» »

Tek - vprašanja, nasveti, vzpodbude ...

Tek - vprašanja, nasveti, vzpodbude ...

Temo vidijo: vsi
««
32 / 39
»»

m0LN4r ::

Lepo prosim, da v stisnjenih pajkicah only laufa samo zenski spol naokoli, to je edino kar rad gledam v naravi, ne mi tega pokvarit :D Drugace pa cestitke za 10ko
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Egidij88 ::

How about no? Zakaj zaboga bi imel kratke hlače prek tekaških pajkic?

Evo, danes kolo. Pajkice, zgoraj pa dve majici. Švic majčka in prek še tanka tekaška, vse skupaj nič. Megla v dolini, po 500m višincev pa drug svet, sonček. Malo martinčkat gor na jurja je top. Za spust v dolini pa še tanka kolesarska palerina, ki jo lahko spravim v majhno torbico pod sedežem. Nekaj se še bom peljal oktobra, ne da ne.

Machete ::

Pazi, da te Molnar ne sreča (in naskoči).
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Jerry000 ::

Machete je izjavil:

Pazi, da te Molnar ne sreča (in naskoči).

Mislim da nisi dobro prebral

m0LN4r ::

Zenska rit v pajkicah je nekaj lepega za videt, pa ce je mal manjsa al vecja nima veze.
Moski v pajkicah pa pokvari celotno idilo oz. veselje, ko ga vidis.

How about no? Zakaj zaboga bi imel kratke hlače prek tekaških pajkic?
BE a man in laufaj samo v kratkih, gre tut ko je zelo mrzlo, laufaj hitreje :)
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Machete ::

Predator je predator, pajkice pa so varljive. :))
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

sunshine403 ::

Jaz tudi ko je za kratke v 90% laufam v pajkicah... sam da so kratke. Kaj pa zdaj? :))

Cruz ::

m0LN4r je izjavil:

Zenska rit v pajkicah je nekaj lepega za videt, pa ce je mal manjsa al vecja nima veze.
Moski v pajkicah pa pokvari celotno idilo oz. veselje, ko ga vidis.
Jaz imam odlično rit, lepšo od marsikatere ženske.

Shegevara ::

Vam pa je prov smešna debata se razvila :D

Glede pajkic je razlika tud v sami oprijetosti in postavosti tekača.

Če imaš neke normalne črne pajkice, pa pozim še kako daljšo športno jakno čez, jaz ne vidim potrebe, da bi si ogledoval moške riti. Tud ko grem na plažo si ne ogledujem starih fotrov v oprijetih speedo kopalkah.

Sem že tekel na maratonih in v naravi sem že marsikerga moškega tud v pajkicah srečal. Da bi šel pa njegovo rit ogledovat mi pa nikoli ni na pamet padlo. Zaenkrat mi res ne gre tako slabo :))

Na drugi strani pa ja, bi bila pa mogoče druga zgodba, če bi videl kakega z močnimi oblinami in z obliznjenimi see-through pajkicami. To pa tud men ni okusno.

m0LN4r ::

Tut ce noces videt, pac vidis in ti pol pokvari nedeljsko kosilo.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Shegevara ::

Ma kolk si znate eni zakomplicirat pa sami seb zagrenit življenje

Jerry000 ::

Shegevara je izjavil:


Na drugi strani pa ja, bi bila pa mogoče druga zgodba, če bi videl kakega z močnimi oblinami in z obliznjenimi see-through pajkicami. To pa tud men ni okusno.

Zakaj, saj si ne ogleduješ moških riti :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jerry000 ()

Kvinta ::

Pajkic ne oblečem pa če mi plačajo 8-) tu pri nas na vasi bi te kaki lovec hitro zamenjal za srnjaka:))
A.C.A.B

Shegevara ::

Jerry000 je izjavil:

Shegevara je izjavil:


Na drugi strani pa ja, bi bila pa mogoče druga zgodba, če bi videl kakega z močnimi oblinami in z obliznjenimi see-through pajkicami. To pa tud men ni okusno.

