» »

AC3 -> MP3 problem

AC3 -> MP3 problem

log2 ::

Imam film (avi + ac3 datoteko). Ko ac3 datoteko pretvorim v mp3 z Besweet-om pa zvok ni več sinhron z sliko. Opazil sem da je mp3 datoteka tudi krajša (nekaj sekund). Vem da se z nandubom, da stvar sinhronizirat vendar imam kar velike probleme, ker je težko sploh ugotovit za koliko zvok sploh zaostaja/prehiteva. Raje bi videl vse uredim že pri pretvorbi ac3->mp3.

Tugo ::

eno vprašanje: imaš mp3 vzorčen z 44.1kHz ali 48kHz? to bi lahko bil problem pri sinhronizaciji oz. krajšem zvoku na koncu ;) upam, da še imaš AC3 zvok!
priporočam ti, da pustiš vzorčno frekvenco AC3 zvoka, ko ga pretvoriš v mp3 na 48kHz!!!! to je zlo problematična stvar!

lp, T.

log2 ::

Evo tako stvar nastavim v Besweet-u:



Kolikor jaz vem bi moral odkljukat "Downconvert Sample Rate" če bi hotel iz 48kHz spremenit na 44.1kHz. Do sedaj sem z temi nastavitvami vse ac3 datoteke pretvoril v mp3 brez problema.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Predator ()

CaqKa ::

pa če ti je tip zgoraj napisal da ne downsemplat ker lahko pride do skrajšanja posnetka...

Tugo ::

čist tko... je na začetku in na koncu muvija enaka zakasnitev slike za zvokom ali je na koncu zakasnitev večja?
s čim združiš mp3 in muvi?

lp, T.

log2 ::

Zvok se pri obeh datotekah mp3&ac3 začne po 13 sekundah, moral bi pa točno pogledat kje se začne zakasnitev. Zvoka&filma sploh ne združim dokler nisem prepričan da stvar laufa sinhrono.

CaqKa saj ne downsemplam, sam pravim kaj bi moral obkljukat če bo hotel downsamplat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: log2 ()

Tugo ::

čeki model, zdej govoriš pa kr neki... na začetku si napisu, da KO PRETVORIŠ IZ AC3 v MP3 NI VEČ SINHRON!!! da je AC3 BIL sinhron, potem pa ni več... dej odloč se kje je problem, ker če boš tole spreminjal, ti ne morem pomagat!!!!!!!!!!! joj kolk klicajev :)

še to... s čim, oz. kako pa pogledaš, če zvok in slika sinhrona?

lp, T.

log2 ::

Ok, malo smo se slabo razumeli. AC3 zvok je bil in je še vedno sinhron z filmom. Zakasnitev/prehitevanje se pojavi v mp3 datoteki. Problem je v tem da ko poslušam mp3 datoteko se prvi zvok, ki ga slišim začne pri 13 sekundah (kaj je enako kot pri ac3 datoteki). Če potem poslušam&gledam film po 5 min, mp3 zvok ne sledi več filmu (pri tem je zelo težko ugotoviti za koloko stvar prehiteva/zaostaja). Stvar gledam v Media Player Classic, ki omogoča da poleg filma poslušaš zvok iz drugega datoteke.

Tugo ::

jst te sploh ne kapiram glede tega: "Problem je v tem da ko poslušam mp3 datoteko se prvi zvok, ki ga slišim začne pri 13 sekundah (kaj je enako kot pri ac3 datoteki)."

drugač pa... sej lahko zakasniš mp3 zvok za 13 sekund pa imaš... pa še zmeri mi nisi napisal, če je zvok na začetku IN na koncu zakasnjen za cca 13 sekund!

lp, T.

log2 ::

1. primer
odprem film + ac3 zvok in stvar začnem gledat - zvok prvič slišim po 13 sekundah

2. primer
odprem film + mp3 zvok in stvar začnem gledat - zvok prvič slišim po 13 sekundah
(se pravi na začetku je zvok še sinhron z filmom)

V prvem primeru je zvok (ac3) po petih minutah še vedno sinhron z filmom, v drugem primeru (mp3) pa ne. Nisem pa gledal filma od začetka do 5 minut, da bi točno ugotovil kje pride do razhajanja, zaenkrat ti tudi ne morem povedat če zvok na koncu filma enako zaostaja kot npr. nekje na sredini filma (bom pogledal popoldne ko pridem iz službe).

