» »

Mnenja o Oknih 8

Mnenja o Oknih 8

««
23 / 27
»»

Lonsarg ::

Jah Windows 8 ima sicer praktično vse driverje iste kot Windows 7. So pa spremenili low level grafični podsistem v Windows 8(sprememba je del DX11.1), kar pomeni nove driverje. In če za kako vašo grafiko driver za Windows 8 še ne dela dobro, potem so pač težave, ni kaj, na bolši driver počakati.

Če bi Microsoft DX11.1 portač na Windows 7 to pomeni, da bi tudi za Windows 7 rabili nove driverje za grafično... Si predstavljate situacijo, kjer nadgradiš DX iz 11 na 11.1 in ti nato kar driver za grafiko ne dela več v Windows 7?

einstein :P ::

@Azgard

nima veze, tudi če ostanem na dx 11, raje to, kot da igre ne delajo.

sem ravno na polovici instaliranja sedmice po tem, ko je ponovno zaštekal celoten komp - tudi ctrl alt deleteni več pomagal.

pa sem uotovil, da tudi če štroma zmanjka, osmica rabi 1 uro za repair diskov - bullshit, sedmica sploh nima nič za popravit.

@cordoba

ti si nesposoben.

______________________________________________________________________________________________________________

glede iger pa če ste že zagnani probajte tole na osmici:

http://download.cnet.com/Halo-Combat-Ev...

lp
STAY OUT OF MY TERRITORY!

roCkY ::

Ali današnji obširni popravki glede tega nič ne rešujejo? 340MB se mi je zvalilo na vsak komp.

smash ::

win 8 imam že 2-3 tedne, zaenkrat dela vse brez težav....virtualke, vsi vpn-i, driverji

na kratko sem zaenkrat navdušen...vse je super hitro, preklopi, start računalnika

velik napredek ...zaenkrat niti pod razno ne pomislim da bi šel nazaj, ker vse dela enako oz. bolje....je pa poleg tega veliko novih bombončkov

einstein :P ::

igre vidim, da se noben ne upa probati ;) ker dobro vsi veste da bodo težave z dxom, tako da, to je moje mnenje.

sedaj sem spet na dobri stari sedmici, ki se tudi instalira hitreje.

lep pozdrav. :)
STAY OUT OF MY TERRITORY!

smash ::

einstein :P je izjavil:

igre vidim, da se noben ne upa probati ;) ker dobro vsi veste da bodo težave z dxom, tako da, to je moje mnenje.

sedaj sem spet na dobri stari sedmici, ki se tudi instalira hitreje.

lep pozdrav. :)


ne da bi bil pameten, samo sistem se ponavadi inštalira 1x na 2 leti, tako da se na podlagi tega nebi smeli odločati

smash ::

einstein :P je izjavil:

igre vidim, da se noben ne upa probati ;) ker dobro vsi veste da bodo težave z dxom, tako da, to je moje mnenje.

sedaj sem spet na dobri stari sedmici, ki se tudi instalira hitreje.

lep pozdrav. :)


aja..še to..do sedaj so mi delale še vse igre kar sem jih sprobal..od solitaire, šaha, fliperja in helikopterja..katera pa tebi ne dela?

einstein :P ::

Halo Combat Evolved od samega Microsofta. Zgoraj, ene par postov višje je link.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

smash ::

einstein :P je izjavil:

Halo Combat Evolved od samega Microsofta. Zgoraj, ene par postov višje je link.


evo samo zate snemam s travnika...ti sporočim

einstein :P ::

ok, hvala. najbrž bo tebi delalo :D
STAY OUT OF MY TERRITORY!

einstein :P ::

kaj uspeha smash? zdaj bi po moje moralo že trikrat delat, če že kao dela vse na osmici?

lp
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Bolf3nk ::

To je problem igre, ne windows 8. ČE so že težave. Zakaj pol dela IGI, AoE, AoM,diablo 2, stronghold, colin 2.0.... ki so starejše igre od Halo.