Zakaj, saj si ne ogleduješ moških riti :D


Mislil sem nekaj v tem stilu :D

Machete ::

Res ste hecni s temu pajkicami. Hetero že naravno moške riti ignorira, ženske pač te ne norejo pustit ravnodušnega, še najmanj v pajkicah. Ne vem kje vidite problem. Kje je fora, da naj ne bi bil tip v pajkicah? Pajkice so dejansko ful tople in so za pozimi boljše od trenirke. Magic i guess.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

rozman ::

Kako vi tečete skozi zimo, ko je sneg? Po cesti po spluženem ko je zunaj minus, mate doma tekaške steze, fitnes?

mikhaair ::

Pajkice, sealskinz stumfe, zakon za sneg. Pa še derezice s seboj če je treba.

Machete ::

Po spluženem makadamu ali po spucanih pločnikih. Je pa snega zadnja leta tako malo, da to dejansko niti problem ni več.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Jerry000 ::

A je imel/ima kdo Nike Air Zoom Pegasus 36 Trail? Zanima me kako se obnese poleg Salomon Sense Ride

Jerry000 ::

Rabim malo nasveta oziroma pomoč pri odločitvi. Tečem trail, rekel bi lahki trail: smarna, nanos, jezersko. Maks kar sem šel do sedaj je 20km in 100višinca. Seveda imam še čevlje za polet za v hribe. Trenutno imam Salomon Sense Ride 2 in se mi trgajo na prstih in rabim menjavo. Gledam med temi čevlji. SSR3 gledam ker sem s SSR2 bil zadovolen, Nike pa gledam da malo poskusim še drugo firmo. Sem pa gledal reviewe in pri Nike je bilo rečeno da so težki čevlji + mikajo me Nike Air Zoom Pegasus 36 Trail. Super mi je ker so tudi za po asfaltu (za asfalt mam sicer druge čevlje). Imate kakšne izkušnje s temi?

https://www.runnerinn.com/running/salom...
https://www.nike.com/si/t/wildhorse-6-t...
https://www.nike.com/si/t/air-zoom-terr...
https://www.nike.com/si/t/air-zoom-pega...

energetik ::

rozman je izjavil:

Kako vi tečete skozi zimo, ko je sneg? Po cesti po spluženem ko je zunaj minus, mate doma tekaške steze, fitnes?
Ko je res mraz (recimo pod nekje 3°), zamenjam bicikl za tek. Ker pri teku ne piha toliko, roke so toplejše. Tudi jaz imam seveda pajkice, za mraz dam še debelejše štumfe, gor pa kratko+dolgo švic majico ter tanek flis. Čez gobec imam masko (ne kirurško ampak športno :D), na glavi trak ali buff, tanke rokavice. Gre komot do nekje -5.

Če je bolj hladno, pa raje doma vržem bicikl na trenažer in gasa. Ozirom potem pride bolj v poštev pohodništvo in hribi, tam pa ni omejitve pri mrazu.

Cruz ::

Jerry000 je izjavil:

Rabim malo nasveta oziroma pomoč pri odločitvi. Tečem trail, rekel bi lahki trail: smarna, nanos, jezersko. Maks kar sem šel do sedaj je 20km in 100višinca. Seveda imam še čevlje za polet za v hribe. Trenutno imam Salomon Sense Ride 2 in se mi trgajo na prstih in rabim menjavo. Gledam med temi čevlji. SSR3 gledam ker sem s SSR2 bil zadovolen, Nike pa gledam da malo poskusim še drugo firmo. Sem pa gledal reviewe in pri Nike je bilo rečeno da so težki čevlji + mikajo me Nike Air Zoom Pegasus 36 Trail. Super mi je ker so tudi za po asfaltu (za asfalt mam sicer druge čevlje). Imate kakšne izkušnje s temi?

https://www.runnerinn.com/running/salom...
https://www.nike.com/si/t/wildhorse-6-t...
https://www.nike.com/si/t/air-zoom-terr...
https://www.nike.com/si/t/air-zoom-pega...
Pri Pegasus ne moreš nič zgrešiti. Sicer nisem sprobal Trail varianto, ampak normalno. Dobro za vse površine in vse vrste teka(tudi šprint). Dober cenovno dostopen all-arounder.

SSR pa ne morem komentirati, ker nisem sprobal.

