» »

Freelance programiranje - prihodki

Freelance programiranje - prihodki

«
1
2

dasf ::

Sicer obstaja nekaj tem o freelance programiranju, vendar so vse že precej stare.

Torej približno eno leto se že ukvarjam z freelance programiranjem, začel sem na straneh kot so freelancer.com in elance.com, trenutno pa bolj delam za stalne stranke.
"Posel" mi gre kar vredu, tudi prihodki se višajo, zaenkrat si jih nakazujem na TRR preko različnih servisov (paypal, moneybookers).
Zanima me kakšne so omejitve ki jih imam kot fizična oseba? Do kakšnih zneskov načeloma ne rabim plačevati davka, da nimam problemov z davčno?
Sem že iskal po googlu, vendar ne najdem kaj dosti uporabnega.

noraguta ::

načeloma za vsako delo nucaš delovno razmerje. kot fizicna oseba pa nimaš ravno omejitev. razen kar se tiče opravljanja profitne dejavnosti. kako se temu ognt mi pa ni glih jasno. sploh če gre za več kot 5k na let. sicer lahko še mal stvari prerazporediš samo ... to ni glih to.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Blinder ::

sam to programiraš za isti denar kot indjanci in pakistanci? Pride 2€/h? :P
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

dasf ::

Miniumum 15€/h, pri večini projektov tam okoli 20-25.
S tem da približno polovica ur pri nekem projektu je učenje.

Pač ne delaš ravno website design in podobnih zadev, tam je preveč indijcev in tudi ostale konkurence.

Marat ::

Kolikor vem, moraš na DURS-u naredit obračun davka na podlagi samoprijave dohodka.

amigo_no1 ::

Pri moneybookers si naroči njihovo mastercard kartico in dviguj na bankomatu.

Blinder ::

a lahko kdo objavi sem en izi demo projekt kako zgleda tale freelance? neki da se vidi koliko težki so tej projekti, če hočejo da jim samo helloworld program narediš ali da jim narediš virus za stroj za siromašenje urana
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

dasf ::

http://www.freelancer.com/
Na vsakem področju imaš preporoste in tudi precej težje projekte.

Npr. ravnokar sem zaključil tole: (manjši in relativno preprost projekt)

Write a TCP/IP threading socket server script to receive binary files and store the data in a MySQL table. Presently we use our webserver and small PHP script to accomplish this but we would like to cut out the overhead of HTTP by running our own listener/server.

The protocol is very simple. When a connection comes in the clients sends a (up to) 10 character user ID. The server checks the database if a table exists with this ID and if not it creates the table.
If the table exists the server sends the Epoch timestamp (4 bytes) of the last entry in the table otherwise it sends a 0.
The client then sends one or more data records of a fixed length (30 bytes in present setup, )started with the 4 byte epoch time and followed by a list on integers and single byte numbers, which then will be stored in the table.
When the client finishes sending data the server returns the current (GMT) epoch time stamp.

The script must be made in Python 2.x
It must run as a daemon and must be multi threading.

A corresponding client script must be provided for testing purposes.

Približno 2-3 ure dela, od tega sem vsaj eno uro porabil da sem ugotovil kako najbolj učinkovito vzdrževati več soket povezav brez threadov. (ti so za tako aplikacijo overkill)
Cena nekaj čez 100 usd.
Lahko načeloma objavim tudi končno kodo, če slučajno koga znaima.

amigo_no1 je izjavil:

Pri moneybookers si naroči njihovo mastercard kartico in dviguj na bankomatu.

Dobra ideja, nekaj sem ze razmišljal o tem. Druga opcija bi bila še nakazila na PayPal in nakupovanje iz tam. Mogoče kaj v smeri zlato, srebro.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dasf ()

z3ro ::

Kolika je pa verjetnost da dobiš nek projekt, ki ni tako zelo zahteven oziroma že ima nekaj bidov? In kaj se zgodi če dobiš projekt, potem pa ga ne narediš?

dasf ::

Večinoma velja za freelancer.com.
Odvisno od feedbackov ki jih dobiš od ostalih projektov, lahko opravljaš različne izipte in se ti potem zaraven bida pokaže neka značka.
Precej se gleda tudi na nacionalnost (indijcev in podobnih načeloma ne marajo). Na začetku delaš za feedback-e in za minimalno ceno, "delodajalcu" pošlješ sporočilo in mu razložiš da si nov itd.
Precej težje je začeti v php, website-design stvareh, ker je neprimerno več bidov/projekt.

