» »

Mimovrste drazji

Mimovrste drazji

1 2
3
»

D3m ::

400-600% provizije. Kaj misliš, da so Apple? :))
|HP EliteBook|R5 6650U|

RockyS ::

Do the math
Avtopolnilec (mUSB, navadni kabel) na MV 9,19€ (brez poštnine oz. prevzema)
Avtopolnilec (mUSB, raztegljiv(vzmet varianta) kabel) iz Ebaya 1,5€ (s poštnino iz UK, 5 delovnih dni).

mtosev ::

verjetno ga pri mimovrste niso kupli v chinaland ampak od dobavitelja v slo
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

techfreak :) ::

Na Mimovrste sem letos kupoval samo zaradi zastonj poštnine zaradi VIP statusa. Včasih sem bil z njimi zadovoljen, zadnje čase pa vedno slabši. Poštnina za 5€ se zelo približa tisti iz tujine in se bom pogosteje vprašal, kje kupiti.

Pri zadnjih dveh nakupih je pisalo, da so izdelki na voljo, po sprejetju naročila pa sem izvedel, da bom čakal par dni, da ga dobijo. Pri naročilu kjer je izdelek imel napisano približno dobavo 1 teden (povprečno pa 2 do 3 dni) so mi po dobrem mesecu dni ponudili možnost da počakam še kakšna dva tedna ali pa prekličem naročilo.

Sem pa pred kratkim naročil LCD zaslon iz UK, poštnina je bila okoli 6€, naročilo poslano v torek, v petek pa me je že klical UPS dostavljalec.

D3m ::

RockyS je izjavil:

Do the math
Avtopolnilec (mUSB, navadni kabel) na MV 9,19€ (brez poštnine oz. prevzema)
Avtopolnilec (mUSB, raztegljiv(vzmet varianta) kabel) iz Ebaya 1,5€ (s poštnino iz UK, 5 delovnih dni).


Heh in, kako naj potem dobi delavec plačo konec meseca? Do the math yourself.

62.000.000 milijonski trg v Angliji primerjaš z našim. Saj naročijo več kontejnerjev USB polnilcev na mesec kot pa mi v enem letu ali več. :D

Sicer pa kupuj kjer ti paše.
|HP EliteBook|R5 6650U|

techfreak :) ::

RockyS je izjavil:

Do the math
Avtopolnilec (mUSB, navadni kabel) na MV 9,19€ (brez poštnine oz. prevzema)
Avtopolnilec (mUSB, raztegljiv(vzmet varianta) kabel) iz Ebaya 1,5€ (s poštnino iz UK, 5 delovnih dni).

Vsekakor je razlika med polnilcem za 9€ in tistim za 1,5€.

trololo2 ::

draciel je izjavil:

Evo. Preberite tole. Vam bo takoj jasno kako oni služijo.

HDMI kabel za 45EUR LoL


Saj naši trgovci tipično nategujejo ravno pri cenejših izdelkih. Pri večjih vsotah se zgleda pa že dovolj pobrigamo in primerjamo cene.

BTW telih 5€ poštnine me še ne bi toliko motilo če bi vsaj roba (na zalogi) hitro prišla. Pa ne, in razno zato se mimovrste izogibam na veliko. Sorry ampak da roba hitreje pride iz Nemčije, kot iz nekega "centralnega skladišča", ki je kdo ve kje, je pa absurd.

D3m ::

Skladišče imaš v LJ na Koprski ul.92. :D
|HP EliteBook|R5 6650U|

Phantomeye ::

Mene motijo fore s cenami. K majo gor recimo dve leti staro ceno, pol pa zraven napišejo 80% popusta, pa zraven nova cena...

