» »

Tek - vprašanja, nasveti, vzpodbude ...

Tek - vprašanja, nasveti, vzpodbude ...

Temo vidijo: vsi
««
35 / 39
»»

mikhaair ::

Važno da uživaš v tem kar počneš. Če si boš sčasoma našel družbo, ki ti daje vzpodbudo, sploh ko se ti ne da bo super.
Jaz bi ti svetoval da dodaš hitro hojo v klanec.
Cim manj asfalta.

Twixz ::

Jap, ste meli prav.
Za foro sem pogledal na škatlo od kosmičev, 400 kCal na 100 gramov. Za zajtrk sem že na tretjini meje :D

kuglvinkl ::

Ce si data driven, si dol.potegn myfitnesspal in zacni vnasat. Jaz sem to pocel 2 meseca, ds sem dobil obcutek in ruknil.dol 10kg iz 97kg, pri 190cm.

Se prav, kuhinjska vaga, ne vec od 100g basis mislija, namocis cez noc in se lazke prebavi. Sam jem z jogurtom + banano. Potem kal. Povprecno kosilo, kaksen jabolko in to je to. V tem obdobju sem.se drzal okol 1600 cal vnosa, kuril jih pa okol 3000. Ni blo sile z utrujenostjo.
Your focus determines your reallity

Badwolff ::

100 g mislija , wow :D.
Saj se hitro navadiš ocenit, kolk neki je, pa lahko pol od uča. Sam še zdaj večino stvari stehtam, pa sem že kar nekaj časa na vzdrževalni dozi.

Twixz ::

Spet rabim nasvet.
Prejšnji teden sem pazil na vnos, povprečno 2000-2200 kalorij/dan. Skuril sem jih 3000, kar je 600 na dan (govorim o rekreaciji), potem pa še fizično delo/hoja v službi.
Stopim danes zvečer na vago - 107 kil. 8-O Torej sem se zredil za 2 kili.
Tempo je z manj truda boljši ampak noge in kolena pa bolijo. Zdaj sem se odločil da v klanec ne bom štartal vedno, kot sem zdaj ampak grem po ravnem (asfalt, pesek) in potem malo klanca nazvgor/navzdol.
Utrip med hojo je na začetku 120, postopoma dvigujem na 130, 140 potem pa intervalno tečem da pridem do 160, 170 (probam vsaj minuto tečt, potem pa hoja, pa ponovim, 5 - 10x) potem pa v klanec, utrip stalno okoli 160, 180 (15 minut) in potem hoja domov.

Po treningu spijem pol litra cedevite, potem pa pojem čez čas še jogurt (navadni - hofer) s kosmiči (mercator, navadni) - 400 kCal.

Any advice?

Badwolff ::

Mater s tem tempom boš mel do poletja 130 kil :D.

Uporab myfitnesspal. Ciljaj na 1600 kcal na dan. Ne goljufaj. Ne jej več zaradi treninga. Vzdržuj 4 tedne in poročaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Badwolff ()

Shegevara ::

Če govorimo o 600 kcal dnevne kardio akcije tipa tek bi jst rekel, da je to mogoče še preveč, ker te bo lahko minilo sploh, če rezultati niso vidni kot pri tebi.

2200 kalorij na dan sigurno nisi zaužil ker to bi jih pri tej teži porabil že z ležanjem na kavču. Tako da nekje si se pri vnosu hrane zakalkuliral.
Če te bolijo kolena pomeni, da jih verjetno preobremenjuješ. Jaz bi na tvojem mestu olajšal tempo rekreacij. Recimo 600 kalorij vsak drugi dan ali 300/400 kcal vsak dan. Vsaj na začetku. Važna je samo rutina, ki ti v danem momentu ustreza. Pri teku pazi na pravilno držo in ustrezno obutev. Ko bo viden napredek v smislu kondicije, ojačanih kolenskih vezi/mišic in predvsem napredek na tehtnici, potem pa lahko stopnjuješ rekreacijo.

Vso srečo in ne obupaj.

