» »

Mnenja o Oknih 8

Mnenja o Oknih 8

««
24 / 27
»»

Janac ::

einstein :P je izjavil:

Janac je izjavil:

einstein, kot si ze videl je problem V TEBI in tvojih Windowsih. Ce ostalim vse dela B.P bi moglo tut teb.

Jaz sem pa zelo zadovoljen z Windows 8, hiter(se mi postavi v 30s pa nimam SSD-ja), veliko bolj pregleden, izboljšana podpora za 2 monitorja. Vse je boljše in nič slabše.


Jah, če bi naš janac malo pogooglal, bi našel precej podobnih primerov mojemu. Ziher nisi probal starejše verzije dx naložit, pa že govoriš, kako je dober. Jaz imam že na 7ki popolno podporo za 3 monitorje, glede na to, da imam workstation, če se ne motim lahko gor obesim 16 monitorjev. V meni ni problema in v mojih windowsih tudi ne, ker uporabljam windows 7. imam 6let star seagate 160gb, na katerem, četudi je sistem zabasan se postavi windows 7 v 38s - pa še ni težav z driverji in podporo...

@nebivedu

bullšit, kako boš zagon meril od biosa naprej, če ima vsak komp različen bios time, ki pa se ga da tudi nastavljati?


Kako lahko gor obesiš 3 in 16 monitorjev?

einstein :P ::

@janac

lepo, noter daš quadro kartico ;)

pa dobro veš, kaj sem s tem "obesiš" mislil.

@ktr1sk ravno to je težava.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

Bolf3nk ::

Evo einstein :P samo za tebe. Halo se posname bp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bolf3nk ()

einstein :P ::

@Bolf3nk


saj sem tudi jaz imel ikonco, ampak prišlo je do problemov, ko sem hotel odpreti halo ;)
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Bolf3nk ::

a ti bo to ok?


Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bolf3nk ()

cordoba ::

"eineinstein", si probal mogoče desni gumb na ikono pa properties in pa zavihek compatibility in pa "run this program in compatibility program for" pa si npr zberi win 7 ??
Nevem mogoče ti je že kdo svetoval, nisem bral...

einstein :P ::

@Bolf3nk

ja, bo v redu, hvala. kako si pa spravil dx gor?

@cordoba

ja sem, ni delovalo.

lp
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Bolf3nk ::

Nisem ga. Enostavno vse dela.

einstein :P ::

Bolf3nk je izjavil:

Nisem ga. Enostavno vse dela.



svašta, kero verzijo pa maš w8?
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Bolf3nk ::

Legalno, kupil sem za 15EUR :) windows 8 pro 64

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bolf3nk ()

einstein :P ::

aha, ker jaz sem imel *consumer preview* 64... :|
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

darkolord ::

No fajn, samo da ultimate ne obstaja.

einstein :P ::

pardon, consumer preview, win 7 ultimate imam, pardon še enkrat, se opravičujem
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

Janac ::

einstein :P je izjavil:

pardon, consumer preview, win 7 ultimate imam, pardon še enkrat, se opravičujem


LOL na "beta" OS-ju se čudiš da ti ni nič delalo? Seriously?

Lej, imel sem consumer preview februarja in je bil OS res u kurcu, zdaj ko imam končno verzijo so te napake izginile.

Pa še to, če še sam neznaš niti gonilnikov za grafo namestit, se vidi kje tiči težava.

einstein :P je izjavil:

@janac

lepo, noter daš quadro kartico ;)

pa dobro veš, kaj sem s tem "obesiš" mislil.

@ktr1sk ravno to je težava.


Ne nevem, dej me razsvet, da ne bom po temi taval.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

D3m ::

einstein :P je izjavil:

aha, ker jaz sem imel *consumer preview* 64... :|


RTM ali pa vsaj finalno izdajo. Pa bi bilo vse vredu.
|HP EliteBook|R5 6650U|

einstein :P ::

@Janac

Janac, očitno je, da se precenjuješ "po svojem znanju o računalnikih". In kako bi sploh lahko navijal grafo brez ccc-ja? Ti pa pametuješ, da nisem znal namestiti driverjev???
Če smo že pri tem, naj te spomnim, da si mi prodal plato, za katero si mislil, da je socket 478 in bila je 775. In kako lahko potem meni pametuješ, da ne znam gonilnikov za kartico naložiti - ti še 775 socketa ne poznaš???

