» »

Maximalna temperatura CPU-ja?

Maximalna temperatura CPU-ja?

Equinoxe ::

Imam AMD 1,3 GHz, HD 80 Gb, DVD in CDRW, 512 Mb SDrama in GeForce MX440.
Pred nedavnim sem kupil dodatnih 256 Mb SD rama (sedaj imam tako 2*256) in mrežno 10/100.
Od takrat ko sem to vstavil v računalnik se mi sesuva totalno. Ugotovil sem , da komponente nekako niso krive za to. Krivo je pregrevanje. Če je ohišje odprto in prostor hladen dela računalnik BP po cel dan non-stop. Če pa ohišje zaprem ali pa sobo zahajcam se mi računalik sesuje v pol ure.
V BiOS-u sem pogledal temp. potem ko sem ga moral resetirati (oz. se kar sam) in je bila za CPU 45 °C za sistem pa 38 °C.
Koliko je max. temp. procesorja? Po moje kar nekaj stopinj več.
Kaj naj še naredim (če sploh lahko kaj)? Bi lahko bilo kaj drugega v okvari?

V naprej hvala za pripombe, opombe, predloge, nasvete, trike, črno magijo in podobno.
  • premaknilo: bastadu ()

black block ::

ne to je normalna temperatura za ta sistem...

Equinoxe ::

A je možno da se mi recimo grafična pregreva?
V XP-jih mi po restaru javi da je kao drajver od grafične bil kriv za sesutje?
Ampak ventilator mi dela na grafični.
Ko se resetira računalnik moram ugasniti in počakati kakih 5 minut. Prej se mi ne pobere - le piska....

SkIDiver ::

Stakn vn rame, ki si jih dodal. Pa povej, če pol še kj težav dela al dela lepo. Če ti jih pol ne bo delu je neki z rami narobe.

damchy ::

Jaz imam enak problem na celeronu 1300. Temperaratura CPU-ja se vedno dvigne na 48°C,pa ni nič navit in delam čisto normalne stvari,ne igram iger ali kaj podobnega,zahtevnega!Ali je kaj s senzorjem narobe,al pa ni vredu stika med CPU in hladilnikom!
Na hladilniku imam eno aluminjasto(mislim da je alu)nalepko.Ali naj to nalepko odstranim?

Naj mi nekdo svetuje?

tropinovec ::

za celerona 1300 je najvišja dovoljena temperatura 75 stopinj, za AMD 1300 pa 95, tako , da ne vidim nobene panike! :D

Zgodovina sprememb…

Equinoxe ::

Ja. Menda je za AMD 45°C normalna delovna temperatura.

boštjan ::

Equinoxe,špilaj se z rami,mislim da se rama ne marata.ker jaz sem mel durona 750 pa je tudi mel 45C

the_unborn ::

nevem ali se mi samo dozdeva, ampak teme v stilu "temp proca gor in dol" so zelo pogoste:))

tretnjak ::

ne se sekirat glede 50C procesorja....jaz sem mel XP 1800+ navitega na XP 2000+ pa sem mel temperaturo 70C pa mi je normalno delal celi dan pa celo noc...AMD dela do 85C brez problemov....zdaj pa sem kupo XP2000+ TBred pa ventilator od Zalmana sem dal gor pa na XP2300+ sem ga navil pa grafično sem navil pa mam temperaturo Max 50C....

LP

boštjan ::

če koga zanima do kere temperature delajo palominoti,tbredi,duroni naj si vzame čas in pogleda na to STRAN

SkIDiver ::

damchy tist odlimi stran pa lepo spuci vse dol iz hladilnika pa proca pa dej gor termalno pasto.

damchy ::

Bom probal,ker mi že tak ni všeč tista nalepka tam gor!
50°C se mi zdi malo preveč,glede na to kar sem prebral po forumu v zadnij dneh,za neobremenjen procesor in nenavit,čeprav so mi tam,ko sem ga kupil,rekli da ni sile!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Navijanje Tbred-ov A in B (strani: 1 2 3 431 32 33 34 )

Oddelek: Navijanje
168062533 (24956) GaS
»

Abit NF7-S vs Asus A7N8X-E Deluxe in Barton 2500+

Oddelek: Navijanje
341719 (1094) lenkosmrk
»

ga-7n400l-FSB?

Oddelek: Navijanje
371479 (1170) killah bee
»

Temperatura AMD XP 2000P+ ???

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
231708 (1335) Bremzi
»

QDI Advance 10T + Tualatin, max. overclock ?

Oddelek: Navijanje
481973 (1445) Spajky

Več podobnih tem