Jerry000 ::

Pri navadnih pegasus se mi dogaja da ko tečem 10+ se mi velikokrat žulj naredi ker se mi spodnji vložek ali vzdigne al pa noga toliko zateče da je čez rob. Vsaj tko mislim

Jerry000 ::

Tekači, kaj priporočate za trail (ne tečem ultra trailov):

Salomon sense ride 3
Nike Pegasus 36 Trail
Nike Pegasus Trail 2?

sunshine403 ::

Jaz osebno prisegam na Salomon Slab Sense (trenutno 8 za po suhen in 8 SG za po bolj "drsecem"). Za traile nekega strasnega blazenja ne rabis stabilnost pa. In ravno to mi je pri teh najbolj vsec... poleg tistega minimalnega dropa (4mm). Tako da od teh tvojih predlogov osebno ne bi izbral nobenega, ce pa bi ze moral pa definitivno Salomon, ker Nike mi ni nikoli bil vsec za laufat (so mi pa njihove bivse Free super za po mestu hodit :)

Apofis ::

Jerry000 je izjavil:

Tekači, kaj priporočate za trail (ne tečem ultra trailov):

Salomon sense ride 3
Nike Pegasus 36 Trail
Nike Pegasus Trail 2?


ssr3 je precej univerzalc, fino blažen tko, da tud po asfaltu kak km polaufat ni problem. Če si dejansko sam v gozdu, ipd. ne rabiš tolk blaženga copata, aja pa še kr visok podplat ma, za čez korenine bi kr zvijal gležnje. Od salomona raje glej kak supercross al kej podobnega.

Jerry000 ::

Apofis je izjavil:

Jerry000 je izjavil:

Tekači, kaj priporočate za trail (ne tečem ultra trailov):

Salomon sense ride 3
Nike Pegasus 36 Trail
Nike Pegasus Trail 2?


ssr3 je precej univerzalc, fino blažen tko, da tud po asfaltu kak km polaufat ni problem. Če si dejansko sam v gozdu, ipd. ne rabiš tolk blaženga copata, aja pa še kr visok podplat ma, za čez korenine bi kr zvijal gležnje. Od salomona raje glej kak supercross al kej podobnega.

So dragi, te gledam ker so ravno 90 v popustu - niso mi čevlji trenutno takšna prioriteta da bi dražje kupoval. Do sedaj so mi Sense Ride 2 dobro služile za povsod (za po asfaltu jih nisem imel).
Nekako videvam da se vsi držite stran od nike. Je kakšen razlog?

buttcrack ::

Jerry000 je izjavil:

Rabim malo nasveta oziroma pomoč pri odločitvi. Tečem trail, rekel bi lahki trail: smarna, nanos, jezersko. Maks kar sem šel do sedaj je 20km in 100višinca. Seveda imam še čevlje za polet za v hribe. Trenutno imam Salomon Sense Ride 2 in se mi trgajo na prstih in rabim menjavo. Gledam med temi čevlji. SSR3 gledam ker sem s SSR2 bil zadovolen, Nike pa gledam da malo poskusim še drugo firmo. Sem pa gledal reviewe in pri Nike je bilo rečeno da so težki čevlji + mikajo me Nike Air Zoom Pegasus 36 Trail. Super mi je ker so tudi za po asfaltu (za asfalt mam sicer druge čevlje). Imate kakšne izkušnje s temi?

https://www.runnerinn.com/running/salom...
https://www.nike.com/si/t/wildhorse-6-t...
https://www.nike.com/si/t/air-zoom-terr...
https://www.nike.com/si/t/air-zoom-pega...

sem si dober mesec nazaj kupil terra kiger za trail in hribe pa sem zadovoljen. za asfalt pa imam flex rn, še 2018 varianto.

Jerry000 ::

buttcrack je izjavil:

Jerry000 je izjavil:

Rabim malo nasveta oziroma pomoč pri odločitvi. Tečem trail, rekel bi lahki trail: smarna, nanos, jezersko. Maks kar sem šel do sedaj je 20km in 100višinca. Seveda imam še čevlje za polet za v hribe. Trenutno imam Salomon Sense Ride 2 in se mi trgajo na prstih in rabim menjavo. Gledam med temi čevlji. SSR3 gledam ker sem s SSR2 bil zadovolen, Nike pa gledam da malo poskusim še drugo firmo. Sem pa gledal reviewe in pri Nike je bilo rečeno da so težki čevlji + mikajo me Nike Air Zoom Pegasus 36 Trail. Super mi je ker so tudi za po asfaltu (za asfalt mam sicer druge čevlje). Imate kakšne izkušnje s temi?

https://www.runnerinn.com/running/salom...
https://www.nike.com/si/t/wildhorse-6-t...
https://www.nike.com/si/t/air-zoom-terr...
https://www.nike.com/si/t/air-zoom-pega...

sem si dober mesec nazaj kupil terra kiger za trail in hribe pa sem zadovoljen. za asfalt pa imam flex rn, še 2018 varianto.