Twixz ::

Badwolff je izjavil:

Mater s tem tempom boš mel do poletja 130 kil :D.

Uporab myfitnesspal. Ciljaj na 1600 kcal na dan. Ne goljufaj. Ne jej več zaradi treninga. Vzdržuj 4 tedne in poročaj.


Po myfitnesspalu poročam o kalorijah. Sem pa preveril še embalažo, pa ni odstopanj.

Saj ne jem več zaradi treninga ampak zaradi službe. Prehodim vsaj kilometer na šiht + fizična dela. :)

Badwolff ::

Ko sem sam začel, sem si naštimal 0.7kg/teden izgube, kar mi je naneslo ene 1800 kcal. Potem sem se držal nekako na 1500, kar sem zmogel brez težav in potem preskočil za 2 meseca na 1200 čez teden. Za čuda nisem imel nobenih težav. Po kilah je šlo pa v skladu s pričakovanji fitnespala. Zdaj sem na 1800-2000 vzdrževalne doze. Ob tem veš čas 2-4x tedensko tek, pa vmes 2x domače gvihtanje. Od avgusta do decembra sem zgubil ene 25 kg, od takrat pa še ene par.

V glavnem
1000 kcal minusa na dan znese cca 1kg manj na teden.
Nabav si dobro BT tehtnico, sam imam Renpho, ki je ratal my best pal :D.
Ne si lagat glede kalorij :D

Je pa kar neverjetno , da bi v enem tednu dobil 2 kg, pa tudi če bi se nadziral in ležal na miru. Nekaj so dnevne fluktuacije, vnos tekočin, 'menstrualni' cikli, ampak to se vse nekako poravna na koncu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Badwolff ()

kuglvinkl ::

vaga se zjutraj, na tešče.
Your focus determines your reallity

Twixz ::

Badwolff je izjavil:

Ko sem sam začel, sem si naštimal 0.7kg/teden izgube, kar mi je naneslo ene 1800 kcal. Potem sem se držal nekako na 1500, kar sem zmogel brez težav in potem preskočil za 2 meseca na 1200 čez teden. Za čuda nisem imel nobenih težav. Po kilah je šlo pa v skladu s pričakovanji fitnespala. Zdaj sem na 1800-2000 vzdrževalne doze. Ob tem veš čas 2-4x tedensko tek, pa vmes 2x domače gvihtanje. Od avgusta do decembra sem zgubil ene 25 kg, od takrat pa še ene par.

V glavnem
1000 kcal minusa na dan znese cca 1kg manj na teden.
Nabav si dobro BT tehtnico, sam imam Renpho, ki je ratal my best pal :D.
Ne si lagat glede kalorij :D

Je pa kar neverjetno , da bi v enem tednu dobil 2 kg, pa tudi če bi se nadziral in ležal na miru. Nekaj so dnevne fluktuacije, vnos tekočin, 'menstrualni' cikli, ampak to se vse nekako poravna na koncu.



Bom zdaj 14 dni spremljal. Pa probal bom manj pa vsak dan hodit, ker 2 dni pavze me ubije.
Pa tudi štart v klanec neogret je smotan.

Ne bom pa nehal z rekreacijo.
Zanimivo je ko sem prej jedel vsaj 2x na teden pice/hamburgerje, se obvezno zvečer pou ure pred spanjem nažiral s toplimi sendviči in ni da ni, pa nisem prišel čez 105 kil.

Zdaj, ko pa pazim, se pa redim :D

mikhaair ::

Zdej ti rastejo mišice. Šalo pa se ne gre dol. :) :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mikhaair ()

Jirzy ::

1) kot je ze nekdo rekel, vagaj se vedno zjutraj na tesce.
2) racunas kalorije tudi pri pijacah? Pravis, da pijes cedevito. Tam je nekje 90% sladkorja. Coca-cola ipd je tudi strup.

