» »

Kako shujšati 10 kg v dveh mesecih?

Kako shujšati 10 kg v dveh mesecih?

Temo vidijo: vsi
««
2 / 10
»»

korenje3 ::

če ima kdo izkušnje s hujšanjem, sem to verjetno jaz. vsako leto se pozimi zredim na 97kg, poleti shujšam na 83kg, že 5 let zapored. imam tudi par failov. preverjen recept je tek vsak dan. ko sem recimo enkrat jedel normalno (+ 1,5l cocacole na dan) in tekel, sem shujšal za max 5 kil čez celo poletje. tako da obvezno zmanjšat obroke in brez cocacole oziroma podobnih sladkanih pijač. nč multisole, drugih sokov, ker te imajo vsi tam 8÷12% sladkorja.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

blackbfm ::

Kar se telesne aktivnosti tiče bi jaz priporočal kolo, tek je totalno zatežen te hitro mine + tvegaš poškodbe sploh če se prehitro zaženeš v to. Lahko pa hodiš 3 ure na dan če imaš čas..poraba je ogromna, v bistvu večina ljudi močno podcenjuje porabo kalorij oz. maščob pri hoji.

b00mer ::

Jaz govorim iz svojih izkusenj ok .
Sam sem prisel v prvi letnik srednje sole s 96 kg in vem kako je k se ti posmehujejo.. Proti koncu prvega letnika sem zacel s fitnessom..zacel sem s tekom (prehrane nisem imel zrihtane) in sem shujsov na 80 kg (ne vem v koliksnem casu ker je od tega ze 11 let). Od takrat redno treniram cca 5-6x na teden imam 6 obrokov na dan 110+kg (ni speha..six pack is on).

2 mesca si tekel in dobil samo misice. Tale izjava je najbolj debilna mozna ever. Dobil si misice v noge...zgoraj in spodaj te je pobralo(definicija..zato si zgledal bolj misicast) 100%...prosm, ne delej se norca iz sebe resno :) Tukaj gre za najstnika, ki je verjetno zalit in bo definitivno hujsal..
hahahaha 2 meseca sem tekel in dobil samo misice :>>>

b00mer ::

Aja se neki...se pravi po tvoji logiki zacnem vsak dan tect na hard in bom se bl misicast al kaj ? :D

jype ::

Ti si že itak preveč mišičast.

Bananovec ::

jype je izjavil:

Ti si že itak preveč mišičast.

that's my point. So mišice prešle v predel v katerem nimajo kaj iskati.
+ še vedno nisi ovrgel nobene trditve
+ skoraj vsak človek ve kako je to, ko te zasmehujejo
+ žensk na internetu ni, če mi hočeš povedat kaj ženskega.
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

Zgodovina sprememb…

Mesar ::

jype je izjavil:

Avenger> bi najprej začel na maxximum forumih

Tam ti itak takoj prodajo poceni shujševalne tablete, namesto da bi te nagnal na bicikl pa plavat.


Res? In katere tablete so to? Lahko daš link do le teh? Pa ne takih ki samo obljubljajo neki... ampak dejansko delujejo.

To za zagovarjaš tabele preko gibanja je pa tudi če bi take tabele obstajale bedarije 1. razreda!

Da o kakih stranskih učinkih ne govorimo!

blackbfm je izjavil:

Kar se telesne aktivnosti tiče bi jaz priporočal kolo, tek je totalno zatežen te hitro mine + tvegaš poškodbe sploh če se prehitro zaženeš v to. Lahko pa hodiš 3 ure na dan če imaš čas..poraba je ogromna, v bistvu večina ljudi močno podcenjuje porabo kalorij oz. maščob pri hoji.


Zakaj bi si obrabljal sklepe če pa lahko žre jypove tabletke.
Your turn to burn!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mesar ()

gendale ::

Mesar je izjavil:

jype je izjavil:

Avenger> bi najprej začel na maxximum forumih

Tam ti itak takoj prodajo poceni shujševalne tablete, namesto da bi te nagnal na bicikl pa plavat.


Res? In katere tablete so to? Lahko daš link do le teh? Pa ne takih ki samo obljubljajo neki... ampak dejansko delujejo.

