» »

Mnenja o Oknih 8

Mnenja o Oknih 8

««
21 / 27
»»

SynTax64 ::

Je še kdo opazil,da ko daš računalnik v stanje spanja da se računalnik sicer prižge ekran se pa ne vklopi. Takrat pomaga le reset.

Yoni ::

frudi je izjavil:

Ne samo, da je celozaslonski način popolna potrata prostora in na večini spletnih strani povsem nepraktičen;


svašta majka rodila...

Lonsarg ::

Yoni je izjavil:

Je še kdo opazil da se niti chrome niti internet explorer ne zaženeta več v metro načinu? Ko poklikaš ikono te vrže v desktop...


1. Metro brskalnik lahko samo eden hkrati uporablaš, tisti, ki je privzeti. Če daš Chrome privzeti, ti bo IE10 linke v desktop načinu odpiralo, če daš IE privzeti ti bo Chrome linke v desktop načinu odpiralo

2. Pri IE10 se da v nastavitvah naštimat ali ti vedno v metro,v edno v desktop, ali glede na to, iz kje klikneš link idpira.

3. Chrome je imel prej tako, da če si iz Metro kliknil je blo Metor, drugače pa desktop. Zdaj je prišel pa updajte ven, kjer so združili zadevo in lahko uporablaš Chrome bodisi samo v Metro ali samo v Desktop. SPremeniš pa zadevo pod nastavitvenim menijem kar direkt, un k se odpre desno zgoraj(in ne pod nastavitve/options)

luky ::

Mene pa zanima če obstoja orodje s katerim se da ugotoviti, ali je serijski ključ za aktivacijo Winodows 8 TRIAL oz. za stalno aktivacijo.
luky!

Yoni ::

Lonsarg je izjavil:


3. Chrome je imel prej tako, da če si iz Metro kliknil je blo Metor, drugače pa desktop. Zdaj je prišel pa updajte ven, kjer so združili zadevo in lahko uporablaš Chrome bodisi samo v Metro ali samo v Desktop. SPremeniš pa zadevo pod nastavitvenim menijem kar direkt, un k se odpre desno zgoraj(in ne pod nastavitve/options)


Sem pogruntal to ja....

frudi ::

Yoni je izjavil:

frudi je izjavil:

Ne samo, da je celozaslonski način popolna potrata prostora in na večini spletnih strani povsem nepraktičen;


svašta majka rodila...

V tvojem primeru očitno nekoga, ki se požvižga na uporabniško izkušnjo in uživa v strmenju v prazen, neizkoriščen prostor.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

Yoni ::

frudi je izjavil:


V tvojem primeru očitno nekoga, ki se požvižga na uporabniško izkušnjo in uživa v strmenju v prazen, neizkoriščen prostor.


V tvojem primeru pa nergača. Inštaliraj win98 pa ne boš imel problemov.

frudi ::

Yoni je izjavil:

frudi je izjavil:


V tvojem primeru očitno nekoga, ki se požvižga na uporabniško izkušnjo in uživa v strmenju v prazen, neizkoriščen prostor.


V tvojem primeru pa nergača. Inštaliraj win98 pa ne boš imel problemov.

Ne hvala, Win8 mi delujejo super, le neuporabnega Metro vmesnika se izogibam. A te to res tako prizadane, da ne znaš reagirati drugače kot z žaljenjem in trolanjem? Res je ja, svašta majka rodila...
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

krneki0001 ::

Yoni je izjavil:

Ko(če) se ti bo chrome updatal na v23 ti bo nehalo delat. IE pa ko boš updatal windowse...


Imam updejtane win8, pa ie še vedno v obeh načinih deluje.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Yoni ::

krneki0001 je izjavil:


Imam updejtane win8, pa ie še vedno v obeh načinih deluje.


Potem se ti izgleda še ni namestil en update s tem sranjem o izbiri default browserja...

krneki0001 ::

Seveda se mi je namestil, samo sem izbral IE.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

eales ::

Ima še kdo težavo, da mu na prenosniku ne kaže opozorila za prazno baterijo. Stvar je zelo moteča, saj če ne spremljaš ravno stanja baterije, se ti hitro zgodi, da se prenosnik brez kakršnega koli opozorila zaradi prezne baterije ugasne. Žal še nisem uspel najti rešitve...

roCkY ::

Uporabi orodja proizvajalca, ki si jih imel na Win7 vkolikor še ni novejše različice. Bi glede na mojo izkušnjo moralo špilat.
Na Toshibi Portege je inštalacija WIN8 zmetala dol nekaj kar uporabnih zadev (tudi kontrolo akumulatorja) a ponovni namestitvi ni nasprotoval...

