» »

pomoč pri računalniku

pomoč pri računalniku

Gutjerez ::

Prijatelju se je pokvaril PC in nevejo kaj je narobe. zato smo želeli danes priti do spoznanja kaj je narobe.

Računalnik je Intel P4 plošča QDI S4LE v3.0 (na internetu nisem našel čisto nobene slike od te verzije. od v2.0 sem našo in ima tri konektorje skupaj. tu pri procesorju pa sta samo dva in eden manjka? eden je celo malo napihnjen.
 maticna plosca klik

maticna plosca klik


Računalnik ko dam na napajalniku na 1 se zasveti lučka na plošči. Nato ga prižgem napajalnik dela. Rami so not 512 mb. grafična radeon 128MB procesor ventilator vrti torej dela, disk se sliši da dela.
A monitor se ne prižge. Zato sem se odločil sprobat rame, disk, grafično na drugem podobnem pcju. In vse troje je dobro.

Torej je lahko plošča uničena čeprav vse zgoraj omenjeno dela in napajalnik in procesor in disk delajo kar je slišno videno.
Prosim za pomoč
Nikoli ne obupaj, saj je tukaj slo-tech
  • spremenil: Gutjerez ()

Janac ::

napajalnik\maticna

Gutjerez ::

je lahko napajalnik čeprav vsi ventilatorji in disk in vse dela?
Nikoli ne obupaj, saj je tukaj slo-tech

Janac ::

da, pri meni je bilo isto ko mi je crknil 800w psu

Gutjerez ::

sedaj sem menjo ta napajalnik in sprobo v onem drugem računalniku. in vse normalno dela. tako da napajalnik je dober.

A da bi matična bla kriva ker grafična ne da slike?
Nikoli ne obupaj, saj je tukaj slo-tech

Duhec ::

Opombe št. 1,2 in 3 na spodnji sliki:
1. Priklopi 4-pinski kockast 12V konektor.
2. Tale kondenzator mi je sumljiv, se mi zdi napihnjen. Ga boš moral slej kot prej zamenjati.
3. preveri kaj je to? Če gre za poškodbo s kakim izvijačem, ki je spodrsnil, so tisti uporčki fuč. Če so za drugo banko, ki je prazna, bo načeloma celo delovalo, če ni kaj v stiku. V glavnem tam malo očisti s kakim čopičem, če je zgolj prah.
Poročaj.

Janac ::

Uf ja dodatno napajanje za procesor si pozabu

Gutjerez ::

Duhec
to je bilo vklopleno. in tudi grafične ni not. sedaj sem šeu še 1x in vstavil grafo not in vse priklopil.
 klik za sliko

klik za sliko


torej točka ena je priklopljena.
točka tri. Bila je neka smet. sem pihnil pa je zletelo dol.
točka tri prilagam sliko kjer je slikano od bližje
 klik za sliko 2

klik za sliko 2



Vse priklopil in lučka zasvetila na plošči. Ga prižgem in napajalnik laufa, isto tudi procesor in tudi disk laufa.
A slike na monitorju ni. (grafična je dobra ker je bila v drugem delujočem pcju) tudi disk in rami in napajalnik so dobri.
Ko to vse laufa ene 30 sekund. Pol začne pisk in spet 10 sekund tišina. in spet pisk. in se nadaljuje po tem postopku.
Nikoli ne obupaj, saj je tukaj slo-tech

Janac ::

Probaj z samo enim ramom

Gutjerez ::

samo 1x 512 je not
Nikoli ne obupaj, saj je tukaj slo-tech

refosk ::

Si že probal resetirati bios? Load setup defaults!

Gutjerez ::

Če monitor sploh nobene slike od računalnika ne prikaže.
Tako da sploh nevem če pride v bios oz kaj naredi.
Nikoli ne obupaj, saj je tukaj slo-tech

refosk ::

Imaš mogoče tudi integrirano grafiko?

Gutjerez ::

tudi grafika je integrirana. in enako tema.
Nikoli ne obupaj, saj je tukaj slo-tech

tilenmpower ::

najbrz je plata fuč, kupi rabljeno plato ali pa plato in procesor toje na bolhi po 10eu kr češ lp

Janac ::

Clr cmos?

Duhec ::

@Witboy007, ti kar tukaj odgovorim ZS vprašanje okoli USB priklopa.
Ker ni dokumentacije za plato, potem se točno ne ve kako priklopit na zadnjo vrsto, kjer je 5 pinov. Nekatere plate so imele razpored priklopa ravno obratno kot prva vrsta in če nisi dobro pogledal v manual si naredil kratek stik.
Kot je označeno na spodnji sliki lahko priklopiš usb front panel konektorja. Enega na en, drugega na drugi komplet portov.
Zato bi jih jaz priklopil kot je na sliki.


Sicer pa zakaj hudiča še vedno nisi odgovoril na vprašanje ali si naredil Clear Cmosa ?!
To najprej izvedi:
Izštekaj 220V kabel, vklopi tipko za vklop kompa, da se razelektrijo vsi kondenzatorji, prestavi modri jumper za Clr_Cmos na pozicijo 1-2, počakaj kako minutko, prestavi nazaj kot je bil (2-3), vštekaj 220V kabel in vklopi komp.
Poročaj.
Ali komp kaj piska, če recimo ni vgrajenega spomina, torej je priklopljen samo cpu z ventilatorjem ?

amigo_no1 ::

ftp://ftp.atcomp.cz/zakladni%20desky/qdi/Superb%204LE/
http://www.elhvb.com/mobokive/archive/Q...
manualz stran 18

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

Gutjerez ::

Sedaj sem naredol Clear Cmos
in brez rama prižgau PC
in počako 2 minuti da je laufo a pisko ni nič.

In hvala za razlago USB priklopa
Nikoli ne obupaj, saj je tukaj slo-tech


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Težava z blue screeni

Oddelek: Pomoč in nasveti
326611 (6004) smotanc
»

Servis računalnika

Oddelek: Strojna oprema
151379 (937) Hayabusa
»

Računalnik se ne vžge pravilno

Oddelek: Strojna oprema
462180 (1835) Robi :P
»

Računalnik se ne odziva

Oddelek: Pomoč in nasveti
398576 (8023) Pšenični
»

Računalnik se ne zažene (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
884995 (4384) Janac

Več podobnih tem