» »

Microsoft Surface, drugič

1
2
3 4

Truga ::

Jaz imam tud 1:1 keyboard na 13" vaiotu. Deluje super. Uporabljam ga kot primarni workstation (vcasih gor priklopim se extra monitor, ce rabim), in nimam nobenih problemov.

Icematxyz ::

Še dobro torej, da obstaja tudi trg za miniaturne tipkovnice. Mene to ne moti, če obstaja. Sam za to nisem, ampak OK, drugi ste in to me ne moti.

Lion29 ::

ya hitro natipkat namesto po tablici, je tale tipkovnica yelo prirocna... ce ti pa fali, pa si lahko gor prpopas komot breyyicno tipkovnico in misko prek usb ali blutooth
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

fosil ::

Eni vedno iščete globlji pomen.
Zadeva je kul iGračka in to je vse kar danes šteje.
Ves apple iStuff so kul iGračke in se odlično prodajajo. Koga pa danes sploh zanima "resna" uporaba.
Sedaj se bo seveda oglasil nekdo, ki bo rekel da on pa svojo iGračko uporablja za resno delo, ampak dejstvo je da so taki ljudje danes v manjšini.
Tako je!

Icematxyz ::

Lion29 je izjavil:

ya hitro natipkat namesto po tablici, je tale tipkovnica yelo prirocna... ce ti pa fali, pa si lahko gor prpopas komot breyyicno tipkovnico in misko prek usb ali blutooth


Ne Kinect hočem, kot sem že napisal. To tipkovnico pa naj ima Ballmer, oziroma bodimo pošteni Sinofsky, saj pa ne živimo v kameni dobi! Povezljivost pa torej predvidevam, da ohranja Windows platforma in to je torej odlična novica ne pa podjetje Apple, ki bi kar nekaj vseskozi rado omejevalo uporabnike na tem področju.

kar-nekdo ::

Meni je taka tipkovnica ena bol uporabnih stvari, in mi je vseeno ce drugim ni :D. Me pa zanima kaj ti bo kinect na tablci z zaslonom na dotik, ki jo imas konstantno zelo blizu sebe.

Icematxyz ::

Moj mnenje potem pa bom v temi zaključil:

-Odstranijo naj tipkovnico in tisto reč na zadnji strani.
-Odvzamejo naj 2 milimetra debeline.
-Ovitek naj skopirajo od podjetja Apple.
-Cena mora biti privlačna.
-Vgradijo naj Kinect, ki bo deloval dobro.
-Zadevo naj predstavi Ballmer iz naslonjača s kombinacijo "solid-food" in "pikantno-omako".

Mavrik ::

Saj tipkovnica je odstranljiva - isto kot Transformer.

Sam brez tipkovnice je pa to še en iPad... in se mi ne zdi smotrno da bi Microsoft šel naredit še en iPad s svojim OSom in istimi omejitvami. Še posebej ker nima tako učinkovite verige dobaviteljev in preprosto ne bodo sposobni konkurirati po ceni. To s tipkovnicami in x86 arhitekturo pa je dovoljšna diferenciacija glede na Apple.
The truth is rarely pure and never simple.

Lonsarg ::

O kakih 2mm debeline govoriš, če je pa zadeva celo malenkost tanjša od novega iPada. Če hočeš še večjo tankost imaš eno generacijo starejši iPad, al pa Galaxy Tab,..

Če odštejemo tipkovnico, potem končamo z bolj ali manj navadnima ARM ter x86 tablicama. Edino kickstand ima, kar je zakon zadeve, to sem vedno hotel v tabletu. Tipkovnica je torej tista prava novost. Za razliko od vseh drugih transformerjev, kjer se ekran iztakne, da se dobi tablet, se tudi tipkovnico pokrije čez tablet, da se dobi laptop. Poleg tega je pa komplet zelo tanek, ker je tipkovnica ko list papirja skoraj.