Ko sprejmeš projekt ti vzamejo 10% celotne cene (lahko greš tudi v minus), to je najmanj kar zgubiš, če ga uspešno ne opraviš + completion rate se ti zmanjša - viden pri vseh bidih.
Odvisno od dogovora z "delodajalcem" pa ti lahko ta potem delno plača, ali pa napiše pritožo... Opcij je ogromno.

Za naprej je najbolj pomembna sposobnost hitrega učenja in pa znanje angleščine. Pogovori po skype-u so redna praksa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dasf ()

Isotropic ::

pa verjetno nisi redno zaposlen ane?

je pa pri takih zadevah fajn, da nekaj konkretnega znas. s tem mislim ne-php in html, ker imas tle ogromno konkurence z indije in pakistana (he he), ampak kaj z visjo dodano vrednostjo (sharepoint recimo alpa kej).

Zgodovina sprememb…

gendale ::

dosti denarja lahko tudi pustiš na paypalu in potem kupuješ v trgovinah, ki podpirajo plačilo preko pp
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

metalc ::

dasf je izjavil:


Lahko načeloma objavim tudi končno kodo, če slučajno koga znaima.


Izvorna koda pripada naročniku in je brez njegovega privoljenja nikakor ne smeš objavljati, sicer te lahko stoži, da bo veselje. Če smo natančni, je po končanem projektu sploh ne bi smel obdržati pri sebi.

Smurf ::

metalc je izjavil:

dasf je izjavil:


Lahko načeloma objavim tudi končno kodo, če slučajno koga znaima.


Izvorna koda pripada naročniku in je brez njegovega privoljenja nikakor ne smeš objavljati, sicer te lahko stoži, da bo veselje. Če smo natančni, je po končanem projektu sploh ne bi smel obdržati pri sebi.

Čisto odvisno od dogovora.

dasf ::

Smurf je izjavil:

metalc je izjavil:

dasf je izjavil:


Lahko načeloma objavim tudi končno kodo, če slučajno koga znaima.


Izvorna koda pripada naročniku in je brez njegovega privoljenja nikakor ne smeš objavljati, sicer te lahko stoži, da bo veselje. Če smo natančni, je po končanem projektu sploh ne bi smel obdržati pri sebi.

Čisto odvisno od dogovora.


V tem primeru je bil dogovor tak, koda je moja last.
Nisem redno zaposlen, trenutno se še izobražujem tako da imam precej prostega časa.

Smurf ::

dasf je izjavil:

Smurf je izjavil:

metalc je izjavil:

dasf je izjavil:


Lahko načeloma objavim tudi končno kodo, če slučajno koga znaima.


Izvorna koda pripada naročniku in je brez njegovega privoljenja nikakor ne smeš objavljati, sicer te lahko stoži, da bo veselje. Če smo natančni, je po končanem projektu sploh ne bi smel obdržati pri sebi.

Čisto odvisno od dogovora.


V tem primeru je bil dogovor tak, koda je moja last.
Nisem redno zaposlen, trenutno se še izobražujem tako da imam precej prostega časa.

Ja pri meni je enako (oz. ok koda je od firme pri kateri delam). Stranka dobi le koncni izdelek brez source kode z vednostjo, da se lahko enak izdelek proda tudi ostalim (se da zmeniti tudi za ekskluzivne pravice, vendar je potrebno placati potem precej vec).

Rias Gremory ::

@King34
Lahko prosim kodo sem objaviš ali pa mi pošlješ na ZS? Sem nov pri programiranju in me zanima kako dolga je ta stvar.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

DamirK ::

dasf je izjavil:

Sicer obstaja nekaj tem o freelance programiranju, vendar so vse že precej stare.
Zanima me kakšne so omejitve ki jih imam kot fizična oseba? Do kakšnih zneskov načeloma ne rabim plačevati davka, da nimam problemov z davčno?