Map ::

Men je pa tale Win8 vedno bolj ušeč. Raziskujem ga šele nekaj uric. Je nekaj novega in ko se ga navadiš, še kar gre. Tudi metro ni tako napačen, kot je najprej izgledal, ampak nemorem mimo tega, da ni start gumba. Moteče je tudi to, da je treba nonstop hodit v metro, če si ne narediš bližnjic na namizju, zato bi lahko malo bolj kombinirali vse skupaj. Posledično je hitro delo nemogoče. Mislim pa, da bo Windows 8 doživela podobna usoda kot Visto. Še zdaj imajo nekateri XPje, kaj šele sedmice. Pa še dosti hitreje in lažje lahko delaš v sedmici.

krneki0001 ::

Metro je start gumb - samo fullscreen.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

pingo76 ::

Par dni nazaj sem se igral z asusovim tabličem 10" z w8. Kljub temu da sem velik priastaš windows os je bila izkušnja dovolj da se za w8 tabličem ne ozrem več nazaj. Bedno do skrajnosti. Totalno neintuitiven vmesnik in tipično windows "zatikajoče". Android bo pa pika najbrž nexus 7... Apple dela lepo ampak me omejenost zategnjenega zaprtega sistema vedno znova odvrača od jabolko karkoli.
Osebno mi je w8 na tabliču epic fail. Na pc-ju pa preživim (raje ostanem na 7).

Yoni ::

Map je izjavil:

Še zdaj imajo nekateri XPje


Taki verjetno živijo še pod skalo.

smash ::

Map je izjavil:

Men je pa tale Win8 vedno bolj ušeč. Raziskujem ga šele nekaj uric. Je nekaj novega in ko se ga navadiš, še kar gre. Tudi metro ni tako napačen, kot je najprej izgledal, ampak nemorem mimo tega, da ni start gumba. Moteče je tudi to, da je treba nonstop hodit v metro, če si ne narediš bližnjic na namizju, zato bi lahko malo bolj kombinirali vse skupaj. Posledično je hitro delo nemogoče. Mislim pa, da bo Windows 8 doživela podobna usoda kot Visto. Še zdaj imajo nekateri XPje, kaj šele sedmice. Pa še dosti hitreje in lažje lahko delaš v sedmici.


premisli točno zakaj si rabil start gumb..jaz sem ugotovil da na windows 7 nikoli praktično nisem uporabljal start gumba..nikoli...vedno bližnjice s tipkovnice (win-E, win-R, WIN-C...za iskanje pa win -iskani string)...vse te bližnjice delujejo tudi sedaj

Malajlo ::

Prow zhebal so vse pri MS, ker so ta start knof nalepili v Win95. Mar bi mislili naprej in ga ne bi dodali... Zdaj se pa folk pritožuje.

cordoba ::

Imam monitor, ki ni full hd in televizjo , ki je full hd. Ker uporabljam clone zaslona, ne znam naštimat na tvju, da je na full screen. Se pravi ima črne robove ob straneh. V w7 sem našel nastavitve, da sem dal tv na full screen, v w8 pa tega ne najdem. Pomoč pls ;)

Zanima me še, kako lahko pridem najceneje do oriđinal w8? Hvala

Okapi ::

Jaz sem moral popravit register, da sem poštimal overscan.
Ena rešitev naj bi bila ta:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Contro l\video{####....}\0000
Create a new DWORD:
"DigitalHDTVDefaultUnderscan" = dword 0x0000
Note: there might be several {####....} , should be the one with most of the ATI settings.


Jaz sem pa uporabil tole (sicer so bila navodila malenkost drugačna, ampak jih sedaj ne najdem več).

Open regedit and go to:

HKEY_LOCAL_MACHINE\\SYSTEM\\CurrentControlSet\\Control\\Vide o\\

In there, there'll be some keys looking like this:

{ECA904C2-25E6-4680-9B2C-44EBC0EC9190} (with different numbers and letters ;o)

Highlight the "Video" key at the top of the tree, and do a search for "1920x1080" (or whatever resolution you want to change).