(primer. nekaj je dve leti nazaj stalo 60€, zdaj pa stane 20€ v vecini trgovin... oni pa znizajo na 21€)

in folk k ne gleda drugje je pol like: oo fakk kr 80 posto cenej bom dobu to zadevo. o moj bog. mimo vrste je zakon

francek1 ::

Zanimivo pa za eno baterijo z dostavo vred iz Hong Konga plačaš 2€. Ki jo dostavi na dom naša Pošta. Kje je tu logika?

techfreak :) je izjavil:

RockyS je izjavil:

Do the math
Avtopolnilec (mUSB, navadni kabel) na MV 9,19€ (brez poštnine oz. prevzema)
Avtopolnilec (mUSB, raztegljiv(vzmet varianta) kabel) iz Ebaya 1,5€ (s poštnino iz UK, 5 delovnih dni).

Vsekakor je razlika med polnilcem za 9€ in tistim za 1,5€.

Je razlika, ja....v ceni...
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: francek1 ()

MK99 ::

Hehe.. sam kupujem OGROMNO zadev iz Kitajske, pa mi še vedno ni jasno, kako oni artikel prodajajo po par dolarjev, z brezplacno dostavo, pa še zasluzijo vmes. Npr vceraj sem kupil 5 vijakov z butterly maticami za $1.99 in free poštnino. V merkurju je 1 isti komplet 1.90eur. Skratka, ce ne rabiš na hitro, je obcutno ceneje kupiti iz Kitajske, kot se peljati 3km do Merkurja in tam kupiti.. crazy, but true..

Z mimovste imam pa zaenkrat dobre izkušnje. Imam letos tudi vip status, ker sem letos pri njih kupil 3 televizorje. Pa sem jih pred nakupom enostavno poklical, povedal za koliko najceneje dobim tvje pri nas, so mi ponudili enako ceno :)
Drugace je bila pa njihova 3.7eur dostava itak med najcenejšimi med našimi trgovinami, tako je samo logicno, da so jo dvignili. Sem pa ravno vceraj brskal po trgovini in opazil, da ima ogromno artiklov brezplacno dostavo. Vcasih so imeli to samo ta dragi artikli, zdaj pa kup zadev tudi po 20eur.
Glede pakiranja se pa strinjam, niso ravno najbolj eco.. :/ 1 mali artikel v 50cm škatli.. :/

OK.d ::

mimovrste so ze brez postnine drazji od velike vecine trgovin, tako kot je nekdo zgoraj napisal postali so preveliki in to seveda stane, zlati casi ugodnega kupovnja pri njih so minili, zal
LPOK.d

šernk ::

no name znamke iz ebaya so le 90% ceneje kot na mimovrste?
hmm
http://www.mimovrste.com/artikel/279007...
dobava...predvidoma 3 dni...če štejem še poštarja pričakujem v roku enega tedna za skoraj 11€ s poštnino vred.

ebay: http://www.ebay.co.uk/itm/GP-High-Volta...

2€ s poštnino vred, dostava predvidoma v roku 10 dni.

seveda gre se za no name artikel iz ebaya, katerega mimovrste ne prodaja.

boste rekli drobiž, grem naredit naslednjo primerjavo izdelka za 110EUR na mimovrste? tokrat ne bo NO NAME :)
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: šernk ()

gakiko ::

MK99 je izjavil:

Hehe.. sam kupujem OGROMNO zadev iz Kitajske, pa mi še vedno ni jasno, kako oni artikel prodajajo po par dolarjev, z brezplacno dostavo, pa še zasluzijo vmes. Npr vceraj sem kupil 5 vijakov z butterly maticami za $1.99 in free poštnino. V merkurju je 1 isti komplet 1.90eur. Skratka, ce ne rabiš na hitro, je obcutno ceneje kupiti iz Kitajske, kot se peljati 3km do Merkurja in tam kupiti.. crazy, but true..


Na Kitajskem država subvencionira poštnino, zato je tako poceni. Zakaj subvencionira? Ker potem kupujemo v njihovih trgovinah namesto v Merkurju. Kaj to pomeni dolgoročno, preračunaj sam.

