» »

Tek - vprašanja, nasveti, vzpodbude ...

Tek - vprašanja, nasveti, vzpodbude ...

Temo vidijo: vsi
««
16 / 39
»»

leiito ::

Sori za rahel OT, ampak zdi se, da se utegnete spoznati tudi na naprave. Opremljam si namreč manjšo telovadnico, ampak je izbira težka, ker so večnamenske in naprave za veslanje, ki so na voljo pri nas, xy kitajskih proizvajalcev in je težko najti reviews.

Te na linkih spodaj npr. se zdijo z laičnim očesom OK, ima kdo izkušnje, ali se spozna na te reči, da vidi, če je to primerno za rekreativno rabo, ali gre za pofl, ali se iz kakega razlogov splača vložiti več, kupiti kje drugje itd. :

Veslaške:
https://www.mimovrste.com/veslaske-napr...
http://www.ideo.si/veslaske_naprave/ves...

Večnamenska:
http://www.insportline.si/6893/vecnamen...

Hvala.

amacar ::

Vzami veslaško napravo od appla, garantirano ne bo težav.

PrihajaNodi ::

vzami kettlerja-preverjeno najbolša kvaliteta.

facepalm ::

ob redni intenzivni vadbi, ti bodo te naprave razpadle v par letih :)

PrihajaNodi ::

facepalm je izjavil:

ob redni intenzivni vadbi, ti bodo te naprave razpadle v par letih :)


To ni niti podrazno res. Imam tole (nek kitajski jajc a dizajn je isti) http://www.ideo.si/veslaske_naprave/ves...

Drži mi že 7 let, ročko sem sicer res moral zašvasati ker se je odlomila sicer pa zadeva ob rednem mazanju deluje. S tem da je to kitajski non brand jajc.

Veslanje je super ker ni obremenjenih nobenih sklepov za razliko od teka. Je kot plavanje.

Zgodovina sprememb…

Sriple Tix ::

Dajte no, miljaužent tem o fitnesih tako in drugače na S-T, naj ostane tole namenjeno tekaškim zadevam.

leiito ::

Hvala lepa.

Aston_11 ::

PrihajaNodi je izjavil:

Veslanje je super ker ni obremenjenih nobenih sklepov za razliko od teka. Je kot plavanje.
Tudi sklepi so obremenjeni, če ne drugi ramenski, pa zelo pomembno je pravilno izvajanje vaj, drugače gre križ pa-pa.

PrihajaNodi ::

Aston_11 je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

Veslanje je super ker ni obremenjenih nobenih sklepov za razliko od teka. Je kot plavanje.
Tudi sklepi so obremenjeni, če ne drugi ramenski, pa zelo pomembno je pravilno izvajanje vaj, drugače gre križ pa-pa.



Ni udarcev. Važno je samo dihanje in napenjanje, prave umetnosti tu ni. Za razliko od teka kjer mora biti važna podlaga, čevlji, čas za regeneracijo, drugače pa operacija in uničeni kolki, kolena (mam izkušnje s tem:)... Imaš na youtubu posnetke za privilno veslanje, ni neka znanost.

Zgodovina sprememb…

Skyman ::

Da ne bom odpiral nove teme,bom kar tukaj napisal..

Ker so moje stare tekaske čevlje odsle v pokoj bi rabil nove.Kaj se kej priporoča.Gledal sm ponudbo pa je bolj kot ne povsod bolj boga,(hervis,intersport,sportdirect)mislil sm da bi iz tujine narocil a ne pooznam nobene "kul" spletne trgovine,seveda bi prej pomeril v klasicni trgovini.Hvala za odgovore

PrihajaNodi ::

Acis Gel. Manj kot 100€ ne daj za čevlje. Imam operacijo zaradi slabih čevljev (no eden izmed razlogov).
Čevlji so bistvenega pomena, drugače se raje ne ukvarjaj s tem športom.

Skyman ::

Gledal sm Nike free run 5.0 cca 115-120€ so ampak so tudi po 80-90€ ampak ja.. nekaj bi kul kupil seveda samo ko ne vem kje ker v slo je bolj vse boga ponudba.Kako poskodbo imas ce smem prasat?

erkgheoruugh ::

Počak še en mesec in v času lj maratona pejd na sejem športne opreme. Ponavadi je interšport. Imaš pri vseh firmah kar konkreten popust, pa še sprobaš jih lahko neomejeno.
Potem, ko ugotoviš model, pa lahko naročaš preko spleta.

