» »

Katero konzolo kupiti?

Katero konzolo kupiti?

1 2
3
4

St235 ::

To trdiš zgolj na podlagi lastnih izkušen. Ker moja izkušnja je ravno obratna, pa zato ne trdim, da je ps3 bolj od xobox, ker imam več prijateljv z ps3.

Berserker ::

St235 je izjavil:

To trdiš zgolj na podlagi lastnih izkušen. Ker moja izkušnja je ravno obratna, pa zato ne trdim, da je ps3 bolj od xobox, ker imam več prijateljv z ps3.


Seveda. Zaradi poškodbe sem zadnje čase pogosto na xboxu, opažam da je folk ves čas v partiju, tudi sam dobivam vabila k igranju. Na ps3 tega po 2 letih nisem doživel. Ali uspe tebi ustvarit party ter povabit folk vanj ? Ne, Potrebno je forumsko dogovarjanje.

IL DIAVOLO ::

Jaz dam glas ps3-ju zaradi res odličnih eksluziv, kot so uncharted, heavy rain, GT5, MGS4, killzone, god of war. Na xboxu pa so konkurenčne samo halo, forza in gears of war. In moti me kontroler, ki je na baterije...wtf, saj smo v 21. stoletju

Online play je verjetno boljše, ampak to ne pretehta toliko, da bi se odpovedal igra, ki so na PS3- ju.

Samo moje mnenje :D

Berserker ::

IL DIAVOLO je izjavil:

Jaz dam glas ps3-ju zaradi res odličnih eksluziv, kot so uncharted, heavy rain, GT5, MGS4, killzone, god of war. Na xboxu pa so konkurenčne samo halo, forza in gears of war. In moti me kontroler, ki je na baterije...wtf, saj smo v 21. stoletju

Online play je verjetno boljše, ampak to ne pretehta toliko, da bi se odpovedal igra, ki so na PS3- ju.

Samo moje mnenje :D



Pač za eksluzive si sposodiš konzolo, preigraš pa vrneš. Nevem kaj se ti zdi primitivnega v kontrolerju z baterijami. Pet let pred prihodom xboxa360 (2005-06) smo še vedno igrali na žičnate ps2 in xbox. Ko pocrkajo baterije jih zgolj menjam ali napolnim. Kako boš ti to storil v dualshock 3 , kjer je baterija integrirana in ti slučajno crkne.

Online je za resno in dolgotrajnešo igranje, ter je na prvem mestu. Dvomim da boš ti v še tako epski igri zapravil 300 ur z igranjem puščavniške kampanije.

St235 ::

PRi online play so razlike minimalne. Xbox je malenskot bolj user friendly, kar pa ti mastno zaračunajo. da bi pa ps3 na kakršenkoli način trpel zaradi pomanjkanja igralcev online je pa absurdno.

Predvsem pa manjka xboxu inovativnosti na tem področju. Demon souls recimo je imel zame eno bolj izvirnih integracij z online svetom pa je v bistvu single player game.

IL DIAVOLO ::

Berserker je izjavil:

IL DIAVOLO je izjavil:

Jaz dam glas ps3-ju zaradi res odličnih eksluziv, kot so uncharted, heavy rain, GT5, MGS4, killzone, god of war. Na xboxu pa so konkurenčne samo halo, forza in gears of war. In moti me kontroler, ki je na baterije...wtf, saj smo v 21. stoletju

Online play je verjetno boljše, ampak to ne pretehta toliko, da bi se odpovedal igra, ki so na PS3- ju.

Samo moje mnenje :D



Pač za eksluzive si sposodiš konzolo, preigraš pa vrneš. Nevem kaj se ti zdi primitivnega v kontrolerju z baterijami. Pet let pred prihodom xboxa360 (2005-06) smo še vedno igrali na žičnate ps2 in xbox. Ko pocrkajo baterije jih zgolj menjam ali napolnim. Kako boš ti to storil v dualshock 3 , kjer je baterija integrirana in ti slučajno crkne.

Online je za resno in dolgotrajnešo igranje, ter je na prvem mestu. Dvomim da boš ti v še tako epski igri zapravil 300 ur z igranjem puščavniške kampanije.


Vidim, da si fan xboxa, s katerim ne bom debatiral, ker je brepredmetno. Meni je pač bolj všeč PS3 konzola in igre ki so na njej. Saj nobenega ne silim, da mora imet isto mnenje kot jaz, obe konzoli so odlični, ampak meni pač bolj sede PS3.


Primerjat PS3 in XBOX 360 je isto kot primerjat porscheja in ferrarija :))

Zgodovina sprememb…

3furious ::

Berserker je izjavil:

IL DIAVOLO je izjavil:

Jaz dam glas ps3-ju zaradi res odličnih eksluziv, kot so uncharted, heavy rain, GT5, MGS4, killzone, god of war. Na xboxu pa so konkurenčne samo halo, forza in gears of war. In moti me kontroler, ki je na baterije...wtf, saj smo v 21. stoletju

Online play je verjetno boljše, ampak to ne pretehta toliko, da bi se odpovedal igra, ki so na PS3- ju.

