» »

Ostre besede v kalifornijskem sporu med Applom in Samsungom

1 2
3
4 5

zee ::

SmeskoSnezak je izjavil:

Ena beseda za vse butaste odvetnike obeh podjetij. EVOLUCIJA ... Zakaj?!? DOKAZNO GRADIVO IZ SONY ERICSSON TABORA!!
Piše se leto 2004 in telefon ima zaobljene okvirje. Samo čas in napredek sta prinesla tanjše in širše/večje telefone. Pa verjetno se najde še kak primer , starejše letnice. Če pozna kdo kerega odvetnika od Samsunga, naj mu pošlje to in še kakšno povezavo, da Apple mastno plača za takšno butasto tožarjenje, ker niso edino podjetje na svetu, ki proizvajajo telefone. Nikoli niso in nikoli ne bodo največji proizvajalec telefonov!! Naj se rajš osredotočijo na prodajo in marketing v Ameriki, drugje po svetu smo ljudje bolj izobraženi in razgledani.


Butasti* ljudje so na obeh straneh Atlantika.

* - vkljucuje: tozene, tozece in se koga (ne leti osebno na avtorja citata)

Bsitveni problem je disfunkcionalen in degeneriran patentni sistem.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

SmeskoSnezak ::

zee je izjavil:

Bsitveni problem je disfunkcionalen in degeneriran patentni sistem.

To je tako ali tako znano. Dokler pa ne bo vsaka velika firma izgubila proti stevilnim manjsim in starejsim, pa jih ne bo izucilo, da je slab sistem :)
@ Pusti soncu v srce... @

nekikr ::

Naj se rajš osredotočijo na prodajo in marketing v Ameriki, drugje po svetu smo ljudje bolj izobraženi in razgledani.

In raje padaš na Samsung marketing in prodajo? Dobro si jih :)

SmeskoSnezak ::

Če bi že rad vedel, se držim stran od obeh firm. :P Dejansko nimamo doma nič od samsunga, kot tud ne od Appla

Pa nazaj on-topic. Raje komentirajte mojo trditev o zaobljenih robovih , ekih. Se strinjate z njo? Najdete še kak primer iz prejšnega tisočletja? :)
@ Pusti soncu v srce... @

Zgodovina sprememb…

francek1 ::

nekikr je izjavil:

Naj se rajš osredotočijo na prodajo in marketing v Ameriki, drugje po svetu smo ljudje bolj izobraženi in razgledani.

In raje padaš na Samsung marketing in prodajo? Dobro si jih :)

...je napisal eplfan....
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

nekikr ::

Ja, imam Samsunga in Appla, ampak sem "eplfan", ker ti to bolj prav pride, kajne? Če ni bi bil tako "sovražen" proti tej zlobni kapitalistični firmi in dejansko prebral kakšen moj post bi videl, da zagovarjam vsestransko poštenost in objektivnost.

1. Kdor krši patent, naj plača kazen.
2. Kdor kopira, naj plača kazen in neha kopirati.
3. Kdor bi rad kupil trenutno najboljši telefon, naj gre v trgovino in ga kupi. Karkoli je že zanj najboljše. Vsak aparat ima kup dobrih in kup slabih lastnosti.

Ampak ja, huge apple fan, očitno. Zvečer poglej pod posteljo, da ne bom slučajno tam, ker nimaš Appla! Tako grozen sem ;)

Dr_M ::

da zagovarjam vsestransko poštenost in objektivnost.