Pomoje nima Microsoft ne vem kakih dolgoročnih planov, sam pač hoče podobno kot Intel z ultrabooki vplivati na hardware trg, in ga vzpodbutiti k odkrivanju novih rešitev. 3mm ali 5mm tipkovnica/pokrivalo za tablet je fenomenalna zamisel in izvedba. Pa sem bil že skoraj odločen v nakup ultrabook/tablet hibrida, sam je tale stvar bolj mobilna z isto uporabnostjo, kot bonus pa najverjetneje tudi cenejša, kot kak Asus Taichi(tega sem bil napol odločen) al pa Samsungova varianta Joge

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Lion29 ::

Mavrik, ma kako lahko primerjas ipad s tem? to je dejansko že PC z ivy bridge i5 procom , USB3jem in 128GB placa...tipkovnico ma lahko tut ipad... je pa ogromna razlika v OSu, kot si rekel, ker to je cel, poln OS.... marsikateremu uporabniku bo ta tablica nadomestila domač PC. z priklopom na monitor in tipkovnico to lahko BP.
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Pro_moted ::

Icematxyz je izjavil:

Moj mnenje potem pa bom v temi zaključil:

-Odstranijo naj tipkovnico in tisto reč na zadnji strani.
-Odvzamejo naj 2 milimetra debeline.
-Ovitek naj skopirajo od podjetja Apple.
-Cena mora biti privlačna.
-Vgradijo naj Kinect, ki bo deloval dobro.
-Zadevo naj predstavi Ballmer iz naslonjača s kombinacijo "solid-food" in "pikantno-omako".



Torej si za to da odstranijo tipkovnico, ki je v bistvu ovitek z tipkami. Dodajo pa naj ovitek brez tipk, ki bo približno enakih dimenzij ?

No ja meni se dopade. Če bo dobro laufal gor office, pa še kakšen program ki ga rabim, mislim da bom nabavil !
AMD FX8120;GB 990FXA-UD3
FirePro V4900 ;Corsair Vengance 16Gb
XFX 650W;Corsair Force GT, Asus Xonar DGX

Lion29 ::

Pro_moted je izjavil:

No ja meni se dopade. Če bo dobro laufal gor office, pa še kakšen program ki ga rabim, mislim da bom nabavil !



lol, zakaj pa nebi gor laufal office? word in excell laufajo bp na full full starih mašinah

mene bolj zanima kako je s pregrevanjem? v tako majhni napravici s takim procom
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lion29 ()

Gregor P ::

Vedno sem dejal, da so vsi ti iPadi ter ostale tablice zgolj začasni hibridni produkti, pač neka stranska veja, dokler ne pridejo resne zverine na trg, ki bodo dejansko nadomestile naše PC-je (očitno prej tega tehnologija še ni dopuščala, ravno Apple & Co pa so pomagali s svojimi produkti ta razvoj malo pospešiti).:)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

darkolord ::

Za hlajenje imajo kar zanimivo rešitev - tanka reža za hlajenje poteka po celotnem obodu naprave.

Procesor bo pa verjetno ULV.

Lonsarg ::

Office z SSDjem tudi na Atomu lavfa tako dobro, da marsikdo ne bi ločil i5 ter Atom. i5 pride do izraze kje drugje, ne pa en simple office,browsanje, itd. Za take stvari bi bil zadost Atom, bi na bateriji prišparali. Razen če so ti tanovi i5 ULV v bistvu Ivy Bridge Atomi, sam se jih branda kot i5 zaradi marketinga, to je tudi velika verjetnost.

noraguta ::

Icematxyz je izjavil:

Moj mnenje potem pa bom v temi zaključil:

-Odstranijo naj tipkovnico in tisto reč na zadnji strani.
-Odvzamejo naj 2 milimetra debeline.
-Ovitek naj skopirajo od podjetja Apple.
-Cena mora biti privlačna.
-Vgradijo naj Kinect, ki bo deloval dobro.
-Zadevo naj predstavi Ballmer iz naslonjača s kombinacijo "solid-food" in "pikantno-omako".

na to cakamo od ubuntuja, preden nas naslenjič posiliš
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Icematxyz ::

na to cakamo od ubuntuja, preden nas naslenjič posiliš


Če bo dual boot potem ni težave tudi za tiste, ki uporabljamo Ubuntu. Plus OEM-i se počasi strinjam, da naj iz Kitajske in Indije pridejo še na zahod in še tukaj ponudijo kaj več, kot ponuja trenutni duopol tako na namizju, kot v mobilnem segmentu.