Samo moje mnenje :D



Pač za eksluzive si sposodiš konzolo, preigraš pa vrneš. Nevem kaj se ti zdi primitivnega v kontrolerju z baterijami. Pet let pred prihodom xboxa360 (2005-06) smo še vedno igrali na žičnate ps2 in xbox. Ko pocrkajo baterije jih zgolj menjam ali napolnim. Kako boš ti to storil v dualshock 3 , kjer je baterija integrirana in ti slučajno crkne.

Online je za resno in dolgotrajnešo igranje, ter je na prvem mestu. Dvomim da boš ti v še tako epski igri zapravil 300 ur z igranjem puščavniške kampanije.



Baterijo se da enostavno zamenjat, navodila so tu, so pa smešno poceni. Sicer dela tudi povsem brez baterije, samo priklopit ga je treba na priloženi USB kabel.
In the age of information, ignorance is a choice.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 3furious ()

Berserker ::

St235 je izjavil:

PRi online play so razlike minimalne. Xbox je malenskot bolj user friendly, kar pa ti mastno zaračunajo. da bi pa ps3 na kakršenkoli način trpel zaradi pomanjkanja igralcev online je pa absurdno.

Predvsem pa manjka xboxu inovativnosti na tem področju. Demon souls recimo je imel zame eno bolj izvirnih integracij z online svetom pa je v bistvu single player game.



Glej na ps3 ni partija izven random igre, zato je razlika večja kot misliš, to je ves point, zakaj mi ps3 ni všeč. Coop igre ima naprimer xbox boljše. Nisem se še lotil demon souls, ampak je zato tudi Dark Souls na xboxu.

St235 ::

Coop igre ima naprimer xbox boljše.

Na primer????

Glej na ps3 ni partija izven random igre,

Lahko razložiš kaj s tem misliš? jaz nekako ne rabim imet multiplayerja izven igre.

Berserker ::

St235 je izjavil:

Coop igre ima naprimer xbox boljše.

Na primer????

Glej na ps3 ni partija izven random igre,


Lahko razložiš kaj s tem misliš? jaz nekako ne rabim imet multiplayerja izven igre.


Sam veš katere, skoraj vse eksluzive imajo coop , girsi so še najboljši primer in izpiljeni pa halo na 16 igralcev v kampaniji. Razočaran sem da coop niso dodali v Uncharted 1,2,3 , MGS4, za Resistance so tudi nekaj obljubljali pa ni bilo ničesar, pa sem posebaj za njih kupil drugi kontroler xD, killzone 3 sicer ima, ampak je popvrečna igra.


Party - kanal kamor se folk pridruži za pogovor kot teamspeak, vseeno je če si v codu, dashboardu ali v random igri, glavni razlog zakaj igramo na xbox in ne ps3, saj za eksluzive mi je v bistvu vseeno.

Zgodovina sprememb…

St235 ::

Party - kanal kamor se folk pridruži za pogovor kot teamspeak, vseeno je če si v codu, dashboardu ali v random igri, glavni razlog zakaj igramo na xbox in ne ps3, saj za eksluzive mi je v bistvu vseeno.

Ne vidim popolnoma nebene dodane vrednosti ampak, ok verjamem da je za koga ql fearure. bistven problem zame je v temda ali igram mp z frendi, ali pa igram mp z neznanci in mi čist nič ne koristi, da se lahko pogovarjam z nekom v drugi igri.

Sam veš katere, skoraj vse eksluzive imajo coop , girsi so še najboljši primer in izpiljeni pa halo na 16 igralcev v kampaniji.

Ne, ne vem, zato vrašam. Zaenkrat si omenil samo gears. Kako bi zgledal coope v mgs4 si ne znam predstavljat. Reistance pa ga seveda ima. Uncharted ima online coop samo ne za centralno kampanijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Berserker ::

St235 je izjavil:

Party - kanal kamor se folk pridruži za pogovor kot teamspeak, vseeno je če si v codu, dashboardu ali v random igri, glavni razlog zakaj igramo na xbox in ne ps3, saj za eksluzive mi je v bistvu vseeno.

Ne vidim popolnoma nebene dodane vrednosti ampak, ok verjamem da je za koga ql fearure.

Sam veš katere, skoraj vse eksluzive imajo coop , girsi so še najboljši primer in izpiljeni pa halo na 16 igralcev v kampaniji.

Ne ne vem, zato vrašam. Zaenkrat si omenil samo gears. Kako bi zgledal coope v mgs4 si ne znam predstavljat. Reistance pa ga seveda ima. Uncharted ima coop samo ne za centralno kampanijo.


Za večino folka in redne soigralce ki nabijamo mp je partij glavna vrednost in glavni feature.

Girse sem omenil, ker so najbolj znani in izpiljeni primer coop igranja, da lahko kampanijo preigraš od začetka do konca s sekvencami. Si igral peace walkerja ? MGS4 je tretjeosebna igra kot vse druge. Resistance ima zgolj split screen.

St235 ::

mgs je daleč od tretjeosebne igre kot vse druge, sploh ko ugotoviš da je 90% zanimivosti igre zgodba in dejstvo da sam odstranjuješ enega po enega. split screen zame je daleč boljša zadeva od online coop, ampak spet - osebna rpeferenca. Peacewalkerja žal nisme igral, ker nima psp.