To za zagovarjaš tabele preko gibanja je pa tudi če bi take tabele obstajale bedarije 1. razreda!

Da o kakih stranskih učinkih ne govorimo!

http://www.sigmaaldrich.com/catalog/pro...
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

figula ::

Ne pozabit na voljo, motivacijo in podporo.
V tvojih letih verjetno podporo staršev. Vse te 3 stvari te morajo ustavit, ko se boš lačen odplazil krast v hladilnik. :)

addy93 ::

Ne jej ogljikovih hidratov...samo 20g na dan, pij 6l vode na dan, poleg fitnessa priporočam tek, vsaj 1h na dan. Jej veliko temne zelenjave zaradi prebave, če je ne maraš si iz te zelenjave naredi smoothie v katerega dodaš malo sadja zaradi okusa, obroki naj bodo sestavljeni iz, večinoma, beljakovin. Tuna, piščančiji file, jajca, kakšen proteinski Shake bi tudi pasal po vadbi. Rabiš tudi mp3 predvajalnik in kup motivacijskih komadov kot je tale.



Če si delaven in ne izgubiš volje po 10min na cardio vajah ti priporočam kakšen fatburner. Ne pozabi, da so pri hujšanju najbolj pomembni obroki, ki naj bi bili pogostejši in manjši. Jej 5-6 na dan, po malo. Kakšna zelenjava narezana na kolobarje bi ti znala priti prav, da imaš zasedena usta...ali pa žvečilni gumi. Poskusi jesti ne-slano hrano, saj ob taki hrani telo ne zadrzuje vode, vendar bodi previden saj sol igra ključno vlogo v tem vročem vremenu. Ob vsem tem je pomemben tudi počitek. Zgodaj spat, zgodaj vstani, saj je spočito telo zdravo telo.

Srečno... :-)

borutz ::

Omisli si sokovnik in soči zelenjavo in sadje mešano
jaz sem v enem mesecu zgubil 9 kg brez telovadbe,..
prebava se je popravila v nulo,...
res pa je da sem 2 tedna samo sokove pil mesane
5 sokov dnevno po 2-3 dcl, lakote ni bilo.
nato pa se kaksno juhico, solato, piscancje meso,...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: borutz ()

onitam ::

jaz ti pa bom predstavil malo bolj zrahljan pogled na tvojo težavo. Imam TMI 22.5 že 3 leta (po 10. letu sem se redil do 5-7kg na leto). In nimam posebnih prehranjevlanih navad in telesne aktivnosti. Prvo prepreči vnos čipsov, sladkarij, čokolad, saldkanih gaziranih in energijskih pijač ter sladoleda. Pri tem se vseh teh stvari znebi iz hiše.
Drugič; popij VELIKO (ampak res veliko) VODE (če ti je težava se znebit sladkanih pijač najprej poskusi z vodo z okusom ala costella, oaza ali kak iz radenske ipd.). Jaz imam navado, da ko sem pri kompu vedno imam ob sebi 1,5l flašo z vod in jo že skoraj podzavestno ''cuzam'' flašo. Tako popijem dnevno 4,5-6l vode (in posledično moram pogosto urinarit).
Na kolo pa se v povprečju usedem po 2h na teden.
Sicer pa nimam preveč zdrave in pa uravnane prehrane, le se izogibam pretiravanju. Med šolo OBVEZNO zajtrk; če ga izpustiš si zatlačen ceu dan. Med počitnicami pa poskusi vzgodaj vstajat in imet vsaj lahek ali pa saden zajtrk za boljše počutje. Potem imam navadno kosilo brez sladice, kako malo manj ali malo zajetnejšo popoldansko malico, večerjo pa zauživam če sem lačen. Če bo treba shujšat pa vem kje mam rezerve. Drugače si želim le več mišične mase ;((
bleh

gendale ::

borutz je izjavil:

Omisli si sokovnik in soči zelenjavo in sadje mešano
jaz sem v enem mesecu zgubil 9 kg brez telovadbe,..
prebava se je popravila v nulo,...
res pa je da sem 2 tedna samo sokove pil mesane
5 sokov dnevno po 2-3 dcl, lakote ni bilo.
nato pa se kaksno juhico, solato, piscancje meso,...

ti si shujšu zato ker nisi jedu praktično ničesar ne pa zarad sokovnika
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

