» »

OUYA - Revolucija konzol !

OUYA - Revolucija konzol !

«
1
2 3

Mucek123 ::

Prihaja nova konzola z imeno OUYA, ki temelji na "najbolj" znanem Androidu. S tem se lahko pobaha, da bo cena samo 99$ in kampanja na http://www.kickstarter.com/projects/ouy... je zelo uspešna. Vsaj so že zbrali, kar $5,551,852 ameriških dolarjev.

Zanimivo je to, da ker temelji na ANDROIDU boš lahko ti sam naredil program in npr.( gledal v živo) določene tekme, kot so Leauge Of Legends, Starcraft.

Najbrž bo seveda teh programov še in še :).

Kako se vam zdi OUYA ?

PaX_MaN ::

Za igračkat se.

jype ::

Dobra igrača.

Ganon ::

PaX_MaN je izjavil:

Za igračkat se.


Dobesedno.

Me sploh ne zanima.

Mipe ::

Ni pa slaba ideja.

jype ::

Ganon> Me sploh ne zanima.

Lepo da si povedal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

para! ::

Kakšno prednost ima Android pred poljubno Linux distribucijo v primeru konzol, da so se odločili zanj?
Death before dishonor!

Mucek123 ::

Je razlika med to konzolo vsaj stane samo 99 $. To je okoli 80 evrov, kar ni veliko... Kakšna prednost je nevem. Lahko delaš sam igre za konzolo in programe. Vprašaj one več nevem... Ouya: the revolution will be televised :)

Zgodovina sprememb…

PaX_MaN ::

Dela na Tegra.
Poljuben Linux distro ... ne dlih kej preveč dobr.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PaX_MaN ()

]Fusion[ ::

Zelo skeptičen glede zadeve. Sem bral, da z 1M$, ki so jih hoteli imet ni možno financirat zadeve brez, da se poslužijo modela provizije ob prodaji vsake igre. Podobno kot imajo Xbox, PS3 in ostali.
Kaj pa jim preprečuje, da vzamejo te miljone in rečejo: Adijo se vidimo na havajih in hvala za denar! :P
"I am not an animal! I am a human being! I... am... a man!" - John Merrick

jype ::

]Fusion[> Kaj pa jim preprečuje, da vzamejo te miljone in rečejo: Adijo se vidimo na havajih in hvala za denar! :P

Kickstarter.

Mucek123 ::

Najbrž to, kar tako negre... Oglavnem Slovenci smo itaq vedno skeptnični in neprivoščljivi. :)

jan_g ::

Kakor sem jaz razumel bistvo kickstarterja, se gre za nekakšne mikroinvesticije. Se pravi tisti, ki investira, prevzame rizik. Tako kot pravi VC-ji, tako rekoč. Če projekt uspe nabrati dovolj investicij, da gre čez predvideno mejo, potem se vloga kickstarterja konča. Tako da ja, verjetno so tam tudi taki projekti, kjer se ni izcimilo nič. Ampak taki high-profile kot je ouya (in pa npr. pebble watch) bodo verjetno dobili pozitiven zaključek.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jan_g ()

#000000 ::

V čem je fora tega kickstarterja ?

kixs ::

Meni je dovolj, da gor vrzejo kup emulatorjev za retro konzole in racunalnike... me happy :D

IL DIAVOLO ::

Zelo težko se bo prodajalo, glede da sta glavna na trgu xbox in playstation že nekaj let.

Mipe ::

Glede na ceno in HTML5 podporo se bo dokaj dobro prijelo.

IL DIAVOLO ::

Bomo vidli, kak pa kaj, jaz dvomim že zaradi zvezdniških znamk xboxa in playstationa...saj kupci sploh ne gledajo tolko na to, kaj ima konzola, samo da je playstation ali xbox :D

Bananovec ::

jan_g je izjavil:

Kakor sem jaz razumel bistvo kickstarterja, se gre za nekakšne mikroinvesticije. Se pravi tisti, ki investira, prevzame rizik. Tako kot pravi VC-ji, tako rekoč. Če projekt uspe nabrati dovolj investicij, da gre čez predvideno mejo, potem se vloga kickstarterja konča. Tako da ja, verjetno so tam tudi taki projekti, kjer se ni izcimilo nič. Ampak taki high-profile kot je ouya (in pa npr. pebble watch) bodo verjetno dobili pozitiven zaključek.