Egidij88 ::

Jaz sem pred časom tudi šel čez to in izgubil 40 kil. Črtal sem vse sokove, sadne jogurte ipd., razne čokoladice pa sem dosti omejil. Tek 3x tedensko, postopoma vedno več, pa kolo... kalorij nisem kaj dosti štel, s številkami se nisem ubadal. Po občutku. Tako se moraš iti, da je dolgoročno vzdržno. 5x tedensko tečt za večino najbrž ni, sploh če fizično delaš v službi. 3x tedensko pa greš z užitkom, ne zasičiš se... greš pa takrat malo dlje. Po nekaj časa pa šele postaneš tekač, tek postane del tebe.

Twixz ::

Jirzy je izjavil:

1) kot je ze nekdo rekel, vagaj se vedno zjutraj na tesce.
2) racunas kalorije tudi pri pijacah? Pravis, da pijes cedevito. Tam je nekje 90% sladkorja. Coca-cola ipd je tudi strup.


1) Saj je šlo nazaj, na 103.
2) Cedevito sem vrgu stran. V službi spijem radensko lemon ali pa navadno vodo. Vem da sem s temi cukranimi pijačami pretiraval. Gaziranih (razn radenske) pa itak ne maram.

Badwolff ::

Cola zero in Pepsi max(?) ali limeta za užitek :D.
večina vod z okusom ima 75 kalorij na plastenko, se kr nabere...
Grejo pa najprej mišice dol, pa kar težko jih je dobit nazaj, če si v kaloričnem minusu.

IL_DIAVOLO ::

Twixz je izjavil:

Spet rabim nasvet.
Prejšnji teden sem pazil na vnos, povprečno 2000-2200 kalorij/dan. Skuril sem jih 3000, kar je 600 na dan (govorim o rekreaciji), potem pa še fizično delo/hoja v službi.
Stopim danes zvečer na vago - 107 kil. 8-O Torej sem se zredil za 2 kili.
Tempo je z manj truda boljši ampak noge in kolena pa bolijo. Zdaj sem se odločil da v klanec ne bom štartal vedno, kot sem zdaj ampak grem po ravnem (asfalt, pesek) in potem malo klanca nazvgor/navzdol.
Utrip med hojo je na začetku 120, postopoma dvigujem na 130, 140 potem pa intervalno tečem da pridem do 160, 170 (probam vsaj minuto tečt, potem pa hoja, pa ponovim, 5 - 10x) potem pa v klanec, utrip stalno okoli 160, 180 (15 minut) in potem hoja domov.

Po treningu spijem pol litra cedevite, potem pa pojem čez čas še jogurt (navadni - hofer) s kosmiči (mercator, navadni) - 400 kCal.

Any advice?


Ob tvoji teži in aktivnosti bi lahko jedel 3k kalorij, pa bi se vedno izgubljal tezo.

Res ne vem, kaj delas :D
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Twixz ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Twixz je izjavil:

Spet rabim nasvet.
Prejšnji teden sem pazil na vnos, povprečno 2000-2200 kalorij/dan. Skuril sem jih 3000, kar je 600 na dan (govorim o rekreaciji), potem pa še fizično delo/hoja v službi.
Stopim danes zvečer na vago - 107 kil. 8-O Torej sem se zredil za 2 kili.
Tempo je z manj truda boljši ampak noge in kolena pa bolijo. Zdaj sem se odločil da v klanec ne bom štartal vedno, kot sem zdaj ampak grem po ravnem (asfalt, pesek) in potem malo klanca nazvgor/navzdol.
Utrip med hojo je na začetku 120, postopoma dvigujem na 130, 140 potem pa intervalno tečem da pridem do 160, 170 (probam vsaj minuto tečt, potem pa hoja, pa ponovim, 5 - 10x) potem pa v klanec, utrip stalno okoli 160, 180 (15 minut) in potem hoja domov.

Po treningu spijem pol litra cedevite, potem pa pojem čez čas še jogurt (navadni - hofer) s kosmiči (mercator, navadni) - 400 kCal.

Any advice?


Ob tvoji teži in aktivnosti bi lahko jedel 3k kalorij, pa bi se vedno izgubljal tezo.