Okapi ::

Narediti moraš deficit (porabiti moraš več kalorij, kolikor jih vneseš v telo)
To je osnova vsega. 1 kg špeha je 9000 kcal. Se pravi moraš narediti 90.000 kcal minusa v 60 dneh - 1500 kcal na dan. Kar je kar precej. Koliko kalorij porabiš na dan, je pa odvisno od tvoje aktivnosti. Lahko recimo ješ enako kot doslej, in 3 ure na dan bicikliraš, pa ne preveč dopustniško. Ali pa poješ 1000 kcal na dan in igraš računalniške igre;)

O.

Isotropic ::

korenje3 je izjavil:

če ima kdo izkušnje s hujšanjem, sem to verjetno jaz. vsako leto se pozimi zredim na 97kg, poleti shujšam na 83kg, že 5 let zapored. imam tudi par failov. preverjen recept je tek vsak dan. ko sem recimo enkrat jedel normalno (+ 1,5l cocacole na dan) in tekel, sem shujšal za max 5 kil čez celo poletje. tako da obvezno zmanjšat obroke in brez cocacole oziroma podobnih sladkanih pijač. nč multisole, drugih sokov, ker te imajo vsi tam 8÷12% sladkorja.

fak
kako to, da se nimas sladkorne? se vedno pijes al si to vcasih?

echo ::

In kako doseči kalorijski deficit?
Po mojih izkušnjah najlažje tako, da si ustvariš nekaj zdravih navad. Preberi si, kako se ustvarjajo navade (kar ti bo še marsikdaj prav prišlo - začetek, aktivnost, nagrada).
Če boš navade pravilno ustvaril, boš tudi ohranil doseženo maso.

Če hočeš shujšati, se v prvi vrsti izogibaj kalorijsko gosti hrani - sladkor in maščobe - prepričaj se, da so nagravžni (kar je težko zaradi reakcij, ki jih sprožijo v telesu, ampak se da). Sladkor in maščobe pa zato, ker z njimi mimogrede presežeš željen kalorijski vnos - salame, gazirani sokovi, ocvirki in tako naprej. Ni se jim treba odpovedati - to je mučenje, samo zmanjšaj količino.
Navada petih obrokov na dan je dobra, dokler so majhni. Ni se potrebno odpovedati majonezi, samo ne je več mazat na prst debelo. Poglej si tudi kakšno deklaracijo in koliko kalorij vsebuje posamezno živilo.
Ni ti treba jesti beljakovin za mišice (to je samo fama preprostih umov, ki na telo gledajo kot na lego kocke), tudi če boš samo pusto meso s sirotko jedel, se lahko rediš - odvisno pač od kalorij.

Dalje - voda in sadje. Z njimi najlažje premaguješ lakoto brez bistvenega vnosa kalorij. Ustvari si navado, da po obroku spiješ kozarec vode in nekaj ur kasneje poješ neko sadje. Tako ti bo tisti obrok držal veliko dlje in po eni uri ne boš spet lačen.

Vadba ni nujna, pomaga pa pri definiciji in vzdržljivost ter moči. Postavi si za začetek nek realen cilj - recimo 20km s kolesom na dan pomeni, da greš na google maps in si zbereš 10km oddaljen cilj. Glej, da greš mimo trgovine, kjer si kupiš nek preprost obrok - sirovko in kos sadja, kakšna tunina tudi paše. Veliko vode. Perfektno je, če se zapelješ do kakšne lepe lokacije ob kateri izmed številnih slovenskih vod in še preplavaš nekaj metrov.

Povečaj tudi vnos vlaknin - sadje, zelenjava in ovseni kosmiči.
Mogoče se boš moral na začetku malo prisiliti, če do sedaj nisi maral nič od tega, ampak verjemi - obrok da se narediti okusen tudi brez sladkorja in maščob.

Sicer ti ne bo bistveno pomagalo pri hujšanju, ampak opazuj in sodeluj pri pripravi hrane doma. Poskušaj različne stvari, bodi radoveden, probaj tudi sam kaj spacat - bučke so zakon.