Še prvi starcraft dela.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bolf3nk ()

einstein :P ::

ni problem igre, na xpju je delalo, na sedemki je delalo, torej je problem v os-u oz. njegovem ne-dovoljenju za nameščanje starejšega dx-a. igra dela od win. 98 naprej do xp in še celo na 7. na osem pa seveda da ne več, ker ne pusti instalirati 9.0 dx-a.

lp
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Bolf3nk ::

Zakaj pol druge prastare igre delajo? ki so potrebovale dx 7 al 8

D3m ::

Zakaj meni dela Final Fantasy VII :D
|HP EliteBook|R5 6650U|

einstein :P ::

ker kot sem že omenil: nekatere delajo izključno s tisto verzijo, ki je navedena (halo že vključuje verzijo potrebno za svoje delovanje ampak mu je preprosto osmica ne pusti naložiti - ne vem kaj so to kvačkali pri microsoftu). žal pač dx 11 ne more podpirat vsega. ne vem zakaj so tako naredili, da ne moreš starejšega softvera nalagat. :8) glede ostalih stvari pač priznam, da nimam original verzije in da so verjetno zato vsi ti laggi in napake ampak za dx pa sem 99,99999999.... prepričan, da tudi pri originalu ne pusti naložiti starejših dxov.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

D3m ::

Tukaj imaš in si naloži.

http://www.microsoft.com/en-us/download...
|HP EliteBook|R5 6650U|

einstein :P ::

še zmeraj noben ne razume tega stavka: "windows 8 ne pusti nameščanja starejših verzij dx-a, prav tako ne nekega dx web dodatka ali karkoli že je, ki naj bi to zadevo rešil. hvala vseeno d3m ampak imam že sedmico, če mogoče nisi prebral, ko sem napisal.

lp :)
STAY OUT OF MY TERRITORY!

D3m ::

Zanimivo, ker jaz sem lahko inštaliral brez problema.
|HP EliteBook|R5 6650U|

KTr1sk ::

D3m je izjavil:

Zanimivo, ker jaz sem lahko inštaliral brez problema.

tudi sam sem inštaliral brez problema in tudi igre katere sem inštaliral so delale oz delajo
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

smash ::

einstein :P je izjavil:

kaj uspeha smash? zdaj bi po moje moralo že trikrat delat, če že kao dela vse na osmici?

lp


hehe dela dela..me je not potegnilo..sm zdele eno uro špilal ..nism že vsaj 15 let :)

Bolf3nk ::

einstein :P halo dela bp

einstein :P ::

super, potem se to dogaja le meni in še nekaterim? kako pa ste se privlekli mimo tistega "the newer version is allready installed...?" pa ne vem. gre kdo potem igrat, če vas je že tako potegnilo?

lp :)

malo sumljivo se mi pa vseeno zdi, da ste toliko časa rabili za instalirat. :D
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

Bolf3nk ::

najprej nabavi legal windowse, pol pa bodi glasen

einstein :P ::

greš igrat? rad bi namreč videl, kako ti kaj dela.?

lp
STAY OUT OF MY TERRITORY!

smash ::

evo še nekaj sem našel za tiste, ki sta jim za shutdown preveč dva klika

http://blog.laptopmag.com/how-to-shutdo...

einstein :P ::

@smash - to smo obdelali že v prejšnji strani, drugače pa alt+F4 in shutdown.

greš igrat???
STAY OUT OF MY TERRITORY!

D3m ::

Bolf3nk je izjavil:

najprej nabavi legal windowse, pol pa bodi glasen


Sej dela tudi če niso legalni.
|HP EliteBook|R5 6650U|

einstein :P ::

@D3m

vsaj pri mojih ne. (mam tut nelegalno sedemko in dela bp)
STAY OUT OF MY TERRITORY!

