» »

Kateri banki zaupati večjo količino denarja (maljon)

Kateri banki zaupati večjo količino denarja (maljon)

lopov ::

Živ,

danes bom na megamilijonih dobil tistih 20 mio eur in me zanima, kateri slovenski banki zaupati tolk denarja. Sem pri NLB in se mi zdi, da čim dobijo denar na račun zaprejo firmo oziroma mi ga nacionalizirajo, jaz dobim pa srebrno plaketo za zasluge narodu.

Torej, a je na prostoru slovenije sploh kakšna zaupanja vredna banka?
  • spremenil: lopov ()

mihec87 ::

Zakaj bi vse dal na eno mesto?

lopov ::

Gre za tisti prvi priliv, koliko vem ti loterija ne nakaže na 20 različnih računov oz. dobiš celo ček (to je zadnji info, ne vem, kolk je res) ...

Timurlenk ::

jaz bi ga nosil s sabo at all times
Demokracija je zdej v drugem planu, to je vendar jasno.

lopov ::

Timurlenk je izjavil:

jaz bi ga nosil s sabo at all times

Ni nemogoče, maš kartico računa pa je :)

mihec87 ::

lopov je izjavil:

Gre za tisti prvi priliv, koliko vem ti loterija ne nakaže na 20 različnih računov oz. dobiš celo ček (to je zadnji info, ne vem, kolk je res) ...


Ja no pa ko dobiš takoj razdeliš na več koncev..

lopov ::

mihec87 je izjavil:

lopov je izjavil:

Gre za tisti prvi priliv, koliko vem ti loterija ne nakaže na 20 različnih računov oz. dobiš celo ček (to je zadnji info, ne vem, kolk je res) ...


Ja no pa ko dobiš takoj razdeliš na več koncev..


Sej pravim, mam slab občutek da pride na račun pri NLB pa grejo prec pod vodo, raje bi mel neko drugo banko. Ubistvu je to point vprašanja -- kateri banki zaupat, z NLB nočem met opravka, njim zapuščam dolgove ...

Timurlenk ::

lopov je izjavil:

Timurlenk je izjavil:

jaz bi ga nosil s sabo at all times

Ni nemogoče, maš kartico računa pa je :)


najameš 1 tovornjak in 10 oboroženih vojakov-stražarejv pa je
Demokracija je zdej v drugem planu, to je vendar jasno.

lopov ::

Timurlenk je izjavil:

lopov je izjavil:

Timurlenk je izjavil:

jaz bi ga nosil s sabo at all times

Ni nemogoče, maš kartico računa pa je :)


najameš 1 tovornjak in 10 oboroženih vojakov-stražarejv pa je


A se da še bolj pozornost vzbujat? Pa dnar nej mam doma v kleti? Sej ga tolk fizično še na zalogi nimajo ...

RejZoR ::

NLB :evil:

Realno pa pomoje narediš takole. Zdele nakažeš to na svoj račun in greš takoj h parim drugim bankam, tam odpreš račune in zadevo razpršiš. Kera banka skor ni važno, sam da ni v rdečih številkah tko kot NLB, pa je to že dober začetek...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RejZoR ()

francek1 ::

Židi so od nekdaj denar porazdelili na tretjine; v zemljo(stavbe), papir(delnice, denar) in zlato (srebro). Glede na to, da so trenutno nepremičnine podcenjene, je smiselno ta del malo okrepiti in to je to. Slovenskim bankam ne zaupam niti centa, ker si zaupanja pač ne zaslužijo!
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Janac ::

raifaisen bank

guest #44 ::

Odlična tema za temo najboljših bank (tujih ali slovenskih).
Jaz mam na ABANKI ampak sllišal sem da tej se tudi slabo piše?

korenje3 ::

če bi ta lopov zadel 20 mio €, zdej ne bi po slo-tech brskal. verjetno se tema bolj tiče banke nlb in tistih ki so jo pokradli, predvsem papeži.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

draciel ::

Jaz bi rekel da nobeni. Bom povedal svojo izkušnjo.

Jaz sem pri ABANKI in z njo sem imel vedno dobre izkušnje. Do lanskega leta. Ko sem preverjal izpisek sem ugotovil da je bilo par dni nazaj pobranih z računa slabih 500€. Zraven ni nič pisalo kdo je pobral ne nič. ( ponavadi piše npr prejemnik Zavarovalnica Triglav ) Ubistvi je pisalo samo v tem smislu: Terjatev ... neki podobnega. Jaz gledam kakšna terjatev. Sam vedno poskrbim da so računi vedno plačani in vse obveznosti poravnam pravočasno. Torej jaz gledam in si v skrbeh študiram zakaj bi me terjali. Vse obveznosti sem poravnal in sem celo študiral katerih obveznosti celo nisem poravnal da nebi bil terjan ( fora je bila ker 1 mesec nazaj sem pa ravno 10k kredita poravnal ) in sem študiral če je kaj v tej smeri. Uglavnem jaz letim na banko in prašam kaj je tisto. Punca za pultom mi odgovori da je to neka terjatev, da pa ne ve od koga je. Lepo me je prosila naj stopim do pisarne in naj se tam zmenim. In tako sem se odpravil in razložil problem drugi uslužbenki. Malo je gledala in mi celo verjela ( ker je videla kako sem bil zaskrbljen ), da jaz nisem imel nobenih terjatev. No nekaj časa brska po računalniku in mi reče. Ja to je banka dobila nalog od sodišča da se vam terja znesek v višini 480€ bla bla , ker niste poravnali obveznosti v avtohiši [imena ne povem] v celju.