On topic: MV je pač ena štacuna. Lahko kupuješ pri njih ali ne. Stroške imajo take, da pokrijejo svoje poslovanje. Za ta denar ti ponujajo user-friendly postopek nakupa, helpdesk, informacije o izdelkih, mnenja uporabnikov, itd. Če nimaš VIP statusa, pomeni, da kupuješ manj kot 600€ robe na leto pri njih, torej z nakupom drugje prišparaš mogoče 20€ na leto. A je tak znesek vreden OMG FAIL razburjanja? Meni se zdi, da ne.

Ko pa smo že pri izkušnjah, jaz npr. pri EnaA ne kupim ničesar več. En mp3 player so mi pred leti poslali v mokri (!!) embalaži - bilo je očitno, da je cela škatla bila premočena že preden so je spakirali, ker je kuverta bila suha. Po prijaznem mailu z vprašanji o postopku vrnitve izdelka, so me prepričevali, da je to napaka na izdelku in naj pri proizvajalcu uveljavljam garancijo, ker oni z izdelkom nimajo veze. Rabil sem 2 tedna zafrkavanja in sklicevanja na zakonodajo in inšpektorje, da so končno blagoizvolili sprejeti izdelek nazaj in mi vrniti denar.

Na splošno: Amazon je ok, Ebay je lahko ok, če veš kaj kupuješ, Kitajci so kul za kakšne gadgete, če ne pričakuješ super-duper kvalitete.

darkolord ::

MK99> Hehe.. sam kupujem OGROMNO zadev iz Kitajske, pa mi še vedno ni jasno, kako oni artikel prodajajo po par dolarjev, z brezplacno dostavo, pa še zasluzijo vmes.

Pri manjših zadevah gredo v minus.

Zgodovina sprememb…

MK99 ::

darkolord je izjavil:

MK99> Hehe.. sam kupujem OGROMNO zadev iz Kitajske, pa mi še vedno ni jasno, kako oni artikel prodajajo po par dolarjev, z brezplacno dostavo, pa še zasluzijo vmes.

Pri manjših zadevah gredo v minus.


Vem, ker si nabirajo rating.. Tako je to lahko best-buy varianta :)

Drugace se pa strinjam s predhodnikom, sam rade volje dam kakšen evro vec, ce je postopek nakupa in kasnejša obravnava korektna in poslovna. Z MV nisem imel še nobenih problemov ali komplikacij, pa sem zamenjal oz vrnil vsaj 5 artiklov. Sem pred leti kupil v bigbangu kamero in jo po treh dneh vrnil ker to ni bilo to. Pa je trajalo skoraj mesec dni, kup klicev in tezacenja, da so vrnili kupnino. :/
Tisti ki pa gledajo na vsak euro, pa tako v tujini kupujejo, ker je naceloma ceneje.

TheRiddle ::

Moj postopek: Slo-Tech mali oglasi, Bolha, Ceneje.si; primerjam podobne izdelke po lastnostih, starosti, ceni, nato pa se odločim za nakup.
zakaj bi poenostavil, če lahko zakompliciram :D

c3p0 ::

Sam dodam še ebay.co.uk/.de, idealo.de.

Aja, pa amazon.de seveda. Po teh primerjanjih večina robe nato pride iz tujine...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c3p0 ()

Furbo ::

MK99 je izjavil:

Vem, ker si nabirajo rating.. Tako je to lahko best-buy varianta :)

Drugace se pa strinjam s predhodnikom, sam rade volje dam kakšen evro vec, ce je postopek nakupa in kasnejša obravnava korektna in poslovna. Z MV nisem imel še nobenih problemov ali komplikacij, pa sem zamenjal oz vrnil vsaj 5 artiklov. Sem pred leti kupil v bigbangu kamero in jo po treh dneh vrnil ker to ni bilo to. Pa je trajalo skoraj mesec dni, kup klicev in tezacenja, da so vrnili kupnino. :/
Tisti ki pa gledajo na vsak euro, pa tako v tujini kupujejo, ker je naceloma ceneje.


