» »

AMD Barton 2500 in PC2100 RAM

AMD Barton 2500 in PC2100 RAM

Avalonis ::

Imam novo MB ter CPU, ki bi ju rad združil z svojim starim 512 MB PC2100 RAM-om. Zanima me, kako se bo stvar obnesla če nastavim FSB na 166, ki mi ga MB in CPU podpirata, RAM pa teče samo na 133 MHz (PC2100 so 266 MHz). Trenutno imam na MB jumper nastavljen na 133 FSB in mi zato ne zazna BARTON-a pravilno (pokaže samo 1900 MHz; v BIOS-u še nisem preveril multiplikator.) Lahko dela PC čeprav CPU teče na hitrejšem FSB, kot pa ima frekvenco RAM? So AMD BARTON CPU kompatibilni z PC2100 RAM-i?

jest10 ::

Če je dober ram bi moralo delati.
Naštimaj manj agresivne nastavitve rama in probaj.

P.S. Kupi nove rame, računalnik ti bo hvaležen.

OZZY ::

jest: ja ja....bla bla..

Comp ti bo delal brez problema na 166fsb. Bo pač ram delal na manjši frekvenci. Sej tko al tko je autodetect za hitrost rama. ist jumper je samo za pdporo procom u 166fsbjem. Seveda pa maš verjetno tudi v biosu nastavitve za to kako naj ram dela 133/1666 ali 166/166 ali 100/133 in poobno. Za nastavitev v biosu pa lahko rečem RTFM.

Bo pa comp hirej delal, če bo ram sihron z fsbjem. Za to pa nabavi ram pc2700 ali pc3200.

Še enkrat ... da comp dela tudi če je fsb včji od hitrosti rama.
Go with the flow.

jest10 ::

OZZY:
A imaš kake motnje?? Ne ti meni bla bla.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

bobby ::

nisem zihr ampak a ni dejanska delavna frekvenca bartona 2500+ 1900Mhz????
mej te rame notr pol pa delilni nastaviš (če maš seveda to opvijo v biosu) na 5:4.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

jest10 ::

Ta delilnik nima nobene veze z delovanjem rama.

Kje si to sploh pobral?:D

Ram ti lahko deluje le sinhrono ali asinhrono z frekvenco vodila( in ne procesorja kot si ti napisal)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

Law_Enforcer ::

Če ti pokaže, da je Barton 2500 na 1900 MHz, potem ga imaš overclockanega, ker je privzeta frekvenca tega procesorja 1,83 Ghz.

bobby ::

če ma človek v biosu za naštimat tko kr je OZZY reku torej frekvenco cpu/fsb pol pač nastavi rako kot je Ozzy reku. če maš pa sam fsb za štelat pa če maš ta delilnik za spreminjat, ima pa še kako veze
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

jest10 ::

Ima veze za frekvenco PCI in AGP vodila.
Nima pa niti najmanjše veze z frekvenco rama

bobby ::

Dej jest10 nehej. ti AVALONIS pa povej, katero plato maš da naumo tlele drug drugmu pamet solil!!!!!!!

dokler ne pove, katera plata je, se umikam iz diskusije.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

jest10 ::

:D

OZZY ::

jest: ja mam motnje s takimi komentarji kot so tvoji ki nič ne povejo. Oprosti ampak tako je.

Glede jumperja in nastavitev. če plata podpira 166fsb ali pa celo 200 je ponavadi za to nastavitev potrebno prestavit jumper iz 100/133fsb na višje. Če ga majo vse plate nisem ziher so ga mele pa vse s katerimi sem imel opravka. pač odvisno od plate -- zato je treba pogledat v navodila od le te.

Glede rama: kot sem napisal poglej kako maš nastavljeno. Če boš prestavil jumper iz 133 na 166 bo ram delal skoraj zaotovo še vedno na 133mhz. lahko pa boš odklenil s prestavitvijo opcijo 166/166 in podobno.

Kot je bobby napisal. Povej katera plata in potem bo šlo naprej. Pa seveda prvo preberi navodila od svoje plate in če je kaj nejasnega vprašaj.

pa še o agp in pci frekvenci. če plata podpira 166 ali 200fsb potem bo prestavitev jumperja na to frekvenco avtomatko spremenila tudi delitelj za ta dva tako, da bosta na defoult (33mhz,...). zato se tem ne bi smel imeti problema.

mi je pa tud čudno, da ti kaže 1900Mhz kar je preveč. No kakor koli s tem se bo kdo drug ubada l. sam se tud umikam iz debate za teden, ker grem jutri na dopust:)) :)) :)) . vi pa le planite drug na drugega.....joke.>:D
Go with the flow.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OZZY ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Problemi z FSB frekvencam - pomoč zaželjena

Oddelek: Strojna oprema
221307 (1109) cekr
»

Problemi s procesorjem

Oddelek: Strojna oprema
51151 (1072) stock
»

Kok sem jaz neumen !

Oddelek: Strojna oprema
281734 (1165) jest10
»

Katerega Athlona XP ?

Oddelek: Kaj kupiti
281400 (1025) Keyser Soze
»

Je kriva plosca za memtest errorje/nestabilnost?

Oddelek: Navijanje
81643 (1495) AtaStrumf

Več podobnih tem