Res ne vem, kaj delas :D


Men tudi ni jasno :D.
Ker v osnovi sem rekel, da več kot 100 kil ne bom mel. In sam bil zmeraj na meji ali malo čez. Rekreiral se nisem 2015-2019 skoraj nič. 2018 sem se zaposlil, 2019 kupil kolo in naredil čez 2000 kilometrov v tistem letu, ker sem res padel v ta čudovit šport (je pa res da sem kolesaril počasi, ker sem užival :D) pa še fizično delam na šihtu in so kilogrami nekako stali na nekem območju.
Potem sem se pa decembra (2020) lotil enga sprehoda s kolegom in mi je blo fajn (pa sva šla na tempo). Pa sem rekel da bi probal tečt, pa je šlo. Pa tempo že pod 8 minut. Potem pa korona, groza. Nisem se teral, pač po utripu. Po koroni sem "nehal" kadit (iz škatle na dan sem pristal na cigaret, dva na teden, ko se mi RES zalušta) in se je tudi moje dnevno počutje izboljšalo. :)

Tako da ja, cilj je samo še kile spravit dol, itak pa upam čimprej da bo dovolj toplo za kolo :)

celada ::

Badwolff je izjavil:

Cola zero in Pepsi max(?) ali limeta za užitek :D.
večina vod z okusom ima 75 kalorij na plastenko, se kr nabere...
Grejo pa najprej mišice dol, pa kar težko jih je dobit nazaj, če si v kaloričnem minusu.


Mišice kr ostanejo če si aktiven in jih uporabljaš.

Badwolff ::

Crknila mi je ena slušalka, Samsung Bud plus.
Predlagate kaj drugega za tek? Samsungove so dobre, sam mal ven iz ušesa lezejo, ampak to men tko vse, pozimi buff to lepo reši, poleti pa jebiga .... Če bi bile še ipx7 bi bilo pa sploh dobro.

Jerry000 ::

Jaz priporočam JayBird Vista. So robustne in imajo ipx7. Mam jih 1 leto in so vrhunske, v ušesih zelo dobro držijo, baterija je pa tudi super.

https://www.jaybirdsport.com/en-eu/vist...
https://www.amazon.de/-/en/Jaybird-Wire...

kuglvinkl ::

sam sem potreboval 10 let, da se ugotovil, da je bolje brez...
Your focus determines your reallity

celada ::

kuglvinkl je izjavil:

sam sem potreboval 10 let, da se ugotovil, da je bolje brez...


Men jih paše met samo takrat, ko hočem določen tempo držat (strava pomaga pri temu). Drgač pa ja boljš brez.

Machete ::

Če kdo kje zapazi švic trak za čelo, bom hvaležen za link. Samo 'tadebele'... hvala
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

kuglvinkl ::

Ni boljsega kot buff.

mea culpa, po pomoti sem zaklenil :(.
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

Machete ::

To vidim je bolj tanka zadeva. Si upaš primerjati s čem takim (kar imam in sem zadovoljen)?

Tole mi drži cirka 1h max znojenja. Potem zna že malce polzeti spodaj..

Se mi je pa končno odprlo par opcij na netu, ko sem 'odkril' besedo znojnik.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Badwolff ::

Zdej je že skor čas za ta tanke :D

kuglvinkl ::

Machete je izjavil:

To vidim je bolj tanka zadeva. Si upaš primerjati s čem takim (kar imam in sem zadovoljen)?

Tole mi drži cirka 1h max znojenja. Potem zna že malce polzeti spodaj..