Practice what you preach.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

nekikr ::

Težje. Realni primer iz preteklosti: nekdo napiše, da je Samsung/Toshiba 5x cenejši/a in 4x boljši/a od Appla. Napišeš, da to ni res, naj primerja enakovredne zadeve pa bo cena enaka, performanse pa tudi in glej ga zlomka, takoj prileti "apple fan". Od tega osebka in potem še od treh naprej. Edina opcija, da ne postaneš Apple fan, je da enostavno pokimaš in rečeš: res je, Appla je dražji in slabši od vseh ostalih. Ampak če nisi ovca, potem težje to narediš.
Iz druge teme: Američani so butasti, vsiljivi svetovni policaji, posiljevanje s svojim kapitalizmom nas bo vse spravil v grob. Replika: koliko jih pa poznaš osebno, da so vsi neumni? Kakšen sistem pa predlagaš, da bo boljši od tega zdaj itd.
Od takrat sem neokapitalist. Tako pravijo ;)

Dr_M ::

Napišeš, da to ni res, naj primerja enakovredne zadeve pa bo cena enaka, performanse pa tudi in glej ga zlomka, takoj prileti "apple fan".


Ce imas dober argument (ampak vem, da je izjemno tezko najti dober in resnicen argument, ki govori v prid Applu), si zmagal.
Ce pa samo mlatis prazno slamo, je pa to to.

nekikr ::

Dober argument je v očeh kupca. In na podlagi tega, da ima vsak svoj okus, me potem (spet) označiš za nekega fana.

"Mlatenje prazne slame":
Kolega si je pred kratkim kupil iMaca 24". Prvo kar je naredil je bilo to, da je inštaliral Win 7, OSx ni in ne bo uporabljal. Na vprašanje, zakaj je kupil Maca in ne nekaj drugega, je bil odgovor skoraj da točno takle: "pogledal sem kaj od AIO je na voljo, pa da ni ravno nek Atom procesor notri. iMac mi je bil najlepši, pa sem vzel tega." Praktično vsi tu bi ga obsodili in označili za Apple fana (drugače uporablja pa Samsung G2 telefon), kar pa ne razumete je to, da ima vsak svoje preference. Če je nekomu recimo videz nad megahertzi, potem je to pač njegova odločitev. Ti boš seveda takoj rekel, da to ni argument, da ni resničen in da je to tipičen Apple fan. Potem boš pa solil pamet meni, ki pravim, da naj vsak kupi tisto, kar mu najbolj odgovarja glede na njegove lastne prioritete in zahteve.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nekikr ()

Dr_M ::

No, zdej pa lahko zakljucis s svojimi nebulozami. :)

Nevem zakaj bi nekomu rekel, da je apple fan, ker je kupil racunalnik, ki mu je najlepsi. :) Rekel bi mu kaj drugega, ampak to je za drugo temo.

Normalno, da ima vsak svoje preference, ampak ti se vedno povsot trdis, da je apple oh in sploh.
Vsak izdelek ima svojega kupca, pa ne rabis bit ravno fan, da kupis tocno dolocenega, ampak ti tega ne razumes in v vsakemu cloveku vidis nekoga, ki te bo obtozeval s fanom.

Obrni malo plosco ze, ok? :)

nekikr ::

Normalno, da ima vsak svoje preference, ampak ti se vedno povsot trdis, da je apple oh in sploh.

Najbrž ti ne bo problem najti recimo dva, tri citate, kajne? Enkrat sem dal enemu že ta izziv, pa je bil prevelik, trdil je pa isto kot ti ;)

Jst ::

Če vas zanima malo ozadja, komentarje novinarjev, ki pokrivajo tožbe, poslušajte ali glejte This Week in Law iz twit.tv, kjer je trenutna epizoda namenjena tudi Samsung vs. Apple "komediji."
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Dr_M ::

nekikr je izjavil:

Normalno, da ima vsak svoje preference, ampak ti se vedno povsot trdis, da je apple oh in sploh.

Najbrž ti ne bo problem najti recimo dva, tri citate, kajne? Enkrat sem dal enemu že ta izziv, pa je bil prevelik, trdil je pa isto kot ti ;)



Genericni apple odgovori/izgovori.

nekikr ::

Hvala Jst :)

Dr_M: a je tudi zate pretežek zalogaj kajne ;) A če te označim, da si pedofil (da boš mogoče razumel, kam pelje neko neutemeljeno obsojanje), ker je to razbrati iz tvojih postov, bo ok? Saj veš, tistih generičnih, v nekih temah. Ne bo, kajne?