Za gearse se vsi strinjamo da so superioren nalov, sam še vedno ne vem kje so vse te eksluzive, ki imajo coop. razen če so gearsi praktično edina ekskluziva ki jo xbox še ima.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Pesimist ::

Jaz pa pgledam kero igro cem imeti, in koliko prodanih izvodov ma. Konzola seveda tudi. Za mene je torej PS3 boljša izbira.

Buggy ::

dva tedna nazaj sem kupil ps3 izkljucno zaradi GT5 na volanu...trenutno je bil nakup vsekakor opravicljiv, saj je igra neverjetno dobra simulacija ter polna izzivov. Trenutno pilim tehniko in spoznavam proge tako da online se nisem sel, se pa vsekakor da videti svoj napredek na online lestvicah special evenetov...krasna zabava.

Pesimist ::

To je cisto nekaj drugega ko kupis konzolo zarad exkluziva. Ostali ko spilamo mulziplatform igre se dosti tezje odločamo. Ena in druga imata prednosti. Zato se izredno teško odločit. Hell ce bi se slo samo zarad dnara bi magari obe kupo.

Gears of war 3 je flopno?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

Pesimist ::

Ali zakaj vedno ko pogledam twich tv pise da je samo cca 250 ludi online global?

Peters ::

Tudi jaz dam svoj glas za ps3. Kvaliteta izdelave se mi zdi pri PS3 boljša. Imam še staro 60GB verzijo, ki je preživela veliko ur igranja in še vedno dela brezhibno.

Kar se iger tiče edino Halo vleče k Microsoftu, ostalo je zame v prid PS3-ju. Je pa res, da multiplayerja niti ne nažigam. Mogoče se še tu pozna kakšne razlika.

Berserker ::

St235 je izjavil:

mgs je daleč od tretjeosebne igre kot vse druge, sploh ko ugotoviš da je 90% zanimivosti igre zgodba in dejstvo da sam odstranjuješ enega po enega. split screen zame je daleč boljša zadeva od online coop, ampak spet - osebna rpeferenca. Peacewalkerja žal nisme igral, ker nima psp.

Za gearse se vsi strinjamo da so superioren nalov, sam še vedno ne vem kje so vse te eksluzive, ki imajo coop. razen če so gearsi praktično edina ekskluziva ki jo xbox še ima.


Nevem glej, meni je online coop bolj všeč, ker se lažje skoncentriram na en zaslon kot dva, pa tudi bolj resno lahko igraš, gre se tudi skupinsko igranje mp, kjer split screen odpade (M$ ponekod zahteva gold tudi za drugega igralca). Sem igral MGS3, pravo vzdušje 60-let, pa ga ostali mgs-ji ne prekosijo, štirka je daleč pod nivojem in tečna z nepotrebnim nalagalnim časom ter predolgimi sekvencami. Peacewalker je tudi za ps3 in xbox360.

Gears of war ima tri dele in dobi še enega. Halo serija šteje štiri dele in dobi še dva dela za trenutno konzolo. Si slišal za Crackdowns ? Coop igranje s frendom, svobodno mesto v stilu gta4/ igranje s fiziko/bildanje karakterja v stilu rpg, Spliter Cell Conviction, Banjo-Kazooie in še marsikaj se še najde.

kriko07 ::

Doma imam 2 ps3ja,če kateremu kaj pomaga (če bi bil ps3 slab nebi imel ps3jev..)

St235 ::

Berserker je izjavil:

St235 je izjavil:

mgs je daleč od tretjeosebne igre kot vse druge, sploh ko ugotoviš da je 90% zanimivosti igre zgodba in dejstvo da sam odstranjuješ enega po enega. split screen zame je daleč boljša zadeva od online coop, ampak spet - osebna rpeferenca. Peacewalkerja žal nisme igral, ker nima psp.

Za gearse se vsi strinjamo da so superioren nalov, sam še vedno ne vem kje so vse te eksluzive, ki imajo coop. razen če so gearsi praktično edina ekskluziva ki jo xbox še ima.


Nevem glej, meni je online coop bolj všeč, ker se lažje skoncentriram na en zaslon kot dva, pa tudi bolj resno lahko igraš, gre se tudi skupinsko igranje mp, kjer split screen odpade (M$ ponekod zahteva gold tudi za drugega igralca). Sem igral MGS3, pravo vzdušje 60-let, pa ga ostali mgs-ji ne prekosijo, štirka je daleč pod nivojem in tečna z nepotrebnim nalagalnim časom ter predolgimi sekvencami. Peacewalker je tudi za ps3 in xbox360.

Gears of war ima tri dele in dobi še enega. Halo serija šteje štiri dele in dobi še dva dela za trenutno konzolo. Si slišal za Crackdowns ? Coop igranje s frendom, svobodno mesto v stilu gta4/ igranje s fiziko/bildanje karakterja v stilu rpg, Spliter Cell Conviction, Banjo-Kazooie in še marsikaj se še najde.