Hvala za link. Te salomon me malo vlečejo, a mogoče veš kolikšna je poštnina RunnerINN? Mislim da bo cenovno enako kot pri nas ampak mi ta barva veliko bolj ugaja :)

Alamar ::

Najcenejša poštnina je 8 EUR. Je pa tale prodajalna iz Španije tako, da dostava ni tako hitra kot npr iz nemških trgovin. V trenutnih razmerah se lahko zavleče tudi na 2-3 tedne. Če copat ni preverjen za številko, boš moral poštnino za morebitno vračilo nazaj kriti sam.

Če se gre za tek po urejenih lahkih trail poteh in podobno bi jaz uporabil kar cestne copate z dobrim podplatom. Večina trail copatov je težkih in okornih. Osebno sem pred časom uporabljal specifične trail copate firme Inov8,ki ima tudi odlične lažje modele, vendar sem na koncu ugotovil, da mi je hitro pobralo podplat, ker sem imel ponavadi nekaj mešanega terena z asfaltom. Za občasen trail tek po nezahtevnem terenu mi sedaj zadostuje malo bolj robusten navaden cestni copat.

Sc0ut ::

Danes zjutraj ob 7 uri tek pri cca -3 stopinjah. Božansko :)
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

Egidij88 ::

Mene je čez dan pri 8 stopinjah malo zeblo.

Sc0ut ::

Lazje se obleces za -3 kot za 8:) Tam si nekje vmes, pri minus pa veš da imaš pod dolgim, malo toplejšim zgornjim delov še oprijeto dolgo spodnjo majico.
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

MxxW5 ::

Jaz v zadnjem letu kombiniram tek s (hitro) hojo v hrib, ki je manj stresna za telo. Nekako imam načrt 2x tedensko 4 km hitre hoje v hrib in 1x na teden 5 km teka. V času, ko je temperatura nad 15 stopinj, to seveda kombiniram z veliko kolesarjenja.

Danes (malo po 13. uri) mi tek ni ravno ustrezal. Preveč ljudi, v senci mraz, na soncu vroče. Ne moreš se pametno obleči.

sunshine403 ::

Hoja v hrib je ze manj stresna za telo, problem pa je, ker moras dol priti, kar pa je neprimerno bolj stresno kot pa kakrsenkoli tek. Pa niti ne za kolena pac pa za komplet telo od misic nog do hrbta itd.. Ze celo zivljenje laufam, ko sem tekmoval ne s pretiranim veseljem, ampak ker je bil tek del treningov si pac odbrenkal tistih par 1000km/leto, zadnjih 10 let pa zares prvic v zivljenju tecem iz cistega veselja in mi je tek postal celo vsec. In se vedno ko grem recimo nekaj takega kot danes (cca. 20km, 2h45 in slabih 1500 visincev) sem po tistih delih dol grede neprimerno bolj sesut kot od celega tedna teka skupaj. Pa ni da bi drugace tekel po 5 ali 6km naenkrat ampak je vecinoma povprecje okoli slabih 15km/tek. V tem casu, ko nimam drugega za delat (snega se ni, za mtb je pa premrzlo in premokro) to pomeni okoli 70-80km/teden.
Se pa strinjam, -5c je boljse kot +5c. Pri -5c se ustrezno napravis pa je, pri +5c ti je pa nekje vroce, drugod pa zebe. Danes sem startal pri -1c, koncal pri +3 in po soncu v klanec svical, po senci in z malo vetra po vrhovih hribov me je pa neprijetno hladilo. Ampak je bilo vseeno super... razen da sem na enem odseku srecal vec ljudi, ko v najboljsih casih BTC-ja.

MxxW5 ::

Načeloma navzdol hodim bolj počasi.

Me pa vedno čudijo ljudje (čedalje več jih srečujem), ki tečejo navzdol. IMO gre za uničevanje sklepov in hrbtenice brez nekih hudih pozitivnih učinkov.