Glede grafičnih: kaj naj te razsvetlim? Ta pogovor o monitorjih in grafah se je začel pri tebi nedolgo nazaj. 16 monitorjev priklopim na dve Nvidia Quadro NVS series kartice.
Npr.: NVS 450

Upam, da je zdaj jasno.

lp
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

einstein :P ::

D3m je izjavil:

einstein :P je izjavil:

aha, ker jaz sem imel *consumer preview* 64... :|


RTM ali pa vsaj finalno izdajo. Pa bi bilo vse vredu.



Imel sem RTM.

lp
STAY OUT OF MY TERRITORY!

D3m ::

Jaz imam RTM pa je vse vredu. DirectX sem pa snel iz microsofta za vsak slučaj, če slučajno nebi delal DX, ki je priložen zraven igre. Smatram, da je to zaradi inštalacijskega programa, in mogoče, da malo drugače vidi Windows 8, kot prejšnje sisteme.
|HP EliteBook|R5 6650U|

blackbfm ::

dlje kot uporabljam win8 bolj vidim kaksno skrapucalo, napol izdelan pol-produkt je. Stalne tezave z bootom, tezave z ugasanjem/sleepom nazadnje se je ugasal celo noc in se še ni dokler ga nisem izštekal, kar neki failani updejti in reboot loop.., po 4ih mesecih mi ui vse z metrojem v zvezi deluje še vedno neintuitiven glup beden in motec..groza. Tole bo se vecji flop kot vista, ceprav vista je bila super proti tem. Upam da vsaj kmal pride sp ker tole je totalna katastrofa.

einstein :P ::

@D3m

meni iz nikjer ni hotelo naložit dx-a niti nekega popravka za to.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Mare_BrainD ::

blackbfm je izjavil:

dlje kot uporabljam win8 bolj vidim kaksno skrapucalo, napol izdelan pol-produkt je. Stalne tezave z bootom, tezave z ugasanjem/sleepom nazadnje se je ugasal celo noc in se še ni dokler ga nisem izštekal, kar neki failani updejti in reboot loop.., po 4ih mesecih mi ui vse z metrojem v zvezi deluje še vedno neintuitiven glup beden in motec..groza. Tole bo se vecji flop kot vista, ceprav vista je bila super proti tem. Upam da vsaj kmal pride sp ker tole je totalna katastrofa.


Osebno imam original Win8 pro 64. In nobenih tezav s sleepom ali čemor koli...
Mare
BrainD

smash ::

Mare_BrainD je izjavil:

blackbfm je izjavil:

dlje kot uporabljam win8 bolj vidim kaksno skrapucalo, napol izdelan pol-produkt je. Stalne tezave z bootom, tezave z ugasanjem/sleepom nazadnje se je ugasal celo noc in se še ni dokler ga nisem izštekal, kar neki failani updejti in reboot loop.., po 4ih mesecih mi ui vse z metrojem v zvezi deluje še vedno neintuitiven glup beden in motec..groza. Tole bo se vecji flop kot vista, ceprav vista je bila super proti tem. Upam da vsaj kmal pride sp ker tole je totalna katastrofa.


Osebno imam original Win8 pro 64. In nobenih tezav s sleepom ali čemor koli...


enako...prav nobenih težav..boot cca pol 20 sec , shutdown cca 20 sec...oboje 5x hitrej kot na win 7

krneki0001 ::

blackbfm je izjavil:

dlje kot uporabljam win8 bolj vidim kaksno skrapucalo, napol izdelan pol-produkt je. Stalne tezave z bootom, tezave z ugasanjem/sleepom nazadnje se je ugasal celo noc in se še ni dokler ga nisem izštekal, kar neki failani updejti in reboot loop.., po 4ih mesecih mi ui vse z metrojem v zvezi deluje še vedno neintuitiven glup beden in motec..groza. Tole bo se vecji flop kot vista, ceprav vista je bila super proti tem. Upam da vsaj kmal pride sp ker tole je totalna katastrofa.


En izmed driverjev je slab ali zanič in nekompatibilen, da ti to dela. Meni je to naredilo, ko sem naložil driverje za usb 3.0, ki so bili za windows 7. Ni pa ni znal postavit mašine v sleep ali v hibernate. Potem sem dobil driverje za win8 in je računalnik tako začel normalno prehajat v sleep in hibernate.

