» »

Nikon D5100 + Tamron 18-200 ali 18-105 VR

Nikon D5100 + Tamron 18-200 ali 18-105 VR

dplohl96 ::

Pozdravljeni!

V kratkem si bom kupil fotoaparat Nikon D5100 zraven pa seveda spada objektiv.

Na voljo imam 2 ponudbi in sicer za objektiva:
- Tamron 18-200
- Tamron 18-105 VR

Zanima me za kateri objektiv bi se odločili vi?

Hvala za pomoč že v naprej.
Lep pozdrav!

skyline ::

Predpostavljam, da si pri drugi opciji mislil Nikon 18-105 VR. Vzemi to.

kmetek ::

kje misliš vzeti?

dplohl96 ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dplohl96 ()

Janac ::

Arriglerjevi nasveti so:
~Z nakupom fotoaparata lahko postaneš fotograf - ali pa le ostaneš kupec fotoaparata.

~S fotoaparatom za 120 evrov boste naredili ravno tako slabe fotografije kot s tistim za 550 evrov, le mnogo cenejše bodo.

~Eno je biti amaterski fotograf in imeti rad fotografijo, drugo pa je slediti razvoju tehnike in modnim trendom.

samo za v premislek.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

gslo ::

raje malo rabljen ali nov d90, cena bi znala bit tam-tam.

PARTyZAN ::

Odvisno od potreb. D90 recimo ne snema v 1080p, kar je zame deal breaker.

dplohl96 ::

Jaz izbiram samo med zgoraj omenjenima ponudbama :)

dogo ::

dplohl96 je izjavil:

Pozdravljeni!

V kratkem si bom kupil fotoaparat Nikon D5100 zraven pa seveda spada objektiv.

Na voljo imam 2 ponudbi in sicer za objektiva:
- Tamron 18-200
- Tamron 18-105 VR

Zanima me za kateri objektiv bi se odločili vi?

Hvala za pomoč že v naprej.
Lep pozdrav!


Jaz imam prejšnjo generacijo, se pravi d5000, s katerim sem zelozadovoljen. Razlika med ponudbama je, da ima prva z 18-105 originalni objektiv in ne tamron kakor si ti napisal, drugi pa ima neoriginalnega. Za začetno fotografijo bosta oba ok, z razliko, da boš lahko z 18-200 slikal stvari na večji razdalji, vendar pa če me spomin ne vara ima nikon stabilizacijo slike v objektivu, zato se prej pozanimaj, če tale tamron to sploh ima. V btc-ju je bil ob času mojega nakupa prodajalec, ki je vedel vse kar se tiče fotografije. Načeloma pa je glede objektivov tako, da je res dober objektiv še vsaj eno vrednost samega body-ja/okvirja fotoaparata. Glede na to,da ti nekateri priporočajo rabljenega d90, bi ti jaz priporočal ravno nasporotno, saj bo d5100 več kot zadovoljil tvoje potrebe po semi-pro dslr fotoaparatu, vendar hkrati ponuja dovolj bonbončkov in drugih zadev.

Upam da sem bil v pomoč.

Duhec ::

Tudi sam imam D5100 že nekaj časa na uču, da bi končno presedlal na DSLR. Zanimiv je D3200, vendar ima vsaj zame D5100, čeprav je skoraj leto dni starejši model, več bonbončkov.
Navadno primerjam na http://snapsort.com/ kjer so + in - primerjav med različnimi modeli.
npr. D5100 : D90
http://snapsort.com/compare/Nikon-D5100...
D5100 : D3200
http://snapsort.com/compare/Nikon-D3200...
itd.
Spogledujem se z zdaj čisto novim modelom Nikkor objektiva 18-300, ki bi bil kot nalašč zame, da ne vlačim dveh objektivov, samo cena bo ubitačnih 1K€, zato kar mencam in mencam, da bo že D5200 prej zunaj. :D
Preberi si kak članek na www.e-fotografija.si o objektivih.
Če bi bil na tvojem mestu bi se odločil najprej za originalni objektiv 18-105, ki bi ga kasneje nadgradil glede na svoje potrebe. Če sploh.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Duhec ()

andrej255 ::

Zdravo

Kar se tiče fotoaparat D5100 meni je super in sem njegov lastnik , preizkusil sm kr nekej objektivov in pristal na dveh nikkor AF-S DX 18-105 mm f/3.5-5.6G ED VR ter AF-S VR 70-300 mm F/4,5-5,6 G IF ED , skupaj sta mi fenomenalna, je pa res da imaš lahko stroj vreden 5000€ če neboš vložil truda v sliko pol nebo nič . Zanimiv pa je tudi Tamron SP 70-300 mm F4-5,6 Di VC USD za nikon , stem da moraš spet imeti nekaj da pokrivaš razdaljo med 18 - 70
Sem pa pristaš da če imaš Nikona pol vzemi nikon objektiv

dplohl96 ::

Hvala vsem za pomoč. :)

Izbral sem objektiv od Nikona, torej 18-105.

lp

kuglvinkl ::

Ajde, dejte meni pešaku razložt kje je fora z lečami 18-200? Pa dobro fotko na konc goriščne razdalje prosim.

Good Guy ::

kuglvinkl je izjavil:

Ajde, dejte meni pešaku razložt kje je fora z lečami 18-200? Pa dobro fotko na konc goriščne razdalje prosim.


all around objektiv. Kaj je tukaj nejasnega?

kuglvinkl ::

marketinško je zdeva zlo jasna. Uporabnost me zanima. Pa fotko na 200 mm. Dobro.

Good Guy ::

kuglvinkl je izjavil:

marketinško je zdeva zlo jasna. Uporabnost me zanima. Pa fotko na 200 mm. Dobro.


Za amaterje je to odličen objektiv. Sam ga lihk nebi nosu sabo na fotkanje , ampak za nekoga ki ima dlsr in hoče imeti samo 1 objektiv na body-u je pa to top izbira.

za slikce pa mal poguglaj.

http://www.flickr.com/photos/65414509@N... (1 primer)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri DSLR fotoaparat (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
689358 (3035) errhec
»

Kakšen fotoaparat kupiti?

Oddelek: Kaj kupiti
373044 (2397) fujtajksel
»

Kateri D-SLR fotoaparat (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
11318751 (15241) dottor
»

zrcalno-refleksni fotoaparat (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14023844 (18695) schurda
»

Digitalni fotoaparat (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
7612261 (11533) Invictus

Več podobnih tem