» »

Internet na dveh PC-jih?

Internet na dveh PC-jih?

miraldi ::

Pozdravljeni. Imam eno vprašanje glede povezave dveh PCjev na internet. In sicer: Imam dva stacionarna PCja vsakega ločeno v svoji sobi. Prvi je na internet povezan preko kabla v modem in iz njega v PC#1 in iz tega modema v Wireless router. Zdaj me pa zanima če lahko kako povežem z internetom tudi PC#2 preko tega wirelessa routerja. A moram kakšen sprejemnik kupiti za PC#2 ali moram kabel napeljati v PC#2, ker ta wirelles router ima še par vklopov prostih? Ta druga opcija mi ni preveč všeč saj nebi rad vlekel kabla po hodniku v drugo sobo ;((
Aja ta wireless sprejemnik sem dobil od Telemacha ob sklenitvi digitalni trojček.
Če mi zna kdo razložit mu v naprej hvala, ker še nikoli nisem povezoval dveh PCjev v isto omrežje :D

Prilagam slike.
i7 12700k
RTX 4070ti
32Gb
  • spremenilo: miraldi ()

miraldi ::

Modem in Wirelles Router:



Wireles Router:

i7 12700k
RTX 4070ti
32Gb

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: miraldi ()

Janac ::

Uporabi switch

freesty ::

http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...

Tole kupis pa priklopis v PC#2 in se prek tega povezes na router/internet.

miraldi ::

A samo tale WI-FI USB ADAPTER kupim vtaknem v PC#2 pa mi bo samo zaznal Wirelles Router? Nerabim ničesar drugega?
i7 12700k
RTX 4070ti
32Gb

freesty ::

Vstavis noter, ti bo samo nalozlo driverje. Potem pa se ti spodaj desno v taskbaru pojavi nova ikonca(kaze moc signala), kliknes tja gor in se ti odpre seznam omrezij, ki jih najde. Kliknes se na svoje omrezje in se poveze.(ce imas nastavljeno geslo, moras vpisati se to).

Ce pa bi rad, da se racunalnika med sabo vidita bos moral pa tudi PC#1 vstekati v router namesto v modem.

miraldi ::

Ok. Bom naročil kr tega k si mi dal link. Tnx :-)
i7 12700k
RTX 4070ti
32Gb


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Postavitev domacega omrezja in deljenje internet povezave (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Omrežja in internet
1793564007 (836) c23po
»

Problem z wirelessom/brezžično anteno (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
588773 (7865) Jst
»

Domače omrežje - linija in wireless

Oddelek: Omrežja in internet
354465 (3944) amigo_no1
»

Wireless modem

Oddelek: Strojna oprema
6635 (529) miraldi
»

Wireless router canyon cn-wf514

Oddelek: Omrežja in internet
257281 (5286) jancus

Več podobnih tem