Icematxyz ::

1. Kdor krši patent, naj plača kazen.
2. Kdor kopira, naj plača kazen in neha kopirati.


V bistvu torej v tem primeru oba in ne le drug drugemu.

nekikr ::

Ja, seveda, kako pa? Zakon je za vse enak. Oziroma bi moral biti.

Tilen ::

Apple bi naj dobil prvi krog.

Apple Wins a Round in Samsung Patent Trial

Povezava je trenutno zaradi preobremenjenosti nedostopna.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Icematxyz ::

Ja, seveda, kako pa? Zakon je za vse enak. Oziroma bi moral biti.


Torej popolna prepoved prodaje Apple in Samsung izdelkov, kateri kršijo te patente na tržišču ZDA, namreč Apple hoče poleg odškodnine doseči prav to tudi za naprave tipa Droid Charge.

Apple bi naj dobil prvi krog.


Če prav razumem smo to že v temi obdelali in sicer porota naj ne bi videla določenih dokazov, katere bi naj potem Samsung dal v javnost in Apple je želel dosojeno zmago ali opozorilo podjetju Samsung, da teh informacij ne sme več omenjati na sojenju in navodilo poroti, da ne smejo tega upoštevati v razsodbi v kolikor so s tem seznanjeni.

nekikr ::

Torej popolna prepoved prodaje Apple in Samsung izdelkov, kateri kršijo te patente na tržišču ZDA, namreč Apple hoče poleg odškodnine doseči prav to tudi za naprave tipa Droid Charge.

Če sodišče ugotovi, da je res tako, potem naj se ali zmenijo za primerno odškodnino (en drugemu, s pomočjo arbitraže sodišča) ali pa naj vsi skupaj nehajo prodajati telefone. Saj niso stari 5 let.

Icematxyz ::

Glej ko 20 let razvoja na nekem področju in ogromno zbirko patentov v arhivih vseh strani zreduciraš na "zaobljen rob", nekaj "GUI efektov" in nekaj "FRAND patentov" in najmanj kar je želiš, da konkurent na tržišču sploh ne sme več prodajati svojih proizvodov, potem veš, da to ni več črno/bela situacija in v tem trenutku tega ne počne le podjetje Apple.

Hočem povedati, da je vse skupaj milo rečeno precej nenavadno in da je to pač potrebno sedaj dati skozi in potem se gre pač naprej in niti ni potrebe, da se zraven pretirano "tolče" po podjetju Apple/Samsung se bodo že dogovorili.

francek1 ::

Verjetno leži bistvo v dejstvu, da Apple ne more več biti prevladujoč v ponudbi in pač s takimi prijemi hoče onemogočit konkurenco. Če bi bil dovolj inovativen, mu tega ne bi bilo treba.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Limit-sky ::

... da Apple ne more več biti prevladujoč v ponudbi...

Ja, to pa res. Samo pogledaš prodajne številke iPada in iPhona za zadnje četrtletje in vidiš na čem je stvar.
My name is mufti. Jype mufti.
And I am extremist.

Icematxyz ::

Saj podjetju Apple gre načeloma dobro res pa je, da milijon aktivacij Android naprav dnevno v tem trenutku verjetno nihče ni pričakoval. In številka še raste.

Limit-sky ::

OK, število android naprav raste. Se pa uporabniki še niso naučili uporabljati net na teh napravah. V tisto naraščujočo številko so všteti vsi android telefoni. V statistiko iPhona pa le en telefon. ;((
My name is mufti. Jype mufti.
And I am extremist.

Icematxyz ::

Se pa ponavadi tudi "dobički" pri statistikah/primerjavah prikazujejo nekoliko pavšalno a ne da? Drugače pa da položaj/rezultat na tržišču je za moje pojme tudi bolj realno razložiti na način, da imata Apple in Google + proizvajalci naprav popolnoma drugačno strategijo na tržišču.

nekikr ::

Icematxyz je izjavil:

Saj podjetju Apple gre načeloma dobro res pa je, da milijon aktivacij Android naprav dnevno v tem trenutku verjetno nihče ni pričakoval. In številka še raste.

