» »

DIVX - zvok in video različnih dolžin

DIVX - zvok in video različnih dolžin

BlackHole ::

Z MPEG2AVI sem zakodiral fim, ki je dolg 1h 17min. Zripal sem tudi zvok v WAV 48000 kHz iz istih VOB datotek kot video, vendar je zvočna datoteka dolga 1h 15min. Kako in zakaj in kaj narediti da se bo ujemalo.

Laplace ::

Ce ti zvok prehiteva pred videom ker je krajsi od videa in ce hoces to popravit potem rabis program AVI Info, ki ga dobis na tejle strani.
Tukaj imas pa se naslov, da bos vedel kako se dela s tem programom.

krneki ::

Hmm...to je nekam veliko! Ponavadi se ne ujema za kšno sekundo ali dve. Poglej katera stvar ima napačno dolžino, video ali audio. Potem pa tist še enkrat encodirat.

Ponavadi pride do neujemanj zarad logotov na začetku in debilnih :8) FBI sporočil na začetku/koncu. Ampak to v mejah 1-2 sekunde.

matevzm ::

V VirtualDub imas opcijo, da se zadeve ujemajo. Sam oprej preveri, kaj je narobe. Da nisi po nesreci kje pobral dodatnih stvari.

SasoS ::

veri izi...Daj skupi video + audio. Poglej kako je z ujemanjem. Če se na začetku ne ujema, odvzemi ali dodaj par sekund tišine. Ko se ti na začetku audio ujema poglej še na koncu. Če je potrebno spremeni fps (avifrate), da se ujema tudi na koncu...(problem je če se potem na sredini ne ujema. Če se ne - bad luck:D)Sašo

BlackHole ::

DAnes sem loudal eno VOB datoteko (skupaj so 4) v PowerDVD 3.0, da bi videl kolikšna je originalna dolžina filma, vendar vsakič ko sem pognal datoteko, je bila dožina tega VOB fajla drugačna, npr enkrat 8:42 min,
drugič 9:37, pa 9:15. Kaj je zdaj to spet. A se še komu to dogaja?

eraserr ::

ja power dvd tud men zmerej čudne dolžine piše, če je iz vobov, če je pa z dvd-ja je pa uredu.

BlackHole ::

No ugotovil sem, da je dolžina zvočne datoteke enaka dolžini originalnega filma (zmeril sem z WinDVD), kar pomeni, da je video predolg in za nekaj več kot tri minute. Kako je to mogoče oz. kako to popraviti?

krho ::

ce se ne motim si pri pretvarjanju DVDja v AVI dolocil napacen frame rate
pri PAL filmih je ponavadi 25fps pri NTSC pa 29.97fps al pa 30fps, predvidevam da si imel nastavljeno na 23.976fps al pa 24fps

BlackHole ::

Pravilno si predvideval. Ja to je bil moj prvi rip, zato še ne poznam teh vseh "zakonov". Hvala.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DVD+dodatni podnapisi (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Zvok in slika
22077735 (19871) CaqKa
»

Pretvorba DIVX v KVCD (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
11928336 (7772) LexLuthor
»

AC3 -> MP3 problem

Oddelek: Zvok in slika
281643 (1436) log2
»

S cim encodirate Divxe?

Oddelek: Zvok in slika
261537 (1069) zile
»

Rip zvoka z DVDja + zdruzitev zvoka in slike

Oddelek: Zvok in slika
181624 (1457) zile

Več podobnih tem