» »

PS3 : Control for HDMI

PS3 : Control for HDMI

Kron ::

Išče se funkcija za vklop podpore: upravljanja ps3 preko hdmi sprejemnika (tv).

Nekako ne najdem omenjene funkcije (4.11 & 4.21). Nahajala naj bi se sicer med System settings.

Sicer je nekaj pritožb na netu, da je pri nadgradnji (na 4.11) bila deaktivirana, pa vendar jo baje lahko še vsi vidijo in aktivirajo ročno.

=**=C64=**=

matonson ::

Pri meni je, tako kot praviš, pod System settings.

fw: 4.20

Na 4.21 opcija ostaja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: matonson ()

Kron ::

Hmm, zanimivo, da te opcije nimam.

EDIT:

Gre pa za fat verzijo, čeprav po moje nima veze.
=**=C64=**=

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kron ()

hojnikb ::

Maš slučajno lg tv ?
Ker lg ma neko svojo hdmi cec implementacijo (1 wire protokol za upravljanje drugih naprav)
#brezpodpisa

Kron ::

Nope, Sony Bravio.

Bom še sprobal z drugim hdmi kablom, mogoče je to problem, čeprav dvomim.

Drugače pa tudi ponastavitev konzole ne pomaga.
=**=C64=**=

Kron ::

Eh, zgleda da to podpirajo le slim izvedbe, tako da...;((

The PS3 slim also includes support for CEC (more commonly referred to by its manufacturer brandings of BraviaSync, VIERA Link, EasyLink etc.) which allows control of the console over HDMI by using the TV's remote control.
=**=C64=**=

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kron ()

St235 ::

jap ,koker gledam fat verzije nimajo te funkcije.

Drugače pa z LGjevo televizijo zadeva čisto normalno dela.

blblb ::

Ti res dela z LG-jevo televizijo in PS3 slim?

Imam prizgan control HDMI (nekaj takega) na PS3 vendar ne opazim razlike. Kakor sem bral dela to samo s Sony BRAVIA televizorji.
Medtem ko sem danes preizkusal RasPI, je daljinec od tvja normalno delal v xbmc :>

lp, blblb

matonson ::

Jst imam eno staro LG televizijo, ki ima Simplink, vendar tole s PS3 ne dela.

bobnarmato ::

Jaz imam lg televizijo in mi nikakor noce igrati preko hdmi kabla prosil bi za pomoc prosim.

hojnikb je izjavil:

Maš slučajno lg tv ?
Ker lg ma neko svojo hdmi cec implementacijo (1 wire protokol za upravljanje drugih naprav)

hojnikb ::

če maš tadebel ps3, iz CEC-a nebo nič.
#brezpodpisa

bobnarmato ::

Ne ta novga slim dobu sm za božič pa drgac use supr sam k sm se zdej začev sprašvt zakva sploh rabm hdmi kabl zdj pa vidm da bi meu use še 5x bolš

hojnikb ::

HDMI je must have, ker sicer je slika podobna zmazku.
#brezpodpisa

bobnarmato ::

A pa mi lahko pomagas kako bi mi ratal da bi mi delal na lg tvju prosim ravim nujno pomoc.

hojnikb ::

nastaviš na ps3, da je video izhod na HDMI, pravtako narediš na lg tvju..
#brezpodpisa

bobnarmato ::

Glej to js vse nardim in mi kaze tm k preklopm na hdmi pise povezovanje pol pa nč. Vse naredim prav samo slika se noce prikazati.

hojnikb ::

potem nisi na tvju nastavil pravega HDMI porta, ker maš najbrž več kot enga..
#brezpodpisa

bobnarmato ::

3 hdmi uhode imam vse sem probal ko sem najdel ta tretga sm mislu da zj pa bo, klinc nč. A maš še kšne ideje kaj nej?

St235 ::

kje pa vidiš ps3? na scart? potem nisi preklopil na HDMI.

bobnarmato ::

Zj mam na scartu sam mam hdmi kabl skos not po pa kokr se mi da mau pomatrat pa probam display pa hdmi pa zamenam kanal Hdmi 1 pa pise povezuje pol pa nč

St235 ::

priklopi samo hdmi in resitiraj video out put.

Tukaj je postopek:
Reset the Video Output Settings
If you changed televisions or changed the type of cable you are using, you may need to reset the video output on the PS3. Perform the following steps to reset the Video Output Settings.

Before changing cables, make sure the PS3 is turned off and the power light is red.
Unplug the power cord of the PS3 and television (or display) from the wall socket.
Make sure the HDMI cable is connected to the [HDMI OUT] port on the back of the PS3 system.
Connect the other end of the HDMI cable into the [HDMI Input] port of the TV or display monitor.
Plug the PS3 and television (or display) back in to the wall socket.
While the PS3 system is in standby mode (red light on the front of the system), hold down the On/Off button on the front of the system for at least 5 seconds until you hear a second beep. The Video Output Settings will automatically reset to the standard resolution (or detect the current display output settings of your TV/monitor).

If resetting does not auto-detect your HDTV, see next step below.