Se mi je pa končno odprlo par opcij na netu, ko sem 'odkril' besedo znojnik.


točno tega imam. Men to ne sede, prebije sicer redko, sam, ko sem začel uporabljat buff, je vse ostalo hec.
Your focus determines your reallity

Jerry000 ::

Tanek buff na glavi pa šilt kapa čez (ker samo z buffom sem samemu sebi smešen

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jerry000 ()

kuall ::

Kmet je naredu kar dober video

Machete ::

Jerry000 je izjavil:

Tanek buff na glavi pa šilt kapa čez (ker samo z buffom sem samemu sebi smešen


Jaz se hvalabogu ne vidim v čelo haha
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

kuall ::

Machete je izjavil:

Jaz se hvalabogu ne vidim v čelo haha


Ja, ampak vidiš pa izraze na obrazih od drugih, ko vidijo tvojo grdo faco.

Machete ::

Ja, to mi je kul, ker dontgiveafuckam. Sem prerasel fazo ugajanja drugim hehe. Itak pa se raje zavlečem na samotne dele naše dežele.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

strawman ::

Potreboval bi nasvet pri nakupu tekaških čevljev.
Do sedaj sem kupoval pretežno poceni čevlje za 40-50€, ki sem jih v letu ali dveh menjal.
Sedaj bi kupil malo boljše, pa me zanima:
- Koliko sezon vam zdržijo malo dražji (100-200€) tekaški čevlji?
- Uporabljate za tek po trdih in mehkih podlagah različne čevlje?
- Se pozna razlika pri teku pri čevljih, ki so specializirani za določeno površino? A je ok če kupim nekaj za vse podlage?
- Imate s kakimi čevlji zelo dobre izkušnje?
Tečem pa od spomladi do jeseni, 2-3x na teden, 5-10k.
Hvala za odgovore.

Alamar ::

Cena copata niti slučajno ne pomeni večjo vzdržljivost. Vzdržljivost copat se ne meri v sezonah, ampak v pretečenih kilometrih. Obraba pa je odvisna od veliko faktorjev (teže tekača, tehnike teka, podlage teka...).Če ne tečeš po nekih hudih brezpotjih, je dovolj en kvaliteten copat z malo bolj profila na podplatu. Za napisano nizko kilometrino je pa sploh dovolj en par.

Športne trgovine so odprte. Pojdi v eno večjo, kjer ti bodo svetovali, kakšen čevelj je primeren za tvojo nogo. V trgovino pojdi zvečer, ko so stopala že malo otečena in s seboj vzemi tekaške nogavice. Potem, ko ti bodo svetovali nekaj modelov, kupi kakšnega iz pretekle sezone. Ti so večinoma znižani za 30-50%. Tako boš za 70-80 EUR dobil kakovosten tekaški copat. Po rednih cenah nima smisla kupovati, razen če imaš višek denarja.

Groot ::

strawman je izjavil:

Potreboval bi nasvet pri nakupu tekaških čevljev.
Do sedaj sem kupoval pretežno poceni čevlje za 40-50€, ki sem jih v letu ali dveh menjal.
Sedaj bi kupil malo boljše, pa me zanima:
- Koliko sezon vam zdržijo malo dražji (100-200€) tekaški čevlji?
- Uporabljate za tek po trdih in mehkih podlagah različne čevlje?
- Se pozna razlika pri teku pri čevljih, ki so specializirani za določeno površino? A je ok če kupim nekaj za vse podlage?
- Imate s kakimi čevlji zelo dobre izkušnje?
Tečem pa od spomladi do jeseni, 2-3x na teden, 5-10k.
Hvala za odgovore.


Prva in najpomembnejša stvar pri nakupu čevljev je da si vzameš čas za nakup in v posamezne čevlje dobro poizkusiš (npr. tek po trgovini, skiping, simulacija teka navzdol, itd.).

Ko boš enkrat našel prave čevlje, je pa od kupa dejavnikov odvisno na koliko časa jih menjati. Primarno se priporoča menjava na cca. 800-1000 opravljenih km. Koliko je to sezon, je seveda odvisno koliko tečeš. Lahko se ti bodo čevlji uničili prej, lahko kasneje. Sam se nekako držim tega razpona pri menjavi, saj sem ugotovil da mi odgovarja (se čuti, da je čevelj že iztrošen). To delam kljub temu da načeloma na obutev zelo pazim in so moji čevlji po menjavi navzven še skorajda "novi" (z izjemo podplata).