V bistvu hvališ BB, da so ti preserantu omogočili vračilo izdelka, ker jim kot fizični trgovini to ni treba.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

mcgeek ::

Mimovrste je mogoče malenkost cenejši, če vse plačaš z gotovino. Ko pa želiš kaj plačati s karticami - ali pa na obroke, cena takoj zraste na raven fizičnih trgovin (popust se bo zmanjšal za 8% in podobno).
Kakšni 2 leti nazaj so bili še konkurenčni, sedaj pa opažam, da se pri nekaterih izdelkih bolj splača zaviti v Bigbang ali celo Mercator, kjer brez obresti in brez nepotrebnih sitnosti lahko kupuješ tudi na obroke do dveh let.
Nategovanje z izdelki, ki so 'na zalogi', a zares niso, pa je postal že standard.
Sem tudi sam VIP uporabnik - ampak bo letos zadnjič, ker od mene ne bodo dobili več veliko.

medenko ::

ne mešat mercatorja notri, ker palijo na hrani marže do nebes. oni pc robo samo, da kupca pritegnejo, pa četudi delajo z nulo.

šernk ::

in kaj je za kupca pri tem narobe? jaz kupim tam kjer dobim ceneje, če mi da nekdo 60% popusta in je 10€ cenejši od drugih, me ne briga koliko on zasluži.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

mcgeek ::

medenko je izjavil:

ne mešat mercatorja notri, ker palijo na hrani marže do nebes. oni pc robo samo, da kupca pritegnejo, pa četudi delajo z nulo.

No ja, v Mercator Tehnika pa res ne prodajajo kruha. In če bo tam nekaj ugodneje kot na Mimovrste, potem papa Mimovrste. Sem tam ravnokar kupil nov TV v rangu 2000€, ki je bil glede na pogoje nakupa ugodnejši kot na Mimovrste. Isti izdelek. Nič slabši, nič boljši. Pa še takoj ga dobiš.

RockyS ::

D3m je izjavil:

RockyS je izjavil:

Do the math
Avtopolnilec (mUSB, navadni kabel) na MV 9,19€ (brez poštnine oz. prevzema)
Avtopolnilec (mUSB, raztegljiv(vzmet varianta) kabel) iz Ebaya 1,5€ (s poštnino iz UK, 5 delovnih dni).


Heh in, kako naj potem dobi delavec plačo konec meseca? Do the math yourself.

62.000.000 milijonski trg v Angliji primerjaš z našim. Saj naročijo več kontejnerjev USB polnilcev na mesec kot pa mi v enem letu ali več. :D

Sicer pa kupuj kjer ti paše.


Primerjava z angleškim trgom ni na mestu, enako ne mtoseva trditev da ima MV vmes slovenskega posrednika. Ne me je bat, da neka največja spletna trgovina v sloveniji nima kitajskih dobaviteljev, ki te zadeve uvažajo v EU. Če lahko anglež prodaja s profitom po ceni 1€/komad, potem mi ne rečt, da MV dela z 10% maržo, vsaj kar se drobnarij tiče, na katerih se največ služi.
Zakaj vsi mislite, da vi v neki znani trgovini naj si bo to MV,BB,ENAA itd. ne dobite kitajskih jajc? Zato, ker gor piše unitel in to naeenkrat ni več no-name firma?
Kitajc vam na embalažo in izdelek natisne kar hočete.

mailer ::

Ker se odločam za nakup 2,5" zunanjega diska velikosti 1TB sem malo poiskal na spletu za cene in kljub dodani poštnini (3€) je WD disk pri njih še vedno cenejši od vseh ostalih, tko da če kdo kupuje, mislim da se splača.

RockyS ::

Zanimiva je njegova redna cena, ki je 233€ :D Super duper akcija,znižanje,samo v naslednjih 30 minutah za vas -58%! :)

medenko ::

MAILER: link?