Pro_moted ::

Lion29 je izjavil:

Pro_moted je izjavil:

No ja meni se dopade. Če bo dobro laufal gor office, pa še kakšen program ki ga rabim, mislim da bom nabavil !



lol, zakaj pa nebi gor laufal office? word in excell laufajo bp na full full starih mašinah

mene bolj zanima kako je s pregrevanjem? v tako majhni napravici s takim procom


Ja, par listov v Wordu in 2 strani v Exelu laufajo brez problema bilokje.
Mislil sem na malo bolj zahtevno uporabo. Kakšne prezentacije v Power Point, da se kljub videoposnetkom ne zatikajo, tekoče animacije, ali pa exel z par 10 strani, z grafi, enačbami itd. itd..
Sem prepričan da bo delalo gor ja, ampak upam da lepo tekoče vse brez pretiranega čakanja za vsakim klikom itd..
AMD FX8120;GB 990FXA-UD3
FirePro V4900 ;Corsair Vengance 16Gb
XFX 650W;Corsair Force GT, Asus Xonar DGX

bojsi ::

V bistvu ne vem zakaj bi nabavil tole namesto kakšnega ultrabooka (MB Air ali kaj podobnega). Dimenzije in teža so skoraj enake, le da imam tam vsaj normalno tipkovnico, ne pa da tipkam po kosu blaga. Kot tablico pa tega res ne bi uporabljal (teža, ventilatorji... govorim o pro modelu).

In spet bo zmeda z kupom modelov, različnih arhitektur (ARM, x86), butastimi imeni (Surface with Windows RT, Windows with Windows 8 Pro) itd... Že v štartu cepijo svoj izdelek na 2 veji, tržijo pa pod enim. Zdi se mi, da se tole ne bo dobro končalo, po drugi strani pa razumem MS - morajo se nekako diferenciirati od ostalih...

Poleg tega pa je brezveze govoriti o vsem skupaj, sploh ne vem zakaj so tole predstavljali, saj niso povedali NIČ o datumu dobavljivosti, trajanju baterije in ceni.

PrimozR ::

Lion29 je izjavil:

Mavrik, ma kako lahko primerjas ipad s tem? to je dejansko že PC z ivy bridge i5 procom , USB3jem in 128GB placa...tipkovnico ma lahko tut ipad... je pa ogromna razlika v OSu, kot si rekel, ker to je cel, poln OS.... marsikateremu uporabniku bo ta tablica nadomestila domač PC. z priklopom na monitor in tipkovnico to lahko BP.

V primeru x86 tvoj post drži. Ampak x86 verzija bo cenovno konkurirala Ultrabookom. Ki pa so dandanes hudo blizu 1000 €. Po drugi strani je iPadu podoben/enak Win8 RT oz. ARM model tablice, ki bo tudi neprimerno bližje po ceni. Tam pa nimaš več PC-ja z Ivy Bridge.

EDIT: za nadomestek laptopa pa mislim da tole ne bo primerno, v prvi vrsti bo problem z zmogljivostjo proca (ko enkrat furaš nek 1080p monitor) ter predvsem s količino RAMa, katerega bi danes moralo biti za desktop vsaj 8 GB, morda pa bi se preživelo s 4 GB. V temle IMO vidim nekje 1 do 2 GB.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

Lonsarg ::

bojsi je izjavil:

Dimenzije in teža so skoraj enake kot pri ultrabookih, le da imam tam vsaj normalno tipkovnico, ne pa da tipkam po kosu blaga. Kot tablico pa tega res ne bi uporabljal (teža, ventilatorji... govorim o pro modelu).


V bistvu to o dimenziji in teži ni res. Surface Pro je po teži nekje na sredini med iPad in lahkimi ultrabooki(11" Air in ostali). V bistvu je samo 34% težji od iPada, ter 43% debelejši. To je IMO relativno majhna razlika in za to razliko dobiš x86 notri, pa to je noro, razni MSI Windpad se lahko skrijejo.

Surface Pro je, kadar je povezan z tipkovnico najlažji ultrabook na trg. In če želiš IMA normalno tipkovnico, Type Cover.