Skyman ::

Na lj maraton mej grem pa v japonkah ce ne najdem primernih tekaskih cevljev..mas kaksno konkretno spletno trgovino? Da si malo pogledam ponudbo.

erkgheoruugh ::

Recimo od cenejših in preverjenih

Prva

druga

Včasih se tudi pri
tretji kaj najde.

Lahko pa seveda tudi ebay ali amazon za kak točno določen model in številko se dobi včasih tudi ceneje.

Ampak tako na pamet je težko nekaj predlagat. Jaz npr. zadnja leta še kar vztrajam na Brooks, prej sem bil pa Mizuno pa Saucony fan.

Pa pohiti, ker do maratona je samo še en mesec in da malo ulaufaš copate, kar traja, vsaj kakih 80 km je dobro imeti, da se malo uležejo.

Skyman ::

Hvala ti za linke..Seveda zato sm pa rekel da tukaj prasam malo prej da ne bom zadnji dan kupil tekaske čevlje.Si naroceval kej iz teh strani drugace?

erkgheoruugh ::

Skyman je izjavil:

Si naroceval kej iz teh strani drugace?


Pa si prebral prvi stavek mojega odgovora?

Na netu malo poišči se dobi kak dodaten kupon za popust pri prvih dveh ali pa če se naročiš na newletter pri prvem nakupu popust.

Skyman ::

ok thx...

PrihajaNodi ::

Skyman je izjavil:

Gledal sm Nike free run 5.0 cca 115-120€ so ampak so tudi po 80-90€ ampak ja.. nekaj bi kul kupil seveda samo ko ne vem kje ker v slo je bolj vse boga ponudba.Kako poskodbo imas ce smem prasat?



http://www.21run.com/ru_es/gel-kayano-2...

Imam operacijo kolka. Ce rad teces vzami top kvaliteto. Ce teces malo pa vseeno ne kupuj slabih cenenih cevljev. Uzivaj

Apofis ::

Skyman je izjavil:

Gledal sm Nike free run 5.0 cca 115-120€ so ampak so tudi po 80-90€ ampak ja.. nekaj bi kul kupil seveda samo ko ne vem kje ker v slo je bolj vse boga ponudba.Kako poskodbo imas ce smem prasat?

Hm, teli copati so bolj barefoot usmerjeni...sj, če maš solidno tehniko teka pa greš na 10 km boš že zdržu...za kej daljšga bi se jih jst izogibu

A120 ::

kaj v bezigradu priporocate za tek? tako 6-8km. sem na novo v lj in ne poznam ravno nekih tekaskih lokacij razen tivolija ki pa ni tako blizu.

dasf ::

Alamar ::

Skyman ::

PrihajaNodi je izjavil:

Skyman je izjavil:

Gledal sm Nike free run 5.0 cca 115-120EUR so ampak so tudi po 80-90EUR ampak ja.. nekaj bi kul kupil seveda samo ko ne vem kje ker v slo je bolj vse boga ponudba.Kako poskodbo imas ce smem prasat?



http://www.21run.com/ru_es/gel-kayano-2...

Imam operacijo kolka. Ce rad teces vzami top kvaliteto. Ce teces malo pa vseeno ne kupuj slabih cenenih cevljev. Uzivaj


Med tem sm ze kupil nove tekaške čevlje.. vzel muzino vave 11 serijo..najbol so mi sedle zaradi sirokega sprednjega dela,naredil sm tud ze prve kilometre,top cevlji..(glede na to kaj sm imel prej)

nike ali adidas mi niso sedle dovolj dobro na nogo,tko pač je :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Skyman ()

matijadmin ::

Poleg hoje je tek res najbolj ergonomično gibanje človeka, mu je tako rekoč prirojeno. A se ergonomičnost v veliki meri zatakne pri naši kastraciji tehnike, ki jo dosežemo z obutvijo in nadaljnjim razvojem ob njej. Strokovnjaki namreč ugotavljajo, da je 'superiornost' Kenijcev predvsem v učinkovitosti teka, ki jo razvijejo z nepretrgano bosonogo hojo, igro in tekom v času rasti, pravzaprav od mladih nog.