Ampak to so problemi, ki nastanejo zato ker proizvajalci naredijo slabe driverje in ni to problem win8. Že če odinštaliraš tak driver sistem boljše deluje.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

jabe ::

Lonsarg je izjavil:


2. Pri IE10 se da v nastavitvah naštimat ali ti vedno v metro,v edno v desktop, ali glede na to, iz kje klikneš link idpira.


Prosim, naj mi eden pomaga tole nastavit. Nikjer ne najdem te opcije. Rada bi, da bi mi Explorerja vedno zagnalo v desktop načinu. Je pa to edini browser, ki ga imam inštaliranega.

Lonsarg ::

jabe je izjavil:

Lonsarg je izjavil:


2. Pri IE10 se da v nastavitvah naštimat ali ti vedno v metro,v edno v desktop, ali glede na to, iz kje klikneš link idpira.


Prosim, naj mi eden pomaga tole nastavit. Nikjer ne najdem te opcije. Rada bi, da bi mi Explorerja vedno zagnalo v desktop načinu. Je pa to edini browser, ki ga imam inštaliranega.

http://blogs.msdn.com/b/ie/archive/2012...

blackbfm ::

En izmed driverjev je slab ali zanič in nekompatibilen, da ti to dela. Meni je to naredilo, ko sem naložil driverje za usb 3.0, ki so bili za windows 7. Ni pa ni znal postavit mašine v sleep ali v hibernate. Potem sem dobil driverje za win8 in je računalnik tako začel normalno prehajat v sleep in hibernate.


sej driverje sem mal sumil..bom pogledal kej v tej smeri

Uporabnik#0 ::

Lep pozdrav!

PROBLEM: Ne dela mi noben spletni radio (IE10) in IPTV (VLC).

MOŽNI VZROK: Pred nekaj dnevi update-an Windows 8. (Glede na to, da mi je pred tem normalno delovalo.)

Rešitev/ideja?

D3m ::

Original ali pirat?
|HP EliteBook|R5 6650U|

einstein :P ::

smash je izjavil:

Mare_BrainD je izjavil:

blackbfm je izjavil:

dlje kot uporabljam win8 bolj vidim kaksno skrapucalo, napol izdelan pol-produkt je. Stalne tezave z bootom, tezave z ugasanjem/sleepom nazadnje se je ugasal celo noc in se še ni dokler ga nisem izštekal, kar neki failani updejti in reboot loop.., po 4ih mesecih mi ui vse z metrojem v zvezi deluje še vedno neintuitiven glup beden in motec..groza. Tole bo se vecji flop kot vista, ceprav vista je bila super proti tem. Upam da vsaj kmal pride sp ker tole je totalna katastrofa.


Osebno imam original Win8 pro 64. In nobenih tezav s sleepom ali čemor koli...


enako...prav nobenih težav..boot cca pol 20 sec , shutdown cca 20 sec...oboje 5x hitrej kot na win 7



zanimivo, boot imam jaz na windows 7 38s malo gor/dol, ugasne pa se v 12s.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

Uporabnik#0 ::

Original.

Naj omenim še, da sem poskusil izključiti Windows Firewall, vendar ni pomagalo...

Zgodovina sprememb…

Lonsarg ::

Uapm da ne probavaš v Metro verziji IE10 odpret strani, ki rabi kake čudne dodatke(kar so ponavadi spletni radiji)

Čeprav tunein lepo dela tudi pod Metro IE10, seveda obstaja tudi aplikacija za background.

Uporabnik#0 ::

Nisem odpiral v Metro verziji. Mislim pa, da ni problem v IE, saj mi ne deluje niti IPTV v VLC-ju...

SynTax64 ::

Uporabnik#0 je izjavil:

Lep pozdrav!

PROBLEM: Ne dela mi noben spletni radio (IE10) in IPTV (VLC).

MOŽNI VZROK: Pred nekaj dnevi update-an Windows 8. (Glede na to, da mi je pred tem normalno delovalo.)

Rešitev/ideja?


Maš slučajno nameščen program za virtualizacijo (VirtualBox)?

V kolikor imaš pojdi v središče za omrežja in skupno rabo ter pri spreminjanju nastavitev kartice takrat ko boš želel gledati tv onemogoči virtualno mrežno kartico.