Tr0n ::

Ti najprej zmuxaj zadevo pa probaj. Loceno predvajanje video in audio posnetkov lahko ze po defaultu zakasni play back.

Tugo ::

če ti prvič slišiš zvok po 13 sekundah še ne pomeni, da je zvok zakasnjen za 13 sekund :))
zdej vsaj vem kaj si hotu povedat!!!! :)
kaj ko bi ti pogledu ta mp3 zvok, recimo v winampu in bi povedal kaj piše pod kHz... je 48 al 44?!
ko predvajaš AC3 ločeno, ti dela do konca filma sinhrono?

lp, T.

CaqKa ::

sinhronost preveri na začetku na koncu in na sredini filma... če se zamik proti koncu veča potem je nekaj z vzorčenjem narobe...
če pa je zamik vedno konstanten.. potem se je pač po neki čudežno poti mp3ju dodal nek zvok...

Tugo ::

točno tko, zato me pa zanima kaj mu dela in kaj ne ;)

lp, T.

log2 ::

Ok film je dolg 1:45:55, ac3 zvok ravno tako 1:45:55, iz ac3 narejena mp3 datoteka pa je dolga 1:44:17. Sedaj ko sem še enkrat poslušal vse skupaj sem ugotovil, sta film in mp3 zvok na začetku še sinhrona, po eni minuti že opaziš prehitevanje zvoka, na koncu filma pa da ne govorimo -> se pravi napaka naj bi bila nekje v frekvenci vzorčenja, čeprav mi winamp pravi, da je frekvenca vzorčenja mp3 = 48khz.

Še log file iz Besweeta:

BeSweet v1.5b23 by DSPguru.
--------------------------
Using azid.dll v1.8 (b825) by Midas (midas@egon.gyaloglo.hu).
Using lame_enc.dll v1.32 (8/8/2003), Engine 3.90

Logging start : 01/12/04 , 16:05:10.

C:\BIN\Gordian Knot\BeSweet.exe -core( -input C:\TEMP\mmxb AC3 T01 3_2ch 384Kbps DELAY -16ms.ac3 -output C:\TEMP\mmxb AC3 T01 3_2ch 384Kbps DELAY -16ms.mp3 -logfilea C:\BIN\Gordian Knot\BeSweet.log ) -azid( -c normal -L -3db ) -ota( -hybridgain ) -lame( -p --alt-preset 128 ) -profile( ~~~~~ Default Profile ~~~~~ )

[00:00:00:000] +------- BeSweet -----
[00:00:00:000] | Input : C:\TEMP\mmxb AC3 T01 3_2ch 384Kbps DELAY -16ms.ac3
[00:00:00:000] | Output: C:\TEMP\mmxb AC3 T01 3_2ch 384Kbps DELAY -16ms.mp3
[00:00:00:000] | Floating-Point Process: Yes
[00:00:00:000] | PostGain normalize to : 0.97
[00:00:00:000] +-------- AZID -------
[00:00:00:000] | Input Channels Mode: 3/2, Bitrate: 384kbps
[00:00:00:000] | Output Stereo mode: Dolby surround compatible
[00:00:00:000] | Total Gain: 10.000dB, Compression: Normal
[00:00:00:000] | LFE levels: To LR -3.0dB, To LFE 0.0dB
[00:00:00:000] | Center mix level: BSI
[00:00:00:000] | Surround mix level: BSI
[00:00:00:000] | Dialog normalization: -4dB
[00:00:00:000] | Rear channels filtering: No
[00:00:00:000] | Source Sample-Rate: 48.0KHz
[00:00:00:000] +-------- LAME -------
[00:00:00:000] | 'abr 128' preset is used
[00:00:00:000] +---------------------
[01:45:55:712] Gain of 7.5dB had been asserted to file.
[01:45:55:712] Conversion Completed !
[01:45:55:712] Actual Avg. Bitrate : 126kbps
[00:15:44:000] - Transcoding Duration