Narobe. To je pričakovala večina in zadeva je povsem jasna. Na svetu je le toliko in toliko milijonov ljudi, ki si lahko privoščijo high-end telefone (katerekoli znamke). Edina logična poteza je, da narediš pametni telefon še za low in mid-end. S tem konceptom si ga lahko privošči vsak. Ker Apple tega ne dela ostali pa je zaključek logičen in predvidljiv.

Icematxyz ::

Narobe. To je pričakovala večina in zadeva je povsem jasna.


Če bi to bilo tako samoumevno še ne tako mnogo let nazaj ne verjamem, da bi drugi čakali na to, da to stori Google, torej tega ne verjamem, da je to pričakovala večina ljudi, prav nasprotno.

Na svetu je le toliko in toliko milijonov ljudi, ki si lahko privoščijo high-end telefone (katerekoli znamke). Edina logična poteza je, da narediš pametni telefon še za low in mid-end. S tem konceptom si ga lahko privošči vsak. Ker Apple tega ne dela ostali pa je zaključek logičen in predvidljiv.


Da s tem delom se načeloma strinjam, ampak Android je močan konkurent podjetju Apple tudi v high-end segmentu in tukaj si te konkurence podjetje Apple ne želi, oziroma verjetno tega niso najbolj pričakovali.

Jst ::

Poslušaj This week in Law iz twit.tv, kjer je prva tretjina namenjena Apple vs. Samsung.

Potem mi pa odgovori na vprašanje:
Kupiš novega Audija A6, postaviš proizvodnjo in ga skopiraš 99.92%, zunanjost in notranjost sta čisto enaka, samo da je namesto Audi znaka, znak "BALKAN 6 TDI" in na volanu ni trejdmark Audija, ampak hecen "B" znak.

Se vsi strinjamo, da se takšnega avta ne sme prodajati?

Verjetno DA.

Odgovori na vprašanje, kaj je drugače pri gadgetih?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

MasterBlaster ::

Tk je pa pika .

no comment ::

Komentar Gruberja je vreden citiranja...

“Yet when our UX is compared to the unexpected competitor Apple’s iPhone, the difference is truly that of Heaven and Earth. It’s a crisis of design.”

Not sure what they were worried about. It’s just black rectangles.

Icematxyz ::

Kupiš novega Audija A6, postaviš proizvodnjo in ga skopiraš 99.92%, zunanjost in notranjost sta čisto enaka, samo da je namesto Audi znaka, znak "BALKAN 6 TDI" in na volanu ni trejdmark Audija, ampak hecen "B" znak.


To je torej 99.92% kopija iPhone?

Droid Charge



Če te prav razumem?

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Icematxyz ()

Icematxyz ::

Justin Denison, strateg pri podjetju Samsung je odgovarjal na vprašanja odvetnikov podjetja Apple povezana s interno pošto v podjetju Samsung, poimenovano "kriza pri oblikovanju".

Daljše poštno sporočilo oblikovalca podjetja Samsung opisuje, kako so se osredotočali na podjetje Nokia in podaja ugotovitev, da Apple na področju uporabniškega vmesnika prinaša novosti s katerimi se Samsung Omnia ne more več primerjati.

Na vprašanja odvetnikov podjetja Samsung glede te pošte je Justin Denison odgovoril:

Samsung je podjetje, ki je zelo samokritično in dodal, da je Samsung Omnia zastarel telefon, kateri je uporabljal Windows Mobile operacijski sistem in ni šlo za kakšen novejši Samsung telefon s Android operacijskim sistemom.

Peter Bressler, strokovni izvedenec je pričal za podjetje Apple in potrdil, da Samsung krši "trade dress" in štiri patente na področju oblikovanja s svojimi telefoni in to krši tudi Galaxy Tab 10.1.

Odvetnik podjetja Samsung je dosegel izjave s strani Bresslerja, kot so Samsung Infuse 4G zaradi dimenzij ne krši D677 patenta podjetja Apple, ampak Bressler tudi dodaja, da kupec tega ne bi opazil.