Če ne tečes ravno nekega hardcore traila, bodo klasični tekaški čevlji ok za vse podlage - beton, makadam, gozdne poti. Posebni čevlji so smiselni ko to res potrebuješ, npr. za trail po neurejenih progah. Sam v Asics GT-2000 tečem vse od ceste, makadama in tudi do gozdnih poti.

Glede priporočil, pa glej začetek odgovora. Kar nekomu ustreza, tebi morda ne bo. Zato se nikakor ne zanašati na priporočila, ampak pojdi v eno dobro opremljeno trgovino in poizkusi čim več. Če bo prodajalec vsaj kolikor toliko sposoben, ti bo pa lahko tudi on svetoval kaj bi.

sunshine403 ::

Meni zdrzijo vecinoma slabi 2 leti, ampak imam 3 pare, katere uporabljam vsake za svoj namen, tako da realno, ce bi imel ene max 1 sezono. Pa ne tecem ravno pretirano veliko (pozimi sem tako ali tako vecinoma na smuceh, poleti pa ene 70/30% mtb/tek), tako da naredim samo kaksnih 1200-1500km/leto. Vsi trije pari imajo isti list price (180eur), ampak sem skoraj vedno najde kaksna akcija tako da vecinoma dobim za okoli 110-120eur, ampak mocno dvomim, da bi zdrzali vec ali manj, tudi ce bi bi bili 250eur ali pa 80eur (no za 80eur, ce racunas list price ne 50% off akcije, ne dobis tekaskega copata).
Koliko zdrzijo casovno je precej bolj kot od cene odvisno kako teces, kje teces in predvsem koliko teces. Nekdo ki naredi par 1000km/letno jih bo unicil neprimerno prej, kot nekdo ki naredi 100km/letno. Poleg tega pa se copati menjajo zaradi tega ker so zgonjeni (ne na pogled) in ne ker bi razpadli. Vecina mojih gre v menjavo ko na zunaj izgledajo se cisto ok.

Gregor5816 ::

Jaz imam ene posebej za trail, ampak tečem v njih samo ko je blatno. Sicer raje na vseh podlagah tečem v navadnih. Menjam na 1000 km, po tem jih uporabljam še za sprehode in podobno.

jocoj ::

strawman je izjavil:

Potreboval bi nasvet pri nakupu tekaških čevljev.

https://www.delo.si/polet/kako-izbrati-...

Badwolff ::

Jaz imam dvojne za trail, mal menjam. Pa tečem v njih tudi po mestu, če je mokro/blato/sneg. Eni, terrex, so me od začetka ful ožulili, sem naročil nove, medtem ko sem čakal nanje, pa sem.kupil športne nogavice in od takrat nimam več problemov.
Druge imam za na stadion ali po lepem vremenu, lahki poletni čevlji.

buttcrack ::

kakšne športne zokne uporabljate?

Apofis ::

Kar se mene tiče jih ni čez x-socks nogavice. Super se držijo noge tud k je fajn/so fajn prešvicani. Mam en par k je še iz leta 2010, pa oblika ista...oprani so bili neštetokrat, edin kar so mal trši ratal, nosijo se pa še zmeraj odlično...probal falke, mico, ipd, pa so mi še zmer od xsocksa tabol...pa laufam veliko...

Badwolff ::

Sam imam nekoiiz decathlona, je prav super in me je strah neki druzga kupit.

tektek30 ::

Zdravo,

zanima me nekaj glede nakupa tekaških copat. Pred letom dni sem kupil Mizuno Sky 3 za preveč denarja. Iskal sem najmehkejši čevelj in to je bil ta. Problem se je pojavil pri teku, kjer so se pojavile bolečine v tem delu.