Sem pa sedaj našel takorekoč idealen hrib; navzgor je dolga pot (4km), nazaj grede grem pa dol po strmi kratki poti (počasi) in nato ravnina do doma.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MxxW5 ()

sunshine403 ::

No jaz tečem tudi dol. Manj časa trpim kot če bi hodil... mogoče je pa čas da si omislim padalo, samo to bo pa res pol že preveč hobijev :)

MxxW5 ::

Mimogrede, rad bi kak komentar na moje najboljše čase (moški, 42 let):

tek 6 km: 4:35 min/km

tek 3 km: 4:17 min/km

hitra hoja po ravnini: 7:27 min/km

hitra hoja v hrib: 9:21 min/km

Kvinta ::

IMO gre za uničevanje sklepov in hrbtenice brez nekih hudih pozitivnih učinkov.


Ti si ziher vegan ;((

Tečem dol in tudi gor že več kot 30 let pa ni sledi obrabe enako dela moj foter star 70 let pa ma še vedno svoje kolke pa še marsikoga poznam lol
A.C.A.B

kuglvinkl ::

MxxW5 je izjavil:

Mimogrede, rad bi kak komentar na moje najboljše čase (moški, 42 let):

tek 6 km: 4:35 min/km

tek 3 km: 4:17 min/km

hitra hoja po ravnini: 7:27 min/km

hitra hoja v hrib: 9:21 min/km


OK, kaj pa ti misliš? :) Približno enak čas si porabil na 3 in na 6 km, nekaj je nenavadno a ne?

U glavnem, osebno mi gre za vzdržljivost za nešportnika kot sem sam. Se prav, kolk rabim za 10 km. In to je v tem trenutku okol 55min. se prav, malo pod šest miut na km.
Your focus determines your reallity

MxxW5 ::

Nisem vegan :). Mi je pa že nekaj ljudi reklo, da je tek navzdol škodljiv. Če ni, toliko bolje. Nisem strokovnjak.

kuglvinkl: ta rekorda sta bila postavljena ob precej različnih časih. Ko sem naredil tistega na 6 km, sem imel precej več kondicije kot takrat, ko sem tekel 3 km.

Alamar ::

Hiter tek navzdol je umetnost. Vse trail tekme se dobijo s tekom navzdol. Včasih se nadoknadi tudi neverjetna prednost kakšnega tekača, ki je dober v hrib, a slabši navzdol. Zato je treba takšen tek dobro natrenirati.

Za povprečnega rekreativca, ki nima utrjenega telesa in povrhu vsega verjetno še nepravilno teče navzdol, pa ni priporočljiv, sploh na trdi podlagi.

MxxW5 je izjavil:

Mimogrede, rad bi kak komentar na moje najboljše čase (moški, 42 let):

Naredi Cooperjev test - 12 minut po ravnem maksimalno, poglej koliko metrov si pretekel in preveri tabele, pa boš videl, kje si.:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Alamar ()

Badwolff ::

Ma dobr, te časi so vseen res dobri za rekreativca, kaj bi zdej rad, da te mal hvalimo :D.
Sam sem tle nekje kot Kuglvinkel,na 5 km okrog 25+26 minut, na 10 okrog 54-55min.
men se zdi kar hitro, sam pol me kdo prehiti kot raketa in me postavi na svoje mesto.

MxxW5 ::

Cooperjev test so mi že svetovali. Se lotim zadeve enkrat.

Badwolff: Seveda bi rad, da ne hvalite :D . Nihče od kolegov ne teče, pa se nimam s kom primerjati.

EDIT: Pri kolesarjenju je lažje ugotoviti, kje si, saj uporabljam Stravo. Ampak vse skupaj je frustrirajoče. Skoraj sem dušo izpustil, ko sem se lotil podiranja rekordov na "svoj" hrib (tj., Stravin segment). Svoj lanskoletni rekord sem sesul za več kot dve minuti, nov je sedaj nekaj čez 45 minut. Kakšen je rekord (KOM) tega segmenta? Nekaj čez 26 minut. WTF?!

Enako je bilo pred leti, ko sem pogosto hodil na Šmarno goro. Čez Spodnjo kuhinjo (Stravin segment) sem imel čas okoli 22 minut. Rekord? Je*enih 11 minut! Izgubiš voljo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MxxW5 ()

sunshine403 ::

Realno 6km s 4:35 sploh ni tako svoh tempo. Ni ravno super oh in sploh ampak po moje bi rekel da je krepko nad povprečjem hobi tekačev.

