» »

Microsoft Surface, drugič

Microsoft Surface, drugič

vir: CNet

Razlike med modeloma

vir: CNet

vir: CNet

vir: CNet
CNet - Microsoft je sinoči v Hollywoodu predstavil svojo tablico, imenovano Microsoft Surface (tako kot njihova nekdanja touch-screen miza izpred 5 let). V bistvu gre za dve različni tablici - šibkejšo z ARM procesorjem ter Windows RT, ki bo na voljo jeseni, in močnejšo z Intelom ter Windows Osemko, enkrat do konca leta. Cene za zdaj ostajajo skrivnost, naj pa bi bile bolj na ravni ultrabookov (tam okoli 1000 dolarjev) kot pa tablic (500-800 dolarjev).



Surface za Windows RT bo 10.6" tablica z magnezijevih ohišjem, z zaslonom ločljivosti 1366x768, s težo 676 gramov, debelino 9.3mm (za malenkost manj od novega iPada), 31.5 Wh baterijo in bogato bero priključkov (microSD, USB 2.0, Micro HD Video, 2x2 MIMO anteni). Prostora za shranjevanje bo 32 oz. 64GB, zraven pa bo priložen še Office Home & Student 2013 RT.

Dražja različica, Surface for Windows 8 Pro, bo za slabo polovico težja (903g) in malce debelejša (13.4mm), zaslon bo iste velikosti a v polni HD ločljivosti (1920x1080), baterija bo malo močnejša (42 Wh), med priključki pa bo USB 2.0 zamenjan s priključkom USB 3.0, pojavil pa se bo tudi Mini DisplayPort. Namesto še neimenovanega ARM-a bo v napravi tiktakal za zdaj prav tako še neimenovani Intelov procesor. Prostora bo več, ali 64 ali 128GB.

Obe tablici imata na zadnji strani zatič, ki deluje tudi kot stojalo ("kickstand") in pa poseben pokrov, ki pride v raznoraznih Windows Phone barvah in hkrati deluje kot tipkovnica. Na tablico se pritrdi isto kot iPadov Smart Cover - z magnetki.

Microsoft ni povedal, kdo točno bo proizvajal tablici. Pred prireditvijo se je sicer veliko ugibalo, da bo za vse poskrbel Barnes & Noble (konec aprila sta podjetji najavili 300 milijonsko skupno investicijo v Nooke), vendar so slednji to precej odločno zanikali. Zdaj se omenja predvsem Samsung, ki je imel prste vmes že pri izvirnem Surfaceu. V vsakem primeru je Microsoftova vrnitev na trg proizvajalcev strojne opreme zanimiva, po mnenju analitikov pa so se zanjo odločili zaradi večletnega padanja prodaje PC-jev in s tem licenc za njihova Okna, za kar se imajo zahvaliti saj se ve komu.

Čez dva dni jih čaka še predstavitev nove različice Windows Phone 8.0, "Apollo".

184 komentarjev

«
1
2 3 4

pviran3 ::

Ampak basi v videu so pa zakon :)

Aston_11 ::

42 Wh... toliko imajo že manjše baterije v avtu. Morda pa bi lahko štarter s to tablico obrnil in bo za mehanike na terenu?

Gregor P ::

Morda jim celo uspe ... če jo ne bo seveda prezentiral Balmer:P

Torej zaenkrat se še ugiba, kdo jo je proizvedel?
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

Lion29 ::

(tako kot njihova nekdanja touch-screen miza izpred 5 let).


say woot?

od kot ppodatek, da je nekdanja, kolko jaz vem, je se aktualna in se razvija oz. trzi? al ne?
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

jan_g ::

Ja, Microsoft je obvozil OEM proizvajalce. Očitno je ugotovil, da OEM niso sposobni spraviti skupaj celovite rešitve, ki bi lahko konkurirala iPadu. Me zanima, kaj ta korak pomeni za Nokio. Če Microsoft s to tablico uspe, potem je to neke vrste poklon Applovemu modelu in kot zgleda se PC era (množica proizvajalcev in sestavljalcev) počasi zaključuje.

