» »

Potrebujem Pomoč - prenosnik

Potrebujem Pomoč - prenosnik

DeanBK ::

Zdravo
sem nov na tem forumu, nujno potrebujem pomoč.

Moj računalnik/prenosnik naenkrat zelo počasi odpira firefox, explorer ...programi potrebujejo celo večnost da se odzovejo, nat pa celo vse skupaj zamrzne, to se do sedaj ni dogajalo. Računalnik je star komaj nekaj mesecev. Prijatelj ki dela z računalniki mi je naložil novo zaščitno opremo in počistil računalnik, vendar težava je ostala enaka.

Drugui prijatelj me je rekel, da je morada težava v tem da imam nekje odprt en program, kateri blokira potek hitrosti odzivanja in odpiranja programov. Vendar on sam mi tudi ne va pomagati.

Ali mi lahko kdo od vas mojstrov računalništva prosim pomaga kako naj najdem ta program, ki je ostal odprt, kako naj ga zaprem. Vem le da sem nazadje preden so se težave začele preko BitTorrent-a gledal neko tv serijo, morda je ta program ostakl odprt. Res pa je tudi da ikonica BitTorrent-a utripa vedno kadar zaženem računalnik.

Prosim za ves postopek po točkah, kako naj reagiram, kajti z računalniki nisem tako zelo spreten kot člani tega foruma. Hvala za pomoč.

shadeX ::

Hmm! Veliko dejavnikov je lahko tukaj prisotnih. Prvo samo poizkusi izklopit kabel od interneta zadaj. Nato poizkusi še enkrat kako se programi odzovejo. ( Ni veliko možnosti da bo delalo vendar je potrebno izključiti vse dejavnike )

Prosim napiši še tvoj OS, ter konfiguracijo sistema.

edit: Aja. Pa še računalnik poskusi zagnati v safe mode.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

cen1 ::

Ko ti začne štekat odpri Task Manager in poglej katera aplikacija ti porablja največ procesorja in pomnilnika.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cen1 ()

DeanBK ::

@ shadeX uporabljam Windows 7 Ultimate
@ cen1 mi lahko prosim napišeš postopek po točkah, nisem tako zelo spreten z računalniki

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DeanBK ()

denabiker ::

solatko ::

DeanBK - Predvsem poglej temperature procesorja. Novjši računalniki imajo procesor s prilagajanjem frekvence, glede na obremenjenost. Zadeva je taka, da ti v primeru visokih temperatur, najprej zniža množilnik, izklopi jedro in zadeva postane občutno počasna.
Sploh so problem HP-jevi prenosniki, ki imajo od vseh priznanih znamk, hlajenje prenosnika urejeno najslabše.
Če ti laufa na enem jedru, z najnižjim množilnikom, ti internetno stran odpira tudi minuto in več, če pa hočeš pognati kak film, pa ti ponavadi vse skup ugasne.

Inštaliraj aido ali everest in daj računalnik na test stabilnosti. Odpri CPUID in glej s kakšno frekvenco in koliko jeder dela pod polno obremenitvijo, ter kakšne so temperature.
Delo krepa človeka

cen1 ::

Task Manager odpreš:
V windows XP je ctrl+alt+del
V windows 7 je ctrl+lshift+esc

Potem greš pod procese, razvrstiš po pomnilniku in po CPE in vidiš katera aplikacija ti žre največ sredstev.

DeanBK ::

ZAVALJUJEM se vsem, ki ste mi podali nasvete, sedaj moj prenosnik spet deluje hitro kakor je ko sem ga kupil. Res je bil problem v tem da mi je aplikacija zrla prostor.

Se enkrat najlepsa hvala za pomoc :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[P2P] BitTorrent - Naslednja generacija P2P (strani: 1 2 3 435 36 37 38 )

Oddelek: Omrežja in internet
1896470480 (20616) Rias Gremory
»

Težave z bittorrentom (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
526807 (5721) acidos
»

črn ekran / ne pokaže se namizje Windowsov (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
8811189 (6524) solatko
»

Zaradi antivirusnega programa stalno zaseden CPU 99% (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5212299 (11027) solatko
»

Windows Vista Beta 2 Customer Preview Program (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
15217514 (11157) kinetik

Več podobnih tem