Infuse 4G



Odvetnik podjetja Samsung je navedel še druge razlike, kot štirje gumbi na spodnjem delu naprave, "obroč", čez zaslon, katerega ima le iPhone, kako patent opisuje napravo s svetlečim zadnjim delom, česar Samsung naprave nimajo, omenjen je bil tudi Samsung F700, kateri po besedah Bresslerja ne krši omenjenih patentov podjetja Apple, ker gre za dovolj drugačno napravo in Samsung je navedel tudi štiri primere, kateri bi lahko veljali, kot prior art. Za konec smo dobili še informacijo, kolikšen je honorar Petera Bresslerja in sicer $400/uro in skupaj doslej $75.000. Sodnica Lucy Koh pa ni več pretirano navdušena nad primerjavami med napravami, ki se vlečejo že v nedogled.

Epic 4D



Sasmung je obtožil podjetje Apple, da prireja dokaze s Epic 4G primerjavo na področju razporeditve ikon in predlagal lastno fotografijo naprave, ampak je sodnica ta zahtevek zavrnila in dodala, da se odslej pri skupnih dokazih morata obe strani v naprej strinjati in da se to na sme ponoviti.

Susan Kare, oblikovalka v preteklosti zaposlena pri podjetje Apple bo v nadaljevanju sojenja povedala več o ikonah.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Icematxyz ()

Icematxyz ::

Susan Kare torej ugotavlja, da so ikone, katere uporablja Samsung nelegalna kopija. Ikone iPhone je primerjala s tistimi, katere se nahajajo na različnih Samsung telefonih, kot so Epic 4G, Fascinate in Droid Charge. Za vsakega je pričala, da krši patent D'305.

Domača Stran



Vir slike

Stil ikon, kot so ura in zelen gumb za telefoniranje na napravi Fascinate so preveč podobni tistemu v iPhone in lahko zavedejo potrošnika.

Klic



Glasba



Vir slik

Podala je še anekdoto: Ko sem obiskala pravno podjetje je na mizi bilo več telefonov, segla sem po iPhone in ugotovila, da držim v roki Samsung napravo.

Samsungov odvetnik se je osredotočil na razlike in s pomočjo projektorja prikazal, kaj se zgodi, če prižgeš napravo Fascinate. Potrošnik mora napravo odkleniti iti čez začetni zaslon in klikniti na gumb "apps" v spodnjem desnem kotu naprave, da sploh vidi zaslon, kateri bi naj kršil oblikovni patent podjetja Apple in če meni, da pri tem postopku preden potrošnik pride do tega prikaza na zaslonu potrošnik ve, da gre za Samsung telefon?

Nisem strokovnjakinja na področju vedenja potrošnikov in moje delo je bilo primerjati prikaza ikon na zaslonu.

Plačilo $550/uro skupaj doslej $80,000.

Apple je tudi povišal zahtevek za odškodnino na 2.88 milijarde dolarjev, nekaj naprav, ki bi naj kršile patente podjetja Apple in zahtevana odškodnina:

-$80 milijonov za tablice.
-Epic 4G $388 milijonov
-Fascinate $287 milijonov
-Captivate $285 milijonov

Tokrat Samsung obtožuje podjetje Apple načrtnega uničevanja dokazov (e-pošta) in zahteva, da se s tem seznani poroto, kar je v podobnem primeru zahteval Apple.

Zgodovina sprememb…

bdoxx ::

Podala je še anekdoto: Ko sem obiskala pravno podjetje je na mizi bilo več telefonov, segla sem po iPhone in ugotovila, da držim v roki Samsung napravo.


hahaha ne me jebat

D3m ::

Moraš biti pa največji idiot, da ne opaziš razliko. Ji manjka malo "augenmaß"
hahahahahhahaahh.
|HP EliteBook|R5 6650U|

pirlo ::

bdoxx je izjavil:

Podala je še anekdoto: Ko sem obiskala pravno podjetje je na mizi bilo več telefonov, segla sem po iPhone in ugotovila, da držim v roki Samsung napravo.


hahaha ne me jebat

Pa še 550 dolarjev na uro za to dobiš :). Temu se reče sanjska služba.

