» »

Tek - vprašanja, nasveti, vzpodbude ...

Tek - vprašanja, nasveti, vzpodbude ...

Temo vidijo: vsi
««
33 / 39
»»

Cruz ::

Kar se tiče teka navdzol, načeloma je boljše (počasi) tečti kot pa hoditi dol, ker je manj obremenjujoče za koleno. S tekom navzdol ni nič narobe, nekateri šprinteri še trenirajo po klancu navzdol za hirost, ampak moraš vedeti pristati(ne na peti, ker potem koleno prevzame preveč napora, meča ne morejo "pomagati").

MxxW5 je izjavil:

Nihče od kolegov ne teče, pa se nimam s kom primerjati.
Primerjaj se s samim sabo. Jaz hodim s kolegom šprintat(60-200m), pa nikoli ne tekmujeva med sabo, ampak s samim sabo.

sunshine403 ::

Se strinjam, ker pameten clovek se z busom ne vozi ;)

enemon ::

Kako kaj tečete zdaj ko so dnevi tako kratki? Ob 16. uri, ko končam s službo, se že kar mrači, po mestu mi pa ravno ni za teči...

celada ::

enemon je izjavil:

Kako kaj tečete zdaj ko so dnevi tako kratki? Ob 16. uri, ko končam s službo, se že kar mrači, po mestu mi pa ravno ni za teči...


Čelka pa piči.

sunshine403 ::

Jaz ce se le da zakljucim ob 15:30, pa splaniram, da recimo zadnjih 20, 25min tecem po makedamu in ne po gozdnih poteh polnih listja, tako da se mi cca. 1.5h lepo izide. Drugace pa lucka.

MxxW5 ::

Jaz imam naglavno luč.

Cruz ::

enemon je izjavil:

Kako kaj tečete zdaj ko so dnevi tako kratki? Ob 16. uri, ko končam s službo, se že kar mrači, po mestu mi pa ravno ni za teči...
Če je možno, zjutraj, drugače pa probam enkrat od 16.-17. ure. Če grem kasneje(včasih tudi ob 8, 9 večer) in je tema, si prinesem luč in si jo postavim na cilju. Šprint, trenutno samo kratki treningi(30-45 min, v to je vključeno tudi ogrevanje, pliometrične vaje, vaje za trebušne ter statično raztezanje) in < 50m, zdaj en mesec bolj lagano, 2x na teden.

A) 2x3x10m, 2x6x20m
B) 3x10m, 2x3x40m

Plan je cela zima, čeprav sneg, padavine, včasih celo rosa, konkretno ustavi možnost maksimalnega truda, ker drsi. Takrat se bolj posvetim tehniki kot pa hitrosti. Tečem na atletski stezi ali travi, ne upam šprintati po asfaltu, bom pa verjetno prisiljen, če bo sneg, na nekem asfaltu pod streho.

buttcrack ::

Jerry000 je izjavil:


Te ki sem naštel so nekako prehodni trail čevli asfalt-trail. Do sedaj so mi Sense Ride 2 odlično zdržali tako da sem se odločil za 3 :). Cestne copate ne priporočam za trail. Raylika je očitna. Sem že imel Nike Pegasus (cestni) za trail (spontana odločitev) in je preveč drselo, ni bilo oprijema. Ampak Sense ride 3 za 77EUR se mi zdi odlična cena :)

link prosim do take cene :D

Alamar ::

Verjetno runnerinn.com s 15% black friday popustom. Upoštevati moraš še 8 EUR poštnine in dostavo iz Španije, ki se zna zavleči.