Napoved za dohodnino mora oddati vsak rezident, ki je v letu 2011 imel obdavčljive prihodke višje od 3.143,57 € .
Jaz npr. trenutno te meje ne dosegam. Imam ustvarjen ameriški bančni račun na katerega dobivam nakazila, dvigujem pa denar na bankomatu z mastercard kartico:
http://www.squidoo.com/us-bank-accounts...

Ko bom mejo obdavčitve presegel, pa bom odprl d.o.o. v Ameriki in ne bom plačeval davka niti Sloveniji niti ZDA(sedaj mi ameriški DURS pobere 10%).

error7891 ::

Slovenec ponudil manj kot indijci, turki. Daleč smo prišli ...:(
www.freelancer.com/projects/Python/Pyth...

Zgodovina sprememb…

dasf ::

error7891 je izjavil:

Slovenec ponudil manj kot indijci, turki. Daleč smo prišli ...:(
www.freelancer.com/projects/Python/Pyth...


To ni realna cena, ampak samo minimalen bid, tako da se lahko pogovarjaš z delodajalcem prek zs. (ja, to je moj račun)

Isotropic ::

DamirK je izjavil:


Napoved za dohodnino mora oddati vsak rezident, ki je v letu 2011 imel obdavčljive prihodke višje od 3.143,57 € .
Jaz npr. trenutno te meje ne dosegam. Imam ustvarjen ameriški bančni račun na katerega dobivam nakazila, dvigujem pa denar na bankomatu z mastercard kartico:
http://www.squidoo.com/us-bank-accounts...

Ko bom mejo obdavčitve presegel, pa bom odprl d.o.o. v Ameriki in ne bom plačeval davka niti Sloveniji niti ZDA(sedaj mi ameriški DURS pobere 10%).

ne pozabit, da moras vsak bancni racun v tujini naznaniti dursu, pa magar ce mas gor $1
king delas pod ceno zarad referenc al se o dejanskih stroskih/ ceni zmenita prek zs?

Zgodovina sprememb…

dasf ::

Isotropic je izjavil:

DamirK je izjavil:


Napoved za dohodnino mora oddati vsak rezident, ki je v letu 2011 imel obdavčljive prihodke višje od 3.143,57 € .
Jaz npr. trenutno te meje ne dosegam. Imam ustvarjen ameriški bančni račun na katerega dobivam nakazila, dvigujem pa denar na bankomatu z mastercard kartico:
http://www.squidoo.com/us-bank-accounts...

Ko bom mejo obdavčitve presegel, pa bom odprl d.o.o. v Ameriki in ne bom plačeval davka niti Sloveniji niti ZDA(sedaj mi ameriški DURS pobere 10%).

ne pozabit, da moras vsak bancni racun v tujini naznaniti dursu, pa magar ce mas gor $1
king delas pod ceno zarad referenc al se o dejanskih stroskih/ ceni zmenita prek zs?


To za tist zgornji link?
Za končno ceno bi se zmenil prek zs, ampak se nisem odločil za ta projekt, takrat sem imel eno bolj zanimivo ponudbo.

Blinder ::

pa se ne bolj splača dobit job v sloveniji kot programer?
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

tpleko ::

enkrat bom rad probal s temle freelance programiranjem, da vidim, če se da kaj zaslužiti. dobiti posel kot neznan programer je težko, verbalnih sposobnosti tudi niamm ne vem kakšnih, da bi stranko samo z njimi očaral :), zato je moj načrt takle: najdem zanimiv projektič, kjer je malo ponudb (manj kot 5), ciljal bom na kakšen C++ program, napišem prototip ali kar celoten program in ga pošljem stranki. če je celoten program mu ga seveda ne pošljem zastonj ampak samo screenshote ali pa ga kako zaklenem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tpleko ()

IceIceBaby ::

pa se ne bolj splača dobit job v sloveniji kot programer?


Redna služba = Vsaj 8 ur dela na dan običajno v firmi.