In smo prišli točno do tam ko smo bli že na začetku teme: Kupiš tisto konzolo kjer ti bolj sedejo ekskluzive. Mene na primer halo ni prepričal, Gears pa kjub temu, da so odličen špil ne odtehtajo ostali ps3 ekskluziv. Sem si pač xbox sposodil, da sem jih preigral.

mgs, mi je bil noro dober špil ravno zaradi skevenc. Predolge? hja, če si vajen COD definitivno. Samo vzdušje, ko se Snake plazi do stikala, zraven pa se v oknih vrtijo usode ostalih likov: Priceless. Da o boju z psycho mantis ne govorimo. Sploh ko ti hoče z tresenjem odvzet kontroler in ugotovi, da ps3 nima te funkcije:)

Vsak ima pač svoje prioritete in jaz spletni coop takoj zamenjam za split screen s pivom in čipsom.

Berserker ::

Poznam tisto finto, kjer si moral kontoler zamenjat. Glede predolgih scen mi ni bila zgolj štirka všeč, ker Koijma že prav pretirava z pocukranimi scenami, pravo nasprotje pravomoške trojke.

Glej sej ostali špili se tudi bolje igrajo coop ali mp na xbox360,sam gamepad je boljši za streljanje, ni naključje da jih več igra cod/bf3 na xboxu, nasploh imam občuek da je xbox scena bolj živa, medtem ko ps3 igralci zgolj igrate te eksluzive offline.

St235 ::

Unncharted mp je več kot živ, fifa/nba in podobne športne zadeve tudi. Gt5 imam samo iz slovenije 30 soigralcev praktično tedensko...

Za fps pač ne morem sodit, ker jih ne igram.

Glej sej ostali špili se tudi bolje igrajo coop ali mp na xbox360

Ne razumem kaj hočeš s tem pvoedat, da se multi špili boljše igrajo samo zato ker so na xboxu? Jaz pri multi naslovih praktično nisem opazil razlike. V čem je pa xbox scena bolj živa pa ne vem. Mogoče v Sloveniji, ker je pač povdarek na piratstvu.

Poznam tisto finto, kjer si moral kontoler zamenjat.
To v prejšnjem delu, v štirki pa je kup referenc na razlike med ps2 in ps3 konzolo, vključno z tresenjem kontrolerja, pomnilniškimi karticami in pretikanjem kontrol.

Glede predolgih scen mi ni bila zgolj štirka všeč, ker Koijma že prav pretirava z pocukranimi scenami, pravo nasprotje pravomoške trojke.
stvar okusa, meni so ravno sekvence sedle. Zato je naprimer užitek igrat tudi heavy rain, yakuzo itd.

Berserker ::

Glej nima se smisla primerjat, ker bo vsak svoje trdil. Jaz imam negativne online izkušnje na ps3, tebi so všeč bolj eksluzive z veliko sekvencami in zgodba kot samo igranje, povsem drugačen stil. Pač point je da je ps3 za sp eksluzive , xbox pa za mp coop igranje, to potrjujejo številke ter sama kvaliteta online funkcije. Kdo trdi da je ps3 online boljši, potem zagotovo ni igral še na xboxu ali pa mu naročnina smrdi.

St235 ::

Ne trdim, da je boljši trdim, da ni očitno slabši. Razen tega, da si 10x povdaril, da je boljši ni bilo nekih konkretnih argumentov. Parti chat je ql, sam v čem je bistvena prednost ne vem. Ravno tako do sedaj še pri nobenem naslovu nisem imel težav najt online soigralce. To da imaš gears of war coop kampanijo je vsekakor super, ampak nikakor pa ne odtehta manjka eksluziv na xbox na splošno. Tako, da še vedno čakam v čem argumentacijo, da se xbox za igranje MP iger boljše obnese od ps3 (govorim o multi naslovih, ki so prisotni na obeh konzolah)

Naročnina je pa očiten minus za xbox.

Meni pač ne sede brez možgansko rešetanje in rad vidim, da ima igra zgodbo. Da pa ob enem izjaviš, da je zaradi tega igralnost slabša ali manj pomembna pa zgolj pokažeš na to, da iger kot je Yakuza in Heavy rain, pač še od blizu nisi videl.

IL DIAVOLO ::

Zgodba je tista teža na tehtnici, ki loči top igre od dobrih iger. Samo poglejmo igre kot so heavy rain, uncharted 1/2/3 na PS3-ju. Ali pa na PC-ju odlični igri the walking dead in najboljša avanture igra the longest journey. Ni to nekaj izjemnega, da lahko vsak igralec odloča, kak se bo razvila zgodba?

Je pa res, da nekateri uživate ob klanju in streljanju brez razloga :))

St235 ::

Walking dead drugače ni eksluziva za PC, ker jo igram na ps3.

IL DIAVOLO ::

Omenil sem jo zaradi odlične zgodbe in nasploh zaradi tega, ker je razdeljeno tako, kot da bi gledal serijo :D

Berserker ::

Lakotnik ne da se mi razlagat, jasno je da multiplatformi delajo lepše na xboxu, jasno sem ti razložil zakaj je pomemben party cheat s frendi, ampak kot ps3 igralec tega pač ne moreš razumet. Se zadnjič ti povem da je ps3 v kurcu kar se tiče skupinskega igranja ali ustvarjanja eventov za mp. Saj naročnina delno smrdi, ampak vsaj brezhiben online je.