Jerry000 je izjavil:


Te ki sem naštel so nekako prehodni trail čevli asfalt-trail. Do sedaj so mi Sense Ride 2 odlično zdržali tako da sem se odločil za 3 :). Cestne copate ne priporočam za trail. Raylika je očitna. Sem že imel Nike Pegasus (cestni) za trail (spontana odločitev) in je preveč drselo, ni bilo oprijema. Ampak Sense ride 3 za 77EUR se mi zdi odlična cena :)
Saj sem napisal s primernim podplatom. Pegasus pač nima primernega, ker je preveč gladek. Sam sem uporabljam recimo Adidas Supernovo za po okoliških ljubljanskih hribčkih brez problemov. Pri Salamonu mi ne ustrezajo te njihove hitre vezalke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Alamar ()

sunshine403 ::

Zares ne vem kako je trenutno, ker zadnje pol leta nisem nic narocal od njih, ampak vsaj jaz osebno nisem nikoli imel problemov s temi Spanci (runnerinn, snowinn, trekinn). Vsi jih imajo kot neko fake trgovino, ampak pri meni je bilo vedno vse ok. Ja se strinjam, posiljanje traja malenkost dlje kot recimo iz kaksne svabske bike trgovine, ampak ce pri Nemcih traja, 3 dni, je bilo pri Spancih max 7dni (z vikendom vred), tako da ni pretirano dalj za cakat. Kako je pa trenutno s korono pa nimam pojma. Gre pa iz Nemcije zaenkrat se vedno tako kot zmeraj... 3dni max.

Alamar ::

Dokler vse teče, kot po maslu, je OK. Problemi nastanejo, ko pride do težav (vračila, zamude, refundi...) in tukaj ljudje radi izrazijo svoje negativno mnenje po različnih straneh z ocenami. Saj je povsod podobno.

sunshine403 ::

Ok to pa priznam da pri njih nisem nikoli nic vracal :)

c3p0 ::

sunshine403 je izjavil:


Se pa strinjam, -5c je boljse kot +5c. Pri -5c se ustrezno napravis pa je, pri +5c ti je pa nekje vroce, drugod pa zebe. Danes sem startal pri -1c, koncal pri +3 in po soncu v klanec svical, po senci in z malo vetra po vrhovih hribov me je pa neprijetno hladilo. Ampak je bilo vseeno super... razen da sem na enem odseku srecal vec ljudi, ko v najboljsih casih BTC-ja.


Meni glede oblačil ni problema niti pri -5, bolj problematično je grlo in pljuča, ko dalj časa globoko dihajo tako mrzel zrak, naslednji dan, dva se precej čuti. Razmišljam o kaki namenski tekaški maski, trenutno brez, Kaco style.

Je pa zadnje čase na moji trasi ogromno pasjih ljubiteljev. Včasih sem šel po 20. uri, ko so že doma na kavču, zdaj jih pa očitno nič več ne ovira.

buttcrack ::

Alamar je izjavil:

Verjetno runnerinn.com s 15% black friday popustom. Upoštevati moraš še 8 EUR poštnine in dostavo iz Španije, ki se zna zavleči.
.

Meni na SSR 3 koda ne prime :(

Alamar ::

Spremeni barvo copata. Včasih na določene barve kode ne primejo.

Jerry000 ::

buttcrack je izjavil:

Jerry000 je izjavil:


Te ki sem naštel so nekako prehodni trail čevli asfalt-trail. Do sedaj so mi Sense Ride 2 odlično zdržali tako da sem se odločil za 3 :). Cestne copate ne priporočam za trail. Raylika je očitna. Sem že imel Nike Pegasus (cestni) za trail (spontana odločitev) in je preveč drselo, ni bilo oprijema. Ampak Sense ride 3 za 77EUR se mi zdi odlična cena :)

link prosim do take cene :D

https://www.runnerinn.com/running/salom...

s chrome pluginom Honey mi je pa še našlo neke kupone da se je cena še znižala

;-) ::

enemon je izjavil:

Kako kaj tečete zdaj ko so dnevi tako kratki? Ob 16. uri, ko končam s službo, se že kar mrači, po mestu mi pa ravno ni za teči...


Ob pol 6 kot vedno ali pa ob 21. Drugače nimam možnosti. Svetilka iz dechatlona za 5€ deluje odlično.

Badwolff ::

Za trail imam adidas terrex. Sem zadovoljen, ampak pri novih rabim mal časa da se zmehčajo, sploh na petah. Kak trik? Kis, alko?

Počasi bom rabil tudi nove za ulico in stadion. Se mi pa upira za čevlje dat več kot 60-80€ :D trenutno imam Nike Free 5.0. Kaka ideja, kaj kupiti? Recimo za BF?