Čeprav Touch Cover se sliši nekaj takega, kar je treba sprobat. Namreč to NI navadni touch screen, na tistem videu so pokazali, kako zaznava tudi kako močno pritisneš, in če samo položiš prste gor se NE pritisne tipka! Legendarno, po uporabnosti že bližje navadni tipkovnici, kot pa touchscreenu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

bojsi ::

Lonsarg je izjavil:

V bistvu to o dimenziji in teži ni res. Surface Pro je po teži nekje na sredini med iPad in lahkimi ultrabooki(11" Air in ostali). V bistvu je samo 34% težji od iPada, ter 43% debelejši. To je IMO relativno majhna razlika in za to razliko dobiš x86 notri, pa to je noro, razni MSI Windpad se lahko skrijejo.


Kako ni res?

MB Air 11": teža 1008g, debelina 3-17 mm
Surface Pro: teža 903g, debelina 13,4 mm

Bolj blizu ultrabooku, kot iPadu, če mene vprašaš.

Lonsarg ::

Air je 1.08kg, zaokroženo 1.1kg napravm Surface pro 0.9kg. Natančneje, Surface Pro je 180g lažji od (MB Air, Zenbook ter ostali, vso so okoli 1.1kg) ter 230g težji od iPada/Surface/stuff(okoli 660g).
Torej ja, je ravno nekje vmes.

Kar se pa debeline tiče je pa stvar tam nekje, z tem, da je za držat zadevo kot tablet konstantnih 13,4mm bolje kot okoli 3-17mm, ki jih ima recimo Asus Taichi in podobni hibridi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

eieieie1 ::

Pač, nekaterim je fajn met neke vmesne zadeve (ki se uporablja kot 2 zadevi v eni), recimo kot so galaxy note - ki je nekaj vmesnega med telefonom in tabletom ali pa ta zadeva, ki bo nekaj vmesnega med tabletom in ultrabookom... Vsakemu svoje, osebno mam sicer rajši vsako zadevo posebej in vsako zadevo za določen namen in ne nekaj vmesnega, ki ni ne eno in ne drugo.

Zato mi tudi iMac ni preveč všeč, ker ima komponente prenosnika in je zato manj zmogljivi kot desktop, težko nadgradiš zadeve in ni prenosen. Je pa res da je vizualno zelo lep in nimaš na miljone kablov po celotni mizi :D

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Lonsarg ()

Lonsarg ::

Mase ljudi ne bodo nikoli imela dva napravi po 500€+, torej tablet+laptop. Drugo so/smo entuziasti, pa še meni gre na živce menjavat med napravami.

Googlova vizija so sicer tableti po 200EUR, v tem primeru ni takega problem imeti še laptop za mase ljudi, ampak Google je primoran slediti to vizijo, ker nima Desktop OSa, kot ga imata Apple in Microsoft.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

marS ::

Kinekt bi mi rabil za TV, da ne šaram z daljincem...ta tablica pa..no ne vem...sem meu nekaj cajta Transformer od Asusa s tipkovnico...ja OK za kake gugl docse ma za nič druzga. Verjetno bodo probal uturit u kaka poslovna, bolj profi okolja....
...no more heroes...
https://ilbis.com/

Masamune ::

Gregor P je izjavil:

Morda jim celo uspe ... če jo ne bo seveda prezentiral Balmer:P



lp, j

Mufasa ::

Tole pa že izgleda kot postpc device. Ipad je toy, tole pa zna res bit čist primerno tudi za večino resnega dela. Solid windows tablet je to kar smo čakal...beginning of new era..že naslednik tega device-a bo pomoje nadomestil današnje pcje.