Kot freelancer lahko delaš takrat, ko ti paše, toliko, kot ti paše. Pa v redni službi si navzgor precej omejen s plačo. Pri nas moraš za 2 jurja neto biti res dober in predvsem marljiv. Če si freelancer lahko mogoče zaslužiš 2 jurja v enem dnevu, če dobiš kak res kul projekt.

verbalnih sposobnosti tudi niamm ne vem kakšnih, da bi stranko samo z njimi očaral :)


Se da tudi to naučiti. Preberi si kakšno knjio o prodaji. Če si se naučil programiranja se boš tudi osnovnih tehnik prodaje. Že s tem boš imel takoj soliden edge pred večino.

darkkk ::

IceIceBaby je izjavil:

pa se ne bolj splača dobit job v sloveniji kot programer?


Redna služba = Vsaj 8 ur dela na dan običajno v firmi.

Kot freelancer lahko delaš takrat, ko ti paše, toliko, kot ti paše. Pa v redni službi si navzgor precej omejen s plačo. Pri nas moraš za 2 jurja neto biti res dober in predvsem marljiv. Če si freelancer lahko mogoče zaslužiš 2 jurja v enem dnevu, če dobiš kak res kul projekt.

verbalnih sposobnosti tudi niamm ne vem kakšnih, da bi stranko samo z njimi očaral :)


Se da tudi to naučiti. Preberi si kakšno knjio o prodaji. Če si se naučil programiranja se boš tudi osnovnih tehnik prodaje. Že s tem boš imel takoj soliden edge pred večino.


Dobro, kaka je pa verjetnost, da dobiš kak kul projekt? Ker ne verjamem, da padajo taki projekti glih mesečno.

mihec87 ::

Kako je potem če zadeve ne izpelješ do konca?

IceIceBaby ::

Dobro, kaka je pa verjetnost, da dobiš kak kul projekt? Ker ne verjamem, da padajo taki projekti glih mesečno.


Ponavadi je bolj redko ja. Ampak se tudi najde. Na rednem šihtu se take stvari ne dogajajo, razen če zraven fušaš.

DamirK ::

Isotropic je izjavil:


ne pozabit, da moras vsak bancni racun v tujini naznaniti dursu, pa magar ce mas gor $1


Ja, takšen je zakon, vendar do letne meje obdavčitve ne mislim prijavljati US računa.
Naredil bi si samo dodatno delo, teh 20% ki mi jih sedaj IRS ne vzame bi mi vzel DURS, vrnili pa bi mi jih naslednje leto.
Glede na to da DURS nima dogovora z US bankami(ampak samo z nekaterimi evropskimi), pa tudi ni bojazni da končam kot Al Capone :)

imagodei ::

IceIceBaby je izjavil:

Redna služba = Vsaj 8 ur dela na dan običajno v firmi.

Kot freelancer lahko delaš takrat, ko ti paše, toliko, kot ti paše. Pa v redni službi si navzgor precej omejen s plačo. Pri nas moraš za 2 jurja neto biti res dober in predvsem marljiv. Če si freelancer lahko mogoče zaslužiš 2 jurja v enem dnevu, če dobiš kak res kul projekt.

Ja, lahko pa potem 2 meseca dobivaš nulo. :P Vsaj na začetku svoje freelance poti.
- Hoc est qui sumus -

tpleko ::

kater bedak pa bi računal na preživljanje s freelancarstvom, če ne bi prej izvedel poskusa, ali se sploh da dobiti kakšen posel?

na začtku moraš pošiljat zastonj protitipe programov, in če jih napišeš dobro boš sigurno čez čas dobil reference/dobre ocene in stalne stranke, pol pa ni več probelma. tako da če si dober in zagnan se da tu uspeti po moje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tpleko ()

Blinder ::

tpleko je izjavil:

kater bedak pa bi računal na preživljanje s freelancarstvom, če ne bi prej izvedel poskusa, ali se sploh da dobiti kakšen posel?


sej verjetno noben ne pusti joba za it v freelancerstvo?
če pa si brez joba pol je karkol boljše od nič
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Oberyn ::

Blinder je izjavil:

sej verjetno noben ne pusti joba za it v freelancerstvo?

Evo jaz sem točno to naredil.
Čeprav nimam nobene IT izobrazbe in sem samouk.
Ni pa glih rožnato.
Mi je pa vseeno lepo.
Če bi me še baba malo manj sekirala...

black ice ::

Oberyn: delaš preko raznih portalov kot je Freelancer.com ali na "old school" način?

