» »

Vem št.parcele-ne vem kdo je lastnik

Vem št.parcele-ne vem kdo je lastnik

marjanmb ::

Mi lahko kakšen pomaga;rad bi kupil določeno parcelo,(sem našel št.parcele)kako lahko sedaj najdem dejanskega lastnika?
Uporabil sem tole: http://e-prostor.gov.si/

tukaj sem tudi našel vse podatke,razen lastništva.
Je kakšna možnost da (pa tudi še se moram registrirat ni problem)najdem določenega lastnika,določene parcele!

vuego ::

Je, v zemljiški knjigi. Brezplačno in preko interneta. Potrebna pa je registracija.

https://evlozisce.sodisce.si/esodstvo/i...

marjanmb ::

Ja sem preletel link,in me sedaj zanim:kot registriran uporabnik lahko takoj vidiš kar želiš? Ali dobiš kot bi šel na geodetsko itd...

boss-tech ::

Kaj pa prek tega če si registriran:

http://www.geoprostor.net/PisoPortal/vs...

Jaz vidim tudi lastnika in vrednost

#000000 ::

Tale PISO je OK zadeva, sploh recimo izračun komunalnega prispevka, ampak na žalost za Lj totalno neuporaben, ker je ne podpira, pač pol lahko pol ljudi na MOL odpustijo :)

s1m0n ::

Ja občina mora sama nekaj naredit, da se pojavi na PISO :)

#000000 ::

Plačat verjetno :)

s1m0n ::

Lj nikoli ne bo na PISO to je že jasno :) (treba skrivat nepremičnine)

MadMicka ::

s1mOn, zemljiška knjiga je javna knjiga, kar pomeni, da seveda vsakdo lahko izve, kdo je lastnik določene nepremičnine.

link, kjer to izveš, je podal vuego.

Zdej pa, če si zadost deca, lahko napišeš, da si se pač zmotu, ko si zapisal, da MOL ne bo na PISO, ker je treba skrivat nepremičnine.

btree ::

ljubljana ima gis, samo je bolj špartanski. piso verjetno ne more priti zraven, ker v naši ju na žalost vlada korupcija.

#000000 ::

Piso verjetno zahteva tudi od občin neko plačilo pač verjetno je kar nekaj dela da se zadevo da v bazo + tudi jest imam občutek da nekim krogom ni v interesu zagotovit simpl dostop do informacij, recimo PISO ima izračun komunalnega prispevka, pejt na MOL in reči za tak izračun, ma ti noben ne zna povedat niti koklk cca boš plačal, niti z vračunano razliko 20.000 evrov ti ne zna noben povedat.

btree ::

PaX_MaN ::

s1m0n je izjavil:

Lj nikoli ne bo na PISO to je že jasno :) (treba skrivat nepremičnine)

Kako lahko ob predpostavki, da hočejo "skrit nepremičnine" - whatthefuckever naj bi to že pomenilo -, zaključite, da če bodo v PISO bodo pa kar naenkrat jim dali cel, "neskrit" spisek nepremičnin?
Mislm, a vi sploh kej premislte, preden pišete?

#000000 ::

Ti misliš da če objaviš spisek ki bi imel nekatere dele skrite in daš v javno uporabo, da se noben ne bo utaknil v tiste skrite dele ? Optimist, od objave bi minilo par dni in že bi bi imeli prvo afero.

Ne podcenjuj moč ljudstva ki je sploh v današnjih časih lačno teh zadev, tko pa če enostavno ni javne dostopne objave, vsaj ne na nek lahek način s parimi kliki, je zadeva dokaj varna.

Aja če ni nič za skrit, zakaj pol ne dajo tistih 500 evrov mesečno PISU in zadeva rešena ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

bauci ::

Ljubljana ima Urbinfo, kjer lahko zveš podatke o parceli, podatke o lastniku pa izveš na Zemljiški knjigi kot je bilo tukaj že omenjeno. PISO je samo produkt ene firme, ki to potem prodaja občinam. Tudi na PISO ne dobiš kdo je lastnik neke parcele. Se pa vsi podatki najdejo na internetu samo malo se moraš potruditi, ker podatki niso na enem kupu.

PaX_MaN ::

#000000 je izjavil:

Ti misliš da če objaviš spisek ki bi imel nekatere dele skrite in daš v javno uporabo, da se noben ne bo utaknil v tiste skrite dele ? Optimist, od objave bi minilo par dni in že bi bi imeli prvo afero.

