» »

Kaj se najbolj splača naučiti?

Kaj se najbolj splača naučiti?

i33a ::

Pozdravljeni, poznam osnove programiranja v pythonu in php-ju. Zdaj pa bi se lotil nečesa, kar bi se res naučil, in to tega kasneje tudi kaj zaslužil. Kaj predlagate?

Isotropic ::

nadaljuj python in kaksen html5, css, javascript.

Invictus ::

Nauči se programirati s svinčnikom in papirjem ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

blackbfm ::

težko je rečt kaj se "splača", seveda pa ne škodi če znaš čimveč. Neka nadgradnja osnovih znanj, bi bil kakšen framework.

Comparison of web application frameworks @ Wikipedia

shadeX ::

Sam zanimivo je da je v zadnje pol leta porast takih tem na slo-tech. Sicer je zelo lepo videt ko se nekdo zanima za programiranje ampak danes je to že postala kar jeba in če nimaš res kakšnih posebnih idej po mojem mnenju boš težko uspel. IN pa TUDI če imaš kakšno res dobro idejo, bi veliko ljudi najelo indijca ki bi ti idejo spravil skupaj za male pare. Tukaj bi profitiral 2x - Na pridobljenem času IN denarju.

Druga pesem je pa če programiraš iz veselja. Če se učiš zgolj zaradi zaslužka in nimaš idej je IMHO škoda časa.

i33a ::

Kje se je pa najbolje učiti? Malo sem razmišljal o Udacity. Kaj mislite o tem?

k--p ::

udacity, lynda.com, udemy, glej pa pa kakšne web teme (web developement, web services (REST), jezik ni najbolj pomemben, bolj da razumes kaj potka v oddzadju)... Pa potem probaj vsak teden do 14 dni recimo 1 course predelati, čez nekaj mesecev boš dosti znal.
Od splošnega pa naredi nekaj (online) tečajev za osnove html, css, javascript pa en backend jezik z sql bolj podrobno (php, java python).

Invictus ::

shadeX je izjavil:

Sam zanimivo je da je v zadnje pol leta porast takih tem na slo-tech. Sicer je zelo lepo videt ko se nekdo zanima za programiranje ampak danes je to že postala kar jeba in če nimaš res kakšnih posebnih idej po mojem mnenju boš težko uspel. IN pa TUDI če imaš kakšno res dobro idejo, bi veliko ljudi najelo indijca ki bi ti idejo spravil skupaj za male pare. Tukaj bi profitiral 2x - Na pridobljenem času IN denarju.

Druga pesem je pa če programiraš iz veselja. Če se učiš zgolj zaradi zaslužka in nimaš idej je IMHO škoda časa.

Se vidi da še nisi delal z Indijci ...

Da ti oni naredijo neko idejo dobro in hitro, to se zgodi samo v pravljicah ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

shadeX ::

Nisem delal. Sem si pa en večer vzel malo časa in malo brskal po Freelancer.com in opazil kako ti Indijci bidajo na projekte ko zmešani. Še bolj zmešane so njihove cene. Recimo za primer vzemimo tale projekt:



In potem vidiš kako en indijc (oz. firma - kakorkoli ) bida pol manj kot drugi. Njegove reference so več ko odlične, čas izdelave pol manj kot drugi. Ne vem, če bi bil slab pomoje ne bi imel tako visokih ocen..ali?



Sicer vprašanje časa je samo kdaj se bo našel spet en od indijcev ki bo bidal še manj za ta projekt, časa ima še ogromno. Računam da bo padel na 1000 USD v 5 dneh.

terryww ::

tale freelancer.com je bolj tak, da nekdo razpiše delo za postavitev nacionalne infrastrukture za branje registrskih tablic, pripravljeni so pa plačat €10k. pa computer vision, ki bo delal z njihovo znamko tvja in znal prepoznat ne samo xy predmetov, ampak tudi znamko z +90% natančnostjo, €4k. nwem, mogoče sem samo naletel na take kontakte...
It is the night. My body's weak.
I'm on the run. No time to sleep.