Ne se pustit kemiji, ki te nagrajuje, ko se bašeš s cukrom in špehom.

alexa-lol ::

Fantje vi govorite neumnosti... 1kg špeha je 9000kcal, ne pomeni pa to, da če hočeš zgubiti 1kg špeha, da moraš 9000kg deficita pridelati. Poleg tega če preveč zmanjšaš kalorije (pod 2000 sploh ne) se ti bo metabolizem upočasnil, prve bodo šle mišice, maščoba bo ostala, ti boš lačen, brez moči....

Probaj za zacetek s 6 obroki, od katerih naj ima vsak 350 kcal. Najdi si neko turo na bližnji hrib in hodi 1 uro na dan v hrib, pri tem je pomembno, da se ne teraš v hrib. Kaj to pomeni? Da nimaš utripa 190 ko greš v hrib, ker to je najmanj produktivno za izgubljanje maščobe. Utrip 130-140 je optimalen za izgubljanje maščob. Sam imam uro Polar FT7 in tam mi piše utrip, koliko kalorij sem porabil. Po ene 3 tednih ko malo k sebi prideš pa lahko začneš npr. počepe delati, sklece, trebušnjake(3x na teden krožni trening) + ohraniš te dnevne pohode oz. iz 7x na teden greš na 4 na teden. Potem ko boš to ene 3 tedne delal to krožno vadbo pa probaj http://www.bodybuilding.com/fun/the-biz... . Lahko bi to probal že takoj na začetku sam bi te kap. Razumi, da je bilo telo neaktivno nekaj časa in da rabi malo da pride k sebi. Poleg tega so tiste hitrosti pri teku pri Bizzy Diet (14 km/h) kar težko dosegljive..vsaj na začetku. Kot alternativo tistemu 20 minutnemu alternirajočemu teku lahko probaš tole:

Lp

Mesar ::

troll tema, sem 100% da nebo shujšal...
Your turn to burn!

echo ::

@alexa - sej je lepo povedu - tole so vaje za profesionalne atlete po koncu treninga, men na vagi in izgledu se ne bo čist nč poznal, razen tega, da se bom še nekaj dni komaj premikal.
Namesto da 4,2% svojega časa zapraviš za brezciljno hojo/tek (in se potem po možnosti še kraljevsko napokaš z pečenimi jajčki na slanini in s sirčkom po vrhu), raje začni z branjem literature poznega 20. stoletja ...
Učinkek bo veliko večji.

pviran3 ::

Kolo min 50km na dan(hiter tempo, da švicaš), prehrana pa ne se basat, ko se počutiš sitega, nehaš jest

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pviran3 ()

echo ::

A veš kolk je 50km na dan za enega 90kilskega devetošolca, ki gre septembra v srednjo šolo? Škoda časa.
Delat nej gre, sadje in zelenjavo pobirat, bo vsaj kej koristi od njegovih naporov ... Pa še kupu si bo lahko okusno hrano z ne veliko kalorijami. Če se že more s kolesom vozt, se nej na šiht vozi.

Childhood obesity @ Wikipedia
Behavior modification @ Wikipedia

Janac ::

s kolesom se vozim vsak dan najmanj 10km

no dajte vsi skupaj nekaj sestavit en jedilnik pa telovadbo za jutri, ker jutri zacnem;)

blackbfm ::

Delat nej gre, sadje in zelenjavo pobirat, bo vsaj kej koristi od njegovih naporov


delo, predvsem fizično je načeloma degenerativno, rekreacija ni če jo prav izvajaš..tako da so taki nasveti idiotski:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

Okapi ::

no dajte vsi skupaj nekaj sestavit en jedilnik
Mami reci, da bi rad več zelenjave jedel in manj krompirja naj ti daje na krožnik, pa bo.;)

O.

Tilen ::

Krompir sam po sebi sploh ni problematičen (ne redi zelo). Problematično jed ga naredimo sami.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

echo ::

Če delo prav izvajaš je lahko mimogrede generativno. Večina del pa tega ne omogoča, to je res.
Tako ali tako pa se ne pogovarjamo o formiranju mišic in moči, ampak v prvi vrsti izgubi teže. Tu se moraš pa zamotit med obroki, delo pomaga. Rekreacija pri 90 kilah je težko v užitek (si predstavljam).