You'll find some keys in subfolders named 0000, 0001, etc.

The keys will begin with DALR6 DFPXXXXxYYYYx0xFF

XXXX= Horizontal resolution
YYYY= Vertical resolution
FF= Display frequency

Before you continue, take a backup of the original keys by right-clicking the {xxxxxxxx-xxxx-xxxx-xxxx-xxxxxxxxxxxx}-type key, and select "Export"

Click on the key matching the screen resolution and frequency you want to remove the borders of.

A lot of the key will consist of "00", but there'll be a few non-00 entries. Change all of these to 00.

Finally, I had two subfolders, 0000 and 0001, containing mirrors of the same keys. When I changed a key in one subfolder, it also changed in the other.

Sandi1987 ::

Ali komu dela Painkiller: Hell & Damnation v Windows 8 x64? Isto problem je tudi v Windows Visti x86 v VMware Workstation (Emulator). Na začetku igre na pokopališču vse ubijem in ne morem nadaljevati igre zato, ker se ne prikaže rdeče polje.

Mare_BrainD ::

Map je izjavil:

Men je pa tale Win8 vedno bolj ušeč. Raziskujem ga šele nekaj uric. Je nekaj novega in ko se ga navadiš, še kar gre. Tudi metro ni tako napačen, kot je najprej izgledal, ampak nemorem mimo tega, da ni start gumba. Moteče je tudi to, da je treba nonstop hodit v metro, če si ne narediš bližnjic na namizju, zato bi lahko malo bolj kombinirali vse skupaj. Posledično je hitro delo nemogoče. Mislim pa, da bo Windows 8 doživela podobna usoda kot Visto. Še zdaj imajo nekateri XPje, kaj šele sedmice. Pa še dosti hitreje in lažje lahko delaš v sedmici.


Windows tipka te vrze v metro, ki si ga po meri nastavis... Pri win7 je bilo enako windows tipka se ti je odpru start menu. S tem da tu si lahko nastavis veliko glavnih programov. Pri win7 si moral se sprehajati po start meniju da si prisel do zeljenega....Sepravi je delo dejansko hitrejše kot pa v win7, le če si pravilno nastaviš...
Mare
BrainD

Okapi ::

V čem se "ikone" programov v metroju razlikujejo od ikon programov na običajnem namizju? Že ves čas ti programov ni treba iskati po start meniju, ampak si najpogosteje uporabljane preprosto daš na namizje. V čem je torej napredek pri metroju, kar se tega tiče?

O.

Mare_BrainD ::

Okapi je izjavil:

V čem se "ikone" programov v metroju razlikujejo od ikon programov na običajnem namizju? Že ves čas ti programov ni treba iskati po start meniju, ampak si najpogosteje uporabljane preprosto daš na namizje. V čem je torej napredek pri metroju, kar se tega tiče?

O.


Recimo maš malo ščiščeno namizje...1# stvar :))
Mare
BrainD

mjolnir ::

Recimo maš malo ščiščeno namizje...1# stvar :))

To ti resno pripisuješ k napredku?
Namizje ima vsak toliko čisto, kot si želi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mjolnir ()

smash ::

še enkrat....metro NI namenjen RESNI PC uporabi

Mare_BrainD ::

mjolnir je izjavil:

Recimo maš malo ščiščeno namizje...1# stvar :))

To ti resno pripisuješ k napredku?
Namizje ima vsak toliko čisto, kot si želi.


...To je bilo nekaj sarkazma... Če pad eni niste razumeli ;)
Mare
BrainD

krneki0001 ::

smash je izjavil:

še enkrat....metro NI namenjen RESNI PC uporabi


Razlog?

Meni osebno se zdi še boljša zadeva kot desktop s start menijem, vendar ne za napredne uporabnike, temveč za navadne uporabnike, ki uporabljajo excel, word , mail in njihov osnovni program, drugega pa ne rabijo.

