» »

navijanje..

navijanje..

tx-z ::

Imam EliteGroup K7S5A, Duron 950 Mhz,, kako bi to navil, če se da :)
tx-z

OwcA ::

tx-z ::

še eno vprašanje.. kakšna je razlika, če je procesor odklenen al pa zaklenjen? A ma kdo osebne izkušnje s to plato pa duronom, za navijanje?
tx-z

OwcA ::

Če je procesor odklenjen mu lahko spreminjaš tudi množilnik, drugače pa le FSB (frekvenca procesorja = množilnik * FSB).

tx-z ::

aha,, js mam FSB pol na 100MHz (piše Cpu ratio ,,mislm :) ),množilnik pa 9.5x,, spreminjam lah Cpu ratio, pa nč druzga, a če bi ga pa odklenu bi pa lah spreminju tut množilnik in ga na ta način tut navil??
tx-z

reXor ::

Cpu ratio kokr jst vem je mnozilnik.
Glede tvoje plate...prvic jo mores flashat da postane o/c.
Ko flesas dobis nasljednje moznosti nastavlaja FSB:
112/112 MHz
124/124 MHz
138/138 MHz
143/143 MHz
147/147 MHz
150/150 MHz
166/166 MHz
200/200 MHz

tx-z ::

mogoče veš v keri trgovini bi jo oni lah nadgradil, pa kok stane, nočem tvegat :)
tx-z

reXor ::

Ej pojma nimam kje.....sej bi se sam ponudu sam bi tut jst mev kaj od tega....kerga jura al pa dva pa kumot pridm do tebe zrihtat...seveda ce si iz lj.

Mam izkusnje iz tega in ti garantiram da ne bom nic zajebal, saj imam isto plato flesano z o/c biosom.

Premisli...

tx-z ::

aha, torej najprej downloadam now bios (.rom), pol še ene par programov dam gor, da to nardi pol pa resetiram pa bootam z disketo, napišem une komande k jih je treba,,kok časa pa pol to dela??
tx-z

reXor ::

Potrebujes program se pravi .exe fajl pa flash oz .rom fajl to je vse.

Nato vpises commando u dosu in se ti en screem prkaze in pol se u parih sec. update.

To bi blo vse... Za bolj podrobne inforamcije mail.

Sandi79 ::

zigam
Na overclockanje prek FSB-ja na K7S5A lahko z duronom kar pozabiš največ ga boš lahko dal na 107*9.5 vendar ne bo delalo stabilno.


g. Ovca množilnika na K7s5a ni mogoče spreminjat pa četudi povežeš L1 mostičke na procesorju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Sandi79 ()

mile ::

Moja zna spreminjat multiplier, sam par stikalc je treba gor prilotat :D

Za voltažo je pa še manjši problem.

morphling1 ::

Procesorji niso fsb omejeni, če ne gre več je kriva druga stvar. (sam sem imel durona na 200). In tudi to je res, kar je mile rekel, to plato se da zmodificirat, da se spreminja množilnike z dip stikalci, pa voltage mod lahko narediš za ddr in cpu.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

mile ::

Na tejle strani sem najdu vse inspiracije za predelavo moje plate KLIK

Osebno sem se precej poigral s to plato. Če bo res nastal še guide za "Lite-PLL mod" (FSB regulacija s PCI lockom), potem zna ta plata ratat še kr uporabna.

Trenutno pa s izbirami FSB-ja(133,138,143,147,150) ne nudi ravno idealnih pogojev za navijanje.

mile ::

Aja, pa tisti dve izbiri v biosu

166/166
200/200

sta bolj za lepši izgled :(

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mile ()

Sandi79 ::

morphling1
ja sam si imel durona na 200 vendar gotovo ne na K7S5A

Jaz sem preizkusil kar nekaj sistemov z K7s5a in z duroni in niti eden ni bil zmožen delovati na 133/133
tudi potem ko sem zvišal voltažo.

Najenostavnejše je da modificiraš procesor. Zamudiš se 5 minut rabiš pa samo svinčnik in olfa nož.:)

morphling1 ::

Seveda da ne na Elitki, samo sem tudi sam imel celo vrsto duronov na treh vrstah VIA plat in seveda nikjer ni bil problem dvigovati FSB. Problem je v tvoji plati ali pa ramu in ne v procu
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

reXor ::

Mile:
166/166
200/200
Se strinjam glede tvoje pripombe:)...ce ne druzga je plata saj stabilna!

mile ::

Men tud 150 ne dela najbolj, se mi ze drugic sesul disk. Verjetno je kriv prenizek PCi clock (30 MHz) oziroma to mojemu WD 120 ni všeč.

reXor ::

Jst mam na zalost ram u p****...SDRAM...tko da mi ne gre vec 143..pa tut na tem fsb se mi je ze sesu...
Po novmu letu bom nabavu pc266 pa ga bomo probal spravt na 150.

Kwa mas pa ti za en ram?

mile ::

2700 DDR

Sandi79 ::

Ja ja Morphilng1 PLATA K7S5A je problem in ne RAM.
Mile 150/150 ti ne bo delovala tako kot si rekel zaradi prenizke PCI frekvence deluje pa
stabilno na 142/142 in 147/147 priporočam pa bios Chb1029f.rom (fastwrites enabled)

C58/Rex
Ne zapravljaj denarja za DDR, ker se ga ne splača dati na ploščo in ker z njim ne boš profitiral nič.
Jaz imam 133SDRAM gor in vse deluje super na 147/147.
če pa zvišaš samo frekvenco rama bo pa vsa zadeva delovala hudo počasneje, ker ta plata deluje hitro samo v sinhronem načinu. 8-)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

se moram pohvalit -- xp1700+ kot xp2800+ :)) na 1.6V

Oddelek: Navijanje
291926 (1020) rap3r
»

navijanje 1700+ Tbred A na K7S5A

Oddelek: Navijanje
411987 (1514) Boky
»

SSE in Tbred

Oddelek: Pomoč in nasveti
121050 (940) msmiha
»

Elite K7S5A

Oddelek: Navijanje
311505 (1204) _Dejan_
»

ECSKA DA ali NE

Oddelek: Kaj kupiti
221419 (987) Boky

Več podobnih tem