Diavolo, zakaj ne posežeš raje po filmih in serijah ? Fora špilov je da uživaš v gameplay-u in zastavljenih ugankah ali izivih, zgodba pa je zgolj tista smetana na vrhu sadne kupe. Si probal kdaj Max payne 3 ? Prava uživancija v igranju.

St235 ::

jasno je da multiplatformi delajo lepše na xboxu,

???? jasno je ker?

zadnjič ti povem da je ps3 v kurcu kar se tiče skupinskega igranja ali ustvarjanja eventov za mp.

ker? še največ problemov maš če želiš igrat z virtualnimi prijatelji. Jaz igram ali z RL frendi in potem je irelavantno kak party chat obstaja ali z popolnoma naključnim folkom v posameznem špilu.

Fora špilov je da uživaš v gameplay-u in zastavljenih ugankah ali izivih, zgodba pa je zgolj tista smetana na vrhu sadne kupe. Si probal kdaj Max payne 3 ? Prava uživancija v igranju.
Točno tako, enako kot je to v uncharted, jurney, heavy rain, yakuza... Sam nič od naštetega xbox ne nudi. Podobni špili so poleg max pain 3 tudi FF 13, GTA, Bayonetta itd. Vrhunska igralnost, kjer je zgodba smetana na torti. Sam če iščeš takšno izkušnjo (in številni jo) potem je xbox zgrešena investicija.

JureZvokelj ::

xbox360 + kinect
močno se spotiš zraven

Berserker ::

St235 je izjavil:

jasno je da multiplatformi delajo lepše na xboxu,

???? jasno je ker?

zadnjič ti povem da je ps3 v kurcu kar se tiče skupinskega igranja ali ustvarjanja eventov za mp.

ker? še največ problemov maš če želiš igrat z virtualnimi prijatelji. Jaz igram ali z RL frendi in potem je irelavantno kak party chat obstaja ali z popolnoma naključnim folkom v posameznem špilu.

Fora špilov je da uživaš v gameplay-u in zastavljenih ugankah ali izivih, zgodba pa je zgolj tista smetana na vrhu sadne kupe. Si probal kdaj Max payne 3 ? Prava uživancija v igranju.
Točno tako, enako kot je to v uncharted, jurney, heavy rain, yakuza... Sam nič od naštetega xbox ne nudi. Podobni špili so poleg max pain 3 tudi FF 13, GTA, Bayonetta itd. Vrhunska igralnost, kjer je zgodba smetana na torti. Sam če iščeš takšno izkušnjo (in številni jo) potem je xbox zgrešena investicija.



Janso je zato, ker so špili primarno delani za xbox. Si kdaj primerjal GTA4 na xboxu in ps3 ? Ali omenjeno Bayonetto ?

Virtualni prijatelji ? Večina folka s katerim igram se srečam večkrat na mesec v RL, gre se za to, da nam xbox ponudi elegantno možnost da lahko s temi prijatelji ustvarim party ter igramo skupaj na vsak svojih konzolah, namesto da se gužvamo pred eno konzolo na split screen. Učinek je isti. A ti si pa raje dopisujete z sporočili ?

Ne pa ne. Uncharted gameplay je čisto kopiran iz girsov, jurney-ja nisem igral tako da ne vem ne, ampak z heavy rain si čisto mimo udaril, zgolj pritiskaš na knofe, kateri se ti prikažejo na zasloni ali drugače rečeno osovražene qte sekvence niso ravno popualrne med igralci. FF13 ?? Temu rečeš špil, ko ti računalo samo tepe sovražnika + emo zgodba ?

Sicer gre super sony-ju da je njihova gaming divizija zopet v rdečih številkah.

St235 ::

Ne pa ne. Uncharted gameplay je čisto kopiran iz girsov, jurney-ja nisem igral tako da ne vem ne, ampak z heavy rain si čisto mimo udaril, zgolj pritiskaš na knofe, kateri se ti prikažejo na zasloni ali drugače rečeno osovražene qte sekvence niso ravno popualrne med igralci. FF13 ?? Temu rečeš špil, ko ti računalo samo tepe sovražnika + emo zgodba ?

ROFL, Uncharted je kopija gersov???? a si sploh v življenju videl uncharted? razen seveda če je zate vsak špil, ki kamero postavi za igralčev lik kopija gersov. Heavy rain ima eno najboljši zgodb in enega največjih replayvalue iger izdanih v zadnjih 10 letih. Če ga nisi igral ne pametuj. FF13 tudi nisi prišel dlje kot do prve polovice,da take klatiš.

Sicer gre super sony-ju da je njihova gaming divizija zopet v rdečih številkah.
Tako slabo mu gre da je gaming divizija ena redkih v plusu in z daleč najboljšimi rezultati iz koncerna. Celo tako slabo da je CEO gaming divizije Kazuo Hirai ratal CEO celotne korporacije.