MasterBlaster ::

Tk je pa pika .

nekikr ::

Mislim, kot da lahko kako drugače narediš ikono za klicat ane? Edina logična rešitev je bela slušalka na zeleni podlagi. Enako velja za ikono za glasbo.

:)

VaeVictis ::

Prav fascinantno, da je ikonca za telefon (bela slušalka na zeleni podlagi) upodobljena kot telefon, ki ga praktično nihče več ne uporablja...

Za save recimo uporabljamo še vedno ikonco za floppy disk.


The Floppy Disk means Save, and 14 other old people Icons that don't make sense anymore


Komot bi dali recimo za telefoniranje kako številčnico ali pa recimo samo slikico telefona, ki ga imaš v roki, morda silhueto človeka, ki se pogovarja...

Namesto ikonce za glasbo, bi lahko dal komot silhueto človeka s slušalkami ali kaj podobnega...

Glede design patenta, pa bi lahko komot dali robove, ki bi bili odrezani, ali pa namesto pravokotnika, bi lahko bila recimo oblika podobna tej: SteelSeries S&S podloga za miš, tako da ni res, da lahko narediš samo tablico oz. telefon, ki je striktno podoben iPadu oz. iPhonu...

Morda bi bila ta offset oblika še bolj privlačna od. teh pravokotnikov, ki so podobni kot jajce en drugemu...

Dr_M ::

http://www.fudzilla.com/home/item/28275...

It would seem that Jobs was so completely paranoid and terrified that other people would steal the genius ideas that he stole from elsewhere that he made some bizarre security rules that nearly hobbled his projects. When he started the iPhone project, Jobs refused to allow its creators to know what they were building.

He, he, he.

Icematxyz ::

Da @Dr_M o pričanju Scott Forstalla in "Fight Club" smo v temi že nekaj povedali.

Drugače pa se mi zdi takšno skrivanje informacij pred konkurenco v industriji nekaj normalnega, no morda ne čisto na takšen način, ampak OK. Vprašanje z vidika tega sojenja je morda le, če je res to okolje bilo sterilno na zunanje vplive ali pa so podobno, kot vsi drugi to počnejo torej podrobno analizirali obstoječe rešitve na tržišču in gradili na tem!

no comment ::

Zdej še Samsungovi odvetniki kopirajo Applove.

Menda so že naročili njihovemu CEOju, da mora zbolet in umret. Copy-paste FTW!

bojsi ::

nekikr ::

Hvala za link, huda :D

Icematxyz ::

Genius Bar ads so bili umaknjeni s strani podjetja Apple, ker so bili zanič, tako da Samsung takšnih reklam verjetno ne bi kopiral razen sedaj imajo morda možnost, da izdelajo Samsung Smart ads in pokažejo, da znajo torej bolje.

Icematxyz ::

Trade Dress



Vir slike

Kent Van Liere je pričal za podjetje Apple in podal rezultate dveh raziskav, kako uporabniki povezujejo izdelke podjetja Samsung z izdelki podjetja Apple (Fascinate 52%,
S II Epic 4G Touch 51%, BlackBerry Storm 14%) in raven zmede med potrošniki, prikazan je bil video posnetek posameznika, kateri uporablja Galaxy 10.1 z odstranjenim napisom Samsung in z njim, kontrolna naprava NOOK Color.

Stopnja zmede: 43% brez napisa Samsung in 30% z napisom Samsung.

Samsung: Če bi potrošnik pogledal izdelek podjetja Burger King in ga povezal z izdelkom podjetja McDonald's to ne pomeni, da Burger King kopira. NOOK Color ni primerna izbira, saj ga potrošniki enačijo z e-bralnikom in bolje bi bilo izbrati tablični računalnik podjetja Motorola ali LG. Zakaj niso udeleženi v testiranju dobili v roke pravih naprav in so jim raje predvajali video posnetek.