Jaz debelo gledam.. Kako celje? Jaz živim 250km proč od celja in nikoli nisem imel s tisto avtohišo nič. Prodajalka me vpraša: Ja ma vi ste Janez Novak in ji odogovrim da sem. No je rekla, potem ste to vi. In jaz ji trdim še pol ure da so me za nekoga zamenjali. Potem me je vprašala če sem dobil domov kaj za podpisat ker brez tega kao ne smejo terjat in sem ji trdil da podpisal nisem nič.

Uglavnem na koncu je bilo tako:

Neimenovana avtohiša iz celja je dala na sodišče nekega človeka (ki je imel isto ime in priimek kot jaz) ter sodišče je terjalo od človeka določen znesek. Ta znesek je banka poslala na banko da terja in banka je meni nič tebi nič , MENI terjala 500€. Kako je prišlo do tega nimam pojma. Vem da sem bil prestrašen do konca. Če se lahko to zgodi, se lahko zgodi praktično vse.

Na koncu sem sam poklical v tisto avtohišo in se pomenil z računovodkinjo. Ona je dobila moje podatke od nevem koga ter to dala pač na sodišče. Na koncu ko sem ji poslal sken osebne mi je vrnila ves denar nazaj.

Uglavnem.. vem da moj denar ni varen nikjer. To ga kar poberejo brez nič.

Yohan del Sud ::

Ej stari, boš vsaj svojim otrokom znal dat bolj originalna imena. :D Tipičen primer "šit hapens", če bi bil znesek malo večji, bi najbrž fino lahk izterjal kontra za "duševne bolečine". Tak pa, špari zgodbo za vnuke.
www.strancar.com

trololo2 ::

Drugače zelo dobra tema, škoda da notri postajo samo neresneži. Sam bi tudi rad videl kako stojijo naše komercialne banke. Državne tako vemo da so v k.

Najboljši odgovor je pač da razprši.

Meizu ::

Odpreš račun v švici pa je. Mogoče je malce dražje, je pa vsaj stabilno. Razen če se je zdaj kaj spremenilo so bile vedno švicarske banke banke bogatašev.

Vice ::

A Švica pa nima ekonomskih težav oz. jih ne more imeti?

oldguy ::

A Švica pa nima ekonomskih težav oz. jih ne more imeti?


Ko bo imela Švica težave z bankami, se bomo tule že s krepeli tepli za stegno od srne...

Vice ::

oldguy je izjavil:

A Švica pa nima ekonomskih težav oz. jih ne more imeti?


Ko bo imela Švica težave z bankami, se bomo tule že s krepeli tepli za stegno od srne...


Misliš da njihove banke niso nič posojale? :))
Nič ne bereš novic?

Meizu ::

Ne da jih nima, ker pa nima obveznosti do evropske unije in njene skupnosti pa predvidevam, da je le-ta veliko manjša kot pri nas in ostalih državah članicah.

Vice ::

Verjetnost je zelo majhna in ni primerljiva z EU. Ampak point je, da 100% varnosti ni samo zato ker je to "Švica".

Meizu ::

Saj ne govorim o 100% stabilnosti. Ampak že to, da je tam veliko manjša verjetnost, da bom zaradi stečaja banke ostal brez ficka mi pove in pomeni veliko. Četudi ni 100% varna.

Saj tudi ko kupiš avto se včasih odločaš (ali pač vedno) za nakup na podlagi varnosti. Avto s 5 zvezdicami je definitivno veliko bolj varen kot avto s 3mi, pa vendar še vedno ne pomeni, da boš neglede na magnitudo nesreče s tistim avtom 100% preživel. Ampak že to, da boš imel boljše možnosti ti nekaj pove, mar ne?

Vice ::

Drži. Kapital boš imel varen takrat, ko tvoja država ne bo vedela zanj. ;)

Meizu ::

Tako je. Žal je resnica takšna. Nikoli ni nič 100%. Lahko je le zelo dober približek, nemogoče se pa žal vedno dogaja.

oldguy ::

Misliš da njihove banke niso nič posojale? :))
Nič ne bereš novic?


Misliš, da bodo njihove banke šle zugrunt prej kot naše?
Nič ne poznaš ekonomije/zgodovine?

Avenger ::

lopov je izjavil:

Živ,

danes bom na megamilijonih dobil tistih 20 mio eur in me zanima, kateri slovenski banki zaupati tolk denarja.


Ni važno v katero banko boš dal denar, v enem letu boš itak vse zapravil in zapil he he he
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

Gandalfar ::

oldguy ::

Iz linka:
Analysts said today's moves made the Swiss banks the best capitalised in the world...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oldguy ()

Gandalfar ::

Kao :)

Meizu ::

No ja, I still dare you to find a more suitable one :)

boss-tech ::

A če gre NLB v ku***, mi pol ne bo treba odplačat kredita ;) hehe... lepo je sanjat

lopov ::

Ja, kar sanjaj :)

Drugače sem pa slišal da je nizozemska Rabobank solidna. Slišal, preverjal še nisem.
Wiki: Rabobank @ Wikipedia

@draciel -- še dobro, da je bila avtohiša tako koperativna in se mi zdi čisto neverjetno, da je imela srečen konec.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Delavska hranilnica (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Loža
840195674 (7263) matobeli
»

Neprodaja banke NLB (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
13328967 (24549) jernejl
»

Ljubljanska banka - dolgovi do tujih varčevalcev (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
12023561 (13193) Smrekar1
»

Ko ti davčna stopi na račun ... (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9525458 (7974) Mehmed

Več podobnih tem