Egidij88 ::

Jaz že leta tečem v Asics in nič ne kaže, da bom kaj kmalu menjal.

https://www.hervis.si/store/Obutev/Teka...

broken/link ::

za tiste, ki imate nevtralen podplat, se splača poskusit brookse.
kolega je leta prisegal na asics, nakar ga je na daljše trase začel podplat matrat. no, v intersportu na testiranju mu je prodajalka priporočla brookse, je "tvegal" in je totalno navdušen.

Gregor5816 ::

Alamar je izjavil:

Verjetno runnerinn.com s 15% black friday popustom. Upoštevati moraš še 8 EUR poštnine in dostavo iz Španije, ki se zna zavleči.

Jerry000 je izjavil:


Te ki sem naštel so nekako prehodni trail čevli asfalt-trail. Do sedaj so mi Sense Ride 2 odlično zdržali tako da sem se odločil za 3 :). Cestne copate ne priporočam za trail. Raylika je očitna. Sem že imel Nike Pegasus (cestni) za trail (spontana odločitev) in je preveč drselo, ni bilo oprijema. Ampak Sense ride 3 za 77EUR se mi zdi odlična cena :)
Saj sem napisal s primernim podplatom. Pegasus pač nima primernega, ker je preveč gladek. Sam sem uporabljam recimo Adidas Supernovo za po okoliških ljubljanskih hribčkih brez problemov. Pri Salamonu mi ne ustrezajo te njihove hitre vezalke.

Tudi jaz imam Adidas supernovo in Adidas Terrex. Za makadam in asfalt vedno Supernova, tudi za trail v suhem, Terrex uporabljam le za trail ko so razmočena/blatna tla (tek ali hoja). Ko je na tleh sveže odpadlo listje, se kakšnih hudih trailov izogibam oz. tam hodim, ker drsi in listje zakriva veje, kamenje in korenine na tleh. Na ta način sem si že dvakrat zvil gleženj.

sunshine403 ::

Preden gre kdo online kupit kaksne Terrexe priporocam da si jih pogleda in sproba v zivo. Kar se mene tice so hudo hudo specificni copati, ki 90% ljudi niti pod razno ne sedejo. Zame so zanic ze za hodit, da bi pa laufal v tem si pa sploh ne predstavljam. Medtem ko navadni Adidas se nekako gredo (dalec od tega da so dobri copati za tek ampak se da), pa je Terrex en cuden nagravzno tezak in hudo trd (pa ne mislim tu na blazenje) bolj hribovski cevelj kot pa tekaski copat. Tako da je tole definitivno fino probat prej preden kupis.

MxxW5 ::

Tudi jaz imam Adidas Terrex za hojo v hrib in lahko potrdim, da gre za precej trde čevlje. Če bi kupoval še enkrat, bi kupil Salomon.

Badwolff ::

no sej, trdi so k svina :D

Furbo ::

Saj so Salomon tudi trdi.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

sunshine403 ::

Ok ni ravno primerljivo, ampak moj Slab Sense je en tak lusten copatek (brez nekega blazenja, ki za trail niti ni pomemben oz. je prej minus kot plus), tisti Terrex GTX, ki jih imam za pozimi okoli za hodit (pa je uradno tekaski copat) mi je pa prej podoben pancarju kot tekaskemu copatu. Se strinjam da ceprav sta oba trail tekaska copata primerjava ni ravno umestna, ampak pri Terrexu vsaj zame ni problem da je trd glede blazenja, ampak da je trd na splosno. Stvar se dobesedno ne upogne. Zato pravim, da je pri teh copatih fino najprej videti kako zares izgleda in predvsem sede tistemu ki kupuje, ker ni tipicen trail copat ampak bolj gojzar.
Sam zares nimam nekih tezav glede copat in lahko tecem skoraj s cimerkoli, ampak Terrex mi pa ne sede pa da je konec sveta.

mikhaair ::

Potrdim Terrex je obup tudi na moji nogi.
Sedaj moram poskusit LaSportivo, ki je nisem še nikoli.
Redki so Icebug, imajo pa odlično gumo. Imel model Zeal in je super. Sam ni bil perfekt fit in več kot 3, 4h na nogi, sploh za navzdol je postala muka. Priporočam.

kuglvinkl ::

Zdej mam Mizuno Wave Ultima 11 in so the best copati sploh, mam precej izboceno kost pri palcu. Ja, ful mehki, ampak men ni za hitrost iz copatov :).
Your focus determines your reallity

Shegevara ::

Bil sem 10 let pristaš Mizuno. Nikoli nobenih problemov, vedno navdušen.