Več navodil imaš še na:
https://support.us.playstation.com/app/...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

bobnarmato ::

Preprosto kod da ne bi imel hdmi kabla kaže mi vendar vedno je prazno. Enkrat sm to naredu mi je napisal da je hdmi kabl n. Voljo pa dam yes pa zamenam kanal na hdmi pa nč. Zdej sm počas že jezn zakwa smo kupil lg tv heheh :)

St235 ::

ja, ker znamka TVja bistveno vpliva na tvoje probleme...

a si preveril če kabel sploh dela?

bobnarmato ::

A maš kšn predlog kako s katero stvarjo bi lahko probam da hdmi kabel dela?

St235 ::

katerokoli drugo napravo ki podpira hdmi? Računalni, dvdplayer... al pa vprašaj kakega kolega če ti lahko posodi hdmi kabel za katerega veš da dela oziroma proba tvojega.

ru7 ::

Jst sem mel podoben problem. Tišči knof za prižgat dokler ne zapiska po ene 5ih sekundah. S tem resetiraš VGA nastavitve.

Potem pod nastavitve odkljukaš resolucije pri HDMI (meni je avtomatsko samo 576p obkljukalo in je bla slaba slika).

bobnarmato ::

Ja jst sm zdej od sošolca sposodu hdmi kabl k dela 100% sam na Lg tvju nč noče. Kr neki 100 metod sm probu nč noče. 100% je kriv televizor. Ma stožu bom Lg da nej mi nov tv dajo ;)

St235 ::

Ti kar. predlagam da kar skopiraš zgornji post in jim ga pošlješ. Po moje boš prej kot v enem tednu dobil nov TV pa burek zraven.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

bobnarmato ::

Mau heca more bit :) ma zgleda da morm pocakat še ene 3 leta da kupm nov tv al pa da ga zadanem ;) čim mn se bom obremenvov stemu jajcm od tvja kar se tice hdmi kabla in povezave. Če ma kdo še kšn predlog z veseljem probam ;)

St235 ::

da so na tvju crknili 3 hdmi vhodi je mal huda. ČE maš priliko pri kolegu probaj, če ni problem v ps3.

bobnarmato ::

V vhodih za hdmi ni problem bl v tvju k noce povezat hdmi pa ps3 skp. sj lohk si sam rečeš LG-Life is Good ;)

hojnikb ::

si 100%, da si nastavu taprav vhod na tvju ?
#brezpodpisa

bobnarmato ::

Pa miljon posto. Obvladam računalnik in tvje v nulo vendar ne razumem kako lahko imajo toliko veliko ljudi po svetu težave z televizorjem LG. Zgleda da teli letnik 2010 LED Hdtv niso bli se usposobljeni za hdmije oz. Predobr ps3 s prehudo grafiko

hojnikb ::

bobnarmato je izjavil:

Pa miljon posto. Obvladam računalnik in tvje v nulo vendar ne razumem kako lahko imajo toliko veliko ljudi po svetu težave z televizorjem LG. Zgleda da teli letnik 2010 LED Hdtv niso bli se usposobljeni za hdmije oz. Predobr ps3 s prehudo grafiko

u funny :))

dj probaj kako drugo hdmi napravo, da lahko izjučiš hdmi prte..
#brezpodpisa

bobnarmato ::

K bi mel kej tazga, morm najdt sam težka

springfield ::

bobnarmato je izjavil:

Zj mam na scartu sam mam hdmi kabl skos not po pa kokr se mi da mau pomatrat pa probam display pa hdmi pa zamenam kanal Hdmi 1 pa pise povezuje pol pa nč

Tak malo butasto vprašanje, ampak saj izklopiš scart iz ps3, ko povežeš s hdmi, ne?

bobnarmato ::

Ja seveda, vcasih probam z obema sam mi gre koj na scart

St235 ::

če ti gre takoj na skart, ko imaš priklopljena oba kabla potem nimaš pravilnih nastavitev na ps3. A si resitiral video setting in imel priklopljen SAMO HDMI?

Drugače pa imam LG tv in PS3 od konca 2009 tako, da te nebuloze o nezdružljivosti ne držijo vode.

bobnarmato ::

Use sm že probu jst mam lg led tv iz leta 2008 al neki tazga. Men se zdi čist hud vndar nevem zakaj noce delati hdmi. Kot da so se osredotocili na vse ostalo hdmi pa pustili obstrani. Morda je ps3 prevec nov al nevem no.

hojnikb ::

ne, ti delaš neki narobe in ne dela. razn če je hdmi port na ps3ju fuč
#brezpodpisa

bobnarmato ::

Evo včeraj sem dobil samsung tv 81 diagonale in mi dela HDMi prfektno. Zdaj šele vidm razliko ;) Zj sm pa 100000% preprican da je kriv tv Lg ij ne hdmi. Hvala usm za pomoc


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

The Last Guardian

Oddelek: Igre
454788 (2218) yayo
»

PS3 vs. XBOX 360 (strani: 1 2 3 420 21 22 23 )

Oddelek: Konzole
110993244 (39987) XsenO
»

DLNA mreža za TV (PROGRAM)

Oddelek: Programska oprema
83509 (2655) radmannsdorf
»

Kakovost DVI HDMI kablov in vpliv na sliko (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5523258 (14562) al3n
»

Novi PS2 ?!?

Oddelek: Konzole
141100 (851) St235

Več podobnih tem