Včasih tekaški obutvi nismo namenjali toliko pozornosti, saj ni bilo ne znanja ne veliko možnosti za razvoj v tej smeri. Zlasti kronične poškodbe so vedno bile prisotne in so še danes (kljub vsemu znanju in pripomočkom), v veliki meri so odvisne od predispozicij, pa tudi od številnih izpostavljenosti samih (zgolj ena od mnogih je slaba izbira obutve).

Izbira prave tekaške obutve je še za poznavalca težka. Najprej je potrebno vedeti, kakšno imamo gibanje stopala ob podlago (če smo pronatorji, tekači z normalnim gibanjem, ali supinatorji). Potem pride na vrsto preskus primerne obutve na tekočem traku ali kakšni progi, kjer se moraš vseskozi počutiti dobro, gibanje pa mora biti čim bolj udobno, prijetno, brez kakršnega koli zatikanja, ki ti je tuje, in predvsem bolečih delov v obutvi. Brez tega, je izbira dokaj nepredvidljiva.

V nekaterih prodajalnah imajo za silo usposobljene prodajalce, ki ti pomagajo odgovoriti na prvo vprašanje (kakšno je tvoje gibanje stopala ob podlago) in glede na to nadalje svetovati izbiro. Tudi blaženje je pomembno, čeprav je v luči razumevanja ergonomije dejansko razvada (kot sončna očala), ki ima svoje slabosti kot prednosti. Pri izbiri blaženja je izbira velika, kompliciranje pa bedasto - velja se držati osnovnih namenskih priporočil proizvajalcev: bolj nevtralni copati za tekmovalce, bolj blaženi za tiste s prekomerno težo ali supinacijo in cela paleta vmes.

Tudi velikost je zelo pomembna, morajo biti točni. A pri nas je to za mnoge misija nemogoče, ker trgovci ne naročajo vseh razpoložljivih velikosti, saj to pač ni ekonomično.

Še glede ekonomike nakupa, jaz pač pri nas nove modele preizkusim, se trgovcu prijazno zahvalim brez nakupa in nato naročim iz VB (startfitness.co.uk), kjer jih s poštnino vred dobim bistveno ceneje (pobrskati velja za kupni ugodnosti na spletu). Prav tako so v trgovini, kjer kupujem, na voljo vse velikosti (po evropski lestvice celo tretjine, npr. 40 2/3), vsi modeli so dostopni v pomladno poletni in zimsko jesenski izvedbi in kar je najbolj pomembno, lanski modeli so znatno znižani, predlanski pa še bolj (imajo diferenciacijo cen glede na aktualnost, kar je pri nas za 1 leto skoraj redkost).
Vrnite nam techno!

PrihajaNodi ::

V nekaterih prodajalnah imajo za silo usposobljene prodajalce, ki ti pomagajo odgovoriti na prvo vprašanje (kakšno je tvoje gibanje stopala ob podlago) in glede na to nadalje svetovati izbiro. Tudi blaženje je pomembno, čeprav je v luči razumevanja ergonomije dejansko razvada (kot sončna očala), ki ima svoje slabosti kot prednosti. Pri izbiri blaženja je izbira velika, kompliciranje pa bedasto - velja se držati osnovnih namenskih priporočil proizvajalcev: bolj nevtralni copati za tekmovalce, bolj blaženi za tiste s prekomerno težo ali supinacijo in cela paleta vmes.


Tole ni res. Blaženeje, še posebno po teku na asfaltu je nujno potrebno. Lahko pa bos tečeš po mivki to pa ja, ampak to v našem okolju ne obstaja.

matijadmin ::

PrihajaNodi je izjavil:

V nekaterih prodajalnah imajo za silo usposobljene prodajalce, ki ti pomagajo odgovoriti na prvo vprašanje (kakšno je tvoje gibanje stopala ob podlago) in glede na to nadalje svetovati izbiro. Tudi blaženje je pomembno, čeprav je v luči razumevanja ergonomije dejansko razvada (kot sončna očala), ki ima svoje slabosti kot prednosti. Pri izbiri blaženja je izbira velika, kompliciranje pa bedasto - velja se držati osnovnih namenskih priporočil proizvajalcev: bolj nevtralni copati za tekmovalce, bolj blaženi za tiste s prekomerno težo ali supinacijo in cela paleta vmes.


Tole ni res. Blaženeje, še posebno po teku na asfaltu je nujno potrebno. Lahko pa bos tečeš po mivki to pa ja, ampak to v našem okolju ne obstaja.