Uporabnik#0 ::

Sicer nimam VirtualBox-a, ampak VMware, vendar je bil to razlog.

"SynTax64" najlepša hvala za rešitev!

roCkY ::

Uporabnik#0 je izjavil:

Lep pozdrav!

PROBLEM: Ne dela mi noben spletni radio (IE10) in IPTV (VLC).

MOŽNI VZROK: Pred nekaj dnevi update-an Windows 8. (Glede na to, da mi je pred tem normalno delovalo.)

Rešitev/ideja?

Sploh ne dobi streama sli ne dela zvok?
Na enem PC sem imel kar nekaj težav, da sem ga prepričal, da prek optike spravlja zvok naprej. Karta mislim da se kliče SB Titanium HD. Sistemski zvoki so delali od začetka iz aplikacij pa nikakor ne. Kako točno sem rešil ne vem več. Je šlo pa kar nekaj gonilnikov gor in dol. Poskušal vklapljat in izklapljat predvajalne naprave, jih blokiral tiste, ki niso v uporabi (na vsak način je hotel privzeto peljat zvok prek HDMI na TV).... No nazadnje je nekako uspelo. Win8 je bil zapeljan prek win7.
V napravi za zvok preglej kaj imaš vklopljeno in kaj ne. Blokiraj vse ali odstrani kar ni potrebno da je tam.

solatko ::

einstein - sem sledil tvoje poste in za hec naložil NFS 2 iz leta 2006. Namestitev brez težav, zagon igre boljši kot na w7 (sem moral instalirat patch), uporablja dx7 - sam naložil in instaliral, potem je šel naprej instal igre.
Zagon igre v w7 je trajal blizu minute, v w8(original) dobrih 20 sekund. Uporabljam sicer dodatni program, ki mi Metro izklopi in sem skozi na desku.

Sam sistem je veliko bolj odziven, hitreje štarta in veliko hitreje se ugasne. Uporabljam še vedno SATA II disk (na sata 3 imam w7).
Za enkrat mi ni bilo potrebno ročno iskati niti enega gonilnika, celo za HP printer, me je sam sistem poslal na pravo stran, tako da sem za celotno nalaganje programja za multi napravo, kliknil samo 2x.

Verjetno je krivda v tem, da sem dal tistih nekaj 10€, za original verzijo.
Delo krepa človeka

D3m ::

Men se zdi solatko, da ni fora v originalu, ker jaz imam original samo aktiviran na smešen način pa meni tudi dela vse lepo.
|HP EliteBook|R5 6650U|

KTr1sk ::

obstajajo fake aktivatorji ki ti lahko zaje** sistem, ki samo odstrani nezaželena sporočila (v resnici pa ni aktiviran) itd...tako da je lahko tudi zato ker je piratski...obstaja pa aktivacija tudi drugače, ampak to nima veze, ljudje probavajo razno razno in potem ni čudno da ne deluje (pravtako nepravi gonilniki lahko zajebavajo cel sistem),....
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Mipe ::

Tale Metro mi že najeda. Praktično vsak program, ki ga namestim, mi na metru pusti po najmanj 3 ikone, včasih celo precej več, potem pa se moram mučiti z odstranjevanjem nerelevantnih tudi na DRUGIH računih, ker zadeva pač ne vpraša med inštalacijo!

Zjebano je to...

solatko ::

Metro izklopi!
Delo krepa človeka

smash ::

Mipe je izjavil:

Tale Metro mi že najeda. Praktično vsak program, ki ga namestim, mi na metru pusti po najmanj 3 ikone, včasih celo precej več, potem pa se moram mučiti z odstranjevanjem nerelevantnih tudi na DRUGIH računih, ker zadeva pač ne vpraša med inštalacijo!

