» »

Dostojen liquor shop v Sloveniji (Ljubljana)

Dostojen liquor shop v Sloveniji (Ljubljana)

Keyser Soze ::

Iščem en dostojen, imenu pristoječ liquor shop, ki bi prodajal tudi kakšne bolj prefinjene oz. priznane brande predvsem žganih pijač in je stacioniran v Sloveniji, po možnosti v Ljubljani.

Sem malo surfal po netu, pa nekih pametnih zadetkov ni bilo, razen par revščin z mizerno ponudbo. Z brskanjem po spominu se pa tudi nisem mogel spomnit, da bi kdaj zašel v kakšno štacuno z bolj pestro ponudbo (morda kakšen Maxi al pa Compas shop (ko je še bil)).

Trenutno namreč iščem par dobrih rumov, da bi jih malo sprobal, konkretno Ron Zacapa Centenario 23 (na prvem mestu) in pa Diplomático Reserva Exclusiv.

P.S.: Pri nas povečini vidiš Havana Club, ipd., ki načeloma niti niso slabi rumi, ampak kar je pa bolj hvaljenega pa skoraj nič ni oz. so cene kar višje kot v tujini.
OM, F, G!

jype ::

V naši kulturi so to IMHO kar hipermarketi.

Smurf ::

Maxi, Leclerc, drugo bo bolj tezko (od specializiranih trgovin sem dosedaj naletel le trgovine z viskijem).

Master_X ::


RON ZACAPA CENTENARIO 23 ANOS

Majo še par drugih rumov, tistega kar si omenil sicer ne. Kake so zaloge ali karkoli ne vem, ker je že ene par let kar sem bil nazadnje tam, ampak če pokličeš ti bojo ziher povedli kaj majo, pa kaj lahko dobijo.

Keyser Soze ::

@jype, Smurf
Samo so vseeno revni v svoji ponudbi. Logično, gredo nekako za mainstreamom, ki je najbolj donosen. Tele nišne zadeve so klinc, ker smo tako majhni.

@Master_X
Ja, poznam tole zadevo. Je kar draga tale cigarnica. V bistvu jih Angleži šišajo v ceni s prištetim stroškom dostave.

Ne vem, zakaj tele zadeve niso bolj razvite pri nas. Da bi bila kakšna fino založena štacuna/cigarnica v Ljubljani skupaj s ponudbo izbranih žganih pijač (načeloma gre to dvoje kar lepo skupaj) po normalnih cenah... Za kakšno štacuno strank bi pa že našel. Klinc, sej mamo kao en fajn jet-set in premožne podjetnike, ki znajo uživat.
OM, F, G!

Zgodovina sprememb…

Šimpanz ::

Najbrž že ni povpraševanja.

jype ::

Keyser Soze> Tele nišne zadeve so klinc, ker smo tako majhni.

Zato je za posebne priložnosti najbolje skočit v avto in se odpeljat do Dunaja, recimo (no, tudi kje bližje se kaj najde), pa takrat nabaviš še za kolege in sorodnike.

Škoda, da tam ne moreš zamenjat za domačo slivovko, ane :)

Keyser Soze ::

Kdo pa pravi da ne moreš. Probat ni greh. Sam prezentacija mora bit na nivoju pa bi jo sigurno pograbili. :D

P.S.: Včeraj nisem imel cajta it pošnofat po naših hipermarketih. Upam, da bom imel danes več časa. Če ne pa še vedno ostane dostava iz UK (do Dunaja se mi ne da cjazit ;(().
OM, F, G!

Tody ::

Keyser Soze ni lih shop je pa fajn service če bi rad probal različne vrste alkohola, ki so nam bolj tuje, http://flaviar.com/ :)

energetik ::

Keyser Soze je izjavil:

P.S.: Včeraj nisem imel cajta it pošnofat po naših hipermarketih. Upam, da bom imel danes več časa. Če ne pa še vedno ostane dostava iz UK (do Dunaja se mi ne da cjazit ;(().
Po mojem bi morali imeti v Leclercu kar dobro založene polico, če imajo že posebej "vinarno", bi morali imeti tudi za žganja.

Looooooka ::

Jst lepo z mastersofmalt narocam.majo vse...vcasih za kksne novosti clo preorder(pac cakas 3 mesce ampak si med prvimi).
Zapakirajo pa tko fino, da ti ze zarad tega ni nikol zal postnine :)

Keyser Soze ::

Looooooka je izjavil:

Jst lepo z mastersofmalt narocam.

Tudi jaz gledam ravno njih. Pa me je najbolj skrbelo kako in kaj je z dostavo. Dobro vedeti, da mi ni treba skrbet, da bi domov dobil fino namočeno škatlo "glaževne". :)
OM, F, G!