D3m ::

Enako.
|HP EliteBook|R5 6650U|

einstein :P ::

ja pol maš pa nekako srečo s halo-tom? :D in osemko??
STAY OUT OF MY TERRITORY!

einstein :P ::

no, vsem osemkarjem vam želim prijetno in napredno uporabo še naprej, jaz pa za enkrat kar na sedmici ostajam (driverji s cdja že takoj delajo ni treba za w8 nalagat halo se mi je naložil v eni minuti in instaliral v parih sekundah - kaj češ boljšega? in dx se je tudi iz halo-ta instaliral in vse deluje :D)

lp mogoče bo pa devetka kaj boljša? - če sploh bo devetka? :)
STAY OUT OF MY TERRITORY!

D3m ::

Sej bo enkrat einstein.
|HP EliteBook|R5 6650U|

einstein :P ::

D3m je izjavil:

Sej bo enkrat einstein.



Kaj bo? Misliš, da ste osmičarji na boljšem? HAHAHA lol :)) just saying...
STAY OUT OF MY TERRITORY!

smash ::

einstein :P je izjavil:

@smash - to smo obdelali že v prejšnji strani, drugače pa alt+F4 in shutdown.

greš igrat???


ne hvala..nimam cajta za igre

einstein :P ::

@smash

se mi je zdelo, tudi sam jih skoraj ne igram, razen halo, ker je preprost in zabaven. mogoče ti pa ni delal in zato nočeš igrat??? :)) :P just sayin...
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Janac ::

einstein, kot si ze videl je problem V TEBI in tvojih Windowsih. Ce ostalim vse dela B.P bi moglo tut teb.

Jaz sem pa zelo zadovoljen z Windows 8, hiter(se mi postavi v 30s pa nimam SSD-ja), veliko bolj pregleden, izboljšana podpora za 2 monitorja. Vse je boljše in nič slabše.

krneki0001 ::

Janac, 30 sekund je še za windows 7 slabo, windows 8 ima boot pod 15 sekund na navadnem disku. S ssd diskom pa 8 do 9 sekund.

Mal optimiziraj zadevo, ker se očitno še dost da poštimat, da bo boot hitrjši.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Janac ::

Zakaj bi rabil da je boot hitrejši? Če nimam niti pol minute časa, zakaj bi ga pol sploh prižigal.

dzinks63 ::

Na kompu imaš lahko multi boot z win8+win7+linux+... če ti tako odgovarja, tako, da ni problema če hočeš igrati igre ali uporabljati kakšen specifičen program. Če pa vse to odpade, pa si nabaviš poleg gamer kompa še en pisarniški komp (dovolj že 100€ za rabljen c2d) za običajna opravila, kateri to sfolga bp.

Janac ::

Na koga pa to leti?

Kakorkoli, PC imam prižgan 24/7.

demon#666 ::

Sem si namestil Windows 8 Pro na prenosik in imam problem, ker USB 3.0 (Intel), ne dela kot mora, dela s hitrostjo 2.0.
Ima še kdo podobno težavo?
Sabertooth Z87|4670K|8GB|840 PRO 256GB|
R9 270X WindForce|Seasonic 660|Define R3

krneki0001 ::

naloži najnovejše driverje od intla. Do takrat bo delal kot usb 2.0.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Ganon ::

krneki0001 je izjavil:

Janac, 30 sekund je še za windows 7 slabo, windows 8 ima boot pod 15 sekund na navadnem disku. S ssd diskom pa 8 do 9 sekund.

Mal optimiziraj zadevo, ker se očitno še dost da poštimat, da bo boot hitrjši.


Od kdaj do kdaj sploh meriš čas zagona računalnika?

amigo_no1 ::

Eh, nebivedu ima včasih malo čudne, simobil mu dela vedno in povsod, subaru 4x4 2.0 boxer mu žre 7 litrov, intel atom komplet kišta mu žre 7-8 W :D, kaj moreš, če si car si car :P.

krneki0001 ::

zagon meriš od biosa naprej dokler se ne postavijo winsi tok da lahko delaš v njih. Že windows 7 se je dalo optimizirat da si rabil 23 do 25 sekund od boota do normalnega delovanja, z izklopom večine neuporabnih servisov si prišel tudi pod 20sekund.