Apofis ::

MxxW5 je izjavil:

Načeloma navzdol hodim bolj počasi.

Me pa vedno čudijo ljudje (čedalje več jih srečujem), ki tečejo navzdol. IMO gre za uničevanje sklepov in hrbtenice brez nekih hudih pozitivnih učinkov.

Sem pa sedaj našel takorekoč idealen hrib; navzgor je dolga pot (4km), nazaj grede grem pa dol po strmi kratki poti (počasi) in nato ravnina do doma.

Ko sem kaki dve leti treniral gorske teke(sicer sm bolj cestak po duši :) )...se spomnem kako nas je 70 letni trener scal dol po kaki bolj tehnični strmini...tko, da ja, če je dobra tehnika lahko komot dol hitro laufap, pa še ni nekih nevarnosti dolgoročnih poškodb sklepov&hrbtenice...

Alamar ::

MxxW5 je izjavil:

Nihče od kolegov ne teče, pa se nimam s kom primerjati.
Na stravi imaš tudi za svoje teke in lahko primerjaš. Sicer pa greš na kakšno večjo tekmo na 5km ali 10km drugo leto in boš videl kje si, če se že hočeš primerjati.:)

Jerry000 ::

Alamar je izjavil:

Najcenejša poštnina je 8 EUR. Je pa tale prodajalna iz Španije tako, da dostava ni tako hitra kot npr iz nemških trgovin. V trenutnih razmerah se lahko zavleče tudi na 2-3 tedne. Če copat ni preverjen za številko, boš moral poštnino za morebitno vračilo nazaj kriti sam.

Če se gre za tek po urejenih lahkih trail poteh in podobno bi jaz uporabil kar cestne copate z dobrim podplatom. Večina trail copatov je težkih in okornih. Osebno sem pred časom uporabljal specifične trail copate firme Inov8,ki ima tudi odlične lažje modele, vendar sem na koncu ugotovil, da mi je hitro pobralo podplat, ker sem imel ponavadi nekaj mešanega terena z asfaltom. Za občasen trail tek po nezahtevnem terenu mi sedaj zadostuje malo bolj robusten navaden cestni copat.

Te ki sem naštel so nekako prehodni trail čevli asfalt-trail. Do sedaj so mi Sense Ride 2 odlično zdržali tako da sem se odločil za 3 :). Cestne copate ne priporočam za trail. Raylika je očitna. Sem že imel Nike Pegasus (cestni) za trail (spontana odločitev) in je preveč drselo, ni bilo oprijema. Ampak Sense ride 3 za 77EUR se mi zdi odlična cena :)

mikhaair ::

Pri teku navzdol so najglasnejši kakšni planinci, ki imajo napram tekači navzdol:
- kakšnih 10 kg več na hrbtu
- kakšnih 20 kg več na trebuhu :)

Tekač pa ima :
- 'mehkejše' noge, ker amortizira in že vnaprej predvideva, planinec dobi več direktnih neblaženih udarcev po sklepih navzgor
- z večjo hitrostjo ima dejansko manjšo silo udarca, oz. nekako leti po, nad terenom
- ima manj in krajše stike s tlemi, no odvisno od rotacije nog...

Kdo si bo prej zjebal skelet? Tekač zaradi večjega števila višincev. Planinc zaradi prevelike teže in telesne nepripravljenosti.

V Ita je tekma štafet, kjer zadnja menjava teče okrog -1000 višincev na cca 3 ali 4 km. Mislim da je rekord 13 min pa nekaj. :)

Gagatronix ::

Pameten clovek se na bus ne bo laufal, vi pa tle delate doktorske disertacije iz bedarij.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Groot ()
««
32 / 39
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vprašanje za rekreativne tekače (strani: 1 2 )

Oddelek: Šport
677631 (5808) AnjaNja
»

Najmehkejši tekaški copati (strani: 1 2 )

Oddelek: Šport
8315910 (13861) m0LN4r
»

Poškodbe pri teku

Oddelek: Šport
274957 (4168) Aquinas
»

Je tek zdrav? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8725417 (22863) ThinkPad
»

tekaški copati - nike+ (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5819249 (16603) RejZoR

Več podobnih tem