Ravin Balakrishnan je pričal za podjetje Apple glede "rubber band" ali "bounce-back" efekta, za katerega inovacijo pripisuje podjetju Apple in gre za inovacijo, katera preprečuje zmedo uporabnika, ko uporabnik ne ve, kje se dokument ali slika konča. 21 naprav podjetja Samsung bi naj kršilo ta patent.

Odvetnik podjetja Samsung je dosegel odgovor, da je možno implementirati ta efekt, brez da bi kršil omenjeni patent, ampak, da je to težko izvedljivo in da se omenjen efekt ne nahaja v vseh programih na izdelkih podjetja Samsung.

John Hauser je v kratkem pričanju za podjetje Apple podal rezultate njegove raziskave, katera bi naj pokazala, da bi za te patente podjetja Apple uporabnik izdelkov podjetja Samsung bil pripravljen doplačati $100, vprašanja o metodologiji uporabljeni pri tej raziskavi so odvetniki podjetja Apple prepustili odvetnikom podjetja Samsung (vsaka stran ima na voljo skupno omejen čas sojenja).

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Icematxyz ()

Icematxyz ::

Apple je ponudil dogovor podjetju Samsung že leta 2010, kateri bi zajemal plačilo pristojbine za patente, katere po mnenju podjeta Apple krši podjetje Samsung in sicer:

-$30 na telefon z zaslonom na dotik (Android, Windows Phone, Symbian, in Bada)
-$40 na tablico, zmanjšano na $30 čez obdobje naslednjih dveh let.

Apple je tudi predlagal popust na podlagi različnih faktorjev, kot so na primer za Windows Mobile Blackjack II::

-QWERTY form-factor daje 20% popusta.
-Apple patenti, katere je Microsoft že licenciral znotraj WM 40% popusta.
-Cross-licensing pogodba na patente podjetja Samsung dodatnih 20% popusta.

Tabela



Apple je bil pripravljen licencirati te oblikovne patente in patente na področju uporabniške izkušnje le zato, ker gre za strateškega partnerja, drugače se temu želijo izogniti.

TheVerge

Domača Stran



Vir slike

Domača Stran + Apps



Vir slike

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Icematxyz ()

Jst ::

Icematxyz je izjavil:

Kupiš novega Audija A6, postaviš proizvodnjo in ga skopiraš 99.92%, zunanjost in notranjost sta čisto enaka, samo da je namesto Audi znaka, znak "BALKAN 6 TDI" in na volanu ni trejdmark Audija, ampak hecen "B" znak.


To je torej 99.92% kopija iPhone?

Droid Charge



Če te prav razumem?



Applovi odvetniki (pa tudi Samsungovi) so začeli z primerjavo vseh telefonov. Kar pa ne pomeni, da so nekateri produkti 99% enaki, ki jih je Samsung skopiral. Še Google jim je svetoval, naj naredijo bolj distinktive design...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

para! ::

Icematxyz je izjavil:


Domača Stran


Res, da ne spremljam teh vojn glede oblike ipd, a zgornji napravi sta enaki. Res, da ima Samsung še fizične gumbe, ampak kdor trdi, da "se ne da narest drugač" je slep. Ne samo, da so robovi zaobljeni enako, ampak je še rim naprave pod podobnim kotom. A js česa ne vidim?
Death before dishonor!
1 2
3
4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Samsung ostaja glavni dobavitelj procesorjev za Apple

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
4715697 (13883) Poldi112
»

Apple proti Samsungu dosegel Pirovo zmago

Oddelek: Novice / Tožbe
2512990 (10858) FlyingBee
»

Ostre besede v kalifornijskem sporu med Applom in Samsungom (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
22662506 (54113) Icematxyz
»

Google, HTC o zadevi Apple proti Samsung

Oddelek: Novice / Android
2311649 (9243) bojsi
»

Samsung kriv naklepnega kopiranja, Applu mora plačati 1.05 milijarde dolarjev (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Novice / Industrijska lastnina
340109476 (100010) Keyser Soze

Več podobnih tem