14 dni nazaj pa sem po brskanju po spletu nabavil Brooks Caldera 4. Pustimo to, da majo res visok podplat. To sem se že navadil. Težave imam v tem, da me stopala prve 3 kilometre teka vse peče po zunanjih robovih stopala. Bolečina se potem umiri in med tekom postopoma izgine.

Kdo ve kaj bi bil razlog? Nikoli me niso nobeni čevlji tako motili, niti kaki trdi pohodniški ne.

Alamar ::

Brooks Caldera 4 imajo samo 4 mm drop. Sicer ne vem, katere Mizuno modele si prej nosil, a večina modelov ima visoko razliko prsti-peta. Lahko pa je, da se morejo samo malo bolj uležati in bo 50-100km bolje.

Shegevara ::

Alamar je izjavil:

Brooks Caldera 4 imajo samo 4 mm drop. Sicer ne vem, katere Mizuno modele si prej nosil, a večina modelov ima visoko razliko prsti-peta. Lahko pa je, da se morejo samo malo bolj uležati in bo 50-100km bolje.


Razumem kaj hočeš povedat ampak ne govorim o drop-u. Ja, nizek drop je za mojo tehniko okej, bolj sem imel v mislih to, da je celoten podplat tako podložen in mehak, kot da bi hodil po stiroporju. Ampak me ne moti toliko. Na začetku sem imel zaradi tega malo težave držati ravnovesje ampak sedaj ko sem jih 4x sprobal sem se navadil.

Upam da se bodo še uležali, kot praviš. Mogoče imaš prav, ker najhuje je bilo ravno prvič ko sem šel z njimi tečt. Sem bil že na meji, da se obernem nazaj in jih pospravim. Bomo videli. Mogoče je pa problem platfus.

Groot ::

Shegevara je izjavil:

Bil sem 10 let pristaš Mizuno. Nikoli nobenih problemov, vedno navdušen.

14 dni nazaj pa sem po brskanju po spletu nabavil Brooks Caldera 4. Pustimo to, da majo res visok podplat. To sem se že navadil. Težave imam v tem, da me stopala prve 3 kilometre teka vse peče po zunanjih robovih stopala. Bolečina se potem umiri in med tekom postopoma izgine.

Kdo ve kaj bi bil razlog? Nikoli me niso nobeni čevlji tako motili, niti kaki trdi pohodniški ne.


Meni se podobno dogaja, ko preveč zategnem vezalke. Zase sem ugotovil da moram srednji del vezalk pustiti relativno prost (ne zategnjen), na zadnjem delu pa normalno zavežem. Tako ima noga nekaj več prostora da lahko podplat prosto giba glede na podlago. Ni nujno da bo pomagalo tudi tebi, ampak samo ena ideja.

Gregor5816 ::

sunshine403 je izjavil:

Ok ni ravno primerljivo, ampak moj Slab Sense je en tak lusten copatek (brez nekega blazenja, ki za trail niti ni pomemben oz. je prej minus kot plus), tisti Terrex GTX, ki jih imam za pozimi okoli za hodit (pa je uradno tekaski copat) mi je pa prej podoben pancarju kot tekaskemu copatu. Se strinjam da ceprav sta oba trail tekaska copata primerjava ni ravno umestna, ampak pri Terrexu vsaj zame ni problem da je trd glede blazenja, ampak da je trd na splosno. Stvar se dobesedno ne upogne. Zato pravim, da je pri teh copatih fino najprej videti kako zares izgleda in predvsem sede tistemu ki kupuje, ker ni tipicen trail copat ampak bolj gojzar.
Sam zares nimam nekih tezav glede copat in lahko tecem skoraj s cimerkoli, ampak Terrex mi pa ne sede pa da je konec sveta.

