACUNALNIKI in TAIPAN.

matic ::

za WDje je zastopnik in uvoznik Avtera ce se ne motim!? In dajejo 3 leta karancijo, trenutno pa imajo nekatere WDjeve disek v akciji, a pise pri mnogih da je garancija "2 leti"... zakaj pa nevem!?

Samo ce se ne motim je tudi WD zmanjsal garancijo iz 2eh let na 3 leta!
-----------------------------------------
podpis: _____________

boštjan ::

mogoče so tisto BB diski,zato 2 leti garancije.

Zavo ::

Če rabi kdo WD diske, jih imam:

WD800BB - 26.000,00
WD800JB - 28.500,00


mail...

vander ::

WD800JB tri leta garancije sem kupil v Lescah v trgovini MR2.Trgovina in servis na visokem nivoju.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri trdi disk za nakup mi priporočate? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
939312 (6267) dela
»

IBM

Oddelek: Strojna oprema
171217 (1028) TheJack
»

Kateri trdi disk? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
15310413 (7598) Keyser Soze
»

Maxtor vs. WD

Oddelek: Kaj kupiti
181543 (1295) EjTi
»

IBM 120GXP da/ne?, Fluid bearing?

Oddelek: Kaj kupiti
231570 (1197) Jok3r

Več podobnih tem