Janso je zato, ker so špili primarno delani za xbox. Si kdaj primerjal GTA4 na xboxu in ps3 ? Ali omenjeno Bayonetto ?

Bullshit stoletja, ki ga forajo samo fanboyi. Ne en ne drug špil se ne razlikuje. Za bayoneto je bilo kup nabijanja okoli nalagalnih časov, kar je temeljilo na beta verziji izdani za Japonsko. Poglej si naprimer FF 13 če hočeš videt kaj pomeni razlika v kvaliteti. Samo to je bolj kot ne izjema, špili z izjemo dlakocepljenja tečejo in izgledajo, predvsem pa se igrajo enako. Lahko pa za svojo nebulo najdeš kakšen vir.

Virtualni prijatelji ? Večina folka s katerim igram se srečam večkrat na mesec v RL, gre se za to, da nam xbox ponudi elegantno možnost da lahko s temi prijatelji ustvarim party ter igramo skupaj na vsak svojih konzolah, namesto da se gužvamo pred eno konzolo na split screen. Učinek je isti. A ti si pa raje dopisujete z sporočili ?
Sorry ampak tisto sekundo, ko bom raje sedel sam v dnevni in drgnil gamepad ter se pogovarjal po mikrofonu, kot sedel v isti sobi z koleg ter zobal čipsom in pivo bom prodal katerokoli konzolo.

heavy rain si čisto mimo udaril, zgolj pritiskaš na knofe, kateri se ti prikažejo na zasloni ali drugače rečeno osovražene qte sekvence niso ravno popualrne med igralci.

Glede te nebuloze:
Heavy Rain ranked as the tenth best-selling game in North America for February 2010. According to NPD Group sales information, the game sold 219,300 units in the region that month.[70] Heavy Rain entered Japanese sales charts at number six, selling 27,000 units according to Media Create.[71] In weeks 1 - 15 in 2010 Heavy Rain outsold all Xbox 360 games within the EU, ranking it number 10 in European software sales for consoles.[72] Heavy Rain debuted at number one on the UK sales charts for the week ending 27 February 2010, with higher sales than all multiplatform and single platform releases.[73] Heavy Rain has sold over 1 million copies worldwide, surpassing the developer's initial pre-release estimates of 200,000 - 300,000. At GDC 2011, Cage announced the title has sold over 2 million copies.[74] Director David Cage noted at the Electronic Entertainment Expo 2012 that the title had a completion rate of around 75%, compared with around 25% for average games. He attributed the difference to the level of emotional engagement the game provides.


Heavy Rain @ Wikipedia

Kake vse neumnosti ste pripravljeni fanboyi zmetat na kup, da dokazujete superiornost svoje konzole. Sam kaj ko pod črto vedno pogrnete na osnovnih zadevah. Lahko z stropa visiš z svojim party chatom ,ki ga plačuješ 50EUR letno pa xbox ne bo nič boljši in nič slabši pd ps3, gledano kot celota. Konzoli sta praktično enakovredni in vsak pameten kupec bo gledal skozi ekskluzive, kaj bo kupil. PArti chat ni pol kurca vreden, če igre, ki jo hočeš igrat ni na xboxu, enako kot si z blurayem in brezplačnim internetom lahko rit obrišeš, če te mikajo xbox ekskluzive.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

3furious ::

Na začetku te generacije konzol so večinoma res razvijali za Xbox360 in nato portali na PS3. Razvoj je bil enostaven, je bilo pa zato mnogo težje portati zadevo na PS3. Ko so bolje spoznali arhitekturo so ugotovili, da je veliko lažje razvijati na PS3 in nato portati na Xbox. Razvoj je bil sicer težji, je pa potem zato port mnogo lažji. To so recimo potrdili Team Bondi, razvijalci LA Noire.
Bayonetta je slab primer, ker Platinum games niso sami naredili porta, ampak ga je naredila Sega. Običajno so multiplatform igre praktično enake na obeh konzolah.
In the age of information, ignorance is a choice.

IL DIAVOLO ::

In spet smo tam, kjer smo bili na začetku...kupiš tisto konzolo, ki ima eksluzive, ki vsakemu posamezniku bolj ležijo :P

IL DIAVOLO ::

JureZvokelj je izjavil:

xbox360 + kinect
močno se spotiš zraven


Če se hočeš spotit, pol pa idi drve sekat, boš imel dvojno korist pa še na svežem zraku.

kriko07 ::

Katerokoli kupiš veliko ne boš zgrešiv

puginho ::

Ma ja, se popolnoma strinjam z Lakotnikom, Berserker je pač tipični Xbox 360 fanboj ko nabija nekaj v tri krasne in sem mu ne da nič dopovedat.Jaz sem na strani PS3 samo se xboxa nebi branil niti pod razno. Pa na internetu si lahko komot pogledaš vse špile za PS3 ki podpirajo online coop tak da ne vem o čem to Berserker bluzi da jih ni

Berserker ::

