» »

IBM 120GXP da/ne?, Fluid bearing?

IBM 120GXP da/ne?, Fluid bearing?

Fury ::

torej.. IBM 120GXP diski so zelo pocen.. gledam 120GB model.. stane 38k... napram WDju in Maxtorju ki sta 45k ... zdej me pa zanima ce kdo to ze ma in ce ma kksne probleme in ce je s to serijo po iskusnjah drugih vse v redu? al se bo spet kvaru pa ne vem kaj use...

Kaksne so prednosti fluid bearinga proti standardnem?

Fury ::

aja pa se nekaj... od Maxtorja serija DiamondMax Plus 9... a to prodajajo v SLO al majo kksne stare serije?

Dami ::

Mislim da se maxtorjevih starih modelov (d740x) skorda ne bi smelo več dobit nikjer. Js sn v avstriji nabavu maxtor 120gb 2mb (DiamondMax Plus 9) pa sn zelo razočaran. Je precej počasnejši in ZELO glasnejši v primerjavi z wd 80gb 8mb ki ga tudi imam. Res da je bil poceni samo drugič bom rajši kupo modele z 8mb cache.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

Jackal ::

Js mam IBM GXP120 in to 80 giga izvedbo in sem z njim zelo zadovoljen.
Edino rahlo me moti to, da je bil disk na začetku ko je bil še nov zelo tih v idle, zdaj pa ko je star eno leto in pol, pa prižgan 24/7 je pa postal malo glasnejši... ampak res samo za malo.
Je pa tudi dokaj hiter... vsaj za moje pojme.
Za Maxtorje pa ne vem, ker sem imel le enega pa še to le za dva dni. Sem mislo da bo ful tih pa je mel tak grd kovinski zvok v idle. pol sem ga pa nazaj neso in z doplačilom vzel tega IBM-a in mi ni žal.
Walking the way is something completely different than imagining the way.

Fury ::

zelo zanimivo.. namrec na www.storagereview.com pise da je maxtor tisji od IBMa in WDja, IBM pa je glasnejsi od WD...

Zdej pa res ne vem kero fermo kupit.

Jackal ::

Mogoče da so tile maxtorji z fluid bearings tišji od GXP120. Mislim pa da tisti moj Maxtor takrat ni imel fluid bearings. Pa tut IBM GXP120 nima fluid bearing ampak ceramic motor spindle bearings. je pa res da tile keramični so glasnejši od tekočinskih ležajev.
Walking the way is something completely different than imagining the way.

cekr ::

Iz prakse: na mizi sem imel tri računalnike z diski: MAXTOR, IBM, WD - vsi iz zadnje serije. Vsi 8MB.

najglasnejši je bil WD,
Maxtor in IBM pa sta podobno glasna.
Najhitrejši od teh IBM, sledita Maxtor in WD.
Vendar so razlike tako majhne, da jih že malo bolj pozoren uporabnik skoraj ne opazi.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Jackal ::

Škoda da ma samo 180GB verzija IBM-a 8MB cahe-ja
Walking the way is something completely different than imagining the way.

TribesMan ::

Kot prvo tud 80 in 120GB verzije od IBMa imajo 8MB rama sam problem je ker to ni več verzija 120GXP ampak 180GXP (mam doma 120GB verzijo z 8MB rama) ta verzija ma td fluid bearing lezaje in je totalno neslišna, tišja od kolegovega WD800JB. Pa še neki ne vem zakaj bi kupoval 120GXP če pa v mlacomu isto za 38kSIT prodajajo 180GXP (120GB 2MB rama)

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Fury ::

seprav 120GXP je 2MB in navadni lezaji, 180GXP pa je 8MB in fluid bearing?

TribesMan ::

skoraj tako vendar se 180GXP dobi v različicah z 2MB in z 8MB. To spoznaš iz model no., ki ima v primeru da je disk z 8MB na koncu 1, če pa je 2MB pa ima na koncu 0.

