» »

Kje nakazati placilo?

Kje nakazati placilo?

1
2
»

BlaY0 ::

Zakaj pa ne bi bilo zastonj, saj si uporabil svoj papir in svoj printer? 2 EUR je če ga naročiš in ti ga pošljejo na dom po pošti.

Šimpanz ::

Da se vam da pregovarjat za 2 eur. Večina ljudi ne rabi nobenih potrdil, nekateri pa imajo neke fobije pa bi imeli radi poštemplan listek. Če si takšen pač laufaj na banko pa boš dobil. In vsi bomo srečno živeli do konca življenja.
Mimogrede tudi moja soseda vse položnice plačuje na banki ker ne zaupa plačevanju preko interneta. Pa ponavadi jih plača isti dan, ko jih dobi. Enkrat sem ji razlagu, da ji ni treba plačati takoj, če je valuta šele čez tri tedne pa me je samo debelo gledala.
Važno da je srečna.

BlaY0 ::

Saj se ne 2 uri, se že skoraj 24 ur :P

Evo, še odgovor banke na moje vprašanje kakšna je razlika.

Obvescamo vas, da je potrdilo, ki ga izda banka potrjeno z zigom in podpisom. Oba potrdila sta verodostojna, vendar v nekaterih javnih ustanovah zahtevajo potrdilo z zigom in podpisom.

Tilen ::

Blay0, kar pa ne pomeni, da nežigosanega SAMI ne morejo preveriti pri dotični banki. Če bi seveda res hoteli.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

St235 ::

BlaY0 je izjavil:

Saj se ne 2 uri, se že skoraj 24 ur :P

Evo, še odgovor banke na moje vprašanje kakšna je razlika.

Obvescamo vas, da je potrdilo, ki ga izda banka potrjeno z zigom in podpisom. Oba potrdila sta verodostojna, vendar v nekaterih javnih ustanovah zahtevajo potrdilo z zigom in podpisom.


Torej pod črto je razlika v tem, da za eno moraš plačat.

BlaY0 ::

Tilen je izjavil:

Blay0, kar pa ne pomeni, da nežigosanega SAMI ne morejo preveriti pri dotični banki. Če bi seveda res hoteli.

Kje sem trdil kaj takega?

St235 je izjavil:


Torej pod črto je razlika v tem, da za eno moraš plačat.

Še pod eno črto pa ti za svojega naprintanega plačaš ravno toliko. Mogoče malenkost manj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

St235 ::

Nope, jaz imam zadeve v PDF in printam po potrebi.

gzibret ::

Plačaj preko klika in naroči (original) potrdilo o plačilu. Pošljejo na dom za (ne)skromni prispevek.
Vse je za neki dobr!

BlaY0 ::

St235 je izjavil:

Nope, jaz imam zadeve v PDF in printam po potrebi.

Kje imaš ta PDF? Na tleh pod mizo? Al na disku/ključku, ki si ga kupil, ki nuca komp, ki si ga kupil, ki nuca štrom, ki ga plačaš. Skratka... brezveze.

gzibret je izjavil:

Plačaj preko klika in naroči (original) potrdilo o plačilu. Pošljejo na dom za (ne)skromni prispevek.

To smo že obdelal ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

bajsibajsi ::

amigo_no1 je izjavil:

bajsibajsi je izjavil:

Placal fizicno na eni izmed svojih bank direktno z racuna. Sem vprasal kako bi bilo v takem primeru v prihodnje najlazje urediti - kadar rabim potrdilo. Prijazna usluzbenka (SKB City park) mi je rekla, da lahko placam online kot obicajno, sprintam izpis in jim ga prinesem, da ga postempljajo.

Zastonj :) ?


Za nakazilo sem placal 1.78 evra (ce se prav spomnim) in to enako pri znesku nad 1k evrov, kot tudi pri 20 evrih. Pri online nakazovanju je okoli 30 centov.

Za ceno potrdila pa nisem vprasal. :)

St235 ::

BlaY0 je izjavil:

St235 je izjavil:

Nope, jaz imam zadeve v PDF in printam po potrebi.

Kje imaš ta PDF? Na tleh pod mizo? Al na disku/ključku, ki si ga kupil, ki nuca komp, ki si ga kupil, ki nuca štrom, ki ga plačaš. Skratka... brezveze.