Zjebano je to...


treba je vedet, da ko inštaliraš in pustiš checkbox za shortcut in start menu, ti naredi ikono v metroju....start menu je zdaj METRO....in če pri inštalaciji odkljukaš ta checkbox, potem ti bližnjic v metroju ne bo naredil

solatko je izjavil:

Metro izklopi!


kako se pa metro izklopi? prvič slišim

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: smash ()

Mipe ::

@smash, problem je, da veliko namestitev te opcije sploh nima. Kar naenkrat imaš poln menu raznih bližnjic.

einstein :P ::

@solatko

jah ne vem, kaj naj rečem, očitno imaš srečo.
jaz imam sata 1 disk in je boot 38s ugasne pa se v 12s. torej zanimivo, da se ugasne veliko hitreje, kot je npr navedel blackbfm za w8 (20s)
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Grumf ::

Ne vem ali se je ze kdo spotaknil ob to ampak zdi se mi, da se operacijski sistem prireja preprostejsemu
delu z RAD crapwarom zbranim okrog .neta. Ze precej casa imajo tendenco, da bi cel OS spravili na nivo com-a,
zato da bodo razni c# & co reveži, ki jim je pretežko delat okrog nativ APIja (ker so jim pointerji preveč
komplicirana zadeva) lahko poceli tudi kaj blizje sistemu (za razliko od dosedanjih .neta, ki je samo wrapper).

Tradoff pri vsej stvari pa je, da odrivajo, tiste, ki razumejo API in ne rabijo .neta na obrobje in WinRT je
samo še en dokaz za to. JRE, dalvik, WinRT, same sh1t different names. Zgleda, da se bom res moral premestit
na nekaj drugega, žal ima edini vsaj pribljižne možnosti, da konkurira, linux, pa čeprav dvomim.
Human beings, who are almost unique in having the ability to learn from the
experience of others, are also remarkable for their apparent disinclination
to do so.

solatko ::

Delo krepa človeka

Mare_BrainD ::

einstein :P je izjavil:

@solatko

jah ne vem, kaj naj rečem, očitno imaš srečo.
jaz imam sata 1 disk in je boot 38s ugasne pa se v 12s. torej zanimivo, da se ugasne veliko hitreje, kot je npr navedel blackbfm za w8 (20s)


To je prvič odvisno od računalnika. Kot drugo ne vem zakaj mu rabi tako dolgo, meni se ugasne za 5-6 sekund, po tem ko se enkrat začne, ne da more še zapreti ne vem kaj vsega boga. Zažene se mi pa v 17 sekundah. Povprečno po 3x poizkusih.
Mare
BrainD

Grumf ::

solatko je izjavil:

http://www.howtogeek.com/118588/how-to-...


Tale je povedal vse:

sill: Win 8 does suck for many reasons.The fact that it’s faster makes no difference to me.
I have a fast system already.


Imam SSD, imam i7 in imam 2x več rama kot ga dejansko rabim. Kot sem preskocil Visto bom pa še W8.
Human beings, who are almost unique in having the ability to learn from the
experience of others, are also remarkable for their apparent disinclination
to do so.

solatko ::

W8 tudi meni ne potegne (če gledam preko Metroja). Ko pa postaviš sistem na desk in si urediš še start gumb, pa dobiš veliko bolj odzivni w7. Ram-a uporablja neprimerno manj, vse se odpira hitreje (tudi stari programi), brovserji so hitri, najde skoraj vse gonilnike sam od sebe, skratka, super zadevica za vse bolj podhranjene sisteme (2GB RAM-a, eno ali stari dvojederni procesorji, IDE ali SATA I diski......). Tudi kopiranje failov iz diska na disk ali drugo enoto, se mi zdi da poteka dosti hitreje.

Bomo še nekaj časa testirali in se igrali, če pa se bodo pojavile kakšne težave, pa poročam.
Delo krepa človeka

krneki0001 ::

Ravnokar sprobal Incubation špilo v win8. Špila je iz leta 1997, pa deluje v win8 brez problema. Za delovanje potrebuje DX3
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

einstein :P ::

@nebivedu

jaz sem na w7 igral nedolgo nazaj wolfenstein 3d v sandboxu - špil je pa iz leta 1992. deluje tudi brez problema.
STAY OUT OF MY TERRITORY!
««
24 / 27
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

windows 7 ali 8 (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
8518657 (15392) Mr Johnny
»

Bo Windows Blue dobil nazaj startni meni in namizje? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
19746323 (39296) Bistri007
»

Prava nadgradnja na Windows 8 le s Sedmice (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
13636627 (32470) lopov
»

Windows 8 prihaja v štirih inačicah (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
13938074 (32648) Lonsarg
»

Predogled Windows 8 na voljo (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
42199031 (80976) techfreak :)

Več podobnih tem