Tody ::

Samo to kr stane pol :) če vzameš eno zadevco za 30 eur pa poštnina 30 pa si na 60 :)

Keyser Soze ::

Tody je izjavil:

Samo to kr stane pol :) če vzameš eno zadevco za 30 eur pa poštnina 30 pa si na 60 :)

Zato pa vzameš tri al pa štiri po 30, pa je že mal boljš. Če bo pa kdo imel kakšen blazen interes pa lahko naredimo eno veliko naročilo, pa je problem rešen. Bi kdo kakšen viski za 10 jurjev?:D

Trenutno me ta dva, ki jih iščem, prideta nekako zadovoljivo ugodno, da jih rajši kupim tule kot pa zgubljam čas po Sloveniji in nabijam stroške s prevozom od štacune do štacune. Bom pa vseeno danes zavil mimo Leclerca. Sam da mal pofirbcam.
OM, F, G!

Tody ::

No naročimo lahko 21 flaš pa bo še zmeri ista poštnina :) Pa tole tudi ni slaba pogruntavščina http://www.masterofmalt.com/blend-your-... :)

Keyser Soze ::

Zacapa Centenario 23 imajo celo v Leclercu, poleg sem opazil še El Dorado Special 15, ki se ga tudi ne bi branil probat. V vitrini je bil pa en Zacapa XO, pa morda še kaj drugega, ampak se je izgubilo med vsemi viskiji in vodkami. =]

Skratka, niti ni slabo za en hipermarket.

Edino kar me matra firbec je sedaj to, a je tisti Zacapa na linku zgoraj dejansko "anos" verzija.
OM, F, G!

IceIceBaby ::

Leclerc ima precej dobro založene police. Jaz sem tam dobil večino stvari, ki sem jih iskal. Zacapa, Matusalem, kakšne bolj "eksotične" havana clube itd. Tudi viskija imajo precej, s Portom so občasno dobro založeni itd.

Če hočeš pa kakšno še bolj redko zadevo pa pojdi v Havana cigar point v spodnjo etažo maksija. Imajo zelo dobro založen humidor, zraven pa sicer majhen ampak zelo zanimiv nabor žganih pijač. So pa zadeve v malo višjem cenovnem rangu, večinoma 100 eur in naprej.

Potem je tukaj še Cigarnica Klemen (je že zgoraj dal nekdo link). Ampak nimajo vedno na zalogi vsega. Se splača prej poklicati in vprašati.

Edino kar me matra firbec je sedaj to, a je tisti Zacapa na linku zgoraj dejansko "anos" verzija.


Rumi imajo običajno oznako v smislu A?ejo 21 a?os kar dobesedno pomeni "Staran 21 let". Ampak pri nekaterih imaš gor samo številko 21 naprimer, ki pomeni isto.

BigWhale ::

energetik je izjavil:

Po mojem bi morali imeti v Leclercu kar dobro založene polico, če imajo že posebej "vinarno", bi morali imeti tudi za žganja.


Kar se tega tice je LecLerc res dobro zalozen. Imajo dalec najvec vrst piva, zganih pijac in vin. Problem je samo v tem, da so trgovina, ki prodaja vse zivo in imajo verjetno te stvari skladiscene bolj tako/tako in sem jim po vec let valjajo tam preden jih prodajo.

Okapi ::

Maximarket ima najmanj toliko izbire kot Leclerc, mogoče celo malo več. Drugi pa precej zaostajajo. Je pa tam v podhodu Maxija, nasproti vhoda v CD, tudi ena cigarnica, kjer imajo razne rume in single malte.

O.

Keyser Soze ::

Do Maksija še nism prišel. Vem pa da so bli oni vedno bolje založeni, kar se tiče "gurmanskih" reči. Enkrat v kratkem bom sigurno zavil tja, že zarad firbca.

IceIceBaby je izjavil:

Rumi imajo običajno oznako v smislu A?ejo 21 a?os kar dobesedno pomeni "Staran 21 let". Ampak pri nekaterih imaš gor samo številko 21 naprimer, ki pomeni isto.

Pri Centenariu je precej važno, a gre za Anos ali za obično 23 solero. Anos je malce težje dobiti ( tako porečejo na tujih forumih), običajni Centenario, v katerem naj bi bilo manj tistega pravega 23 letnika, pa celo malo šinfajo v primerjavi s prvotno anos verzijo. Ampak OK, gre za nianse v okusih. Nasplošno je ta rum še vedno referenca.
OM, F, G!

jype ::

Keyser Soze> Do Maksija še nism prišel. Vem pa da so bli oni vedno bolje založeni, kar se tiče "gurmanskih" reči. Enkrat v kratkem bom sigurno zavil tja, že zarad firbca.