Tipičen xbox 360 fanboy ? Za razliko od vas si celo lastim ps3. Koliko ps3 igralcev tukaj ima še xbox ? Sicer se zavedam da ima tudi xbox napake, kot so plačljivi online ter manj eksluziv, ampak vi se obnašate kot da se pri sonyu cedita mleko in med. Je nekaj mesečna odpoved online funkcije lani že pozabljena ter umikanje funkcij ki so jhi najprej oglaševali ? Uncharted je mehka kopija girsov po gameplayu, pred girsi sumljivo ni bilo dosti tretjeosebnih iger z cover system in streljanja iz njega (dobro Advanced warfigher je prišel pol leta prej), nakar je po uspehu prvih gow sledilo masovno štancanje TPS iger. Načeloma je špil dober, ampak nadzor je tisto čez kar se spotikam. Heavy Rain, Heavy Rain.. a res lahko še kaj druga omeniš ? Če hočem dobro zgodbo bom šel brat knjige ali pa gledat filme, igralnost je na psu, ker je itak ni. FF13 je popolna emo igra, pri kateri se pač bori računalnik, ali slučajno lahko ptrdiš kaj drugače, kot to, da je igra eno samo jokanje in japonsko otroško obnašanje ? Pametni kupec bo kupil katerokoli ki ima špile za dalj časa, za eksluzive si bo sposodil konzolo, potem pa presedlal nazaj na razne Bf-je, cod, geow in halo, povprečen kupec je podoben , ampak se bo požvižgal na eksluzive na obeh straneh, asassin creed mu bo najbrž takoj dogajal pa prototype, pa naj bo kjerkoli, multiplatformov je itak več, zgolj spomni se, kje se več prodajo in zakaj. In še to, kje za vraga jamramo da ni točno določenega online špila za xbox360 ? Res naštej kateri špil tako hudo pogrešamo na xboxu ? Misliš da sem antisocialen če raje igramo na vsak svoji konzoli ? Nekateri se s frendi v rl raje družimo zunaj hiše.

St235 ::

Imaš prav hevy rain je totalen crap od igre, kar jasno kažejo prodajne številke. Unchated je bleda kopija z slabim nadzorom, kar s neposredno vidi iz rezultatov, ki jih je igra dosegla. Saj nima smisla debatirat z ljudmi, ki jim je višek izkušnje COD in BF.

IL DIAVOLO ::

Berserker

Nekaj časa sem še trpel tvoje favoriziranje xboxa, zdaj pa ne gre več.
Povej mi kdo si ti, da lahko drugim vsiljuješ svoje prepričanje o xboxu. Jaz rad igram igre z dobro zgodbo, če pa ti ne, pa je to tvoj problem in ne govori, da naj grem gledat serije ali filme. Jaz bom igral in kupil kaj bo meni pasalo, ne kaj boš ti rekel.

Na youtubu imaš polno tebi enakih, tja se idi kregat, tukaj ne rabimo fanboyov, ki drugim vsiljujejo svoje mnenje.

Berserker ::

Lakotnik poglej si prodajne številke od GOW3, toliko o prodaji.

Zamisli se malo diavolo, kje sem te silil kaj boš kaj delal, spet oba obračata besede. Povedal sem osebno bolj logično odločitev, ampak je zate to že grožnja očitno.

Če pohvalim boljšo live online storitev in omenim več mp igralcev na xboxu, me takoj zaspamata z hvaljenjem ps3 eksluziv , če omenim da pogrešam pri njih coop, so takoj skurcane xbox eksluzive, ko se poizkušam branit pa sem fanboy in kao grozim. Lepo ni kaj.

St235 ::

A je kdo kaj očital GoW3? Ti si edini tukaj, ki pljuva po špilih kot so uncharted in heavy rain.

Berserker ::

St235 je izjavil:

A je kdo kaj očital GoW3? Ti si edini tukaj, ki pljuva po špilih kot so uncharted in heavy rain.


Želiš povedat da so pri Uncharted igralno mehaniko sami izumili ? Sem se zapiknil v igre, ko si jih začel zopet favorizirat in naprej metat, napisal sem tudi da sem v njih užival, ampak si tudi to očitno spregledal.

St235 ::

Nisem trdil, da so karkoli izumili. o pljuvanju po špilih:
ampak z heavy rain si čisto mimo udaril, zgolj pritiskaš na knofe, kateri se ti prikažejo na zasloni ali drugače rečeno osovražene qte sekvence niso ravno popualrne med igralci.

FF13 je popolna emo igra, pri kateri se pač bori računalnik, ali slučajno lahko ptrdiš kaj drugače, kot to, da je igra eno samo jokanje in japonsko otroško obnašanje


samo zato, ker tebi pač špili niso všeč. čisto brezveze. Igraj kar ti paše in to je to, sam ne ven metat kako je xbox boljša izbira, potem pa to argumentirat tako da trdiš, da eden najboljše ocenjenih in najboljše prodajanih špilo popolnoma mimo, ker ima osovražene qte ki niso popularni.

Berserker ::

St235 je izjavil:

Nisem trdil, da so karkoli izumili. o pljuvanju po špilih:
ampak z heavy rain si čisto mimo udaril, zgolj pritiskaš na knofe, kateri se ti prikažejo na zasloni ali drugače rečeno osovražene qte sekvence niso ravno popualrne med igralci.