Video je pa grozen. Praktično nič uporabnih informacij o izdelku.

carota ::

Aston_11 je izjavil:

42 Wh... toliko imajo že manjše baterije v avtu. Morda pa bi lahko štarter s to tablico obrnil in bo za mehanike na terenu?

Eno je shranjena energija, drugo pa kakšen tok/moč da lahko od sebe.

pviran3 ::

ali ima to ARM procesor?

lmorgh ::

preberi novico...

jan_g ::

pviran3 je izjavil:

ali ima to ARM procesor?


Po zdaj znanih informacijah bosta dva modela: tanjši in manj zmogljiv na armu, debelejši in bolj zmogljiv na x86 (bo imel tudi usb3 in display port). Prvi z windows RT, drugi pa s polnokrvnimi windows8.

pviran3 ::

hvala, spregledal na vrhu :D

noraguta ::

Eh to je sam reklama. Ko bomo stvar vidli na policah in ceno lete se bomo pa lahko kregal. Windows tablet je neki takega kot linux desktop, baje zelo fajn sam nihče ga ne mara.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: noraguta ()

Bor H ::

Najbolj mi je všeč kako je MS vzel Applov dizajn smart coverja in ga prestavu en razred višje z integrirano tipkovnico. Upam da bojo cene sprejemljive in da bo na voljo dovolj programov. Upajmo da MS še jutri pokaže kaj pametnega glede WP8.

Gandalfar ::

Bor H: cena je ipad * 2.

Bor H ::

Sumim da bo ARM verzija vseeno nekje v rangu iPada, ne vidim smisla da bi bila cena obeh tablic enaka zato sklepam da je cena omenjena v novici mišljena za Intel verzijo.

noraguta ::

Ma cene še ni. Za ivy bridge pa ipd x 2 ni problem. Ampak do tja je se skoraj pol leta. Razen ce slo smeh nimajo nekih internih informacij.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: noraguta ()

JerryP ::

Gledano po uporabnosti, ti lahko intel based surface zamenja tudi prenosni računalnik. Cene pa še niso izpostavil, v predstavitvi je blo rečeno da bo intel verzija v rangu ultrabookov, od tuki pol predvidevanja o ceni, ter da pridejo šele 3 mesece po predstavitvi win8.

Gregor P ::

Praktično bi lahko na takšno tablico namestil vse živo:)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

antonija ::

x86 transformer? Me want!!
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

snow ::

Aston_11 je izjavil:

42 Wh... toliko imajo že manjše baterije v avtu. Morda pa bi lahko štarter s to tablico obrnil in bo za mehanike na terenu?


3,5 Ah da majo avtomobilsku akumulatorji?
P=UI
Random mutation plus nonrandom cumulative natural selection - Richard Dawkins

Lion29 ::

V vsakem primeru je Microsoftova vrnitev na trg proizvajalcev strojne opreme zanimiva


pa še to... kaj je pol xbox softwere? :8)
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

KaRkY ::

Bi še mogoče bil zainteresiran če bo se dalo namestit nekaj drugega kot win.
When you look long into an abyss, the abyss looks into you

Ganon ::

Vau, prva tablica, za katero bi odprl denarnico.

PrimozR ::

antonija je izjavil:

x86 transformer? Me want!!

A nisi videl TransformerBooka, predstavljenega na Computexu? 11 in 13" 1080p tablica s tipkovnico, v kateri je diskretni GPU in več baterij.

keitai ::

x86 verzija zveni ok, le teža me malce moti. Upam da se uveljavi, ker druga generacija microsoftovih tablic zna bit perfektna (mogoče že kak haswell quad ulv).

noraguta ::

PrimozR je izjavil:

antonija je izjavil:

x86 transformer? Me want!!

A nisi videl TransformerBooka, predstavljenega na Computexu? 11 in 13" 1080p tablica s tipkovnico, v kateri je diskretni GPU in več baterij.
nihče ga vi bistvu ni videl ok videl že posedoval pač ne.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

opeter ::

Hud video ... ni kaj, marketingarji so naredili svoje.