Tako že od nekdaj so mi bližje ultrabooki ala mac air, kot karkoli tablet like...ob izidu ipada 2 leti nazaj sem bil malo razočaran da ne laufa macosx..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mufasa ()

Bananovec ::

Brez skrbi mufasa, nisi sam. Tudi Icematxyz se ti pridružuje pri tem mnenju (sicer je njegov vzrok rahlo drugačen). Namreč on hoče kupiti Maca samo zato, da bo lahko nanj namestil Windows 95 ali pa linuxe.
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

bojsi ::

Masamune je izjavil:

Gregor P je izjavil:

Morda jim celo uspe ... če jo ne bo seveda prezentiral Balmer:P





Hehe, ampak brez sesutij pa ne gre na MS predstavitvah (glej cca. 14 min.) :)

eieieie1 ::

Mufasa je izjavil:

Tole pa že izgleda kot postpc device. Ipad je toy, tole pa zna res bit čist primerno tudi za večino resnega dela. Solid windows tablet je to kar smo čakal...beginning of new era..že naslednik tega device-a bo pomoje nadomestil današnje pcje.

Tako že od nekdaj so mi bližje ultrabooki ala mac air, kot karkoli tablet like...ob izidu ipada 2 leti nazaj sem bil malo razočaran da ne laufa macosx..


Jap, in ta toy uporabljajo v zdravstvu, letalstvu, šolstvu in še mnogih drugih poslovnih zadevah xD


Ta Balmer mi je pa res taka čudna pojava lol, nevem zakaj ga še niso zamenjali. Tip se je že nekajkrat v intervjujih izkazal da ima totalno zgrešen pogled na prihodnost xD No ja, mogoče pa le ima kake res zanimive ideje in jih še niso izdali...

Looooooka ::

Eno vprasanje za tiste 3, ki upate na kinect v tablici.
Ste sploh videli kako velika zadeva je kinect?
Kam hudica bi vi to vtaknili v to tablico :)
Ze tistih 5 senzorjev gor je debelejsih od sirine te zadeve.
Edino upanje, ki ga jaz vidim je to, da se bo zadeva enkrat zmanjsala na velikost usb kamere...in jo bo mozno nositi s seboj kot en usb stick.
Do takrat pa to nima kj delat na laptopu...kaj sele na tej mini tablici.
Bi pa mogoce na tole zadevo pasal leapmotion, ki baje pride ob koncu leta(pa se prednarocila sprejemajo za 60$ i think).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Looooooka ()

PrimozR ::

Kaj ti bo sploh Kinect na tablici? Da boste mahali tablici in tako upravljali z njo?

Bananovec ::

Kinect? Kmalu je pričakovati naslednika, vi pa bi vgrajevali lanski sneg v napravo prihodnje pomladi ?
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

Looooooka ::

Plus za kinect rabis bit 2 metra stran, da sploh ve kaj delas. Zadeva je useless...razen za igrice v vecjem prostoru :)

Bor H ::

No, del Kinect tehnologije bi se lahko uporabil, predvsem prepoznavanje govora in geste.

Lonsarg ::

Ampak ta del kinecta se da rešiti z softweron in navadno webcamero najverjetneje.

feryz ::

PrimozR je izjavil:

...v prvi vrsti bo problem z zmogljivostjo proca (ko enkrat furaš nek 1080p monitor) ...
"...zaslon bo iste velikosti a v polni HD ločljivosti (1920x1080),"

Dobra fora, tole z monitorjem, mislim!

PrimozR ::

Hmnja, tole sem rahlo kiksnil. Okej, glede na to da bodo tablice dobivale vedno bolj goste displeje, enak premik lahko pričakujemo tudi an desktopu (nov MacBook je korak v to smer). Torej lahko začnemo okrog premetavati številke 4k x 2k.

Gandalfar ::

Daj no. Taksnega samostojnega LCD-ja se danes nikjer ne mores kupit, bo pa to v laptopu.

PrimozR ::

Kakšnega, 1080p? Je ŽE v tablicah in je ŽE v laptopih. Če pa misliš 4k bo pa to stalnica na desktopih IMO nekje v dveh letih. V roku enega leta bo 1080p v laptopu skoraj nekaj takega, kot je zdaj 1366, vsaj za 1000 € in več, to bo pa s seboj potegnilo še desktop. Itak pa izdelovalci TVjev že komaj čakajo, da nam prodajo novo rundo TV-jev.

eieieie1 ::

PrimozR je izjavil:

Kakšnega, 1080p? Je ŽE v tablicah in je ŽE v laptopih. Če pa misliš 4k bo pa to stalnica na desktopih IMO nekje v dveh letih. V roku enega leta bo 1080p v laptopu skoraj nekaj takega, kot je zdaj 1366, vsaj za 1000 € in več, to bo pa s seboj potegnilo še desktop. Itak pa izdelovalci TVjev že komaj čakajo, da nam prodajo novo rundo TV-jev.