RockyS ::

jurre ::

@RockyS
jaz rednih cen nikol ne gledam, ker so pomoje en nateg, da mislis kok je ena stvar znizana:D tukaj kao -58%, po drugih trgovinah je pa tudi npr. podobna cena :)

RockyS ::

A ni to zavajanje potrošnikov? (tega se poslužujejo vse spletne trgovine)

kratos ::

Kaj se spet bunite, vsaj lahko rečeš da je bil izdelek 233,12 €... Nič vam ne paše. Zarad mene lahko napišejo da je bil izdelek 500 € pa če bo cena normalna v primerjavi z drugimi trgovinami ga bom kupil.

RockyS ::

Zato pa sem omenil, da imajo tako prakso vse trgovine.

m0LN4r ::

Će imaš račun z izdelkom X za recimo 99€, ki si ga kupil.
Nato čez nekaj časa kupi spet ta izdelek X z popustom recimo 50%, ampak plačaš še vedno 99€ in imaš račun tudi za to.

Zdaj če maš račun za enak izdelek z isto ceno 99€, s tem da je na enem računu napisana cena običajno, na drugem pa kao da je -50% znižana.
Greš lepo in prijaviš trgovino na tržni inšpektorat.

Meni se je to zgodilo, ampak nisem mel shranjenih računov. Trgovine in izdelka nebom omenjal, ker nima veze.

To na veliko prakticirajo v hervisu za kolesa (mogoče še katera trgovina in izdelki). Namreč pred 3-4 mesci mi je postalo eno kolo zelo všeč.
Cena 525EUR
Zdaj imajo popust 25% na vse kar se vrti. Po premisleku si grem pogledat kolo v trgovino. Seveda cena ista z razliko da je napisana takole:
Prečrtano 656 in nova cena 525. Sem si mislu fkoff pa sem lepo šel domov brez kolesa.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

darkolord ::

Ponavadi so tej "popusti" glede na priporočeno maloprodajno ceno.

MK99 ::

Furbo je izjavil:

MK99 je izjavil:

Vem, ker si nabirajo rating.. Tako je to lahko best-buy varianta :)

Drugace se pa strinjam s predhodnikom, sam rade volje dam kakšen evro vec, ce je postopek nakupa in kasnejša obravnava korektna in poslovna. Z MV nisem imel še nobenih problemov ali komplikacij, pa sem zamenjal oz vrnil vsaj 5 artiklov. Sem pred leti kupil v bigbangu kamero in jo po treh dneh vrnil ker to ni bilo to. Pa je trajalo skoraj mesec dni, kup klicev in tezacenja, da so vrnili kupnino. :/
Tisti ki pa gledajo na vsak euro, pa tako v tujini kupujejo, ker je naceloma ceneje.


V bistvu hvališ BB, da so ti preserantu omogočili vračilo izdelka, ker jim kot fizični trgovini to ni treba.


BB ima spletno trgovino, ce je v svoji jami še nisi odkril, in pri nakupu na daljavo, veljajo enaki zakoni za vse!
BB je pac poden od štacune, kjer skušajo z zavlacevanjem in izmikanjem odvrniti kupce od reklamacij in vracil. V bistvu pa samo odvracajo kupce, pika. :D

lebang1 ::

Očitno niso podražali le poštnine, ampak tudi nekatere izdelke...
npr:
http://www.mimovrste.com/artikel/201003...
Komentar izpred enega lete... za 9,9€ je to odlično, sedaj pa stane 17,9...

Ziga Dolhar ::

Jah - cene se spreminjajo, ane. Na gor ali dol. Navadna plastika, ali pa recimo diski. Al pa bencin.
https://dolhar.si/

Zgodovina sprememb…

jnovak ::

Zanimiva tema :)

Mimovrste niso bili nikoli najcenejši. So se šli pa "gverila marketing" in vsako jutro pri konkurenci (e.g., enaa) pregledali cene najaktualnejših izdelkov ter le-tem na svoji spletni strani znižali cene. Toliko o njihovih "super" cenah.