Logging ends : 01/12/04 , 16:20:54.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: log2 ()

Tugo ::

ok, super...
mislm, ni super, ampak še bo ;)
dej probi najprej iz AC3 ruknit v WAV zvok... upam, da imaš kkšn giga placa na disku za znanstvene namene :)
kako iz AC3 v wav... veliko načinov... ampak NE prek BeSweeta, če slučajno on zajebava... lahko pa probaš dat tudi z njim, pa pogledaš dolžino WAV fajla... drugač pa obstaja plugin za Winamp in nastaviš potem OUTPUT v winampu Nullsoft Disk Writer in te vpraša kam in mu poveš še da hočeš met 48k stereo zvok in daš play, počakaš, da ti naredi WAV zvok pa pogledaš dolžino ;)
jst potem dam še normalizirat zvok, ker je potihem posnet, potem pa v mp3... ampak drugač pustim zvok zmeraj v AC3, če je zvok na 6 kanalih, ker želim imet surround zvok ;)
ko boš imel enkrat WAV, ki bo pravilen, bova delala naprej, če ne bo šlo...
torej tvoja naslednja naloga je, da pretvoriš iz AC3 v WAV. zapisi si vse programe, ki si jih uporabil, če kaj ne bo šlo, pa vprašaj. Če ne boš našel nobenega programa, ti pomagam tudi tam, vendar je zelo veliko programov, tako da ne boš imel problemov. UPAM :)

lp, T.

log2 ::

ac3 -> wav (besweet), zvok ostane sinhron z filmom
wav -> mp3 (besweet), zvok začne prehitevat

Nekaj mora biti narobe z besweetom, čeprav mi je stvar do sedaj z vsemi drugimi ac3 datotekami delala b.p.

Tugo ::

odlično :)
no pol, sva rešila problem ;)
sej bo, inžinirsko rešiš stvar tko kot sm pokazu in je kul :)
zdej v mp3 boš znal dat, če boš rabu pa še kakšno pomoč, pa kr povej ;)

lp, T.

Clone ::

Samo z NanDubo-om pod interleaving, zastoj v milisekundah napiši in dej na DirectStrem Copy pa bo vse štimal, pa sejvej pod AVI, se parvi če ti zaostaja 13 sekund napiši delay -13000ms, se pravi negativno vrednost pol paporpravljaj dokler se ne bo čisto ujelo s sliko.

Stara ruska šola :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Clone ()

Tugo ::

Clone lepo si tole napisu, a žal napačno... zakaj?! poglej cel post :)) če ti kej ni jasno pa vpraši... rus, američan, slovenc al pa karkol druzga :)

lp, T.

Clone ::

Moja napaka, slabo sm prebral sorry :D

Da popravim moj prejšnji post!
Moj predlog se naj bi glasil, z npr. ali Winamp5 z pravilnim Output Plug-In-om aliCreative Play Centrom 2 konvertiraj Ac3 -> Wav pri tem bodi pozoren da bo zvok imel streo vrednoti z 48k, na koncu preveri tudi dolžino, ko bo Wav pravilno deloval s filmom, ta Wav stisni s svojim najljubšim programov v Mp3. :D

L.p. in brez zamere

P.S. bo tako prov? :\

Clone

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Clone ()

Tugo ::

Clone: si prebral vse poste? po mojem ne :)))

lp, T.

Clone ::

Seveda sem!

