» »

Gigabyte GA-P55A-UD3 ne posta

Gigabyte GA-P55A-UD3 ne posta

Janac ::

pozdravljeni,

imam problem z to plato. ko hocem prizgat utripnejo phase lights, ko ponovim se ne zgodi nic. ne posta in nic. vceraj se mi je prizgala a sem po moji napaki ugasnil da bi priklopil se hdd. ko psu izklopim, dam clr cmos 30s, ponovno dam power isto utripne in potem spet clr cmos etc...

sumim da je mrtva, kaj mislite vi. probal sem dobesedno vse. tudi ce dam ven grafo, ram, sata zadeve isto utripne. speakerja nimam.

please help and good morning

hojnikb ::

Da nisi kej žagu plate :))


Ne resno, si kej menjavu proc oz ga ven devu ?
Maš rame in ram slote čiste ?
Napajalnik ?
Si kej naviju ?
#brezpodpisa

stock ::

A to je s tvojega sistema, navitga? Si mel voltažo na auto? Pomoje je res šla papa..

TOP ::

Še vedno nisi odgovoru si kaj navijal.Znemi jo ven iz ohišja in pod njo položi škatlo in vse priklopi kot mora in probaj.

Janac ::

ram v nobenem slotu nedela, so cisti. cpu sem dal ven po tem ko ni zagnalo se. ja navijal sem samo za bencmarke, drugace mam 24\7 na stock.

imam na skatli in vklopim z izvijacem

stock ::

Da ni šla grafa? Alpa proc? :) Probaj use na drugem PC-ju.

TOP ::

Če gre grafa se mašina normalno zažene sam slike ni,če pa gre proc pa se restarta nonstop.

Janac ::

ja no pri meni se niti vklopi ne

TOP ::

Sej zato sem pa odgovoru stock,kaki znaki so če ne dela grafa ali proc,sam očitno slabo bere ali pa sploh ne ve.Pri tebi je očitno plata,če ti tud zunaj še vedno ne dela,potle reklamiraj druge ni.

Janac ::

ja pa ce ni vec v garanciji... pa pravim da se je prizgala, sam sn izklopo...

me ma da bi kr nov cpu pa plato vzel

TOP ::

Kak Cpu maš.

stock ::

Ja, če bi malce lepše pisal pa bolj natančno, bi bol vedli kje smo. Če se ne prižge nimaš kej gledat sploh, če si siguren da je napajalnik kul, pol bo kaj drugega razen plate itak teška ne..

Janac ::

i5 661

se kdo ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

hojnikb ::

Kaj si pa delu z plato pred tem, ko ti je crknala ?

Ma plata kako diagnostiko sploh ?
#brezpodpisa

stock ::

Pa sej smo ti napisali, probaj PSU pa plato kje drugje ne. Najlažje in najhitreje..

Xserces ::

hojnikb je izjavil:

Kaj si pa delu z plato pred tem, ko ti je crknala ?

Ma plata kako diagnostiko sploh ?


tok jo je pršravfu da jo je polomu :D sry nism se mogu zadržat!
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

hojnikb ::

Xserces je izjavil:

hojnikb je izjavil:

Kaj si pa delu z plato pred tem, ko ti je crknala ?

Ma plata kako diagnostiko sploh ?


tok jo je pršravfu da jo je polomu :D sry nism se mogu zadržat!

Pa če to se ja ne more nardit, če ma Gigabyte DVOJNI PCB !1! :)) :))
#brezpodpisa

Janac ::

poglejte ljudje, plato imam na kartonu, sem jo dal ven. ko pa dam clr cmos ko je napajalnik na on pa reagira z phase luckami(potem ko odmaknem)

Xserces ::

Janac je izjavil:

ram v nobenem slotu nedela, so cisti. cpu sem dal ven po tem ko ni zagnalo se. ja navijal sem samo za bencmarke, drugace mam 24\7 na stock.

imam na skatli in vklopim z izvijacem


kako ram ne dela v nobenem slotu? nek najd nek speaker pa povej ce ti kej piska. Drugače pa običen postopek. Vse razn nujnega vn! CPU,PSU,Matična + rabiš zvočnik. Na tomshardware je imel nekdo pomoje čisto isti problem.

Kako imaš za resetirat cmos? Jumperje? Ponavadi odsvetujejo da prestavljaš jumper in prižigaš komp...
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()

Janac ::

vseeno je kje je ram, se ne postavi sistem v katerikoli kombinaciji RAM-a. vem sem ze dal vse, isto je. lahko probam dat se cpu ven da vidim kako bo pol.

zal zvocnika nemorem dobiti in tudi ne probati v drugem kompu.

ja glej ce dam clr cmos, pa pol ko odmaknem se zavrtijo ventilatorji na grafi in cpu ter utripnejo phaseledice...