Ogromno je nategovanja kupcev pri bolj kot ne vseh ponudnikih. Sem bil že večkrat jezen. Ampak nimaš kaj - vedno, ko kaj kupuješ, pogledaš kje je tisti trenutek najugodnejše in tam kupiš.

(sem pa zadnje 2 prenosnika nabavil preko NEM spletne trgovine)

kvajezdejto ::

D3m je izjavil:

Manipulativni stroški. Firma NE sme v minus.


Gospod, mislim da gre tole takole:
- Mimovrste prodaja na milijone izdelkov z dobičkom
(v skladišče jim jih dostavijo dobavitelji, če jih gredo sami iskat, so deležni dodatnega popusta.)
- Pokličejo dostavno službo, ki prodane izdelke odpelje do kupca in ta jim zaračuna za prevoz(ga ne plača Mimovrste ).

Za izdelke, kjer Mimovrste nudi brezplačen prevoz (praviloma so to dražji izdelki kjer Mimovrste dobi večji popust/zaslužek),pa imajo ali višji popust ali pa so z dobaviteljem dogovorjeni še za nižjo ceno.
Ne morejo pa povišat stroške dostave, če jih pa plačamo mi.Kadar pa blago vračamo, so pa vsi vpleteni(dobavitelji, Mimovrste,dostava..) na zgubi, vendar je ta razdeljena na vse.

Manipulativni stroški se morajo pokrivati iz marže, rabata in popustov.

V našem podjetju nimamo nič stroškov z dostavo: pokličemo dostavno službo in ta dobi plačilo za prevoz od kupca.
(no, razen pakunge, ki pa je zaračunana v ceno ). Je pa to moja laična misel.

D3m ::

Potlej imate zelo dobre marže. ;)

Mi strankam do 50 EUR načeloma računamo poštnino.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

darkolord ::

Tema iz 2012 ...

Gr8t ::

Ker sem odprl temo in me je vrglo na prvi post, se moj odgovor navezuje nanj.
2 dni nazaj sem nekaj kupoval in mi ni bilo všeč da avtomatsko izbere DPD. Potem sem nekaj čaral tam kjer izbiraš željeni datum dostave, sem izbral 10.12., izdelki so dobavljivi do 7.12.
In potem sem lahko izbral še dostavljalca, in sem izbral Pošto Slovenije.
Ampak pozor, poštnina se je s tem znižala iz 4€ (al kolk je že), na samo 2€. Pa nisem izbral, da prevzamem v poslovalnici. To mora bit nek bug.
Potem sem probal še enkrat standardno pošiljanje, ampak se res ne da izbrat PS, tako da sem pustil kar to za 2€.

MIHAc27 ::

Že kar nekajkrat sem kupil na Mimovrste, ampak za osebni prevzem nisem pa še nikoli rabil plačat karkoli extra.

PoStrah ::

MIHAc27 je izjavil:

Že kar nekajkrat sem kupil na Mimovrste, ampak za osebni prevzem nisem pa še nikoli rabil plačat karkoli extra.


nekaj časa so vmes imel neko foro pod 100€ so ti zaračunali 2€ za pripravo blaga tudi če si sam prevezl (nisem ziher glede cifer, vem pa da so imeli da si moral plačat)
Asus P6T|i7 920|ATI HD 6850|12 gb DDR3|dual monitor|mašina da gate trga
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mimovrste (strani: 1 2 3 486 87 88 89 )

Oddelek: Kaj kupiti
4432845170 (666) KiNgKoNgX
»

enaA vs. Mimovrste (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8029162 (20488) technolog
»

Pošta - provizija?

Oddelek: Loža
449705 (8734) amigo_no1
»

EnaA - Zakaj dvojna poštnina? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6217766 (15937) bauci
»

Mimovste - osebni prevzem (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Kaj kupiti
368169826 (154656) zoot

Več podobnih tem