tripsy ::

shadeX je izjavil:

Nisem delal. Sem si pa en večer vzel malo časa in malo brskal po Freelancer.com in opazil kako ti Indijci bidajo na projekte ko zmešani. Še bolj zmešane so njihove cene. Recimo za primer vzemimo tale projekt:



In potem vidiš kako en indijc (oz. firma - kakorkoli ) bida pol manj kot drugi. Njegove reference so več ko odlične, čas izdelave pol manj kot drugi. Ne vem, če bi bil slab pomoje ne bi imel tako visokih ocen..ali?



Sicer vprašanje časa je samo kdaj se bo našel spet en od indijcev ki bo bidal še manj za ta projekt, časa ima še ogromno. Računam da bo padel na 1000 USD v 5 dneh.


Freelancer je polom že prej je biu zdej je pa še večji. Prva stvar je to, da če plačaš lahko boostaš svoj profil tako, da tudi če ne znaš ti vseeno na profilu piše 5 star in PHP, Ruby, C, Assembly itd.. Drugi problem je pa to, da imaš sajte, kjer plačaš in ti nafilajo Freelancer account z fake projektim.

Drugače pa večina ljudi, ki se odloči za Pakistan/Indijo plača za svoj projekt x2. Prvič njim, da naredijo tisto kar lahko drugič pa potem na domačem trgu, da popravijo tisti polom in dejansko vsposobijo zadevo. Za kake simpl zadeve so vredu kaj več pa polom. Sploh pa je problem, da z njimi nemoreš imet projekt pod NDA seveda ma Freelancer tist shield pa lahko si izmenjate NDA preko pošte bla bla bla ampak on še vedno nima nobene obveznosti, da se ga drži. Zgubiš idejo, app, denar in čas.

111111111111 ::

Kolega dela pri IBM-u in pravi da ni več pogojev da vzamejo indijce. Nepopolna dokumentacija, neberljiva koda, težava v nadzoru ter kulturna razlika.

shadeX ::

Ubistvu sem hotel slišati nekaj kritik. Ker se mi je zdelo "prelepo" da bi bilo res.

Invictus ::

Sam sem slišal da Indijcem ne podeljujejo več delovnih viz za EU.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

sumoborac ::

Nevem kaj vsi komplicirate... jst sm se prijavu lansko leto na odesk, naredu par testov in pozabu. Konec leta me je kontaktiral american da potrebuje moje znanje in tako za popldanski/vecerni cas zasluzim se eno povprecno placo. Ce bi biu usd/eur kej bols pa se tok vec. Na uro sm placan min. 25usd (placan sem da se ucim), za moje znanje pa se precej vec.
Indice/filipince in podobne najemajo samo se vzhodni trgi, koda pa je ponavadi na meji poloma.
Prid sm al pa tm ostan...

tripsy ::

Žalostno je to, da folk se odloča za njih. Pol pa k deplojajo applikacijo vidijo, da to ne dela, tam je bug, varnostne luknje itd. In pol dajo na domačem trgu nekomu za popravit in teško dobijo ker kvaliteta je na 0 vse je spacano skupaj na hitro in malomarno. Brez dokumentacije skoraj neobstojeci komentarji, ce so so nerazumljivi in minimalni. Najhuje je front end nekaj CSS/JS stisnejo v ločene datoteke nekaj pa kar v layout datoteke. Da ne govorim o nepotrebni kodi in kompleksnosti in angleščini na nivoju 5ga razreda.

Isotropic ::

uni indijci so firma in proti takim imo nimas kaj veliko moznosti, razen ce fajn underbiddas. pa tut sicer lahko oni delajo 8-12h dnevno + vec razvijalcev, tko da...

