» »

Resetiranje avto računalnika

Resetiranje avto računalnika

KruceFix ::

Pozdravljeni!

Na omenjenem avtomobilu je bil opravljen "servis" tj. menjava olja, filtrov. Sedaj pa je težava sledeča, da vedno ob prižigu avtomobila utripa SERVICE, se pravi, da ne znamo resetirati računalnika. Ima kdo idejo oz. znanje za resetiranje le-tega? V števcu sta dve palčki oziroma gumba.

Avto: Seat Ibiza, letnik 2008

Najlepša hvala za pomoč!
"Bomo videli" so rekli slepi gluhim ...

Good Guy ::

Failing that hold in the left hand button and turn the ignition on, then press the right hand button. Or the other way around, cant remember.

XrobertoX ::

Jaz bi predlagal da greš do enega mehanika in da ga priklopi na računalnik da ti resetira zadevo baje da se tudi ročno ponavadi poskusi recimo držati tipko tam blizu kjer se ti ta napis pokaže za seata ne vem točno bi se pa na netu sigurno kaj našlo.
________________________
Failing that hold in the left hand button and turn the ignition on, then press the right hand button. Or the other way around, cant remember.
GOOGLE PREVAJALNIK: (sicer slab prevod)
Če to ni mogoče imeti na levi strani gumb in nato na vžig, nato pritisnite gumb z desno roko. Ali pa obratno, vekanje spomnite.
________________________
Robi

Zgodovina sprememb…

XrobertoX ::

http://service-light-reset.com/reset-oi... tukaj tudi nekaj piše

Spet čudežni prevod google prevajalnika sicer je največkrat bolj kot ne neuporaben ampak za silo bo.
"Pritisnite in držite gumb za ponastavitev potovanja.
Vklopite vžig, medtem ko še vedno držite tipko za ponastavitev potovanja Slišali boste normalno hrup piskajoči.
Držite gumb za ponastavitev potovanja do službe orodje (malo ključ) izgine in 3 črtice pojavijo (---).
Sedaj lahko spustite gumb in servisni interval / olje spremembe so resetiranje"
Robi

Zgodovina sprememb…

draciel ::

KruceFix je izjavil:

Pozdravljeni!

Na omenjenem avtomobilu je bil opravljen "servis" tj. menjava olja, filtrov. Sedaj pa je težava sledeča, da vedno ob prižigu avtomobila utripa SERVICE, se pravi, da ne znamo resetirati računalnika. Ima kdo idejo oz. znanje za resetiranje le-tega? V števcu sta dve palčki oziroma gumba.

Avto: Seat Ibiza, letnik 2008

Najlepša hvala za pomoč!


Ma po mojih izkušnjah, tisto lučko lahko izbrišeš samo s priklopom računalnika na avto, ter seveda ustrezno programsko opremo. Moje mnenje je da pojdi do enga privat mehanika in ti bo to nrdu v 5sekundah zastonj.

p.s Imam tekalno stezo na kateri se je prižgal znakec za olje ( se pravi da jo je treba namazat). sam sem jo namazal , vendar tisti znakec ne bo izginil dokler jo ne priklučijo na računalnik in da to izbrišejo. Sem poklical na pooblaščeno trgovino in so mi rekli da je to narjano zanalašč da bi tudi drugi kaj še zaslužili =) seveda jo nisem peljal. In isto je z avtom. Zato da servisi služijo ga moraš peljati tja da oni to porihtajo.

XrobertoX ::

Jp ponavadi naj bi tako bilo na srečo pa se vedno kak trik najde in na srečo interneta če se ljudje le malo z besedami znajdejo.
PS: če bi rad to sam na redil pa poskusi si malo kak video pogledat na netu,sigurno bo kaj uporabnega.
Robi

Zgodovina sprememb…

XrobertoX ::

http://www.askthemechanic.co.uk/video/v... drugače sem jaz pri svoji škodi imel podobno INSP je kratica za pregled/service oil meni je čist nakjučno ratalo da sem resetiral sem pač malo dlje držal po ponovnem zagonu se kar naenkrat ni več pokazalo. ne vem kako izgleda pri tvoji ibizi samo mislim da bi moglo biti kaj podobnega.

1. Pritisnite in držite gumb števca v
2. Vklopite vžig na (ne zagon motorja)
3. Obrnite števca gumb na desni in držite približno 5 sekund.
4. Spustite gumb merilca poti in prehod vžig izključen.
5. Začni avto, bi storitev indikator zdaj ni več.
Robi

Zgodovina sprememb…

KruceFix ::

Naj vam povem, da mi je uspelo po besedah Good Guy-a!

Prevedeno oz. razloženo v 3 korakih:

1.) Držiš gumb na desni in prižgeš avtomobil,
2.) Spustiš desni gumb in pritisneš levega,
3.) Vozilo ugasneš.

Ponovno se vsem zahvaljujem posebno pa še @Good Guy-u!
"Bomo videli" so rekli slepi gluhim ...

XrobertoX ::

Si rešil no super samo da si. Bo pa sigurno tole še marsikomu prav prišlo.
Robi

XrobertoX ::

Škoda Octavia Combi 1.9TDI ima pa tale postopek če bo kdo rabil:

1.Motor ugasnjen, brez kontakta
2.Drži tipko "dnevne kilometrine" tam kjer resetiraš ponavadi kilometre.
3.Vključi vžig (obrneš ključ brez zagona)
4.Nato spustiš tipko s to isto tipko izbereš Oil Service in INSP...
5.Nato levo tipko (za nastavitev ure)pazljivo obrni v desno pazi da ne polomiš,da se prikažejo črtice(----)
6.Nato zopet z desno tipko izberi še INSP.
7.Spet izberi levo tipko (za nastavitev ure) in obrni v desno, da se prikažejo črtice (----).
8.Izključi vžig (odvzemi kontakt)

Nato bi moralo biti resetirano to velja pri kar nekaj VAN (VW,Škoda..) avtih Ne pa pri vseh.)
Robi


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

UI / UX v avtomobilih (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
16723141 (1509) PARTyZAN
»

Baterija v prenosniku je prenehala delovati

Oddelek: Strojna oprema
395041 (4229) Ahim
»

Emstar kartuše

Oddelek: Pomoč in nasveti
112818 (2566) kranfogl
»

Resetiranje karuš na Canon MP 190

Oddelek: Strojna oprema
123623 (3317) dani8
»

Prižiganje avta (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14118147 (13816) krucymucy

Več podobnih tem