Blaženje ni nujno potrebno, to je šele velika laž, kar praviš ti. Tekač z vrhunsko tehniko pač ne utrpi takšnih posledic kot jih nekdo, ki tega ne razvije. Mojo trditev so na silo iztrgal iz konteksta:
Strokovnjaki namreč ugotavljajo, da je 'superiornost' Kenijcev predvsem v učinkovitosti teka, ki jo razvijejo z nepretrgano bosonogo hojo, igro in tekom v času rasti, pravzaprav od mladih nog.


Tudi tekmovalni atleti in nadpovprečni rekreativci z veliko prizadevanji za tehniko to precej dobro razvijejo, zato je njihova izbira (tudi za asfaltno podlago) najpogosteje bolj nevtralen copat. Redki tečejo celo bosi, kar je najbolj zdravo in nimajo nobenih težav. Poznam modela, ki je pretekel Logarsko (75 km) bos.

Sploh pa nisi prebral, česar nisi želel prebrati. Sem ti okrepil v mojem delu zapisa, ki si ga citiral in to je za rekreativce ter začetnike zelo dober nasvet!
Vrnite nam techno!

Zgodovina sprememb…

PrihajaNodi ::

Ne piši neumnosti. Če ne bi bilo blaženje pomembno ne bi bilo poškodb, vem iz izkušenj, sem tekel skoraj vsak drugi dan od 45 min do ene ure. Poškodbe pa se razvijejo ravno na nenaravni podlagi kot je asfalt. Period. Koga ti poznaš je irelevantno. Mimogrede v vsaki temi želiš izpasti kot da si prijel boga za jajca.

pardon NEpomembno

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: matijadmin ()

PrihajaNodi ::

Sicer pa ti očitno ni jasno kakšna je sila s katero udarjaš v podlago kot je asfalt ali travnata površina.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: matijadmin ()

matijadmin ::

Prosim, da v bodoče ne smetiš teme in še enkrat prebereš, kar sem zapisal:

Pri izbiri blaženja je izbira velika, kompliciranje pa bedasto - velja se držati osnovnih namenskih priporočil proizvajalcev


Kje ti vidiš, da sem povprečnemu tekaču odsvetoval blaženje?
Vrnite nam techno!

PrihajaNodi ::

matijadmin je izjavil:

Prosim, da v bodoče ne smetiš teme in še enkrat prebereš, kar sem zapisal:

Pri izbiri blaženja je izbira velika, kompliciranje pa bedasto - velja se držati osnovnih namenskih priporočil proizvajalcev


Kje ti vidiš, da sem povprečnemu tekaču odsvetoval blaženje?



Blaženje ni nujno potrebno, to je šele velika laž, kar praviš ti.


Zase lahko rečem da nisem bil več amater, ukvarjal sem se tudi z gorskim tekom ampak najslebše kar je lahko in je bilo je bil pa tek po asfaltu s čevlji brez blaženja oziroma slabimi čevlji. Kar pa je 100% posledica moje poškodbe, kjer na kolku nimam več hrustanca. Enostavno gre za silo, ki pritiska na celotno telo oziroma spodnje okončine. Tu mi lahko vrineš bilo kake znastvene članke a je blaženje vseakakor nujno potrebno in logično varuje pred poškodbami oziroma obrabo sklepov.

Zgodovina sprememb…

matijadmin ::

Težko ugibam o tvoji poškodbi, poznam še nekaj ljudi s podobnimi težavami, poznam pa bistveno več ljudi, ki teh težav nima in nič ne posveča pozornosti tekaškim copatom, in celo nekaj ljudi, ki nikoli niso nobenega športa guslali, pa imajo, ne boš verjel, obrabljene kolke. Vadba definitivno je dejavnik, ki pri tej kronični poškodbi/obrabi, ima slab vpliv, koliko pa pri obrabi kolkov pomaga izbira copat, iskreno povedano ne vem. Če že, bi prej laično sklepal na napačno izbiro glede na gibanje stopala ob podlago (torej stabilizacijo) in ne blaženje.

Začetnik ali ne, tehnike najverjetneje nimaš dobre (pa brez zamere) in verjetno imaš kar nekaj preddispozicij za to okvaro.

Jaz sem napisal, da močno blaženje ni nujno, sicer bi vsi vrhunski tekači, ki so na nevtralnih copati, te zamenjali z močno blaženimi. Resno ne razumem, kaj do tu nisi uspel predelati. Želim razumeti prinesti k debati tako z izkušnjami tekača dolgega staža kot (laičnim) znanjem.
Vrnite nam techno!