Jaz bi tudi rad na tablici poganjal svoje obstoječe x86 programe. Mogoče pa je ravno MS Surface (intel verzija) korak v pravo smer? Morda.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Forstner ::

Kupim, če se bo dalo še kak drug OS gor naštimat :)

Gregor P ::

Enako:)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

francek1 ::

Predraga. End .
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

eieieie1 ::

I love the keyboard! Will need it for CTRL-ALT-Delete! :D


Hehe

nekikr ::

Super fajn....ampak cca. 1000€? Dvomim, da bo ravno uspešna....

Lion29 ::

tisti transformer book me velik bolj zanima
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

skika ::

In kak bo hlajena Ivy bridge varjanta?

Bananovec ::

nekikr je izjavil:

Super fajn....ampak cca. 1000€? Dvomim, da bo ravno uspešna....

Cena prave PC-like tablice. Do sedaj znane iPad in Androidne tablice so le povečave telefona brez funkcije klicanja.
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

antonija ::

Ce bo tole res dost sexy micken ultrabook/transformer, ki bo poganjal poljuben x86 software (od OSja dalje), potem se meni 1000EUR ne zdi predrago. To je pol cel kompjuter ki mu lahko snames tipkovnico da so otroci srecni.

Ce pa rabis en kos plastike za brat 24ur in rtvslo pa cel dan tweetat in viset na FBju potem ti bo vsak trenutni androidni gizmo iz kitajske vec kot dovolj.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

ql000 ::

Zgleda huda stvar. Prijetno presenečen sem bil že nad njihovimi telefoni. IMHO bojo lepo zaokrožil xbox ekosistem, kar ni naredil še noben proizvajalec. Kombinacija xbox, kinekt in tablica se mi zdi pa killer kombinacija.

PrimozR ::

skika je izjavil:

In kak bo hlajena Ivy bridge varjanta?

ULV proc, potem pa prek ohišja. Saj gra, tistih 10 do max 15 W že spraviš ven.

Itak pa ni nihče rekel, da bo Ivy Bridge. Sem precej bolj prepričan, da bo šlo za Atom izvedbo, vsaj vse ostalo v tem razredu je.

TransformerBook po drugi strani je opremljen z Ivy Bridge, ampak tisto je mišljeno kot resen laptop, kjer tipkovnica ni le nek dodatek, temveč ključen del, ki ti razširi možnosti. Lahko ga uporabljaš kot tablico, s tipkovnico pa resno delaš par ur, ker ima vgrajen en lep kupček baterij. Pa še dodatni grafični čip, torej tudi igranje 3D igric ne bo problem (čeprav ne vem kako bodo to izvedli, morda bo za to treba uporabiti zunanji displej...).

kpkp ::

@PIPI
Ivy Bridge i5, so rekli na predstavitvi
Link

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kpkp ()

cen1 ::

TRansformer book bo najbrž precej boljša zadeva. Ivy bridge i7 lol..

Lion29 ::

sem pogledal celo predstaviotev, moram reci, da dobro prodajajo zadevo... tako iz dizajnerskega point of view+ja, kot experienca..... ce je res quality build tak kot pravijo, bo znalo biti res dobra zadeva
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

noraguta ::

po moje acerjev c9 zmaga sam to so vse pravljične mešine, dejmo kej v roke ljudem. prov pred nakum nečesa majhnega za tektopis pa z vsaj nekaj procesorske moči iščem pa razen zenbookov prenutno ni spodobnih naprav.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

TechBeats ::

moja prva reakcija

wdf is this shit?
AciD TriP

darkolord ::

This shit is cash.

LuGi ::

Pro, moj! Top.

nekikr ::

Ma saj bo moj tudi, samo ne vem če je to to :) 1kg je precej veliko...

Icematxyz ::

Ohišje mi deluje OK, nekaj drugačnega (sam material). Windows OS vsaj x86 na prvi pogled ponuja "star ekosistem", ampak kaj, ko je dan danes vse Metro in torej lahko rečemo, da tudi tukaj gre za začetek.