Vseh 5 aplikacija imajo v metroju in delajo samo v njih, desktopa niti ne potrebujejo.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Map ::

Mare_BrainD je izjavil:

Map je izjavil:

Men je pa tale Win8 vedno bolj ušeč. Raziskujem ga šele nekaj uric. Je nekaj novega in ko se ga navadiš, še kar gre. Tudi metro ni tako napačen, kot je najprej izgledal, ampak nemorem mimo tega, da ni start gumba. Moteče je tudi to, da je treba nonstop hodit v metro, če si ne narediš bližnjic na namizju, zato bi lahko malo bolj kombinirali vse skupaj. Posledično je hitro delo nemogoče. Mislim pa, da bo Windows 8 doživela podobna usoda kot Visto. Še zdaj imajo nekateri XPje, kaj šele sedmice. Pa še dosti hitreje in lažje lahko delaš v sedmici.


Windows tipka te vrze v metro, ki si ga po meri nastavis... Pri win7 je bilo enako windows tipka se ti je odpru start menu. S tem da tu si lahko nastavis veliko glavnih programov. Pri win7 si moral se sprehajati po start meniju da si prisel do zeljenega....Sepravi je delo dejansko hitrejše kot pa v win7, le če si pravilno nastaviš...


Klikneš start in v iskanje vpišeš kar rabiš. Preprosto.

Mare_BrainD ::

Map je izjavil:

Mare_BrainD je izjavil:

Map je izjavil:

Men je pa tale Win8 vedno bolj ušeč. Raziskujem ga šele nekaj uric. Je nekaj novega in ko se ga navadiš, še kar gre. Tudi metro ni tako napačen, kot je najprej izgledal, ampak nemorem mimo tega, da ni start gumba. Moteče je tudi to, da je treba nonstop hodit v metro, če si ne narediš bližnjic na namizju, zato bi lahko malo bolj kombinirali vse skupaj. Posledično je hitro delo nemogoče. Mislim pa, da bo Windows 8 doživela podobna usoda kot Visto. Še zdaj imajo nekateri XPje, kaj šele sedmice. Pa še dosti hitreje in lažje lahko delaš v sedmici.


Windows tipka te vrze v metro, ki si ga po meri nastavis... Pri win7 je bilo enako windows tipka se ti je odpru start menu. S tem da tu si lahko nastavis veliko glavnih programov. Pri win7 si moral se sprehajati po start meniju da si prisel do zeljenega....Sepravi je delo dejansko hitrejše kot pa v win7, le če si pravilno nastaviš...


Klikneš start in v iskanje vpišeš kar rabiš. Preprosto.


Zakaj misliš da tu tega ne moreš narediti ? S tem da nerabis niti pisati, ampak si lahko programe ze nastaviš. Odvisno koliko uporabljaš.
Mare
BrainD

roCkY ::

Sam imam ozadje desktopa že kako desetletje za oči spočiti. Nobene ikone ni gor odkar sem našel webshots, ki menja kakovostne fotografije.
Ikone za zagon aplikacij so bile v XP ob strani na traku, v Visti in sedmici pa spodaj na traku. Enako je sedaj v osmici s tem, da jih je nekaj najpogosteje rabljenih še v metroju. Poleg teh pa se počasi v del ki ni viden dodaja še sistemske zadev, ki se večkrat rabijo.
Metro mi deluje kot nekakšen dodaten neprozoren sloj, ki ga vržeš na vrh ali potopiš. Kot pač trenutno ustreza. Nekaj aplikacij zanj se mi je že kar nabralo in zgleda, da bo kar solidno sobival. Aplikacije, ki morajo sobivat v oknih in ne prek celega ekrana pač ne bodo šle v metro. Recimo browser ne more v metro, ker je skoraj vedno zraven IPTV v oknu.
To je tudi glavni resni problem metroja. Ko sem v njem ni TV slike.

pecorin ::

smash ::

d0rK ::

Kako za boga se doda certifikat v tej novi verziji IEja? Ne samo 10ka, prov Metro style al nekaj.

TheHusky ::

Okna se mi zdijo fajn, res mi je ušeč UI, nekaj drugačega so probali kar je meni osebno všeč. Ko kopiraš datoteke je bol v detailih hitrost, task manager je fajn ko ma več sekcij + nadzoruje naprave ob bootu.

d0rK ::

Nisem našel opcije v programu, lahko se ga doda direktno preko Manage computer certificates.