Lahko ti poslikam, k grem vsak teden parkrat po suši :)

IceIceBaby ::

Pri Centenariu je precej važno, a gre za Anos ali za obično 23 solero.


Aha, takšna je zadeva. Solera je drug princip staranja, kjer letnike mešajo. Ampak to verjetno tako ali tako veš. Kakšna je razlika konkretno pa ne vem. Sem sicer pil že odlične solera rume. Moj najljubši do zdaj je bil Matusalem Gran Reserva. Zelo lepo paše skupaj s kakšno Bolivarko.

Lahko ti poslikam, k grem vsak teden parkrat po suši :)


A imajo pakiran sushi v tistih plastičnih pladnjih? Imajo vsak dan?

Keyser Soze ::

@jype - le daj. Boš malo podprl mojo lenobo. Če ne drugega pa pridem vsaj predpripravljen tja. Sam da te ne bo kdo tepu, ker v teh štacunah ponavad ne tolerirajo fotkanja. :D

@IceIceBaby - glih zato so skenslali tale "anos" pri novejših, ker dejansko nikoli ni bil čisti 23 letnik, ampak vedno solera. Tale Metusalem pa še pride na vrsto pri meni.

@BW - hvala bogu, kolikor je meni znano, pri rumu ni panike zaradi "malomarnega" skladiščenja, ko je enkrat flaširan. Večinoma so itak na kovinskih zamaških, kar je pa plute, je pa pečateno z voskom (pa še to so bolj tiste marke, ki jih hranijo po vitrinah). Vino je pa druga. Sploh pluta.
OM, F, G!

jype ::

Keyser Soze> @jype - le daj. Boš malo podprl mojo lenobo. Če ne drugega pa pridem vsaj predpripravljen tja. Sam da te ne bo kdo tepu, ker v teh štacunah ponavad ne tolerirajo fotkanja. :D

Sej zato z veseljem to nardim, drugač se sploh javu ne bi.

BigWhale ::

Keyser Soze je izjavil:

@BW - hvala bogu, kolikor je meni znano, pri rumu ni panike zaradi "malomarnega" skladiščenja, ko je enkrat flaširan. Večinoma so itak na kovinskih zamaških, kar je pa plute, je pa pečateno z voskom (pa še to so bolj tiste marke, ki jih hranijo po vitrinah). Vino je pa druga. Sploh pluta.


Ciste zgane pijace imajo teoreticno neomejen rok trajanja jih je pa fajn skladisciti tako, da steklenice stojijo pokonci, sploh ce so zaprte s plutovinastimi zamaski. Problematicni so likerji, ker imajo ponavadi en kup pokvarljivih stvari notri in se z leti dejasnko pokvarijo. Ce je pa pijaca ze odprta, pa se prej.

Vina so pa dizaster ja. Sploh zato, ker je dandanes velika vecina vin, ki so flasirana, narejena tako, da niso primerna za staranje in jih je potrebo porabiti v letu ali dveh. Torej, ko v stacuni kupujete vino letnika 2009, ponekod celo 2007 (?!?) morate vedeti, da bo zelo verjetno precej bolj zanic kot kak novejsi letnik.

Okapi ::

Ciste zgane pijace imajo teoreticno neomejen rok trajanja
On tem sem se spomnil, da so pred par leti z Antarktike prinesli par zabojev viskija, ki ga je tam pustil Shackleton pred dobrimi 100 leti. In je bil še vedno odličen, na Škotskem pa so potem naredili en blend s takšnim okusom.

Replika stane dobrih 100 evrov, pakirana je v slami, kot je bil tisti viski, ki so ga vzeli na Antarktiko, da se steklenice niso razbile po poti.



Originalno steklenico pa tudi s platinastim Mastercardom težko kupiš.;)

O.

jype ::

A je priceless :)

Kenpachi ::

Hm, jaz pa iščem Whyte & Mackay The Thirteen ali pa Old Luxury, če bi se našlo (relativno) poceni v Sloveniji... (na onem linku za 30€ poštnine je sicer gor...)

Nazadnje ga v Lecklercu (3 mesece nazaj?) nisem zasledil.
Zaraki Kenpachi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kenpachi ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Whisky (strani: 1 2 3 419 20 21 22 )

Oddelek: Loža
1094212637 (2998) jest10
»

Tudi rum je lahko odlična pijača (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13831157 (3191) FrankSinatra
»

Žgane pijače

Oddelek: Loža
259936 (8905) Steinkauz
»

Poceni, pravi rum

Oddelek: Loža
134990 (4572) Saladin
»

Žgane pijače (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5810239 (6664) gendale

Več podobnih tem