Buggy ::

HP svoj support za svoje produkte ze vlece nazaj iz Indije, so pogruntali, da si na dolgi rok delajo harikiri. Konstantna zbuganost, vodit jih je potrebno za vsako eskalacijo, slaba komunikacija, ni samoiniciative...Bangalor ni vec meka za mutinacionalke tipa HP, kamor so migrirali support in testing, zdej smo spet mi aktualni :D

lambda ::

Invictus je izjavil:

Nauči se programirati s svinčnikom in papirjem ...

Smartass answer.

Papir je precej inferioren napram Sublimeu, probaj če ne verjameš. Če si mu poskušal dopovedati naj se gre učit razne algoritme in druge nujno potrebne osnove, pa to iz tvojega odgovora ni najbolj jasno razvidno.

def0r ::

Pisanje na papir je uporabno samo za zacetnike. Poskusa ugotoviti kaj točno dela koda in kakšni loopi in nato preveri output v kaksnem IDEju in nato poskusa na listu ugotoviti kako in kaj. Ampak je pa nepotrebno za nekoga ki ze pozna osnove večih jezikov.

Isotropic ::

nacrtovanje programa se splaca na papir, tut enkrat ko ze kaj znas.

lambda ::

Jasno, ampak to ni programiranje na papir.

def0r ::

Aja malce zamesal teme med seboj, ker je toliko tem v tej rubriki zadnje case z ljudmi ki hocejo da s jim naloge resijo itd. me je malce zmedlo:)

111111111111 ::

Isotropic je izjavil:

uni indijci so firma in proti takim imo nimas kaj veliko moznosti, razen ce fajn underbiddas. pa tut sicer lahko oni delajo 8-12h dnevno + vec razvijalcev, tko da...


Ni čisto tako. Iz izkušenj ti povem, da je nekdo dal projekt gor in bil pripravljen plačati 100$ na ZS sem mu poslal kako bi naredil projekt in mu povedal da za tako izvedbo moram računati 150$ in je bil z opisanim zelo zadovoljen in sva se zmenila. Indijci so bidali tudi za 50$. Govorim za freelancer.

tripsy ::

Isotropic je izjavil:

uni indijci so firma in proti takim imo nimas kaj veliko moznosti, razen ce fajn underbiddas. pa tut sicer lahko oni delajo 8-12h dnevno + vec razvijalcev, tko da...


Ce pogledas, kdo dobi najvec projektov pa kdo dobi high budget projekte. So vecinoma ljudje iz EU/JA, en največjih faktorjev je tekoča angleščina, neobstoječe domukentacije, minimalno, nesmiselno komentiranje kode ali neobstoječe, slaba kvaliteta kode in nepotrebna kompleksnost, zanemarjanje osnovnih principov za varnost etc..

urosz ::

Isotropic je izjavil:

uni indijci so firma in proti takim imo nimas kaj veliko moznosti, razen ce fajn underbiddas. pa tut sicer lahko oni delajo 8-12h dnevno + vec razvijalcev, tko da...


wrong. proti takim imaš možnosti tako, da si boljši (kar ni težko) in da overbiddaš.

mrsmoke ::

sumoborac je izjavil:

Nevem kaj vsi komplicirate... jst sm se prijavu lansko leto na odesk, naredu par testov in pozabu. Konec leta me je kontaktiral american da potrebuje moje znanje in tako za popldanski/vecerni cas zasluzim se eno povprecno placo. Ce bi biu usd/eur kej bols pa se tok vec. Na uro sm placan min. 25usd (placan sem da se ucim), za moje znanje pa se precej vec.
Indice/filipince in podobne najemajo samo se vzhodni trgi, koda pa je ponavadi na meji poloma.


Če smem vprašati. Kaj točno pa delaš?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Delo preko interneta (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18352173 (13393) medus
»

Ce se odlocite postati freelancer

Oddelek: Izdelava spletišč
4914478 (8443) Isotropic
»

Ogled 3D modela s premikanjem iphona. Game engine?

Oddelek: Programiranje
162588 (2154) vuego
»

Kako dobit "delo"?

Oddelek: Loža
232848 (2198) garamond
»

Freelance programiranje - prihodki (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7124669 (20218) krofeta

Več podobnih tem