Jaz imam Terrex Speed LD, ki so sicer tekmovalni copati in so zelo lahki in tudi ne tako trdi. Imam še ene druge Terrex GTX, ki jih uporabljam kot zimske čevlje in so res trdi kot praviš; za hojo so ok, za tek pa ne bi bile primerne.

sunshine403 ::

Priznam da teh se nikoli nisem videl in vsaj na sliki izgledajo precej drugace kot vsi ostali Terrex, ki sem jih videl. Tako da je verjamem, da je to cisto nekaj drugega.

msms ::

Solidne teniske za tečt po ugodni ceni:

https://www.hervis.si/store/Obutev/Teka...

MxxW5 ::

Sedaj sem našel novo turo, ki je primerna za mrzle zimske dni. Najprej 3 km hitre hoje/teka navzgor po asfaltu, nato cca. 2 km hitre hoje po gozdu (kar strmo in spolzko), potem cca. 1 km hoje navzdol po makadamu, nato pa 2,5 km teka po ravnini, najprej po makadamu, nato po asfaltu. Vse skupaj nekje 8,5 km.

Ima kdo kakšen nasvet za primerne čevlje? Sedaj imam Terrex GTX, ki so za po hosti odlični, za makadam tko-tko, medtem ko za tek (še posebej po asfaltu) niso ravno primerni. Rabil bi čevlje, ki bi bili dovolj podloženi za tek, hkrati bi pa imeli traktorski podplat za hosto.

Zgoraj navedeni Terrex Speed se zdijo zanimivi. Ali pa raje morebiti Salomon SpeedCross? Kaj tretjega?

Groot ::

Salomon Speedcross se ti bodo ob teku po asfaltu relativno hitro izrabili, ker imajo načeloma vse Salomon superge dokaj mehko gumo (zato so pa tudi super za trail). Če ne hodiš/tečeš ravno po čistem brezpotju, je meni osebno dovolj že navadni tekaški čevelj s standardnim podplatom (torej ne razne Adidas pena superge).

Apofis ::

@Mx
Terrex Speed mam jst za tekmovalne gorske...vbistvu so tud za makedam pretrdi.
Kokr smo gor omenjal, Salomon Sense Ride, zelo fajn za trde terene, pa čist spodoben tud za kak gorski tek odlaufat.
Speedcross ma pa kr dolge čepke, ti drsijo na mokrem asfaltu, pa še zradiraš jih na hitrco...je pa občutek zarad njih kr mehak

kuglvinkl ::

ima kdo idejo, kaj bi blo met za zimske sprehode? Tekaški copati so mi dbest, ker so mehki in vse, samo me v njih zebe po pol ure... Obstaja "topel" tekaški-like copat?
Your focus determines your reallity

MxxW5 ::

Hvala. Po mojem bom brez narebrenega podplata težko. Po hosti grem v hrib (in navzdol) po strmem, korenine, mokro listje, itd. Z navadnimi tekaškimi čevlji bi se polomil, IMO.

Bom preveril Salmon Sense Ride.

Apofis ::

@kuglvinkl
Adidas pa Nike mata priagojena modela za zimske cajte...bolj muckasta kt poletni izvedbi, pa še vodoodbojna membrana.
Edin se ne spomnem točno za kateri izvedbi gre...od adidas je neki iz boost serije, od Nike pa možno da je spremenjen pegasus...probi kej poguglat.

Sicer ma tud mizuno gtx izvedbo wave riderja, sam nevem, če je kej bolj topla, aja pa brooks ghost gtx tud obstaja, tud nevem, če je kej bolj topu od letne izvedbe.

kuglvinkl ::

Najbolj bi bil vesel Mizuna sicer... thnx
Your focus determines your reallity

Apofis ::

Apofis je izjavil:

@kuglvinkl
Adidas pa Nike mata priagojena modela za zimske cajte...bolj muckasta kt poletni izvedbi, pa še vodoodbojna membrana.
Edin se ne spomnem točno za kateri izvedbi gre...od adidas je neki iz boost serije, od Nike pa možno da je spremenjen pegasus...probi kej poguglat. edit. skor zih pegasus, še podplat ma bolj lepljiv, če me spomin ne vara...