Zgodovina sprememb…

Alamar ::

matijadmin je izjavil:



Še glede ekonomike nakupa, jaz pač pri nas nove modele preizkusim, se trgovcu prijazno zahvalim brez nakupa in nato naročim iz VB (startfitness.co.uk), kjer jih s poštnino vred dobim bistveno ceneje (pobrskati velja za kupni ugodnosti na spletu). Prav tako so v trgovini, kjer kupujem, na voljo vse velikosti (po evropski lestvice celo tretjine, npr. 40 2/3), vsi modeli so dostopni v pomladno poletni in zimsko jesenski izvedbi in kar je najbolj pomembno, lanski modeli so znatno znižani, predlanski pa še bolj (imajo diferenciacijo cen glede na aktualnost, kar je pri nas za 1 leto skoraj redkost).
Na hitro sem preveril vse tri različne pare, ki sem jih letos kupil pri nas in so v tej štacuni, upoštevajoč poštne stroške, višje cene. Tako, da ni ne vem kako ugodno, sploh pa ne bistveno ceneje. Tudi naše štacune, sploh online imajo kar konkretne popuste, tudi za nekatere nove modele.

matijadmin ::

Alamar je izjavil:

matijadmin je izjavil:



Še glede ekonomike nakupa, jaz pač pri nas nove modele preizkusim, se trgovcu prijazno zahvalim brez nakupa in nato naročim iz VB (startfitness.co.uk), kjer jih s poštnino vred dobim bistveno ceneje (pobrskati velja za kupni ugodnosti na spletu). Prav tako so v trgovini, kjer kupujem, na voljo vse velikosti (po evropski lestvice celo tretjine, npr. 40 2/3), vsi modeli so dostopni v pomladno poletni in zimsko jesenski izvedbi in kar je najbolj pomembno, lanski modeli so znatno znižani, predlanski pa še bolj (imajo diferenciacijo cen glede na aktualnost, kar je pri nas za 1 leto skoraj redkost).
Na hitro sem preveril vse tri različne pare, ki sem jih letos kupil pri nas in so v tej štacuni, upoštevajoč poštne stroške, višje cene. Tako, da ni ne vem kako ugodno, sploh pa ne bistveno ceneje. Tudi naše štacune, sploh online imajo kar konkretne popuste, tudi za nekatere nove modele.


Novi modeli višjecenovnega razreda so bili praviloma cenejši. Zadnji nakup sem opravil spomladi in sem privarčeval slabih 20 EUR. Ne poznam vseh blagovnih znamk, na Adidasu in Inov-8 se da kar dobro prihraniti. Vedno sem tudi uporabil kodo za popusti, ki jo je enostavno poiskati na spletu (kar sem zapisal).

Lahko poveš kaj več, za katere modele, znamke gre? Me iskreno zanima.
Vrnite nam techno!

PrihajaNodi ::

iskreno povedano ne vem


Torej se ti sanja ne kaj govoriš.


Začetnik ali ne, tehnike najverjetneje nimaš dobre (pa brez zamere) in verjetno imaš kar nekaj preddispozicij za to okvaro.



Tehnika, podlaga, genetika, slab čevelj pa imaš.

Jaz sem napisal, da močno blaženje ni nujno, sicer bi vsi vrhunski tekači, ki so na nevtralnih copati, te zamenjali z močno blaženimi.


Odvisno od podlage kje tečejo. Asfalt pa jasno ni ok. Za sklepe ti je tole najbolje:


Si že videl v naravi žival ki zaradi užitka teče ure in ure?

Alamar ::

matijadmin je izjavil:

Novi modeli višjecenovnega razreda so bili praviloma cenejši. Zadnji nakup sem opravil spomladi in sem privarčeval slabih 20 EUR. Ne poznam vseh blagovnih znamk, na Adidasu in Inov-8 se da kar dobro prihraniti. Vedno sem tudi uporabil kodo za popusti, ki jo je enostavno poiskati na spletu (kar sem zapisal).

Lahko poveš kaj več, za katere modele, znamke gre? Me iskreno zanima.

