» »

Test matičnih ploŠč - kje so clr cmos zobci

Test matičnih ploŠč - kje so clr cmos zobci

WinXP ::

Od nekoga sem dobil 3 matične plošče menda še delujoče;dal sem jih sestaviti z ostalimi komponentami da bi jih stestiral vendar pri nobeni ne najdem clear cmos (clr cmos) da nataknem gor mostiček.
Sumim da je prav to krivec da se računalnik ne ugasne na on/off stikalo ampak ga moraš ugasniti odzadaj na stikalu napajalnika (0/1). Pravtako pa ne pokaže slike na monitorju, samo enkrat jo je, samo nisem takoj montiral gor ventilatorja za procesor in se je po par minutah pc izklopil ker je bil cpu vroč, celo opekel sem se nanj.
Po

Napajalnik je 100% v redu, druge komponente tudi, žičke so tudi pravilno povezane (pwr on, reset)
prva plošča ki se imenuje gygabyte ga 8ipe1000 pro
ima tudi priklop za dodatni napajalnikov power 4pin konektor, zato sem dal tudi tak napajalnik ki to omogoča, a zadeva je ista. Plošča oz. Računalnik se zažene, cd-rw tudi, ventilatorji se vrtijo, lučka na plošči sveti, napajalnik normalno laufa a slika se ne prikaže na monitorju (monitorjeva lučka samo utripa)

Zdaj pa k stvari: 1. PloŠča gygabyte ga 8ipe1000 pro na sliki

PLOŠČA 1 -KJE JE CLR CMOS ZA nastavit mostiček -Gygabyte GA 8IPE1000 Pro



- prosim da mi nekdo pomaga ugotoviti kje je ta clr cmos da nataknem mostiček. Sicer piše tam ko še piše poleg info_link pa je tam? (dobro poglejte prilagam povečavo)

POVEČAVA (obkrožil sem mesta kjer bi lahko bili jezički za CLR CMOS) !


na katerih zobcih se potem natakne mostiček in v kateri smeri? Novejše plošče imajo jasno napisano clr cmos in samo dva zobca takoj zraven in ztakoj veš kje "počistiš cmos"... Tukaj pa ne... Prosim za pomoč.
U Sloveniji više ne živim,ali jezik u kome pričam još zaboravio nisam...
Wrong? No,no... Thats it... Pozz

mihec87 ::

Poišči si navodila na gigabyte strani..

Brias ::

ce na plati ne najdes placa za clear cmos jumper ...

imas en velik okrogel clear cmos tool, ki se mu rece baterija ...

z napajalnika izstekaj 220v kabel, vzami ven okroglo baterijo ( ki ni prilotana ), pocakaj 10 minut, vstavi baterijo nazaj, priklopi 220v kabel, in upali kompjuter ....

pviran3 ::

Kot rečeno, baterijo ven - ne rabiš manuala...

pviran3 ::

PS: Iz firbca me zanima, kako je ta AMDjev (vsaj zgleda AMDjev) blok pritrjen na cpu? Hladilnik je kar z izolacijskim gor prpopan na blok :D
Pa foxconnov ventilatorček je tut smeh :)

Manual matične pravi, da kar baterijo ven potegneš...

skyline ::

V desnem krogcu spodaj desno pise CLR_CMOS. Ni dost na veliko napisano?

pviran3 ::

Ja bravo, kaj pa zdej? :D
Manual, pa študiraj:
http://download.gigabyte.eu/FileList/Ma...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pviran3 ()

WinXP ::

Brias je izjavil:

ce na plati ne najdes placa za clear cmos jumper ...
imas en velik okrogel clear cmos tool, ki se mu rece baterija ...
z napajalnika izstekaj 220v kabel, vzami ven okroglo baterijo ( ki ni prilotana ), pocakaj 10 minut, vstavi baterijo nazaj, priklopi 220v kabel, in upali kompjuter ....


Eh moj brate pa ti misliš da sam ja toliko tup da to SAM OSEBE NE ZNAM??
To je bilo prvo kar sem probal ampak PC še kar ne zalaufa!

Ni baterija isto. Treba je NAJTI in nastavit mostiček na CLR CMOS JUMPER ker imam izkušnje da ko sem, z nekaj plošč SNEL STRAN mostiček računalnik ali se ni prižgal ali pa se je pa si ga moral ugašati ODZADAJ na 0/1 na napajalniku.>:D
Razumeš? POTREBNO je najti JUMPER oz.ZOBNIKE da nastavim gor mostiček (ker opcija 1-2 je normal mode opcija 2-3 pa CLR CMOS mode) ampak kot že rečeno ne najdem teha jumperja,kljub temu da tam piše CLR CMOS (glej sliko) sa,o jih je kar 6-7 v skupu,ponvadi pa tam kjer piše CLR CMOS je samo en jumper oz."dva zobnika", Kje je torej treba nastaviti mostiče -glej sliko 2 s povečavo KJER SEM LEPO OBKROŽIL .