Saj zdaj je tut bojda "nekej skrito". Kje so afere? Jih ni.
To lahko pomeni samo eno: nič ni skrito in nekdo nabija da se kar kadi.

Ne podcenjuj moč ljudstva ki je sploh v današnjih časih lačno teh zadev, tko pa če enostavno ni javne dostopne objave, vsaj ne na nek lahek način s parimi kliki, je zadeva dokaj varna.

Glej moj podpis.

Aja če ni nič za skrit, zakaj pol ne dajo tistih 500 evrov mesečno PISU in zadeva rešena ?

Le point: nič ni za skrit, ker je že vse objavljeno in ni treba da se plačuje ŽNJtim za objavljat ene in iste podatke.
Večkrat povedano (tudi v tej temi), kje, kako, zakaj in za koliko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PaX_MaN ()

Matic1 ::

Na PISO je čisto odvisno kaj katera občina želi objavit. Lahko se odločijo in ne objavljajo lastnika parcele. In dejansko lahko pogledate, da to pri nekaterih občinah manjka.
In praviloma se občine če imajo rešene svoj prikaz prostorskih podatkov (GIS) sistem znotraj hiše ne odločajo za nakup/najem PISO/iObčine itd... Tako, da preden neki nabijate v prazno dejte vsaj malo temo poznat. Ne pa kar neki trosit, samo za to ker imate čas.

marjanmb ::

Ja , pa kaj bluzite v tri dni(razen ene+ene izjeme),če nimaš odgovora na vprašanje - si off toopic !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: marjanmb ()

Karaya 52 ::

Vcasih je bilo vse to transparentno prikazano na prostorskem portalu, dokler ni Natase Pirc Musar zapopadel musarizem. VSe to je potekalo vzporedno z razkrivanjem nepremicninskih poslov v MOL.

Zgodovina sprememb…

noraguta ::

Karaya 52 je izjavil:

Vcasih je bilo vse to transparentno prikazano na prostorskem portalu, dokler ni Natase Pirc Musar zapopadel musarizem. VSe to je potekalo vzporedno z razkrivanjem nepremicninskih poslov v MOL.

tmu se ne reče ,mausarizem ampak pravica do zasebnosti. kar se lastništva parcel pri nas še vedno ne izvaja kot v evropi,ameriki ali švici. vsaka poizvedba po lastništvu iz strani prebivalstva mora biti praktično evidentirana, ako ne celo nekartako dostopna. tudi za bančne račune velja podobno.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Karaya 52 ::

Zakaj MORA biti evidentirana? Bilo kuda, udba svuda. Chill pill musaristom.

Zgodovina sprememb…

#000000 ::

S strani prebivalstva, drugač pa lahko tud čistilka na MOL-u, DURSU ipd pride do vseh podatkov, narodu pa onemogočit.

noraguta ::

#000000 je izjavil:

S strani prebivalstva, drugač pa lahko tud čistilka na MOL-u, DURSU ipd pride do vseh podatkov, narodu pa onemogočit.

ja to in če uhajajo podatki odpustit celoten organ kateri upravlja s podatki. ker niso zanesljivi.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

BALAST ::

Imaš v sloveniji 200+ občin, katerih župani so veleposestniki. Zanimivo, ampak le kdo bi sploh želel dregnil v osje gnezdo?

Še župan komende je takoj po podkupovalski aferi prodal premoženje svoji ožji družini. Kdo za hudiča sploh to še preiskuje?
Državni organi pa menjajo vodje kot za stavo, vsake državnozborske volitve je tako. Premožensko pa ni odgovoren nihče, ker se tako hitro menjajo, da sodni mlini niti ne dohajajo te barabije.
"You may fool all the people some of the time;
you can even fool some of the people all the time;
but you can't fool all of the people all the time."

PaX_MaN ::

Imaš v sloveniji 200+ občin, katerih župani so veleposestniki. Zanimivo, ampak le kdo bi sploh želel dregnil v osje gnezdo?

Kaj je narobe s tem, da imaš v lasti zemljišča?


Še župan komende je takoj po podkupovalski aferi prodal premoženje svoji ožji družini. Kdo za hudiča sploh to še preiskuje?

In to je kaznivo kako že?

Državni organi pa menjajo vodje kot za stavo, vsake državnozborske volitve je tako. Premožensko pa ni odgovoren nihče, ker se tako hitro menjajo, da sodni mlini niti ne dohajajo te barabije.