Vsi so letošnji modeli

Brooks Racer st 5 - Intersport 77 EUR
Adidas Kanadia Trail 7 - SportsDirect - 63 EUR
Brooks Ghost 8 - Core-Sport - 121 EUR

Kot pravim, moraš malo pobrskat plus razne občasne ugodnosti ala 20% popusta na redne cene novih modelov v Intersportu in Hervisu recimo. Stare modele pa kar konkretno znižajo v teh trgovinah. Najslabše je Tomas Šport (superge.si), ker tam pa imajo navite cene.

matijadmin ::

Alamar je izjavil:

matijadmin je izjavil:

Novi modeli višjecenovnega razreda so bili praviloma cenejši. Zadnji nakup sem opravil spomladi in sem privarčeval slabih 20 EUR. Ne poznam vseh blagovnih znamk, na Adidasu in Inov-8 se da kar dobro prihraniti. Vedno sem tudi uporabil kodo za popusti, ki jo je enostavno poiskati na spletu (kar sem zapisal).

Lahko poveš kaj več, za katere modele, znamke gre? Me iskreno zanima.

Vsi so letošnji modeli

Brooks Racer st 5 - Intersport 77 EUR
Adidas Kanadia Trail 7 - SportsDirect - 63 EUR
Brooks Ghost 8 - Core-Sport - 121 EUR

Kot pravim, moraš malo pobrskat plus razne občasne ugodnosti ala 20% popusta na redne cene novih modelov v Intersportu in Hervisu recimo. Stare modele pa kar konkretno znižajo v teh trgovinah. Najslabše je Tomas Šport (superge.si), ker tam pa imajo navite cene.


Saj pravim, jaz sme tam naročal zadnjih pet let, s popusti pa sem prišel pri nekaterih modelih tudi do 20 EUR ceneje kot pri nas, pri nekaterih pa sem opazil komaj za evro razlike v zadnjem letu. Spomladi sem za Adidas Sonic Boost Mens Running prihranil slabih 20 EUR s kodo za popust. Inov-8 so bistveno cenejši, na teh sem prihranil pred leti še več.

SportsDirect je britanski in je s cenami zelo konkurenčen že od začetka, na sploh pa je dobro, da so se trgovci pri nas kot kaže začeli zavedati konkurence onkraj meja. Je podobno kot je bilo s tistimi gume-direkt.com, ki so prezračili zatohlost na našem malem trgecu.

Pri nas je še vedno problem številk, meni najbolj ustreza Adidosova UK 7 tj. EU 40 2/3, ki je pri nas zlepa ne dobiš.

Še enkrat hvala!
Vrnite nam techno!

Zgodovina sprememb…

matijadmin ::

PrihajaNodi je izjavil:

iskreno povedano ne vem


Torej se ti sanja ne kaj govoriš.

Toliko kot tebi (brez merjenja lulčkov morda za malenkost več), na podlagi osebne subjektivne izkušnje brez poglobljenega znanja pač težko vlečeš kakršne koli zaključke.

PrihajaNodi je izjavil:


Začetnik ali ne, tehnike najverjetneje nimaš dobre (pa brez zamere) in verjetno imaš kar nekaj preddispozicij za to okvaro.



Tehnika, podlaga, genetika, slab čevelj pa imaš.

No shit, Sherlock.

PrihajaNodi je izjavil:


Jaz sem napisal, da močno blaženje ni nujno, sicer bi vsi vrhunski tekači, ki so na nevtralnih copati, te zamenjali z močno blaženimi.


Odvisno od podlage kje tečejo. Asfalt pa jasno ni ok. Za sklepe ti je tole najbolje:

Eh, z dobro tehniko tudi asfalt ni tak problem kot se ga skuša prikazati. Za nekatere tekače pa že je.

PrihajaNodi je izjavil:



Si že videl v naravi žival ki zaradi užitka teče ure in ure?

Skrajnost.
Vrnite nam techno!

Alamar ::

matijadmin je izjavil:


Saj pravim, jaz sme tam naročal zadnjih pet let, s popusti pa sem prišel pri nekaterih modelih tudi do 20 EUR ceneje kot pri nas, pri nekaterih pa sem opazil komaj za evro razlike v zadnjem letu. Spomladi sem za Adidas Sonic Boost Mens Running prihranil slabih 20 EUR s kodo za popust. Inov-8 so bistveno cenejši, na teh sem prihranil pred leti še več.

SportsDirect je britanski in je s cenami zelo konkurenčen že od začetka, na sploh pa je dobro, da so se trgovci pri nas kot kaže začeli zavedati konkurence onkraj meja. Je podobno kot je bilo s tistimi gume-direkt.com, ki so prezračili zatohlost na našem malem trgecu.