Sicer ma tud mizuno gtx izvedbo wave riderja, sam nevem, če je kej bolj topla, aja pa brooks ghost gtx tud obstaja, tud nevem, če je kej bolj topu od letne izvedbe.

Cruz ::

kuglvinkl je izjavil:

ima kdo idejo, kaj bi blo met za zimske sprehode? Tekaški copati so mi dbest, ker so mehki in vse, samo me v njih zebe po pol ure... Obstaja "topel" tekaški-like copat?
Jaz uporabljam pohodniške za zimske spehode.
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

jocoj ::

MxxW5 je izjavil:

Sedaj sem našel novo turo, ki je primerna za mrzle zimske dni. Najprej 3 km hitre hoje/teka navzgor po asfaltu, nato cca. 2 km hitre hoje po gozdu (kar strmo in spolzko), potem cca. 1 km hoje navzdol po makadamu, nato pa 2,5 km teka po ravnini, najprej po makadamu, nato po asfaltu. Vse skupaj nekje 8,5 km.

Ima kdo kakšen nasvet za primerne čevlje? Sedaj imam Terrex GTX, ki so za po hosti odlični, za makadam tko-tko, medtem ko za tek (še posebej po asfaltu) niso ravno primerni. Rabil bi čevlje, ki bi bili dovolj podloženi za tek, hkrati bi pa imeli traktorski podplat za hosto.

Zgoraj navedeni Terrex Speed se zdijo zanimivi. Ali pa raje morebiti Salomon SpeedCross? Kaj tretjega?
Poglej Inov8, imajo široko paleto modelov za brezpotja in mešan teren in večina modelov je udobnih napram terrexu in speedcrossu, ki sta opeki za tek.

MxxW5 ::

Hvala, bom preveril.

mikhaair ::

Jaz sem ravno naročil terrex speed, so bili 75€ pa so me premamilo. Čeprav z onimi osnovnimi nisem bil nič kaj zadovoljen.
Pa da vidimo.

energetik ::

;-) je izjavil:

enemon je izjavil:

Kako kaj tečete zdaj ko so dnevi tako kratki? Ob 16. uri, ko končam s službo, se že kar mrači, po mestu mi pa ravno ni za teči...


Ob pol 6 kot vedno ali pa ob 21. Drugače nimam možnosti. Svetilka iz dechatlona za 5€ deluje odlično.
Tudi jaz trenutno nimam druge možnosti med tednom, tako da grem praktično kadarkoli zvečer. Nazadnje 2x v popolni temi in megli po Barju in moram rečt, da mi je celo všeč. Čelka, dobra obleka in si kot v svojem mehurčku svetlobe, okoli pa črno. Itak poznam poti na pamet tudi brez čelke.
Zaenkrat filam AAA NiMH baterije, tako da iščem kakšno čelko na li-ion in z USB polnjenjem.

Edino razmišljam, če se kakšen medved smuka okoli, to pri nas ni nič nenavadnega. :D
So pa bolj realna nevšečnost psi, ki jih folk odvezane sprehaja.

Badwolff ::

Kake izkušnje z Adidas Adizero Boston?.

Cruz ::

Badwolff je izjavil:

Kake izkušnje z Adidas Adizero Boston?.
Da, serija Boston je dobra, imam izkušnje s 7. Lahke, niso pa najboljše, če iščeš nekaj za hitrost. V tem primeru je boljša izbira serija Adios, podobna cena.
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.
««
33 / 39
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vprašanje za rekreativne tekače (strani: 1 2 )

Oddelek: Šport
677636 (5813) AnjaNja
»

Najmehkejši tekaški copati (strani: 1 2 )

Oddelek: Šport
8315925 (13876) m0LN4r
»

Poškodbe pri teku

Oddelek: Šport
274962 (4173) Aquinas
»

Je tek zdrav? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8725429 (22875) ThinkPad
»

tekaški copati - nike+ (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5819260 (16614) RejZoR

Več podobnih tem