Niso to nove plošče pri katerih se takoj vse vidi.
P.S: Trak ki drži hladilnik cpu ja je začasen ker manjkajo železni okovi ki držijo hladilnik,tako sem pač dobil,za to se ni treba sekirat in poglabljat v to,raje se treba poglobiti v vprašanje kje je jeziček da se nanj natakme mostiček pri CLR CMOS?
U Sloveniji više ne živim,ali jezik u kome pričam još zaboravio nisam...
Wrong? No,no... Thats it... Pozz

Blinder ::

pol morajo štrlet vn tri pini. išči na plošči kje so tri nogice ki štrlijo vn
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

pviran3 ::

jumperja na tej plati NI
Iz manuala:
If you want to erase CMOS...
1.Turn OFF the computer and unplug the power cord.
2.Remove the battery, wait for 30 second.
3.Re-install the battery.
4.Plug the power cord and turn ON the computer.


Opis vseh prisotnih pinov pa najdeš na strani 24 manuala.

Zalaufat in delat mora tudi brez baterije (edin kar se zgodi, da ko enkrat izklopiš napajalni kabel, izgubi nastavitve)
Če se ti ne prižge, je lahko hin plata ali napajalnik, mogoče cpu. Priklopi zvočniček za morebitne piske.
Ponavljajoči dolgi piski navadno ram
Dolg in trije kratki piski navadno ni grafične.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pviran3 ()

pviran3 ::

Sumim da je prav to krivec da se računalnik ne ugasne na on/off stikalo ampak ga moraš ugasniti odzadaj na stikalu napajalnika (0/1). Pravtako pa ne pokaže slike na monitorju, samo enkrat jo je, samo nisem takoj montiral gor ventilatorja za procesor in se je po par minutah pc izklopil ker je bil cpu vroč, celo opekel sem se nanj.


in pa računalnik se izklopi tudi na power gumb - držiš ga 5s

Sicer pa brez aktivnega hlajenja nikoli ne zaganjat računalnika, saj se cpu brez dobrega stika s hladilnikom segreje čez mejo že v par sekundah, brez ventilatorja pa v max par minutah pa če imaš srečo, se zasilno ugasne. Še toliko slabše, če imaš kakega p4 prescotta, ker ta blokec nima šans da hladi tisto centralno.

Pyr0Beast ::

gigabytka ima samo luknje za jumperje pripravljene, drugega pa ne

Moraš z izvijačem kratko sklenit
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Brias ::

WinXP je izjavil:

Brias je izjavil:

ce na plati ne najdes placa za clear cmos jumper ...
imas en velik okrogel clear cmos tool, ki se mu rece baterija ...
z napajalnika izstekaj 220v kabel, vzami ven okroglo baterijo ( ki ni prilotana ), pocakaj 10 minut, vstavi baterijo nazaj, priklopi 220v kabel, in upali kompjuter ....


Eh moj brate pa ti misliš da sam ja toliko tup da to SAM OSEBE NE ZNAM??
To je bilo prvo kar sem probal ampak PC še kar ne zalaufa!

Ni baterija isto. Treba je NAJTI in nastavit mostiček na CLR CMOS JUMPER ker imam izkušnje da ko sem, z nekaj plošč SNEL STRAN mostiček računalnik ali se ni prižgal ali pa se je pa si ga moral ugašati ODZADAJ na 0/1 na napajalniku.>:D
Razumeš? POTREBNO je najti JUMPER oz.ZOBNIKE da nastavim gor mostiček (ker opcija 1-2 je normal mode opcija 2-3 pa CLR CMOS mode) ampak kot že rečeno ne najdem teha jumperja,kljub temu da tam piše CLR CMOS (glej sliko) sa,o jih je kar 6-7 v skupu,ponvadi pa tam kjer piše CLR CMOS je samo en jumper oz."dva zobnika", Kje je torej treba nastaviti mostiče -glej sliko 2 s povečavo KJER SEM LEPO OBKROŽIL .

Niso to nove plošče pri katerih se takoj vse vidi.
P.S: Trak ki drži hladilnik cpu ja je začasen ker manjkajo železni okovi ki držijo hladilnik,tako sem pač dobil,za to se ni treba sekirat in poglabljat v to,raje se treba poglobiti v vprašanje kje je jeziček da se nanj natakme mostiček pri CLR CMOS?


http://download.gigabyte.eu/FileList/Ma...
Motherboard
GA-8IPE1000 Pro/GA-8IPE1000/
GA-8IPE1000-L/GA-8IPE1000 Pro2


stran 100
Question 5: How do I clear CMOS?
Answer: If your board has a Clear CMOS jumper, please refer to the Clear CMOS steps in the
manual. If your board doesn't have such jumper, you can take off the on-board battery to leak
voltage to clear CMOS. Please refer to the steps below:
Steps:
1. Turn off power.
2. Disconnect the power cord from MB.
3. Take out the battery gently and put it aside for about 10 minutes (Or you can use a
metal object to connect the positive and negative pins in the battery holder to make
them short for one minute).
4. Re-insert the battery to the battery holder.
5. Connect power cord to MB again and turn on power.
6. Press Del to enter BIOS and load Fail-Safe Defaults.
7. Save changes and reboot the system.

in stran 31

13) BAT (Battery)
CAUTION
v Danger of explosion if battery is incorrectly
replaced.
v Replace only with the same or equivalent
type recommended by the manufacturer.
v Dispose of used batteries according to the
manufacturer's instructions.