Oh, daj mi prosim naredi kalkulacijo koliko elektrike stane, da na disk shranim pdf datoteko in koliko me stane da imam na disku shranjenih cc 200 pdf datotek. Krr me res zanima kako blizu 400€ kolikor bi stala potrdila, boš s svojimi nebulozami prišel. Pa ne pozabi, da tebe tudi stane ker moraš sedaj te papirje hranit najmanj v sefu v hermetičnmem okolju, ker nikoli ne veš kdaj se kak papir zamaže in potem bo 0,02% manj vreden v dokaznem postopku. Vsakič posebej me preseneča kake neumnosti so ljudje sposobni skupaj sestavit, da utemeljijo neke neracionalen navade ,ki jih imajo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

BlaY0 ::

Hmm, a ti imaš 200 nakazil letno višjih od 500 EUR? Jaz imam mogoče 3 taka na leto (pa še to štejem samo v tujino), z ostalimi (domačimi) se niti ne ukvarjam. Mater si zaplaval kot Martin Strel po reki navzdol. Daj še enkrat si preberi prvi post lepo prosim, ker imaš očitno bafrja samo za 20 postov. Ukvarjamo se z nakazili višjih zneskov na pa s tvojimi položnicami za odvoz smeti. In o racionalnosti mi bo govoril nekdo, ki hrani 200 pdf položnic za mobitel/štrom/smeti. Phew!

St235 ::

Lej, če imaš ti tri plačila nad 500 letno je to tvoj problem, jaz imam takih plačil 5-10. Nekdo jih ima lahko 20. Pomnoži zadevo z 10 let kolikor se takšne stvari hrani pa ti bo mogoče več jasno. Ni moj problem, če je zate edini kriterij tvoja svetost in tvoje norme.

Pa to pravzaprav ničesar ne spremeni. ŠE vedno vržeš stran 2€ vsakič ko naročiš potrdilo + kolikor te stane da potem tisti papir ustrezno hraniš.

Bom pa vesel primerjave koliko me stane elektrika da shranim PDF in koliko potem samo hranjenje elektronske kopije. Če berem napisano zgoraj potem v tvoji domišljiji to presega 2€ na dokument. Oziroma z drugimi besedami za svoje navade in dejanja si izmišljuješ neko racionalizacijo, ki z realnostjo nima nič skupnega. Najprej si nabijal, da ta papir rabiš zaradi lažjih sodnih postopkov zoper banko, pa ti je banka sama odgovorila da je to bullshit. Zdaj si na stališču da je stroške shranjevanja pdf pravzaprav enak naročanju potrdil. Kar je ravno tako bullshit. Kaj bo naslednje?

To da se pogovarjamo o položnicah za smeti pa je spet zraslo samo na tvojem zelniku.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

BlaY0 ::

St235 je izjavil:

Lej, če imaš ti tri plačila nad 500 letno je to tvoj problem, jaz imam takih plačil 5-10. Nekdo jih ima lahko 20. Pomnoži zadevo z 10 let kolikor se takšne stvari hrani pa ti bo mogoče več jasno. Ni moj problem, če je zate edini kriterij tvoja svetost in tvoje norme.

10 x 2 = 20 in ne 400. Zakaj bi potrdilo o nakazilu hranil 10 let? Kaj je s tabo? Si kaj takega zjutraj pojedel? Očitno je to tvoj problem, če ne se ne bi z manu tule bodel že 48 ur.

OK, jaz pač vržem proč 2 € za vsako potrdilo, ti si pa liziko kupiš namesto tega. V glavnem, ti si veliko bolj racionalen od mene. Over and out.

St235 ::

OK, jaz pač vržem proč 2 € za vsako potrdilo, ti si pa liziko kupiš namesto tega. V glavnem, ti si veliko bolj racionalen od mene. Over and out.

ČE sem bolj racionalen ne vem, vem pa da nisem tako naiven, da bi za vsako svojo navado iskal racionalne razloge in potem to prodajal na prej kot edino resnico.

Zakaj bi potrdilo o nakazilu hranil 10 let? Kaj je s tabo? Si kaj takega zjutraj pojedel?


Ja, res ni pointa da potrdilo o plačilu hraniš več kot dva dni. Važno da banka ve da si ga dal podpisat in poštemplat. Potem se sigurno ne upajo naredit napake.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

solatko ::

Pri novih plačilnih nalogih, bankirji nič ne spreminjajo plačilnega naloga, samo prenakažejo znesek, tako da do napake pri pretipkavanju ne more več priti, vse podatke daš na pildek sam.
V vsakem primeru, imaš transakcijo v svojem arhivu na ebanki.
Je pa tudi res to, da nekatere firme zahtevajo original potrdilo, če se le da, se takih izogibam, tako kot tistih, ki ne poslujejo s plačilnimi karticami.
Delo krepa človeka
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Bitstamp nakazilo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
12841511 (8677) buttcrack
»

Plačilo prek spletne banke

Oddelek: Pomoč in nasveti
212869 (1488) morosito
»

i: bančne transakcije v času vikenda

Oddelek: Loža
103068 (2524) Ijus
»

PayPal zavrnjena kartica

Oddelek: Pomoč in nasveti
245449 (4841) Miha 333
»

lahko cenzuriram bančni izpisek?

Oddelek: Loža
152741 (2381) Phantomeye

Več podobnih tem