Xserces ::

če boš dal cpu vn neboš nič zvedel. zvočnik je tisto kar bi rabu da bi lociral težavo. Dokler neboš mel zvočnika boš gledu mrtvo plato.

najbolje bi bilo pa seveda izločanje komponent tako da bi pri komu probal vsako komponento posebaj. Če te seveda delajo potem je problem v matični. Mogoče najdeš celo kšnga na forumu k bi ti pomagal :)
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()

Janac ::

a niso baje phase lights podobno kot zvucnik? plata se enako obnasa tut ce ni nic gor.

hvala za pomoc, cenim to.

pa sn mel se eno plato za 1156, ki sem jo kupil eno leto nazaj ker me je tud zajebavala ta gigabyte, a je bil pol psu kar se zdaj tezko verjamem ampak delalo je, pa sem jo prodal. ce bi mel bi zdaj zs veselo na kompu bil :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

Xserces ::

najbolje da pogledaš v manual kaj pomenijo ledice. ampak pomoje je to bolj na splošno in ne boš najdu nic
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Janac ::

vec barv ko je vecje je cpu load whut?

sem zdaj odklopil disk in probal clr-cmos in ledice gorijo par sekund dalj, psu jebe?

Xserces ::

tako na pamet nemorš nič nardit ker nemoreš nikjer probat. Lahko samo ugotavljamo in kažemo s prstom iz ene komponente na drugo. Če nimaš nobenga da bi probal pri njem ti ostane samo še servis ker doma nemorš nič ugotovit.
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Janac ::

ljudje zbudila se je?

hahahahah to mi delaj

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

hojnikb ::

hehe me prav zanima kak dolg bo delala ;)
#brezpodpisa

VoidRay ::

Trollal si.

Janac ::

ne nisem trolal!

se 1x sem odstranil grafo in se je zbudila!

bom nekaj casa pustil laufati da se baterija napolni.

zdaj mam cmos cheksum erorr za porihtat pa bo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

Janac ::

ena slikca za dokaz:

TOP ::

ja nič novega Gigabyt pač.

Janac ::

kaj ?

kar tako se je zbudila res.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

TOP ::

Sej ti pravim nič novega za Gigabytko take probleme sem jaz enkrat mel še z 775 in je lih tako se kar zbudila,sama od sebe.

stock ::

Men to bol diši po napajalniku.. Alpa maš kje kak kontakt slab..

Janac ::

kondenzatorji?

BALAST ::

Matična je po vsej verjetnosti fuč. Nehaj se že sekirat in pojdi po novo. Glede tehnološkega napredka ti pa svetujem, da si greš kupit Ivy Bridge in Z77 matično.
"You may fool all the people some of the time;
you can even fool some of the people all the time;
but you can't fool all of the people all the time."

Janac ::

seveda da ne bom kupoval zastrelega podnožja.

Drugače mi zdaj dela super kot še nikoli.

filip007 ::

UD3 imajo vse solid kondezatorje tako da to ni to. Se mi zdi da pri hladilnikih šparajo od plate, jaz sem tiste modre rad-kape dol pobral, pa direktno vent piha zdaj tam čez. Imam UD3 samo z nasprotnega tabora...
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: filip007 ()

Janac ::

filip007 je izjavil:

UD3 imajo vse solid kondezatorje tako da to ni to. Se mi zdi da pri hladilnikih šparajo od plate, jaz sem tiste modre rad-kape dol pobral, pa direktno vent piha zdaj tam čez. Imam UD3 samo z nasprotnega tabora...


kaj solid pomeni, trdo agregatno stanje alkaj?

Ja nevem če je hladilnik bil vzrok za to...

stock ::

Ja solid pomeni trdno ja :) sicer je pri kondenzatorjih to malo bolj komplicirano, ampak zadeva je taka, da pri teh pač je dosti manj okvar in le ta tudi ni vidna kot pri starih, ko so se ful napihnili ali pa je celo stekla vn tekočina.

Zdaj pač prekrižaš prste pa upaš da je bil slab kontakt, ker bi blo res škoda da ti defekten napajalnik uniči kako od komponent.

freesty ::

Janac zgleda, da bos plato mogel prodati z izgubo :>>
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

Janac ::

očitno je plata ćisto vredu, dela vse b.p


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

PC po flash-anju ne dela!

Oddelek: Pomoč in nasveti
261286 (797) WinXP
»

Asus p8p67 pro Red cpu led

Oddelek: Strojna oprema
11853 (696) vaščan
»

Računalnik se ne zažene

Oddelek: Pomoč in nasveti
495394 (4855) CyberAD
»

Je šla grafična ali napajalnik?

Oddelek: Pomoč in nasveti
371763 (1298) _Denny_
»

Test matičnih ploŠč - kje so clr cmos zobci

Oddelek: Strojna oprema
163378 (3081) Siddh

Več podobnih tem