Jedilnik: zjutraj kos kruha s tebi všečnim namazom/dodatkom
opoldne na malo maščobe pečen mlad krompir, ki si ga sam nalupil, ki ga pečenega ohladiš z omako iz lončka kisle smetane ali jogurta v katero si zjutraj vmešal nekaj začimb (jst dam recimo baziliko in svež rožmarin, rdečo papriko in kak peteršilj, drobnjak)
zvečer pa ... nekaj lahkega, recimo to, kar ti je od kosila ostalo :)
Obroki naj bodo manjši kot sedaj - čimprej se odvadi nažiranja s hrano do sitega. Ne kalkuliraj preveč, samo lepo po pameti jej, ne pustit, da ti želodec pove, kdaj imaš dovolj - za to imaš razum.

In še enkrat - ustvari si zdrave pozitivne navade. Ko si lačen ne okupirat hladilnika, ampak ga zapri in spij kozarec vode, pojej nektarino. Rekreacija seveda pomaga, ampak dobre prehranjevalne navade imajo na špeh veliko večji učinek.

Janac ::

danes sem pojedel le 2 obroka, ce tako jem en teden bi sepa ze moralo poznati?

bluefish ::

Raje pet obrokov dnevno, pa te manjše. Dolgoročno namreč z dvema dnevnima obrokoma ne boš zdržal. Skratka, misli tudi na obdobje po morebitnem uspešnem hujšanju.

echo ::

Ne želi si hitrih rezultatov, ker boš prej ali slej razočaran.
Ta dva obroka si razdeli na več kosov, ravno toliko da premaguješ najhujšo lakoto. Od sedaj naprej namreč ne ješ več za energijo, ampak ravno toliko, da nisi lačen kot volk.
Dva obroka dnevno sta po mojem mučenje.

Kaj si pa jedel?

Janac ::

jaz sem jedel za kosilo rizoto tocno ob 12h in 3 jajca na oko tocno ob 6h. Sedaj trenutno bi pojedel karkoli.

Tehtnica pa kaze tocno 96Kg

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

korenje3 ::

3 jajca? zakaj ne 2?
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Matija82 ::

echo je izjavil:


Obroki naj bodo manjši kot sedaj - čimprej se odvadi nažiranja s hrano do sitega. Ne kalkuliraj preveč, samo lepo po pameti jej, ne pustit, da ti želodec pove, kdaj imaš dovolj - za to imaš razum.


Razum ga je pripeljal do 90kg imo. Na ljudi se ne da zanest.

@THEbassfreak

http://cronometer.com/

Zdownloadaj/registriraj in začni vpisovat koliko poješ. Osebno mislim, da je potreba po n>3 obrokih bolj mit kot znanost ampak ne glede na frekvenco je recept jesti manj. Začni pa s tem, da beležiš koliko poješ (z zgoraj linkanim programom).

Janac ::

90Kg? jaz imam namen manj kot 90Kg

echo ::

Fora več obrokov je v tem, da po malem zaposliš želodec. Seveda lahko furaš dva obroka dnevno vmes pa 6-8 ur pavze, samo postane zelo neprijetno. Neprijetnim stvarem se je pa tako prijetno izogniti, ane?

Razum ga je pripeljal do 90kg imo. Na ljudi se ne da zanest.

To ni bil razum, pač pa hitra kalorična hrana, ki človeka potolaži. Slabi memi ("vse pojest, da boš pridna ptička") in prevelike porcije. Želodec ne ve, da je oseba že z tremi obroki zadostila svoje dnevne potrebe in eno uro po obroku že jamra - "ŠE BI!"
To ni razum - to so ostanki evolucije, ki danes samo smetajo :)

Matija82 ::

Če postane po šestih urah zelo neprijetno bi rekel, da je prehranjevanje tega človeka daleč od optimalnega. Hm, vbistvu to drži za tale primer.

"Želodec" bi moral vedeti kdaj zadostiš svoje potrebe ampak verjetno je ta mehanizem v našem primeru povozila človeška volja. Keywords: Ghrelin, leptin.

"Leptin signals the brain that the body has had enough to eat, producing a feeling of satiety"

Leptin @ Wikipedia

" Ghrelin and synthetic ghrelin mimetics (the growth hormone secretagogues) increase food intake and increase fat mass by an action exerted at the level of the hypothalamus."