Primer moj disk 180GXP 120GB 8MB rama:

IC35L120AVV207-1

če pa bi bil z 2MB rama pa bi pisalo:

IC35L120AVV207-0

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Jok3r ::

Kaj to pomeni:8) če ima disk 2 ali 8mb predpomnilnika. A je kaj hitrejši ali zakaj je to dobro?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jok3r ()

TribesMan ::

Un z 8MB je boljši ne me sprašvat zakaj ker se mi ne da razlagat, preber si kakšen review diskov na storagereview.com pa boš mogoče kaj zasledil.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Popaj1 ::

Men se ful čudna zdi izjava našega administratorja, da je pri inštalaciji WIN XP uničil že 3 (tri) IBM-ove diske. Čudno, na drugih pa lepo delujejo.:D |O

Eddy ::

Se opravičujem ker nisem bral cele debate...

Samo povedal bi, da mi ravnokar skripa IBM-ov 80 GB v kišti in je samo vprašaje časa kdaj vo šel na servis da mi ga zamenjajo!

Fak off an... Sicer se pa to lahko zgodi ktermu kol velecenjenemu WD, Seagate-u itn...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Eddy ()

buhica1 ::

Eddy: Koliko časa maš prižgano mašino??? Če je to škrtanje bilo cca. 12 ur od vklopa ti je IBM disk delal t.i. calibration (neke vrste spet narihta glave ker je temperatura po daljšem času že večja). To je popolnoma normalno in ne pomeni da bo šel po gobe...

Govorim iz lastnih izkušenj (testiral par mesecev)...
LP Buhica

cekr ::

Men se ful čudna zdi izjava našega administratorja, da je pri inštalaciji WIN XP uničil že 3 (tri) IBM-ove diske.


Ta je pa bolana!

Če ni z diski nekaj narobe - potem pa sigurno vaš administrator potrebuje kalibracijo.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cekr ()

Jok3r ::

Kaj imajo vsi IBM-ovi Vancouver 2 3. lete garancija:\ ali kako je z tem? Ker disk si naj kupim:8) , za njega dam največ 45K?

IBM IC35-V2 120GB 7200 ATA133 36.240
MAXTOR 120GB 7200 ATA133 42.360
WD 1200JB (120GB) 7200rpm ATA100 8MB Cache 44.649,60
WD 120GB 7200 ATA100 8MB 44.760

V kateri trgovini naj ga kupim (preko neta) da bo imel vsej 2;) leti garancije. Disk bo lafal non stop (download;) )?

TribesMan ::

IBMi z 8MB pomnilnika imajo 3leta garancije. Oni z 2 MB pomnilnika pa 2 leti.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

CaqKa ::

ziher?
torej bi moj 180gxp 120gb 8mb cache naj imel tri leta garancije?

boštjan ::

joker, kupi WD120JB v AGT ali pa tukaj,kjer je za 4k ceneje.
šit komaj zdaj sem vido,da je jokerjev post še iz marca,jaz pa te teme nisem sproti spremljal:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boštjan ()

Jok3r ::

Boštjan ga že mam :D

boštjan ::

in kako deluje?ti je žal da si dal malo več kot pa je bil IBM ali maxtor

Jok3r ::

Sem zelo zadovolen dela hitro;) in tiho pa še 3 leta garancije je :D !!!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pomoč pri nakupu 120-aka!

Oddelek: Kaj kupiti
221428 (1075) Nocko
»

Kateri trdi disk? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
15310029 (7214) Keyser Soze
»

Vprašanje za lastnike hittachi/ibm 120gb 8mb in wd 120gb 8mb

Oddelek: Kaj kupiti
271678 (1350) CaqKa
»

Maxtor vs. WD

Oddelek: Kaj kupiti
181461 (1213) DSmidgy
»

Mnenje lastnikov 120Gb Seagate diskov

Oddelek: Strojna oprema
121474 (1208) swar

Več podobnih tem