Takih projektov je več kot polovica.
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

Mucek123 ::

Kako se bo težko prodajalo ? . Cena je veliko nižja. Konzola stane samo 99$ dolarjev, kar je borih 80 evrov. Za konzolo Xbox in Playstation daš okoli 200 evrov. Velika razlika ... Drugače pa se je, kar dobro prijelo glede na to, da je bilo prvo OUT OF STOCK. Potem so morali kaj kmalu dati ven novo ponudbo...

Pesimist ::

nemres primerjat z kaj druga ko ps1

Mipe ::

Ne moreš primerjat s PS1, ker OUYA podpira HTML5 tehnologijo. Online špilanje, vsi mogoči online špili in tako naprej. Komur gre za grafiko, itak špila na PC-ju.

IL DIAVOLO ::

Mipe je izjavil:

Ne moreš primerjat s PS1, ker OUYA podpira HTML5 tehnologijo. Online špilanje, vsi mogoči online špili in tako naprej. Komur gre za grafiko, itak špila na PC-ju.


Komur pa gre za užitek, pa si kupi konzolo.

jype ::

IL DIAVOLO> Komur pa gre za užitek, pa si kupi konzolo.

Neumnost. Komur gre za užitek požene svoj AT 386, napiše CD IGRE, CD GOLD, GOLD in odšpila en Golden Axe.

]Fusion[ ::

Da podpira HTML5 bi bil plus, če bi bil ta v redu standardiziran :P
"I am not an animal! I am a human being! I... am... a man!" - John Merrick

IceIceBaby ::

jype je izjavil:

IL DIAVOLO> Komur pa gre za užitek, pa si kupi konzolo.

Neumnost. Komur gre za užitek požene svoj AT 386, napiše CD IGRE, CD GOLD, GOLD in odšpila en Golden Axe.


Tole ja :) Dobro, da si me spomnil. Grem mal škrata razmigat :)

Kar se pa OUYA tiče. Meni zadeva zgleda kot tablet brez ekrana in s TV out. Večino iger igram samo še na iPadu, tako, da proti tem nimam čisto nič. Grafika na zadnji generaciji tablic je na solidnem nivoju. Ne vem kaj bluzite o PS1, če tablice vrtijo špile v 720p ali več.

Pesimist ::

Eh Ce znas ti tablica tudi zavrti METRO 2033/Cryis1,2,3 tekoce brez problema.
Ampak to ni to. Nikakor nemores primerjat PS3/Xboxa z tem mobile telefon konzolo.

Kot da primerjas ferrari z fičom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

Mipe ::

Aja?

puginho ::

Grafika na ravni PS2 upscailana na HD ločljivost. Pa tablica ne more zavrtet Crysisa in podobnih. Tudi če bi šel kdo to razvijat je vseeno treba upoštevat nekaj fizikalnih zakonitosti kot so poraba energije in učinkovito hlajenje kar pa tablice nimajo. Čez 3 leta bodo špili na ravni PS3 ker tehnologija vseeno konkretno napreduje samo takrat bodo konzole spet 10 korakov naprej. Poleg tega tablice niso za resno igranje ker temu tudi niso namenjene, za krajšanje časa z kakimi angry birds in podobnimi še, ostalo pa brez fizičnega kontrolerja niti ni možno sproščeno igrat.

SaXsIm ::

No, če si dobro pogledal, pri OUYA dobiš tudi kontroler. Se pa iger na pametnih telefonih in tablicah igra precej več kot na računalnikih, ker so enostavnejše, za primer poglej eno 4-člansko družino fotr, mama, sestra brat. Mama verjetno ne bo šla ravno crysisa inštalirat na PC in igrat, na tablici ali smartfonu pa z veseljem odigra rundo angrybirdsov ali česa drugega, in prav tako fotr ter sestra.
SaXsIm

St235 ::

IceIceBaby je izjavil:

jype je izjavil:

IL DIAVOLO> Komur pa gre za užitek, pa si kupi konzolo.