Windows 8 je to še pospešil. Na predstavitvi (NT konferenca 2012) je windows 8 štartal iz USB 3.0 ključka (windows to go) in je zato porabil štopanih 30 sekund da je lahko windowse normalno uporabljal. Iz SSD diska je porabil celih 8 sekund.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

einstein :P ::

Janac je izjavil:

einstein, kot si ze videl je problem V TEBI in tvojih Windowsih. Ce ostalim vse dela B.P bi moglo tut teb.

Jaz sem pa zelo zadovoljen z Windows 8, hiter(se mi postavi v 30s pa nimam SSD-ja), veliko bolj pregleden, izboljšana podpora za 2 monitorja. Vse je boljše in nič slabše.


Jah, če bi naš janac malo pogooglal, bi našel precej podobnih primerov mojemu. Ziher nisi probal starejše verzije dx naložit, pa že govoriš, kako je dober. Jaz imam že na 7ki popolno podporo za 3 monitorje, glede na to, da imam workstation, če se ne motim lahko gor obesim 16 monitorjev. V meni ni problema in v mojih windowsih tudi ne, ker uporabljam windows 7. imam 6let star seagate 160gb, na katerem, četudi je sistem zabasan se postavi windows 7 v 38s - pa še ni težav z driverji in podporo...

@nebivedu

bullšit, kako boš zagon meril od biosa naprej, če ima vsak komp različen bios time, ki pa se ga da tudi nastavljati?
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

Ganon ::

krneki0001 je izjavil:

zagon meriš od biosa naprej dokler se ne postavijo winsi tok da lahko delaš v njih. Že windows 7 se je dalo optimizirat da si rabil 23 do 25 sekund od boota do normalnega delovanja, z izklopom večine neuporabnih servisov si prišel tudi pod 20sekund.

Windows 8 je to še pospešil. Na predstavitvi (NT konferenca 2012) je windows 8 štartal iz USB 3.0 ključka (windows to go) in je zato porabil štopanih 30 sekund da je lahko windowse normalno uporabljal. Iz SSD diska je porabil celih 8 sekund.


Sem izmeril. 12 sekund. Včasih prijava (imam nastavljeno na samodejno, da ne vpisujem vsakič gesla) traja kakšno sekundo dlje. Imam pa Caviar Black.

einstein :P ::

Sem probal Linux tiny core in sem navdušen, iz dvdja boot traja 5s. Sicer ni nevemkaj za uporablat ampak je pa zanimiv.

PS: zasede pa celih 12Mb :))
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

KTr1sk ::

The next generation of video games will be for Windows 8
The graphics in video games have advanced greatly in recent years, relying on new technologies to develop more realistic titles and visually appealing. One such technology is Microsoft DirectX platform to support graphics engine, which is currently in version DirectX 11.1, being the news the announcement that will be available only for Windows 8, Windows 7 and excluding previous products.
This means that games made ??for DirectX 11.1 support will require the use of Windows 8, which is also an indicator that later versions of this platform will also be only for the new operating system, so the graphics technology for better advance and Windows 7 will stay behind.
But there are several factors that call for calm: first, PC games, if that support DirectX 11.1 and even earlier, can be configured to run under older versions such as DirectX 11 or 10, which does support Windows 7, so that if some title says it's for DirectX 11.1, we can bet money it will run even on older machines with Windows 7 and DirectX 10 or 11. Moreover, DirectX 11.1 is a technology which has a long time to be adopted en masse by those who create video games because there is not even a great range of games for DirectX 11, DirectX least there 11.1, and industry generally takes several years before switching platform, so far, there is nothing to worry about

http://www.engadget.com/2012/11/13/micr...
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x
««
23 / 27
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

windows 7 ali 8 (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
8518708 (15443) Mr Johnny
»

Bo Windows Blue dobil nazaj startni meni in namizje? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
19746471 (39444) Bistri007
»

Prava nadgradnja na Windows 8 le s Sedmice (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
13636737 (32580) lopov
»

Windows 8 prihaja v štirih inačicah (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
13938155 (32729) Lonsarg
»

Predogled Windows 8 na voljo (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
42199223 (81168) techfreak :)

Več podobnih tem