Pri nas je še vedno problem številk, meni najbolj ustreza Adidosova UK 7 tj. EU 40 2/3, ki je pri nas zlepa ne dobiš.

Še enkrat hvala!
Saj je kul. Obstaja precej trgovin pri nas in ogromna spletna ponudba iz UK in Nemčije. Pač mako pobrskaš za cenami, počakaš na kak vikend popust/kuponček. Sprobaš pa itak v naših trgovinah. Ni neke univerzalne trgovine, kjer bi bile vse znamke najcenejše. Glede številk zna biti problem, če ti ugajajo vmesne. Večji problem vidim, da so neredko velika odstopanja med znamkami. Celo med lanskim in frišnim modelom iste znamke se velikost v praksi lahko razlikuje. Zato je imho nujno vedno copate sprobati v trgovini.

PrihajaNodi ::

Eh, z dobro tehniko tudi asfalt ni tak problem kot se ga skuša prikazati. Za nekatere tekače pa že je.


Mislim ti si res idiot. Za nekatere? In kdo so to nekateri?


Toliko kot tebi (brez merjenja lulčkov morda za malenkost več), na podlagi osebne subjektivne izkušnje brez poglobljenega znanja pač težko vlečeš kakršne koli zaključke.


Znanje? Pa a ni vsakemu butlu jasno da je razlika med asfaltom, travo in mivko kot noč in dan? Za to potrebuješ znanje?

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: matijadmin ()

matijadmin ::

Alamar je izjavil:

matijadmin je izjavil:


Saj pravim, jaz sme tam naročal zadnjih pet let, s popusti pa sem prišel pri nekaterih modelih tudi do 20 EUR ceneje kot pri nas, pri nekaterih pa sem opazil komaj za evro razlike v zadnjem letu. Spomladi sem za Adidas Sonic Boost Mens Running prihranil slabih 20 EUR s kodo za popust. Inov-8 so bistveno cenejši, na teh sem prihranil pred leti še več.

SportsDirect je britanski in je s cenami zelo konkurenčen že od začetka, na sploh pa je dobro, da so se trgovci pri nas kot kaže začeli zavedati konkurence onkraj meja. Je podobno kot je bilo s tistimi gume-direkt.com, ki so prezračili zatohlost na našem malem trgecu.

Pri nas je še vedno problem številk, meni najbolj ustreza Adidosova UK 7 tj. EU 40 2/3, ki je pri nas zlepa ne dobiš.

Še enkrat hvala!
Saj je kul. Obstaja precej trgovin pri nas in ogromna spletna ponudba iz UK in Nemčije. Pač mako pobrskaš za cenami, počakaš na kak vikend popust/kuponček. Sprobaš pa itak v naših trgovinah. Ni neke univerzalne trgovine, kjer bi bile vse znamke najcenejše. Glede številk zna biti problem, če ti ugajajo vmesne. Večji problem vidim, da so neredko velika odstopanja med znamkami. Celo med lanskim in frišnim modelom iste znamke se velikost v praksi lahko razlikuje. Zato je imho nujno vedno copate sprobati v trgovini.


Saj pravim, brez preizkusa je nakup zelo tvegan. Načeloma je tveganje pri isti znamki in istem modelu manjše, a kot praviš, se zgodi, da so odstopanja. Pa pri prenovi modela se lahko hitro prikrade poleg odstopanja v velikosti tudi kakšen moteč element, ki skvari udobje.
Vrnite nam techno!

mare_ ::

Hej, js bom tudi počasi rabil nove teniske... pa ne vem, kam naj jih grem kupit :) a bi lahko kdo priporočil trgovino, kjer prodajalci dejansko znajo svetovati?

ingeniero ::

mare_: Morda malo offtopic ;) Če si blizu LJ, preveri v core-sport, imaš odlične Brooks copate za zelo ugodne cene, če znajo svetovati ti pa ne znam povedati ... Lahko pa poskusiš tudi On cloud čevlje, jih zelo hvalijo vsi tekaški kolegi.

