» »

Telesna višina

Telesna višina

mihy11 ::

Lep pozdrav!

Zanima me, če bom še kaj rastel...? Star sem 15let in velik 167cm. Moj oče je velik 178cm, mati pa 160cm. Nekje sem prebral, da obstajajo baje vaje za hitrejšo rast in me zanima, če kdo to pozna in če bi mi jih lahko povedal ali pa prilepil link do tiste strani z temi vajami.

Yugos ::

to je genetsko, je pa res da če maš preveč teže ti stiska vretenca.

seveda pomaga če delaš vaje za hrbtenico, samo to je samo da si vedno optimalno raztegnjen, to te ne bo povečalo...

kuglvinkl ::

Jaz sem pri 15 še zelo zelo rasel.

mihy11 ::

Pri 167 imam 54kg tak, da nimam pritiska na hrbtenico, delamo pa na hokeju vaje za krepitev hrbtenice ja ;) Sem pa opazil, da ko sem šel zdravniku za pregled sem imel 166cm ko pa sem se čez 1,5 meseca v šoli spet meril pa so mi namerili 166,5cm to se pravi 0,5 cm v 1,5 mesecu

Vendar se mi osebno zdi, da sem večji, ker moji soigralci so veliki 171cm in se mi zdi, da smo čisto iste višine, tako da nevem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihy11 ()

Yugos ::

glih ko si mlajši ne smeš delat vaje za jačanje hrbtenice in squat, ker s tem mišice ki gredo okol hrbtenice jačaš in posledično zaviraš rast. Zdaj raje delaj vaje za hitrost in gibčnost!

Dokazano je da rdeča mišična vlakna(statična) lahko krepiš še dolgo po 30 in celo dosti nabildaš, medtem ko bela(hitro prožna) le ko si mlajši!

mihy11 ::

To se pravi katera so rdeča in bela vlakna mislim katere mišice?

Samo sem bral, da fitnes nič ne vpliva na rast med temi leti..ampak še celo bolj vzpodbuja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihy11 ()

mihy11 ::

In pa katere vaje naj vse izvajam, da bom dobil na hitrosti in gibčnosti...=

Nejc1994 ::

Jst str 18 in sem zadnja 3 leta vsako leto zrasel z 5-10 cm in se rastem.

mihy11 ::

Nejc1994 je izjavil:

Jst str 18 in sem zadnja 3 leta vsako leto zrasel z 5-10 cm in se rastem.


Koliko si pa velik?

ripmork ::

sam sem bil late bloomer, po 16-em letu sem največ zrasel. Tako da ni panike.

Redna telesna vadba + dobra prehrana zna še vzpodbudit malce rast, je pa večinoma tu v genetiki.
Drugo bi bilo pa premetavanje res konkretno težkih bremen v fitnesu, tisto pa baje ima zaviralen učinek na rast.

šernk ::

Jst od 16-17 leta dalje nisem zrasel niti za 1cm, imam pa 189cm.

poznam pa nekoga, ki je do nekje 16 leta imel 160cm, danes jih ima skoraj 200.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

mihy11 ::

ripmork je izjavil:

sam sem bil late bloomer, po 16-em letu sem največ zrasel. Tako da ni panike.

Redna telesna vadba + dobra prehrana zna še vzpodbudit malce rast, je pa večinoma tu v genetiki.
Drugo bi bilo pa premetavanje res konkretno težkih bremen v fitnesu, tisto pa baje ima zaviralen učinek na rast.


Tisto res konkretnih bremen v fitnesu ne dvigujemo na treningih. Največ kar je je 30kg bencha pa za obe dve nogi...Vse ostalo pa je pod 25kg.

Yugos ::

mihy11 je izjavil:

To se pravi katera so rdeča in bela vlakna mislim katere mišice?

Samo sem bral, da fitnes nič ne vpliva na rast med temi leti..ampak še celo bolj vzpodbuja.


poglej otroke ki jih forsirajo da bildajo. Ne zrastejo!

Bela vlakna - hitrost,eksplozivnost

Rdeča - moč

mihy11 ::

Yugos je izjavil:

mihy11 je izjavil:

To se pravi katera so rdeča in bela vlakna mislim katere mišice?

Samo sem bral, da fitnes nič ne vpliva na rast med temi leti..ampak še celo bolj vzpodbuja.


poglej otroke ki jih forsirajo da bildajo. Ne zrastejo!

Bela vlakna - hitrost,eksplozivnost

Rdeča - moč


Ok hvala ti. Bi lahko še mogoče mi dal kakšen link, kjer prikazujejo vaje za hitrost in eksplozivnost?