Se strinjam, bodo pa kar dragi monitorji, tvji z 4k2k resolucijo, vsaj še nekaj let. Mah dokler bom mojega e-ips 24' dell-a menjaval bodo že cene padle :)

Gandalfar ::

PIPI: pokazi en kos techa, ki je bil od prve pojavitve na trgu za ogromno ceno do splosne dosegljivosti na voljo v 2 letih. 4K monitorja danes se sploh ne morem kupit.

Lonsarg ::

Za navadne smrtnike večji zasloni ne bodo imeli bistveno večjih resolucij od FHD še desetletje.

Tale z preslabim CPUjem je pa itak mal bosa., namreč potem imajo vsi laptopi na trgu preslab proc.

Bolj me firbec matra o tem naparjenem magneziju, kaj pa kako. Mogoče bojo tudi kaki OEMi slidili Microsoftu. Microsoftu namreč je mar za OEMe in ziher ni imel v planu nobene ekskluzive za to zadevo.

PrimozR ::

Ma, ne vem če bodo kaj bistveno dražji. Fora je, da se je skupaj z višanjem resolucije na 1080p in podobne tudi močno povečala diagonala teh panelov, kar je s seboj vleklo visoko ceno. Če bodo 4k monitorji še vedno LCD-ji, bo brez večjih problemov pri proizvodnji cena lahko relativno normalna tudi na začetku. Zdaj če bodo eksperimentirali z drugimi tehnologijami (AMOLED in podobno) pa zna biti zgodba malo drugačna.

Ampak ja, Dell ti bo moral držati do takrat :D

celada ::

Gandalfar je izjavil:

PIPI: pokazi en kos techa, ki je bil od prve pojavitve na trgu za ogromno ceno do splosne dosegljivosti na voljo v 2 letih. 4K monitorja danes se sploh ne morem kupit.


Lahko sam plačal boš pa ko žuti.

4K resolution @ Wikipedia

Poscrollaj dol, imaš ene par monitorjev, ki podpirajo to resolucijo pa par cen je tut zravn.

Gandalfar ::

Tnx. To bo pa zanimivo videt kako bo tech za 40k USD prisel v tablice. Dvomim da bo v 10-tih letih.

Icematxyz ::

tudi Icematxyz se ti pridružuje pri tem mnenju


Ne drži, premajhna zadeva, da bi jo uporabljal kot splošno namensko delovno postajo, kar sem napisal tudi že višje. Kvečjemu, če zadevo preklopiš na nekaj krat večji zaslon in dodaš nekaj krat večjo tipkovnico, ampak to nekako ni skladno s tem, kar se tukaj trdi in tudi to lahko že sedaj počneš s mini prenosniki, ki imajo mini tipkovnice in pred nameščen Windows OS.

Namreč on hoče kupiti Maca samo zato, da bo lahko nanj namestil Windows 95 ali pa linuxe.


Ubuntu da in ne izdelki podjetja Apple me trenutno ne zanimajo. Prej Surface, če bo dual boot podpora na x86, oziroma ocenjujem, da je čas da mi OEM-i ponudijo Ubuntu prednameščen na privlačno strojno opremo različnih form factorjev.

Ta Balmer mi je pa res taka čudna pojava lol, nevem zakaj ga še niso zamenjali. Tip se je že nekajkrat v intervjujih izkazal da ima totalno zgrešen pogled na prihodnost xD No ja, mogoče pa le ima kake res zanimive ideje in jih še niso izdali...


Sinofsky če se ne motim je bolj (so)odgovoren za to vizijo, Ballmer pa ima načeloma kar dober track record in je nanizal kar nekaj dosežkov tako da s tega vidika mu jaz ne bi očital neuspeha. Je pa res, da trenutno živimo v časih, kjer je konkurenca na tržišču močna in tudi največjim je že in še bo kje spodletelo.