Če človek z besweetom da iz Ac3 -> Wav je vredu, če pa da z besweetom iz Wav -> Mp3 potem ne dela (se ne ujema)? No in kaj sem narobe napisal?

Predlagal sem da Iz Ac3-> Wav da s kakšnim drugim programom (ne z besweet) vzorčenje pa naj vtane 48khZ. Potem pa naprej...

Zgleda da zej ti nisi dobr zastopu :D

Tugo ::

najdi moj post v katerem je vse to kar si napisal že napisano ;) o winampu pa to :) pol bova govorila o tem, če si prebral VSE poste in če si napisu KARKOLI novega ;)
ne zamerit, ampak res bi bilo fino prebrat VSE poste.

lp, T.

CaqKa ::

ok clone in tugo dovolj mata... :)
log2:
oni wav ki praviš da je ok.. tisti wav spremeni v mp3...
iji na googla pa poišči LAME.exe to je izvršna datoteka za delat mp3je...
poišči še GUI zanjo... GUIju se reče "razorlame".
inštaliraš razorlame ter mu pokažeš kje imaš lame.exe
razorlame nastaviš tak kot ti pač ustreza (pri tem mislim na bitrejt itd...)
nato v razorlame dodaj tvoj wav ter stisni encode :)


pri nastavitvah pa glej da boš dal mp3 delat v cbr načinu ker vbr je zelo dostikrat vzrok za desynch.

aja glede na sliko zgoraj ki jo vidim že imaš lame.exe nekje na kompu tak da rabiš samo razorlame.
aja pa tak mimogrede.. tale dspguru_mp3_4_avi nastavitev.. to je cbr al vbr format?

Tugo ::

CaqKa, vse kar sm hotu povedat je, da se model ni potrudu, da bi prebral vse poste, ampak je kr pisu neki, kar je že blo... ok pozab...
CaqKa si pa najdu kje je problem :)))
če pogledaš kaj piše zraven pri nastavitvah pri lameu piše preset 128... to pomeni ABR ;)
ABR je povprečna vrednost in ne CBR (konstantna)... to pomen CaqKa rulez the world in je najdu problem BeSweeta :) če tm nastaviš svoje nastavitve LAMEa, bo vse delalo, kot je treba! Čeprav meni ni nikoli delalo problemov, ko sem kodiral v VBR načinu, vendar sem pa uporabil NanDub za združitev in je bilo VEDNO sinhronizirano! Res pa ne uporabim default nastavitev za združitev ;)

lp, T.

log2 ::

Ok bom probal z CBR načinom, bomo videli če je problem v tem.

Clone ::

Ok Tugo!

Kot prvič se sem prebral samo vsa sporočila v --AC3 -> MP3 problem-- , in se niti slučajno ne mislim ubadat z vsemi tvojimi posti, ker vidim da tolčeš v črno! Poglej kaj vse si predlagal log2-u pa še vedno ne dela.

Upam da bo delalo tisto kar je napisal CaqKa, (kratko in jedernato in efektivno), ne pa da nam razlagaš kaj je ABR in kaj je CBR, to že vemo in s tem je dokazano da tudi ti pišeš to kar je bilo že napisano!

L.p.

log2 ::

Ok akcija uspela.
Na naslednji način:
ac3 -> wav (besweet)
wav -> mp3 (lame)

Tugo, CaqKa, najlepša hvala za pomoč.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Film malo pred koncem zašteka

Oddelek: Zvok in slika
51934 (1857) mmilos
»

Program za hitro zamenjavo audio kanalov na divx datoteki

Oddelek: Zvok in slika
131335 (1182) CaqKa
»

DTS zvok v Divx filmu

Oddelek: Zvok in slika
61649 (1472) Inja
»

divx ac3 zvočni zapis

Oddelek: Zvok in slika
51335 (1290) robertto
»

DivX s čem jih delat

Oddelek: Zvok in slika
261924 (1370) EX-B

Več podobnih tem