Neumnost. Komur gre za užitek požene svoj AT 386, napiše CD IGRE, CD GOLD, GOLD in odšpila en Golden Axe.


Tole ja :) Dobro, da si me spomnil. Grem mal škrata razmigat :)

Kar se pa OUYA tiče. Meni zadeva zgleda kot tablet brez ekrana in s TV out. Večino iger igram samo še na iPadu, tako, da proti tem nimam čisto nič. Grafika na zadnji generaciji tablic je na solidnem nivoju. Ne vem kaj bluzite o PS1, če tablice vrtijo špile v 720p ali več.


ker edino merilo kakovosti grafike je ločljivost....

gendale ::

kakorkoli obrneš, tablice zaenkrat niso sposobne poganjat iger z grafiko, ki jo vidimo na sodobnih konzolah, kaj šele pcjih

kar seveda ne pomeni, da ne moreš igra na tablici biti bolj zabavna
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

IceIceBaby ::

ker edino merilo kakovosti grafike je ločljivost....


Daleč od tega. So pa igre že na mojem iPadu 1 precej lepše kot na PS1, nekatere so lepše kot na Wiiju.

Pesimist ::

gendale je izjavil:

kakorkoli obrneš, tablice zaenkrat niso sposobne poganjat iger z grafiko, ki jo vidimo na sodobnih konzolah, kaj šele pcjih

kar seveda ne pomeni, da ne moreš igra na tablici biti bolj zabavna


Zato pa imas razne pripomocke in so spodbne poganjati kaj češ.
Splashtop (najbolši), Onlive, Gaikai...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

St235 ::

Seveda ob upoštevanju, da jih poganjaš na 10 inčnem zaslonu in jih primerjaš z 18 let staro konzolo.

IceIceBaby ::

Lakotnik, kompliciraš.

Zgoraj je nekdo napisal, da so igre primerljive s PS1. Niso. Grafični čipi in procesorska moč v sodobnih tablicah je DALEČ od PS1.

Na 42" pa tudi izgledajo zelo spodobno, kar za PS1, PS2 ali celo Wii težko rečeš.

IL DIAVOLO ::

Z lakotnik29 se strinjam. On ve, kaj pomeni se uležt na sedežno in odigrat kak multiplayer na 32 inčnem ekranu.

St235 ::

IL DIAVOLO je izjavil:

Z lakotnik29 se strinjam. On ve, kaj pomeni se uležt na sedežno in odigrat kak multiplayer na 32 inčnem ekranu.


žal ne, ker imam že tri leta 50 col. Špilat MP na 32 col je skor tako kot, da bi konzolo menjal za ipad. Saj bi blo, ampak tudi seksam raje z žensko kot lutko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

St235 ::

IceIceBaby je izjavil:

Lakotnik, kompliciraš.

Zgoraj je nekdo napisal, da so igre primerljive s PS1. Niso. Grafični čipi in procesorska moč v sodobnih tablicah je DALEČ od PS1.

Na 42" pa tudi izgledajo zelo spodobno, kar za PS1, PS2 ali celo Wii težko rečeš.


S slednjim se strinjam, samo zato trdit, da je ipad nadomestilo xboxu 360/ps3 je bolj tako tako.

Blazz ::

meni deluje ta OUYA fail... 3/4 videa kažejo gamepad in to je to...kt da bi kazal volan pr avtu pa rekl da bodo zrihtal ferrarija za 10k eur.....

PARTyZAN ::

Bo pa pomagalo, če bo hotel igrat kakšen MMO ali RTS. Tudi FPSje bo igral optimalno za razliko od tebe :>

techfreak :) ::

Glede na to, da že imajo sklenjeno partnerstvo z OnLive, bi rekel da bo možno igrati tudi novejše igre.

jype ::

Lakotnik29> Se strinjam, da se super urejat slike, ker imaš lahko toolbox na enem, pa original in "popravljeno" sliko hkrati. Po drugi strani pa imaš lahko 32 monitorjev ni 20 pcjev pa ti to ne bo nič pomagalo, če boš hotel igrat Heavy rain in God of war.