Premoženjsko odgovoren za kaj? Za menjanje vodij v državnih organov al' kaj?

V bistvu, kaj za vraga sploh hočeš povedat?!

noraguta ::

BALAST je izjavil:

Imaš v sloveniji 200+ občin, katerih župani so veleposestniki. Zanimivo, ampak le kdo bi sploh želel dregnil v osje gnezdo?

Še župan komende je takoj po podkupovalski aferi prodal premoženje svoji ožji družini. Kdo za hudiča sploh to še preiskuje?
Državni organi pa menjajo vodje kot za stavo, vsake državnozborske volitve je tako. Premožensko pa ni odgovoren nihče, ker se tako hitro menjajo, da sodni mlini niti ne dohajajo te barabije.

nevem kaj ima to veze, jaz nimam vpogleda na tvoj bančni račun, ti pa neboš imel v moj nepremičninski portofelj, a ni to dokaj jasno. al si invalid? ali lahko pridem preverit če imaš kaj zlatih palic v kleti?
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

PaX_MaN ::

#000000 je izjavil:

S strani prebivalstva, drugač pa lahko tud čistilka na MOL-u, DURSU ipd pride do vseh podatkov, narodu pa onemogočit.

Linque?

#000000 ::

http://www.delo.si/clanek/70342 Si kdaj pomislil da imaš vse osebne podatke tudi na zavarovalnici, vzajemni, zdravstvenem domu in še kje.

PaX_MaN ::

Ta povezava potrdi, da dostopa nima kar vsaka čistilka; hvala, da si ovrgel svoje trditve.

#000000 ::

Ja tukej ne več, kaj pa drugje ?

PaX_MaN ::

Saj jih tudi prej niso imeli...
Razen če tudi čistilkam talajo "uporabniška imena in gesla [za dostop do IS]", sam za to bom pa spet prosu za kak link.
Saj veš, extraordinary claims require extraordinary evidence in take fore.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PaX_MaN ()

#000000 ::

Glej če bi razmišljal bi mogoče ugotovil da čistilka nima gesla, to pa ne pomeni da ni v zelo dobrih odnosih s kako babnco iz iste bajte ki pa ima dostop do podatkov, sploh v bajtah kjer dostop ni evidentiran kot na policiji recimo.

Zdej pa dej za spremembo ti meni link kjer piše da to ni izvedljivo ?

Karaya 52 ::

noraguta je izjavil:

BALAST je izjavil:

Imaš v sloveniji 200+ občin, katerih župani so veleposestniki. Zanimivo, ampak le kdo bi sploh želel dregnil v osje gnezdo?

Še župan komende je takoj po podkupovalski aferi prodal premoženje svoji ožji družini. Kdo za hudiča sploh to še preiskuje?
Državni organi pa menjajo vodje kot za stavo, vsake državnozborske volitve je tako. Premožensko pa ni odgovoren nihče, ker se tako hitro menjajo, da sodni mlini niti ne dohajajo te barabije.

nevem kaj ima to veze, jaz nimam vpogleda na tvoj bančni račun, ti pa neboš imel v moj nepremičninski portofelj, a ni to dokaj jasno. al si invalid? ali lahko pridem preverit če imaš kaj zlatih palic v kleti?


Slaba primerjava, ce si vpisal ime "noraguta" ali "janez novak" v iskalnik, seveda nicesar ni nasel, ker deluje po principu vpisovanja parcelnih stevilk, katasterskih obcin. Tako da je prakticno nemogoce ugotoviti nepremicninsko premozenje x osebe.

Koristilo je sosedom, hitreje in lazje so ugotovili kdo je lastnik te in one parcele, komu morajo pozvoniti na vrata, ce zelijo kaksno parcelo odkupiti, prodati etc. Pa seveda raziskovalnemu novinarstvu. Musarjeva se je verjetno tega ustrasila. Skratka, nic novega se ni uvedlo, samo hitreje si prisel do podatkov, ki jih itak dobis na obcini. Musarizemsko coklarstvo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Javna ali privat cesta

Oddelek: Na cesti
325542 (4378) noraguta
»

Kako vem če se lahko na parceli gradi?

Oddelek: Loža
217607 (6895) Tody
»

Naknadna pridobitev gradbenega dovoljenja

Oddelek: Loža
101792 (1496) Invictus
»

Moji predlogi

Oddelek: Problemi človeštva
415872 (4173) Looooooka

Več podobnih tem