Invictus ::

Isotropic je izjavil:

DamirK je izjavil:


Napoved za dohodnino mora oddati vsak rezident, ki je v letu 2011 imel obdavčljive prihodke višje od 3.143,57 € .
Jaz npr. trenutno te meje ne dosegam. Imam ustvarjen ameriški bančni račun na katerega dobivam nakazila, dvigujem pa denar na bankomatu z mastercard kartico:
http://www.squidoo.com/us-bank-accounts...

Ko bom mejo obdavčitve presegel, pa bom odprl d.o.o. v Ameriki in ne bom plačeval davka niti Sloveniji niti ZDA(sedaj mi ameriški DURS pobere 10%).

ne pozabit, da moras vsak bancni racun v tujini naznaniti dursu, pa magar ce mas gor $1
king delas pod ceno zarad referenc al se o dejanskih stroskih/ ceni zmenita prek zs?

Človek pove da dela kot freelancer, vi ga pa vsi zaslišujete ali plačuje davke. Kaj vsi tukaj delate za DURS oz JU?

Itak da jih ne. In tudi naš DURS ne bo nič ugotovil ...

BTW, podjetje v ZDA se da zelo poceni ustanoviti. Potem tudi lažje dobivaš stranke. Ker imajo manj birokracije pri izdaji in prejemanju računov.

Blinder je izjavil:

tpleko je izjavil:

kater bedak pa bi računal na preživljanje s freelancarstvom, če ne bi prej izvedel poskusa, ali se sploh da dobiti kakšen posel?


sej verjetno noben ne pusti joba za it v freelancerstvo?
če pa si brez joba pol je karkol boljše od nič

Sam delam kot freelancer, pa nisem nič zastonj delal in tudi pustil službo. Oz. je firma crknila ...

Tako da razni prototipi in zastonj delo je brez zveze. Poleg tega to sploh ne pali. Ker če ne iščejo dodatnih moči, se tudi z nekimi prototipi ne bodo ukvarjali ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Oberyn ::

black ice je izjavil:

Oberyn: delaš preko raznih portalov kot je Freelancer.com ali na "old school" način?

To drugo.
Začel sem tako, da sem delal diplome za študente. Ampak to že zelo dolgo nazaj. Pa inštruiral word in excel.
Tekom let so se nabrale stranke, pa projekti. Zdaj je včasih dela preveč, včasih pa nič. Preživim se, bogat pa nisem.

DOOM_er ::

kako sploh prideš do biznisa na recimo freelancer, enkrat sem dobil da sem mogel capcha vnašati, kr neki vglavnem. Kakšni napotki izkušenih bi pomagali :)
Robots will steal your job. But that's OK

Yohan del Sud ::

Imam podobne izkušnje kot Oberyn, mogoče lahko odgovorim deloma na to vprašanje. Pa nisem programer, sem pa freelancer blizu temu poslu in približno vem kako zadeve delajo.

1. Moraš imet produkt. Pri programerju domnevam, da je to vsaj knowhow kakšne kode, če že ne cela aplikacija, in vse vmes.
2. Moraš to oglaševat. Ne mislim tu telefonsko nadlegovanje in splošen spam. Bodi kreativen. Teden dva resnega dela je tu, da izbereš in težiš točno določenim firmam in osebam (ki bi jih načeloma morala zanimati tvoja koda), da ti bo eden ali dva odpisala, če že ne povabila na sestanek.
3. Ponavljaj prvi dve točki (ja več produktov je izrazita prednost).
4. Čakaj na rezultate.
5. Ne spati na njih, če jih imaš.
6. Če jih nimaš, ne sprejmi osebno. Začni od tretje točke naprej.

Uspešen freelancer pač ne postaneš čez noč.
www.strancar.com

IceIceBaby ::

Še en "trik" za promocijo. Jaz sem nekaj časa nazaj dosti freelancal. Sicer tudi nisem programiral, ampak nima veze, koncept bi moral biti podoben.

V Sloveniji sem dosti predaval na različnih koncih, sodeloval v okroglih mizah itd. Raznim obrtnim zbornicam, mladim podjetnikom, interno po firmah, na plačljivih seminarjih... Povsod, kjer je ciljna publika. Na predavanjih si gradiš kredibilnost, ljudje te opazijo, pa pol ure do uro časa imaš, da večji skupini ljudi prodajaš svoje usluge na zanimiv in nevsiljiv način.