Golden Axe!

In trije monitorji so zato da vidiš levo in desno!

St235 ::

Točno tako, zato pa že vrapci čivkajo, da je so fanboyi poženščeni mehkužci, ki svoje e penise merijo s poudarjanjem superironosti svoje škatle (pc, xbox, ps3, ipad,kolo...) medtem ko vsi ostali izbramo na podalgi tega kakšne interese imamo. Za WOW ti konzola nič ne koristi, enako kot lahko z Pcjem samo TV podložiš, če hočeš igrat Bayonetto ali Red dead redemption.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Pesimist ::

Ma jaz nena zastojn iscem konzole za Fifo, ceprav je zadeva tudi na PC, in lahko tudi PC priklopis na TV oz Imam, ampak to ni to.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

IL DIAVOLO ::

St235 je izjavil:

IL DIAVOLO je izjavil:

Z lakotnik29 se strinjam. On ve, kaj pomeni se uležt na sedežno in odigrat kak multiplayer na 32 inčnem ekranu.


žal ne, ker imam že tri leta 50 col. Špilat MP na 32 col je skor tako kot, da bi konzolo menjal za ipad. Saj bi blo, ampak tudi seksam raje z žensko kot lutko.


Nimamo vsi prostora za 50 inčni TV in tudi ne vidim razloga, zakaj bi dal 2k za TV.

Zgodovina sprememb…

IceIceBaby ::

50" se dobi od 600 eur naprej.

S slednjim se strinjam, samo zato trdit, da je ipad nadomestilo xboxu 360/ps3 je bolj tako tako.


iPad in Android tableti so konkurenca kvečjemu DSu in PS Vita. Tale OUYA bo pa očitno iz podobnega, "tabličnega" hardvera, samo, da bo klasična konzola.

Glede na to, da imajo resni gamerji itak več konzol + PC bo verjetno tole pristalo tudi pri njih. Casual gamerji bodo pa verjetno tudi z veseljem posegli po poceni konzoli, na kateri teče največ casual iger.

St235 ::

definitivnjo, samo poglej kak tržni delež ima wii, pa je hardcore naslovov bore malo. Ali pa norijo za raznimi farmville in podobnimi forami. V casual gamingu je denar in mikrotranzakcije so pokazale, da je možno ljudem, ki nikoli ne bodo dal 50€ za eno igro zmost 3x -4x večji znesek z nakupi po 1-2€.

IL DIAVOLO ::

Ja, kakšne LG-jeve dobiš za tako ceno,ampak vemo da če greš v plazmo, potem kupiš panasonica, ki je leader med plazmami in moraš vedet, da plazme žerejo elektriko neprimerno več kot npr. led. Je treba malo razmišljat v tej smeri, ne pa bum v bigbanga in kupit 50" plazmo.

No, zdaj pa sem malo zašel iz teme, sory :)

kratos ::

Pozabljate da prihaja ven nova generacija konzol Sony in Microsoft gigantov. Pred 7 leti so izdali konzolo ki še vedno drži grafiko na nivoju in se lahko samo čudiš grafiki tako "stare" mašince in ravno zaradi tega OUYA nebo nobena revolucija konzol - to titulo bosta prevzela sony in microsoft kot vedno do sedaj... Njihova najbolša poteza bi bila da hitro izdajo svojo konzolo, preden Sony in Microsoft izdata kakšne podatke o novi konzoli.
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Igralna konzola

Oddelek: Kaj kupiti
91260 (1086) Cveto
»

Nvidia predstavila konzolo Shield

Oddelek: Novice / Konzole
239919 (7371) Looooooka
»

Valve potrdil delo na lastni konzoli (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Igre
15337474 (32712) opeter
»

Čim večji so, tem močneje padejo - OnLive (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
6516587 (13913) Shegevara
»

Naslednji Xbox prihodnje leto, bržkone brez optične enote (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Konzole
5516086 (13502) St235

Več podobnih tem