» »

Resetiranje karuš na Canon MP 190

Resetiranje karuš na Canon MP 190

civava23 ::

Ali zna kdo resetirati kartuše oziroma indikatorje polnosti katrtuš za Canon MP190 (ne za mpC 190) ?

vir ::

Jaz imam canon MP190 in te kartuše nimajo indikatorja polnosti. Črna kartuša je napljuvala že ene 4000 strani pa še vedno pljuva ko treba.

rsroki ::

..poskusi resetirati s programom, ki ga imejo na spletni strani http://www.crnila.net/
8-)
rsroki

bibip ::

rsroki... hvala ti za info.

Programček res dela. :)) Sam imam MP150 in nikakor nisem uspel resetirat telih števcev. Do sedaj. Tam na strani ni omenjena ena malenkost... Najdeno tule: KLIK (post od Missel 24.01.2010)

Kar morate narediti je:
1.printerju najprej potegnete ven napajalni kabel
2.Držite gumb ON/OFF pritisnjen
3.vtaknete nazaj električni kabel (gumb ON/OFF še vedno držite) in pritisnete še rdeči gumb (RESUME)
4.spustite oba gumba
5.uprabite program MPTool.exe (moj je verzija 0.9.6) ... resetirate lahko obe kartuši zaporedoma
6.ko je program končal in samo, ko je končal (lahko traja tudi do ene minute na kartušo), potegnete spet napajalni kabel ven in spet nazaj v tiskalnik, ne da bi držali kakšno tipko.
7.prižgite tiskalnik. Tiskalnik naj naredi svoj zagonski ritual........ Vaše lučke ne utripajo več.

Ko kliknete "View printer status", pa vidite polne kartuše. 8-)

 "Nove" kartuše...

"Nove" kartuše...



Seveda imam nafilane kartuše. Črno že vsaj 6x, barvna pa brez tega programa drži 2x do 4x. Ko naj bi "crknila", pa še scaner ni delal. Sedaj pa res ni ovir za večkratno polnjenje.

Pa veselo tiskanje želim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bibip ()

rsroki ::

"bibip" jaz sem ravno včeraj zamenjal barvno kartušo z nadomestno (ni originalna), pri kateri sem imel navodila, a ta žal niso opisovala tega kako resetirat tiskalnik, saj se še naprej pritoževal da nima barvne kartuše..potem pa sem našel tale programček danes v službi in ga bom uporabil, ko pridem domov. Filat nikoli nisem upal, ker imam slabe izkušnje (več barve zunaj kot v kartuši..8-O)...resno pa razmišljam da bi v bodoče to počel. Bom poskusil zdaj po tvojih navodilih ko pridem domov in sporočim kaj se je zgodilo..:D.
Sicer pa sem na eni spletni strani našel tudi navodila kako ročno resetirat tiskalnik...a tega rajši ne bom probal.:|
rsroki

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rsroki ()

bibip ::

Filat ni problem. Samo rokavice si daš gor, spodaj cajtnge, pa eno rolo sekret papirja za pobrisat odvečno črnilo. Če si bolj spreten kot jaz, še tega ne rabiš.>:D Fertik si pa z vsemi štirimi barvami v max 15-ih minutah. V prvo je pa treba malo občutka dobit. Nimaš pa kaj za za*ebat, ker gre tako in tako samo še v kanto, če ne bo ok.

Pazit je edino treba, da filaš res takoj, ko se pojavi pomankanje barve. S takoj res mislim takoj. Ko se zasuši, je problem.

Je pa res, da so obnovljene tudi čisto v redu. Samo jo pa moraš takoj stestirat s tistim "Print patern", da vidiš, če je kje zabita.

Tisto za resetirat na printerju sem tudi nekdaj probaval, pa mi ni nikoli delovalo. Varjanta, ko greš v servisni način? Link?

rsroki ::

..tule sem zasledil nekaj..sicer mam jaz model mx300..zato je tu postopek za ta model..komentar od "Alfr3do"
Re: Canon mx300 ink level by Alfr3do (11/12/08 3:24 PM): http://www.fixyourownprinter.com/forums... , ....no potem pa sem še na isti spodnji strani zasledil,da je potrebno odklopit tudi USB kabel (od Re: Canon mx300 ink level by Dee123 (7/4/09 9:27 PM))
" We tried this and were initially having the same problem with it not getting past the "Idle" point. Then we disconnected the printer USB cable and tried the same steps posted above and it worked. The USB cable has to be disconnected."...no to je to..a vseeno bom rajši probal s programom MPTool. 8-)
rsroki

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rsroki ()

bibip ::

Probaj, če bo sploh šlo z mptool-om. Mogoče pa bo. Malo sem še pogledal tele zadeve, pa nikjer ne omenjajo mx serij. Vendar pa je vse mogoče. Kartuše so identične. Lahko, da je drobovje tiskalnika tudi. Drugače pa potem tista varianta, kot si jo zgoraj opisal. Pri meni tisto na samem tiskalniku ne deluje, pa sem preizkušal marsikaj. Tudi reset eproma. Stvar deluje naprej, če samo tiskalnik izklopiš iz omrežja. Vmes, ko pa se kaj piše v eprom, pa tega ne počet.

Upam, da ti bo šlo z mptool-om.

rsroki ::

Evo sem probal...zadeva z MPtool, na moji mutlifunkcijski napravi MX 300 ne deluje !!! Seveda mi ni ostalo nič drugo, kot da sem probal naredit reset po korakih, kot je v zgornjem linku. Odprl bom novo temo kjer bom vse skupaj pojasnil podrobno...glavno zadeva sedaj deluje !!!! :)8-)
..evo še link do moje teme: Resetiranje tiskalnika Canon serije MX 3xx
rsroki

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rsroki ()

bibip ::

No, super. Samo, da deluje. 8-) Namen je dosežen.
Navodila si dobro spisal. Več takih... :)

dani8 ::

kaj noben ne more shekat mp190 vsi drugi mp se dajo resetirat le mp 190 ne.na vseh forumih sem iskal pomoč in ni je.
nafilal sem glave na novo in kaže non stop e5 napako ,sprobal že 100 stvari in ne gre.še ima kdo kakšno izkušnjo da bi se vseeno dalo resetirat?

rsroki ::

dani8 je izjavil:

kaj noben ne more shekat mp190 vsi drugi mp se dajo resetirat le mp 190 ne.na vseh forumih sem iskal pomoč in ni je.
nafilal sem glave na novo in kaže non stop e5 napako ,sprobal že 100 stvari in ne gre.še ima kdo kakšno izkušnjo da bi se vseeno dalo resetirat?


..striček google ve veliko...probaj še tole izvesti...na tej strani
http://tricks-collections.com/how-to-re...
..spodaj imaš opis kako to narediti na tvojem mp 190. 8-)
rsroki

dani8 ::

strička googla sem jaz že obrno za to zadevo okoli in povprek,tale tvoj link tudi ,to ni za MP190 ampak MPC190!!!.To ponavadi vsi spregledajo.Hvala vseeno.

lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kje dobiti pigmentno barvo za tiskalnik

Oddelek: Pomoč in nasveti
182240 (1764) [D]emon
»

ena multifunkcijska naprava za dva računalnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
6566 (474) Hayabusa
»

Katero multifunkcijsko napravo - cca. 100 eu ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
517369 (6083) 5er13
»

Tiskalnik

Oddelek: Loža
161450 (1285) LordTado
»

Nakup Multifunkcijskega printerja

Oddelek: Kaj kupiti
434218 (3289) Zheegec

Več podobnih tem