Na vsakem predavanju sem dobil naročnike.

para! ::

Ice, a to kr rečeš enim "ejte, js bi pa mal predavu tist kar mislm da znam, an" in oni si kr vzamejo cajt in te poslušajo? :)

lp
Death before dishonor!

technolog ::

Mislim, če ti je cel življenje cilj delat za male pare in se živcirat na polno (sto ljudi sto čudi), se nobenmu projektu predat in met na miljone projektov, ki trajajo par dni, pol go for it.

IceIceBaby ::

Tako nekako ja :) Na lokalni ravni (celo Slovenijo štejem sem) imaš polno nekih združenj, zbornic, društev, klubov in podobnih organizajic, ki z veseljem organizirajo dogodek, če prideš zastonj.

Kiberpipa je lep primer za bolj tehnološko usmerjene. Baje se da dobiti termin, če imaš kaj pametnega za povedat.

Mislim, če ti je cel življenje cilj delat za male pare in se živcirat na polno (sto ljudi sto čudi), se nobenmu projektu predat in met na miljone projektov, ki trajajo par dni, pol go for it.


Na kaj točno to leti? Na freelancanje nasplošno?

Zgodovina sprememb…

technolog ::

Ne. Na freelancanje prek teh čudnih sajtov.

Zgodovina sprememb…

tpleko ::

Invictus je izjavil:


Razni prototipi in zastonj delo je brez zveze. Poleg tega to sploh ne pali. Ker če ne iščejo dodatnih moči, se tudi z nekimi prototipi ne bodo ukvarjali ...


ne razumem kaj bi rad povedal. kaj misliš s tem "ne iščejo dodatnih moči"?

na hitro v enem dnevu napišeš bistvo/najtežji del programa in jim to pošlješ. če je dobro bodo sprejeli.

kako pa naj drugače nek novinec dobi freelance posle?

največji problem je, da mi je programiranje raznih nepomembnih programčkov DOLGOČASNO.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tpleko ()

Invictus ::

tpleko je izjavil:

Invictus je izjavil:


Razni prototipi in zastonj delo je brez zveze. Poleg tega to sploh ne pali. Ker če ne iščejo dodatnih moči, se tudi z nekimi prototipi ne bodo ukvarjali ...


ne razumem kaj bi rad povedal. kaj misliš s tem "ne iščejo dodatnih moči"?

Zato ker v tujini nihče ne bo povohal tvojih zastonjskih programov za samopromocijo, ker za to nimajo časa. Kaj misliš da jim kar lahko zasuješ email z nekimi prototipi, ki jih nihče ne rabi? Če iščejo zunanje za projekt, potem iščejo dodatne moči ... Kaj je tukaj nejasnega?

Tuji freelancerji najprej delajo v kakem podjetju kjer si naberejo znanje in izkušnje. Ponavadi nekaj let. Potem jih gre majhen del med freelancerje. Ni pa to lahek posel. In marsikdo obupa ker v mesecu ali dveh ne dobi nič. Pa gre spet delat za ušivo plačo in 10 urni delavnik.

Drugače lahko poskusite tudi na elance.com. Meni je pa najbolj pomagal Linkedin. Zahodni, angleško govoreči svet ga vedno bolj koristi.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Oberyn ::

technolog je izjavil:

Mislim, če ti je cel življenje cilj delat za male pare in se živcirat na polno (sto ljudi sto čudi), se nobenmu projektu predat in met na miljone projektov, ki trajajo par dni, pol go for it.

Ja, odličen povzetek.
Meni nekako paše, pa kar vztrajam.
So tudi dobre strani, recimo malo denarja te malo pokvari, veliko denarja pa... (OK, šala).
En tak občutek svobode, sicer zlagan, pa vseeno.
Če zjutraj zaspim, ni posledic. Mislim 5x zaporedoma v tednu.
Imam direktorja, ki vedno razume moje težave.
V pisarni lahko poslušam hard rock brez slušalk. Mislim, a štekaš kolk je to vredno?

tpleko ::

Invictus je izjavil:

tpleko je izjavil:

Invictus je izjavil:


Razni prototipi in zastonj delo je brez zveze. Poleg tega to sploh ne pali. Ker če ne iščejo dodatnih moči, se tudi z nekimi prototipi ne bodo ukvarjali ...


ne razumem kaj bi rad povedal. kaj misliš s tem "ne iščejo dodatnih moči"?