If you want to erase CMOS...

1.Turn OFF the computer and unplug the power cord.
2.Remove the battery, wait for 30 second.
3.Re-install the battery.
4.Plug the power cord and turn ON the computer.

pviran3 je izjavil:

jumperja na tej plati NI
Iz manuala:
If you want to erase CMOS...
1.Turn OFF the computer and unplug the power cord.
2.Remove the battery, wait for 30 second.
3.Re-install the battery.
4.Plug the power cord and turn ON the computer.


Opis vseh prisotnih pinov pa najdeš na strani 24 manuala.

Zalaufat in delat mora tudi brez baterije (edin kar se zgodi, da ko enkrat izklopiš napajalni kabel, izgubi nastavitve)
Če se ti ne prižge, je lahko hin plata ali napajalnik, mogoče cpu. Priklopi zvočniček za morebitne piske.
Ponavljajoči dolgi piski navadno ram
Dolg in trije kratki piski navadno ni grafične.


sorry, sem prehitro odgovoril ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brias ()

amigo_no1 ::

Ni dovolj da je hladilnik samo postavljen na cpu, nanj mora pritiskati z neko silo, drugače je skoraj tako kot da ni gor.

Je še kdo opazil da OP ni čisto pri sebi ?
Bolj ko mu govoriš nekaj on trobi svoje dalje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

WinXP ::

amigo_no1 je izjavil:

Je še kdo opazil da OP ni čisto pri sebi ?
Bolj ko mu govoriš nekaj on trobi svoje dalje.


ne vem koga misliš z "OP" in kaj ti je ta izraz...ker tole je grdo! ampak če si mislil mene žaliti si se malo za.ebal.
Jaz imam PRAVICO delati po SVOJE p, ravico pa tudi VPRAŠATI potem pa nasvet preštudiram in preodim koliko je to upoštevno - če se da tako...samo za primer:
Ko so tako vsi pametni niso vedeli da enostavno ta PLOŠČA NIMA JUMPERJA za CLR CMOS .Eto.
Pa ker VI "vse znate" sem probal vprašati vas, vseznalce.
..

Ne reče se (da vas izobrazim)da nekdo ni pri sebi če "trobi svoje dalje",na to ima PRAVICO ker ugotavlja ali je res kar nekdo s foruma napišemsaj se tudi TA lahko samo zmoti,pa ni on Bog Vsevedni Nezmotljivi da vse zna
Al je jednima glava još jako čupava,Bože sačuvaj...

Tema je ZAKLJUČENA ker je ugotovljeno da pač TA PLOŠČA JUMPERJA za CLR cmos NIMA.
Moderator jo lahko zaklene da ne boo kakšnih laskanj ki jih sovražim.Capitto? Arivederci.
U Sloveniji više ne živim,ali jezik u kome pričam još zaboravio nisam...
Wrong? No,no... Thats it... Pozz

amigo_no1 ::

A bejž no, res ga nima ?

winxp
Ni baterija isto. Treba je NAJTI in nastavit mostiček na CLR CMOS JUMPER ker imam izkušnje da ko sem, z nekaj plošč SNEL STRAN mostiček računalnik ali se ni prižgal ali pa se je pa si ga moral ugašati ODZADAJ na 0/1 na napajalniku.
Razumeš? POTREBNO je najti JUMPER oz.ZOBNIKE da nastavim gor mostiček (ker opcija 1-2 je normal mode opcija 2-3 pa CLR CMOS mode) ampak kot že rečeno ne najdem teha jumperja,kljub temu da tam piše CLR CMOS (glej sliko) sa,o jih je kar 6-7 v skupu,ponvadi pa tam kjer piše CLR CMOS je samo en jumper oz."dva zobnika", Kje je torej treba nastaviti mostiče -glej sliko 2 s povečavo KJER SEM LEPO OBKROŽIL .


winxp
Ko so tako vsi pametni niso vedeli da enostavno ta PLOŠČA NIMA JUMPERJA za CLR CMOS .Eto.
Pa ker VI "vse znate" sem probal vprašati vas, vseznalce...


->
skyline
V desnem krogcu spodaj desno pise CLR_CMOS. Ni dost na veliko napisano?


Pyr0Beast
gigabytka ima samo luknje za jumperje pripravljene, drugega pa ne
Moraš z izvijačem kratko sklenit

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

Siddh ::

po moje si procesor skuril če si laufal stvar brez ventilatorja


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Gigabyte GA-P55A-UD3 ne posta

Oddelek: Strojna oprema
415675 (5235) Janac
»

pomoč pri računalniku

Oddelek: Pomoč in nasveti
181163 (989) Gutjerez
»

bIOS Matična plošča gigabyte - POSODOBITEV BIOSA

Oddelek: Pomoč in nasveti
203812 (3361) fr4nc
»

Težave z zagonom računalnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
171973 (1770) solatko
»

računalnik se ne boota

Oddelek: Strojna oprema
8986 (885) IvoJan

Več podobnih tem