Alamar ::

Core-sport je skladišče. Bil dvakrat tam in nimajo pojma, kaj prodajajo. Za nasvet ti je dober Tomas Sport na Čopovi. Kupiš pa potem kjer je najcenejše, ker imajo kar navite cene.

ingeniero ::

Alamar: Imajo pa zelo ugodne cene. Pa skladisce ravno ni, je pa res v industrijski coni ;)

Izbrisan_Acc ::

Ker je naslov teme tek, ... vprašam tukaj.

Imam sledečo težavo; Po priblizno treh do stirih recimo 2 urnih treningih teka ali hoje v hrib (to pocnem brez kakrsnih problemov) mi za naslednji trening enostavno zmanjka energije. Kot da bi se baterije izpraznile. Sm kot cunja. Tudi nog se mi ne da vzdigovat. Pa ne da bi kej bolelo, ampak enostavno nimam moči. Poleg tega od mene začne naslednji dan tečt pot kot pri norcih, tudi ko ne počnem nič, recimo gledam TV, spim v pojstli. Kaj je vzrok temu? Sam sumim pomanjkanje kakšnega magnezija? Soli? Nekej kar človek zgubi med treningom? Sicer se tudi med samim treningom precej potim,...ampak s tistm poj se to ne da primerjat. Probal sm sicer jest tist magnezij v šumenkah, ampak berem, da je dejanska absorbcija izredno majhna in da je vse skp bolj kot ne larifari?

A ma še kdo take in podobne težave? Kakšno mnenje? Nasvet?

tnx

Rias Gremory ::

Tečeš že dalj časa ali si pred kratkim začel?
V vsakem primeru bi priporočal, da počivaš vsaj 2 dni.
Našel sem tudi: 5 most common nutritional deficiencies in runners

Torej je že v sferi mineralov več razlogov za počutje kot ga opisuješ.

Sm kot cunja. Tudi nog se mi ne da vzdigovat. Pa ne da bi kej bolelo, ampak enostavno nimam moči. Poleg tega od mene začne naslednji dan tečt pot kot pri norcih, tudi ko ne počnem nič, recimo gledam TV, spim v pojstli.

Tole se sliši kot pretreniranost. Preveri še druge simptome na Overtraining @ Wikipedia

Ampak sem siguren, da je lahko razlog tudi drugje.
Torej jaz bi priporočal za začetek nekaj dni počitka, lahko tudi en teden.
Lahko si daš tudi pregledati kri. Če me spomin ne vara je možno brezplačen pregled krvi enkrat na leto pri osebnem zdravniku, lahko pa sam plačaš in najdeš kakšen laboratorij.

PS.: Nisem zdravnik.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Izbrisan_Acc ::

Zdej razmišljam. Pred veliko leti sm zarad tega enkrat šel na urgenco in niso najdli popolnoma nič. Dejansko se zdej spomnim ene noči, ko sem ležal na pojstli in zamenjal par majic... Vsakič vso pomočil. :) Pa tresu sm se in srce mi je nabijal. Čez čas je blo potem ok. Blo je pa full vroče poletje in takrat smo ga kr dost perčkali pa to... (velik odvajanja tekočine - izpiranje mineralov/vitaminov)

Tut recimo, ko sem hodil po aziji, kjer je totalna vlaga in vročine, se mi zdi da sem par dni zdržal, ko sem pršu dol...potem je pa samo teklo vse od mene.... Kot da bi izpod tuša pršel. (isto kot naprimer po 3h dneh treninga).

Uglavnem, sumim pomanjkanje nekega vitamina/minerala/nekej ... Kot si pa reku, ob prvi priliki omenim to moji zdravnici.

PARTyZAN ::

Kot je Rias rekel, lahko da se prevec zenes. Poskusi skrajsati/znizati intenzivnost treninga, in napredovati pocasi. Vedno si vzami vsaj en dan pocitka po treningu.

MadMicka ::

Pomoje je šele začel po dolgoletni pavzi s "športanjem" in je po nekaj treningih izčrpan. Počitek mora biti, več dni zapored. Potem pa spet probaš in vidiš, kje si.
««
16 / 39
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vprašanje za rekreativne tekače (strani: 1 2 )

Oddelek: Šport
677666 (5843) AnjaNja
»

Najmehkejši tekaški copati (strani: 1 2 )

Oddelek: Šport
8315981 (13932) m0LN4r
»

Poškodbe pri teku

Oddelek: Šport
274975 (4186) Aquinas
»

Je tek zdrav? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8725468 (22914) ThinkPad
»

tekaški copati - nike+ (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5819304 (16658) RejZoR

Več podobnih tem