Zato ker v tujini nihče ne bo povohal tvojih zastonjskih programov za samopromocijo, ker za to nimajo časa. Kaj misliš da jim kar lahko zasuješ email z nekimi prototipi, ki jih nihče ne rabi? Če iščejo zunanje za projekt, potem iščejo dodatne moči ... Kaj je tukaj nejasnega?

s prototipi najbolje dokažeš svojo sposobnost za določen projekt. če za to nimajo časa je to njihov problem. in zakaj jih ne bi rabili? gre se za prototip njihovega programa, če me nisi razumel. to jih bo pa ja zanimalo. iz tega prototipa se potem razvije glavni program. pri programiranju je itak tako, da obstaja glavni problem, potem pa je zraven še en kup ene navlake, ki vzame veliko časa. če pišeš zakompliciran program ga je itak dobro tako delati, da narediš najprej prototip, da rešiš glavni problem, potem pa okoli tega prototipa v miru narediš celotno aplikacijo.

naprimer tale je že podobno zastavil zadevo:
http://www.freelancer.com/projects/Soft...
gre se za to, da stranka dobi trden dokaz, da si sposoben narediti njihov projekt.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tpleko ()

Okapi ::

Imam direktorja, ki vedno razume moje težave.
Blagor tebi. Jaz pa imam enega delavca, ki bi samo zabušaval, hodil na pir in počel bedarije, namesto da bi delal. Težko je biti freelancer s takimi>:D
V pisarni lahko poslušam hard rock brez slušalk.
In ko je vroče po potrebi tudi brez gat. Samo kamerce za skype ne smem pozabit izklopit.8-)

O.

Invictus ::

tpleko je izjavil:


s prototipi najbolje dokažeš svojo sposobnost za določen projekt. če za to nimajo časa je to njihov problem. in zakaj jih ne bi rabili? gre se za prototip njihovega programa, če me nisi razumel. to jih bo pa ja zanimalo. iz tega prototipa se potem razvije glavni program. pri programiranju je itak tako, da obstaja glavni problem, potem pa je zraven še en kup ene navlake, ki vzame veliko časa. če pišeš zakompliciran program ga je itak dobro tako delati, da narediš najprej prototip, da rešiš glavni problem, potem pa okoli tega prototipa v miru narediš celotno aplikacijo.

naprimer tale je že podobno zastavil zadevo:
http://www.freelancer.com/projects/Soft...
gre se za to, da stranka dobi trden dokaz, da si sposoben narediti njihov projekt.

Če nisi opazil, je za ta projekt tip sam zahteval prototip. Kar je bistveno drugače od tega da ti kar sam naokoli pošiljaš neke prototipe aplikacij.

Drugače je pa najboljša referenca prejšnji uspešni projekti. Še boljše je pa ustno zagotovilo prejšnjega delodajalca. Včasih nov delodajalec zahteva kontakt prejšnjega da ga lahko pokliče in vpraša ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

tpleko ::

da ko imaš enkrat za seboj uspešne projekte uporabiš tisto. dokler pa jih nimaš pa se je treba nejkako znajti. lahko bi jim namesto prototipa njegovega programa kazal neke svoje hobi programe, za katere pa že lahko rečeš, da se stranki ne bo dalo ubadati z njimi. sigurno bo stranko bolj zanimal prototip njegovega programa kot pa nek tvoj x program, ki nima dosti veze s tem, kar bi on rad dosegel.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako do dela na daljavo v ITju? (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
6714012 (6453) showsover
»

Freelance how-to-get-work

Oddelek: Loža
376970 (5292) chacha
»

Delo preko interneta (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18352362 (13582) medus
»

Ce se odlocite postati freelancer

Oddelek: Izdelava spletišč
4914501 (8466) Isotropic
»

Kaj se najbolj splača naučiti?

Oddelek: Programiranje
264999 (3949) mrsmoke

Več podobnih tem