Nimam pa trenutno odgovorov na nekatere vprašanja, ki jih verjetno lahko odgovori le praksa in trg, kot so:

-Ni še prave identitete, Metro ekosistem je novost in ta strojna oprema ni tablica, ni računalnik in tako se tudi oglašuje. Kaj pa je potem?
-Odnos do OEM-ov in zakaj nujno potrebno višanje cene na račun Office paketa.
-Bo možno na x86 dual boot? To je poglavitna prednost PC/Windows sistemov in ali bo na voljo še naprej.
-Cena naprave.
-Poganjanje aplikacij mimo Marketa.
-...

Potem pa me še zanima ali je podstavek narejen kvalitetno ali pa bo se pri držanju v rokah zadeva "podajala". Tipkovnica na tako majhni napravi je bolj ali manj modni dodatek in kdorkoli je uporabljal prenosnik takšnih dimenzij to zagotovo ve torej gre bolj za odvečno prtljago, ki sem ne sodi.

Kaj bi sam spremenil, oziroma kje vidim možnost za druge OEM-e.

-Odstranil bi podstavek in tipkovnico.
-V napravo bi vgradil Kinect.

S tem bi dobil bolj intimno in ne tako mehansko vez med uporabnikom in napravo saj uporabnik ne bi imel želje naprave odlagati na vse mogoče ravne površine, ampak bi si jo želel vedno imeti naslonjeno na del telesa.

Ker so kvadratki večji in predvidevam, da niso za slabovidne bi brez tacanja z prsti, kateri bi se lahko uporabljali za kakšno pomakanje "solid food" v omako in brez-kontaktno listanje po elektronski knjigi, med fotografijami in po YouTube... da o FB niti ne govorim.

Videno me trenutno ne prepriča, kot neposredna konkurenca iPad, ki že ima identiteto, uporabniško bazo in pa nekaj več, ker mediji sedaj to enačijo, ampak sam zaenkrat ne vidim te povezave.

Za začetek torej menim, da bodo pravo stanje na tem področju vsaj v obdobju Windows 8 morali pokazati drugi OEM-i.

Highlander ::

Icematxyz: odlicen komentar! :)

darkolord ::

Tipkovnica na tako majhni napravi je bolj ali manj modni dodatek in kdorkoli je uporabljal prenosnik takšnih dimenzij to zagotovo ve torej gre bolj za odvečno prtljago, ki sem ne sodi.
Se niti približno ne strinjam. Na 12" 4:3 ThinkPadu imam tipkovnico, ki ima tipke standardne velikosti, z izjemo tipk "ćžšđ", ki so nekoliko ožje. Z njo brez težav tipkam prav tako hitro in komot, kot na katerikoli namizni tipkovnici.

Icematxyz ::

darkolord je izjavil:

Tipkovnica na tako majhni napravi je bolj ali manj modni dodatek in kdorkoli je uporabljal prenosnik takšnih dimenzij to zagotovo ve torej gre bolj za odvečno prtljago, ki sem ne sodi.
Se niti približno ne strinjam. Na 12" 4:3 ThinkPadu imam tipkovnico, ki ima tipke standardne velikosti, z izjemo tipk "ćžšđ", ki so nekoliko ožje. Z njo brez težav tipkam prav tako hitro in komot, kot na katerikoli namizni tipkovnici.


Se načeloma ne strinjam, ker sem nekaj let nazaj uporabljal kot primarni workstation prenosnik, ki je bil nekoliko večji od te zadeve in ti povem, da ni bilo zabavno.
«
1
2 3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Microsoft pokazal manjšega brata Surface 3 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
5717459 (13398) noob96
»

Microsoft je predstavil novo generacijo tablic Surface

Oddelek: Novice / Windows Mobile
4517268 (14641) celada
»

Samsung predstavil novo linijo naprav za Windows (Phone) 8 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
6620877 (15741) CaqKa
»

Windows 8 je tu (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
27062953 (46886) HupChup
»

Microsoft objavil cene Surface tabletov, ne bodo cenejši od iPadov (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
6819582 (16177) Lonsarg

Več podobnih tem