Ghrelin @ Wikipedia

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Matija82 ()

DOOM_er ::

tut pr 86 kg ne boš ravno postavca, sam imam 182 in 86 kg pa mam mal obroča, kljub skoraj rednemu kolesarjenju :D na kr konkretne ture, minimalno 60 70 km ob 1h popoldne :). Je pa res da jem kadar mi paše :))
Robots will steal your job. But that's OK

Janac ::

Jaz sem dosedaj tudi jedel kadar mi je pasalo8-)

Okapi ::

Jedel si, kar ti je mama skuhala;) Tako da v resnici se moraš z njo zmenit, kaj bi rad.

O.

seu_ ::

BF - če si že odprl temo, bodi toliko, pa upoštevaj nasvete ali pa vsaj ne piši gor, kako jih ne upoštevaš.

Janac ::

Okapi je izjavil:

Jedel si, kar ti je mama skuhala;) Tako da v resnici se moraš z njo zmenit, kaj bi rad.

O.

lol zakaj govoris nekaj kar ni res?

Okapi ::

In kaj je res?

O.

whitefish ::

DOOM_er je izjavil:

tut pr 86 kg ne boš ravno postavca, sam imam 182 in 86 kg pa mam mal obroča, kljub skoraj rednemu kolesarjenju :D na kr konkretne ture, minimalno 60 70 km ob 1h popoldne :). Je pa res da jem kadar mi paše :))

Sigurno si z kakšno dieto shujšal...Ponavadi potem ''špeh'' ostane...Sam imam ITM 21 pa vseeno ne zgledam suh...Ker sem shujšal z dieto ;) Zato naj obvezno kaj počne medtem ko se ''zdravo prehranjuje''.

echo ::

Zelo neprijetno je za nekoga, ki je bil navajen promptno zadovoljevati svoj občutek lakote, vsaj jaz si predstavljam. Oziroma se povečuje skušnjava, bo uredu sedaj?

Človeško telo težko izmeri kalorije, pač pa jih samo stalno ocenjuje - bolj ali manj uspešno. Menda "high fructose corn syrup" konkretno zmede ta sistem, tako da se ga nikoli prav ne nasitiš (razen s količino, kar je že prepozno).
Dolgo je že, odkar sem gledal tisto predavanje... Bitter truth, če se ne motim.

Pa saj upošteva nasvete - baje da kolesari 10km dnevno in zmanjšal je število obrokov. Začetek je.

seu_ ::

2 obroka? To ne vodi nikamor. Čez 3 dni bo napadel hladilnik in kaj ima od tega? Preveč ekstremno je začel.

Janac ::

Ja saj pravim da sem danes jedel 2 obroka

echo ::

Priden.

Janac ::

bom moral zgodaj spat da me ne premami hladilnik in pojem vse kar je v njem :D

seu_ ::

Še sanjal boš razne kebape, pice ali pač kaj najraje ješ.

Tilen ::

2 obroka ni prava pot.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Okapi ::

Človeško telo težko izmeri kalorije, pač pa jih samo stalno ocenjuje - bolj ali manj uspešno.
Tole pa ne bo čisto držalo. V resnici lahko človeško telo čudežno natančno "meri" kalorije (in input prilagodi outputu).

Marsikomu ni težko recimo 10 let obdržati iste teže, ne da bi se posebej tehtal in pazil na to, kaj je. Kaj to pomeni? Če rečemo, da porabiš 3000 kcal na dan, jih v 10 letih porabiš 11 milijonov. In ker si ohranil težo, recimo na 1 kg natančno, to pomeni, da si v teh desetih letih tudi pojedel natanko 11 milijonov kalorij, plus minus 10.000. To pomeni, da zaužiješ na 0,1% natančno toliko kalorij, kolikor jih porabiš. Kako telesu to uspeva, še ni znano.

O.
««
2 / 10
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zdrava dieta (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
25752458 (46075) Massacra
»

Telesna teža (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11823582 (21015) Okapi
»

afterburn effect (workout)

Oddelek: Loža
437993 (7105) _Enterprise_
»

V zadnjih 29 tednih shujšal 30kg (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8422735 (19944) whatever

Več podobnih tem