Open CMD -> \windows\system32\certmgr.msc -> Dodaš

first_line ::

Win8 so popolnoma neuporabni za enega ki je navajen uporabljati izključno miško in ne droza tipkovnice. Meni se kar meša, ko imaš nekaj čez cel ekran in ne moreš več ven iz tega (ni križca, pomanjšaj...).

d0rK ::

Zapelješ se v spodn lev kot in maš Start. Med Win8 appi pa preklapljaš tko da greš v zgorn lev kot.

Mare_BrainD ::

first_line je izjavil:

Win8 so popolnoma neuporabni za enega ki je navajen uporabljati izključno miško in ne droza tipkovnice. Meni se kar meša, ko imaš nekaj čez cel ekran in ne moreš več ven iz tega (ni križca, pomanjšaj...).


Kdo spoh še uporablja le miško ?...
Mare
BrainD

first_line ::

Mare_BrainD je izjavil:

first_line je izjavil:

Win8 so popolnoma neuporabni za enega ki je navajen uporabljati izključno miško in ne droza tipkovnice. Meni se kar meša, ko imaš nekaj čez cel ekran in ne moreš več ven iz tega (ni križca, pomanjšaj...).


Kdo spoh še uporablja le miško ?...


Kaj pa rabim tipkalo? Seminarskih ne pišem ravno vsak dan. Sploh ko komu nastavljam kaj PC me kar srat prime ko vidim 8. Sicer vem da se je treba navaditi, a vendarle že od 95 naprej ni bilo take spremembe. Sprememba pa je izključno zaradi tablic, če bi rabil klasičen PC tak vmesnik bi ga Linux verjetno že imel :)

Sploh pa je bad zaradi gonilnikov (ne grafična in zvočna...) pri kakšnih modificiranih programih, zunanjih napravah. Pa še Admin so zaklenili, da se ne da več konstantno biti prijavljen pod glavnim.

D3m ::

Meni so Win 8 vredu.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Mare_BrainD ::

Hm meni je vse driverje iz prve zaznalo, nad čim sem bil zelo presenečen. Nvm zato ker imas določene bliznjice, in si hitreje...
Mare
BrainD

RockyS ::

Še zmeraj mi store ne prikaže aplikacij. Na voljo jih imam cca 15, v čem je problem?

Lonsarg ::

In kaj, ti ko greš pod search vtipkat skype dejansko pokaže 0 zadetkov al kaj?

roCkY ::

Mare_BrainD je izjavil:

first_line je izjavil:

Win8 so popolnoma neuporabni za enega ki je navajen uporabljati izključno miško in ne droza tipkovnice. Meni se kar meša, ko imaš nekaj čez cel ekran in ne moreš več ven iz tega (ni križca, pomanjšaj...).


Kdo spoh še uporablja le miško ?...

Evo mene z večinoma MX AIR v roki, ko gre za uporabo PC v dnevni. In veliko stvari se njo naredi tudi v WIN8. No praktično vse enako kot v prejšnjih verzijah. Le malo bolj je treba kriliti. To pa je res. Ko zmanjka pa je treba seči po "klaftri". Uporabljam sicer dinovo edge. Tu pa je z drsnikom, ki ga imam nastavljenega na relativno majhno občutljivost res nekoliko krizno loviti vogale in so seveda bližnice prek tipkovnice veliko bolj uporabne.

Ganon ::

RockyS je izjavil:

Še zmeraj mi store ne prikaže aplikacij. Na voljo jih imam cca 15, v čem je problem?


Kako to misliš, še zmeraj? Si že kaj spreminjal nastavitve?

Spremeni jezik Windowsev.

RockyS ::

Hvala! Je delovalo.

Auba ::

Živ!

Imam eno kratko vprašanje. Uporabljam windows 7 večinoma za surfanje po internetu in igranje iger. Se mi splača presedlati na windows 8 professional?!

Hvala za odgovore!
Živjo :)

Okapi ::

Ne.
««
21 / 27
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

windows 7 ali 8 (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
8518682 (15417) Mr Johnny
»

Bo Windows Blue dobil nazaj startni meni in namizje? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
19746355 (39328) Bistri007
»

Prava nadgradnja na Windows 8 le s Sedmice (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
13636653 (32496) lopov
»

Windows 8 prihaja v štirih inačicah (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
13938081 (32655) Lonsarg
»

Predogled Windows 8 na voljo (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
42199090 (81035) techfreak :)

Več podobnih tem