Trenutno tečem samo v klanec in teh težav ni, po ravnem pa se hitro pojavijo. To se ponavlja že leto in pol, kjer sem imel vmes pavze tudo po več mesecev. Če sem tekel z nekimi prastarimi copati, teh bolečin ni. Dvomim pa, da so ti čevlji še optimalni zame. Po moje je problem v tem blaženju, ki pri hitrem pristanku (pri teku v klanec tega ni) sune nazaj. Tečem precej neredno, lahko po celo leto nič, zato nisem zverziran in nimam še tiste moči in tudi kondicije, da bi lahko res mehko pristal. Pri 178 cm imam 72 kg, tako da prevelika teža ni problem.
Za hojo pa je čevelj super in res rad hodim v njih.
Kupil si bom nove copate, ker pa nočem zapravljati denarja vse povprek, me zanima, kako naj se tega lotim. Ne vem niti, ali sem pronator ali supinator, kje pa je potem še vse ostalo. Star sem 36 let in leta, kot sem čevlje kupil na podlagi izgleda so že za menoj.

Kako mi predlagate, naj se tega lotim, da ne grem kar do 1. prodajalca in mi proda mačka v žaklju?

Hvala za odgovore...

sunshine403 ::

Ko bodo enkrat odprli meje, ti priporocam da se zapeljes do Beljaka (https://www.laufsport-muenzer.at/). Jaz pri nas za zeno nisem nasel niti enega, ki bi bil vsaj za desetino tega. Moje noge so neproblematicne, tako da vecinoma nimam tezav, najti ustrezne copate za zeno je pa mission impossible. No po slabi uri pri tem tipu (na traku, pa gor in dol po ulici itd.) ima copate, kjer tudi po dveh urah teka nima nobenih tezav, prej je bilo po pol ure ze vse problematicno, pa sva bila pri vseh, ki se (in jih) imajo pri nas za strokovnjake za svetovanje glede pravih copat.

jocoj ::

In kateri točno so ti čudežni copati?

Karen ::

Mojih 5 centov: imam BT slušalke oneplus buds; fascinantno, ampak ne padajo ven niti ko se začnem potiti. Prej sem imel take s haklci za ušesa, pa je tudi šlo. Najslabše so pa BT za v uho, ki so povezane med sabo z vrvico, pa vmes gumbki za kontrolo... pretežki gumbki, pa ko tečeš padajo ven, skratka no-go.
Glede nogavic sem pa pogruntal, da bolj kot imam elastnične, slabše je - če mi preveč prste stisnejo kot znajo te športne z enormno količino elastana, mimogrede dobim kak žulj, tudi med palcem in kazalcem recimo. Tako da tečem striktno s 100% bombažnimi tankimi - takimi za na obleko... dobiš recimo v Muellerju. Pa na šiv na robu pri prstih sem tudi občutljiv. Skratka take z minimalnim šivom, pa nešportne, se mi najbolje obnesejo (pa sem sprobal milijon športnih variant vseh cenovnih rangov - imam sedaj pol predala športnih ki jih nikoli ne nosim... bo ob priliki romalo v smeti).

Badwolff ::

Glede slušalk - izprsil sem se za jabro elite active 75t. Super se držijo ušesa, zvok je tudi dober.

Nogavice pa... Tiste iz decathlona so mi še najljubše.

sunshine403 ::

@jocoj ni point v tem v imenu firme. Point je v tem, da izmed boga in pol razlicnih modelov dobis tistega, s katerim nimas tezav. Tako da niso nobeni cudezni copati, zgolj taksni, ki pasejo na njene noge in za njen nacin teka.

Zgodovina sprememb…

Badwolff ::

kaj uporabljate za rehidracijo poleti?
««
35 / 39
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vprašanje za rekreativne tekače (strani: 1 2 )

Oddelek: Šport
677657 (5834) AnjaNja
»

Najmehkejši tekaški copati (strani: 1 2 )

Oddelek: Šport
8315950 (13901) m0LN4r
»

Poškodbe pri teku

Oddelek: Šport
274970 (4181) Aquinas
»

Je tek zdrav? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8725451 (22897) ThinkPad
»

tekaški copati - nike+ (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5819282 (16636) RejZoR

Več podobnih tem