Yugos ::





in pa seveda šprint


Šprint je dober ker se med tem tvori večja količina HGH(rastni hormon) saj dosti ljudi preden kvihta teče(60m,100m) in potem gredo na uteži!

mihy11 ::

Najlepša ti hvala!

gendale ::

visok boš kokr boš visok, z ničemer kar lahko realno narediš ne boš vplival na končno višino

neralno lahko greš pa na operacijo s katero ti podaljšajo noge, al pa na črnem trgu kupiš velike količine rastnega hormona in si ga vbrizgavaš vsak dan
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

mihy11 ::

gendale je izjavil:

visok boš kokr boš visok, z ničemer kar lahko realno narediš ne boš vplival na končno višino

neralno lahko greš pa na operacijo s katero ti podaljšajo noge, al pa na črnem trgu kupiš velike količine rastnega hormona in si ga vbrizgavaš vsak dan


Nikakor pa si ne mislim tega delati ;)

DOOM_er ::

čisto odvisno, moj fotr je šele po 20 letu nekaj še zrasel, drugače bi bil kar palček. Jaz sem pa naprimer nehal rasti pri 18 letih. Čisto odvisno, nekaj je genetike na katero ne morš ravno vplivat. Tudi če boš precej majhen celo življenje se ne sekiraj. Recimo moj sošolec je bil do konca prvega letnika srednje šole 15 cm nižji od nas vrstnikov. No sedaj je 15 cm višji od nas :D
Robots will steal your job. But that's OK

BadWolf ::

V šoli ničesar več ne učijo?

Nejc1994 ::

mihy11 je izjavil:

Nejc1994 je izjavil:

Jst str 18 in sem zadnja 3 leta vsako leto zrasel z 5-10 cm in se rastem.


Koliko si pa velik?

Sedaj sem velik 170 pa ubistvu sem sele pred 3 leti zacel rast. Pri meni je use za 2 leti zamika xD

mihy11 ::

BadWolf je izjavil:

V šoli ničesar več ne učijo?


V šoli smo se letos o rastnem hormonu in rasti nasploh učili mislim, da še eno šolsko uro ne...čisto nekaj malega smo povedali.

Upam, da bom vsaj čez 175cm velik ;) Kakor pravite je res čisto razločno od vsakega posameznika. Npr. jaz sem od 6 do 7 razred OŠ zrastel za 12cm potem sem iz 7 v 8 razred nekje med 10cm iz 8 v 9 razred sem zrastel pa le 3,5cm.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihy11 ()

mihy11 ::

Yugos je izjavil:





in pa seveda šprint


Šprint je dober ker se med tem tvori večja količina HGH(rastni hormon) saj dosti ljudi preden kvihta teče(60m,100m) in potem gredo na uteži!


Bi mi lahko mogoče pokazal še par vaj za gibčnost?

Yugos ::

ma že to je toliko da če si resen boš prvo to probal namesto da boš samo iskal 1001 vajo.

dejstvo je da sama pliometrija in tek že tako utrudi da boš komaj čakal pojstlo...

vaje so enostavne samo postopoma zvišuješ višino skoka in pri teku dolžino teka. Začni z 20cm skoki in recimo 15m šprinta in potem vsak teden napreduješ.

Invictus ::

Sam sem nehal rasti pri 21-tih, in prerasel vse sošolce iz osnovne šole in skoraj večino iz srednje šole.

Tako da se ne bi sekiral ... Pač ne boš center v NBA.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

mihy11 ::

Yugos je izjavil:

ma že to je toliko da če si resen boš prvo to probal namesto da boš samo iskal 1001 vajo.

dejstvo je da sama pliometrija in tek že tako utrudi da boš komaj čakal pojstlo...

vaje so enostavne samo postopoma zvišuješ višino skoka in pri teku dolžino teka. Začni z 20cm skoki in recimo 15m šprinta in potem vsak teden napreduješ.


Najlepša ti hvala. Milsim, da bom začel pri 40cm in nekje 30m šprinta. Imam dosti kondicije, če prav smo pred 4 dnevi nehali s treningi.

Bananovec ::

mihy11 je izjavil:

Yugos je izjavil:





in pa seveda šprint


Šprint je dober ker se med tem tvori večja količina HGH(rastni hormon) saj dosti ljudi preden kvihta teče(60m,100m) in potem gredo na uteži!


Bi mi lahko mogoče pokazal še par vaj za gibčnost?

Za to se priporoča raztegovanje. Kolikor vem imajo breakdancerji (b-boyi) neke vaje za gibčnost. Le te moraš redno delati. Svetuje se tudi, da se jih dela po treningu.
Glede eksplozivnosti pa sem nekje prebral, da krajši kot je stik s tlemi, višji je skok.

Edit: Še nekaj za roke:

Hvala vsem za vaje še z moje strani :)
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vaje z lastno težo

Oddelek: Loža
3812171 (10480) Golden eye
»

Kako narest sklece bolj zaj**** (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
548297 (6160) xCore
»

Kako se kvalitetno zrediti ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6327151 (25402) _IKE_
»

Kako zrasti ??? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14231580 (13957) me gusta
»

Višina in košarka

Oddelek: Loža
285265 (4478) LordTado

Več podobnih tem