FF13 je popolna emo igra, pri kateri se pač bori računalnik, ali slučajno lahko ptrdiš kaj drugače, kot to, da je igra eno samo jokanje in japonsko otroško obnašanje


samo zato, ker tebi pač špili niso všeč. čisto brezveze. Igraj kar ti paše in to je to, sam ne ven metat kako je xbox boljša izbira, potem pa to argumentirat tako da trdiš, da eden najboljše ocenjenih in najboljše prodajanih špilo popolnoma mimo, ker ima osovražene qte ki niso popularni.


Ti si začel igre metati ven ne jaz. Primerjaš HR z halotom in geow, čeprav pri HR niti po svoje ne smeš igrat, temu težko rečem igra. FF si omenil ker pač bolje izgleda na ps3, za malo patriotizma, japonci pač raje delajo boljše špile na lastni platformi, ko sem omenil težave z ostlaimi špili pa sem bil zopet xbox fanboy.

St235 ::

Ja, seveda sem igre ven potegnil, ker so edini ključen argument katero konzolo kupit. In edini argument v prid xboxu je bilo pljuvanje po ekskluzivah kot je HR. Pa sva ti vsaj dva povedala da brcaš v meglo. Če ti ne dojameš pomena HR je to tvoj problem, večina igralcev ga je, o čemer pričajo ocene in prodajni rezultati. Ko sem omenil, da FF zgleda boljše na PS3 kot na xboxu, pa si začel spet pljuvat po špilu namesto, da bi z argumenti pokazal, da je to izjema in da ostali multiplatform špili delajo bolje na xbox. Slednje je pa žal samo fanboy izjava in flamebate, ker razen absurdnih teoretičnih razlik velika večina multi špilov dela na obeh konzolah enako. Lahko pa namesto nadaljnjih fanovskih izjav podaš kakšne konkretne argumente, da so špili na xboxu lepši/boljši kot na ps3.

Kje sem pa HR primerjal z halo in geow pa veš samo ti. Je namreč IMO (in to je čisto sujektivno meneje) svetlobna leta pred enim in drugim. Edino prvi GEOW se mogoče lahko primerja z njim po moji subjektivni oceni glede na to kako sem v igri užival.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Pesimist ::

Bom vam jaz zaj povedal razlike med Xbox in PS3 v letu 2012 iz multiplatform stalisca.

Osnovni minimalističen paket brez iger:
Xbox stane 229€(250GB)+30€(play and charge)=259€ + 60€ (1 leto naročnine, 45€ če kuupiš online)
PS3 stane 229€ (320GB)

Hardware:
Xbox - neslišna konzola ko igre installiras na disk. Installiraš lahko vse.
PS3 - igre ne moraš installirat na disk razen če ima opcijo kar imajo le redke in se Blueray nonstop suče. Ventilatorji so tudi dosti glasnejsi kot na Xboxu.

Igralci:
Xbox ima večinoma US player base. NHL,NBA, NFL
PS3 večinoma EU. FIFA (2miljona več prodanih kopij)
Tako da se določene igre prodajajo na določeni konzoli enostavno številčneje.
Važno predvsem za multiplayer igralce.

Vmesnik:
Xbox ima ensotavno boljšega in lepšega
PS3 ima Home igro, in grdi vmesnik

Včeraj sem stal v Metorju in gledal PS3 320Gb za 204€ v akciji. Imajo jih v košari pri televizijah in ne tam na polici zraven ostalih Xbox, Wiii konzol. Vendar nisem kupil.

Za mene je najbol ubijalska razlika trenutno nezmoznost installacije iger na PS3 konzolo.
Baje pride tudi nova PS3 revizija ven do konca leta.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

IL DIAVOLO ::

Ne vem, zakaj poleg mešaš fifo, če pa jo lahko vsak igra na PC-ju, tukaj se najbolj gre za ekskluzive, ki so na strani PS3-ja. iz mojega stališća seveda, tak da fanboyi, prezrite ta post.

Hvala :D

puginho ::

IL DIAVOLO je izjavil:

Ne vem, zakaj poleg mešaš fifo, če pa jo lahko vsak igra na PC-ju, tukaj se najbolj gre za ekskluzive, ki so na strani PS3-ja. iz mojega stališća seveda, tak da fanboyi, prezrite ta post.

Hvala :D


In kako vezo ima zdaj fifa s tem da se lahko igra tudi na PC-ju. Kaj če je igra tudi na PC-ju je ne smeš igrat na konzoli ali kaj?
1 2
3
4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

PS3 vs. Xbox 360 (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Konzole
478262406 (8644) Larisabrownb
»

[XBOX 360] Nasveti (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Konzole
988199265 (76438) radovednik
»

Playstation 3 ali xbox 360 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Konzole
10533979 (23174) Pesimist
»

PS3 al Nagradnja PC-ja al Xbox (strani: 1 2 )

Oddelek: Konzole
9514383 (10902) PARTyZAN
»

Playstation 3 slim ali xbox 360 elite (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Konzole
32848574 (38842) St235

Več podobnih tem