Eno vprasanje za tiste 3, ki upate na kinect v tablici.
Ste sploh videli kako velika zadeva je kinect?
Kam hudica bi vi to vtaknili v to tablico :)
Ze tistih 5 senzorjev gor je debelejsih od sirine te zadeve.
Edino upanje, ki ga jaz vidim je to, da se bo zadeva enkrat zmanjsala na velikost usb kamere...in jo bo mozno nositi s seboj kot en usb stick.
Do takrat pa to nima kj delat na laptopu...kaj sele na tej mini tablici.
Bi pa mogoce na tole zadevo pasal leapmotion, ki baje pride ob koncu leta(pa se prednarocila sprejemajo za 60$ i think).


Kinect je le beseda, ki opisuje neko tehnologijo, ki jo uporablja tudi Microsoft in "konkretna implementacija" je lahko kakršna koli. Leap Motion omenjaš da:



Exactly! To bi bilo nekaj ne pa miniaturna tipkovnica za prejšnje tisočletje.

Kaj ti bo sploh Kinect na tablici? Da boste mahali tablici in tako upravljali z njo?


Umazal ne boš zaslona medtem ko... eat food. Ne rabiš nositi zraven dodatne prtljage, ki je bolj ali manj neuporabna in še fancy je, oziroma zakaj pa ne? Zakaj točno Samsung GALAXY S III čaka na to, da zapreš oči preden ugasne, verjetno tudi za to, ker tega iPhone pač ne zna?

Kinect? Kmalu je pričakovati naslednika, vi pa bi vgrajevali lanski sneg v napravo prihodnje pomladi ?


Kinect je le marketinška beseda za nek pristop, implementacij je pa toliko, kot imaš pač idej.

Plus za kinect rabis bit 2 metra stran, da sploh ve kaj delas.


Pri tablicah bi bil range tam okrog pol metra do meter verjetno smiseln. Se pravi da še ravno lahko iz postelje na polico izključiš napravo, če je nimaš ravno prislonjeno ob nogo.

Kakorkoli več vizije in novosti jim manjka, če resnično želijo vstopiti v isti ring, ki ga na tem področju obvladuje Apple (in za večino ostalih uporabnikov Android).

Zgodovina sprememb…

PrimozR ::

Gandalfar je izjavil:

Tnx. To bo pa zanimivo videt kako bo tech za 40k USD prisel v tablice. Dvomim da bo v 10-tih letih.

Nisem govoril o tablicah, temveč o ~25 colskih desktop monitorjih. High-DPI displeji so realnost, iPhone in lep kupček Androidov imajo PPI čez 300. iPad 2 in prihajajoča armija tabletov pa ~250. MacBook Pro z Retino je prvi znanilec revolucije na področju ločljivosti, lep korak v to smer je pa 1080p panel na vseh zenbookih, vključno z 11-palčnikom. Ki mimogrede stane jurja. Do sedaj je nekaj takšnega ponujal bolj ali manj le Sony z Vaioti, a je za to zaračunal precej več denarja.

Icematxyz potem pa ne govori Kinect, valda smo vsi mislili, da misliš točno to.

Če želiš mahati pred tablico brez dotikanja, poglej Leap Motion.

Pro_moted ::

Nevem kaj eni pričakujete od tablic ? Da bo popolnoma nadomestila gamer PC, workstation, multimedia PC in to vse v 2mm tankem ohišju z gostoto pixlov tam 12000 ppi, seveda za ceno 35 evrov ?
Jaz vem da bo mi taka stvarca prišla zelo prav, ker je velikokrat kaj takšnega kar si doma naredim, potem pa bi v zadnjem trenutku na poti nekaj malega spremenil, recimo power point predstavitev, photoshop, mogoče kaj z SolidWorksu, pa da bi blo vse skupaj čim bolj kompaktno, nebi pa rabil pozabit na tipkovnico, obenem pa je še vedno lahko to navadni tablet.
A Applov iPad pa je pravi bum... a ni za drugo kot muziko poslušat ( če si jo lahko privoščiš pri Applu), surfat po internetu ( pa še to ne gre tako kot treba) in kako bedno igro odigrat.
In pa kaj ti bo Kinect na tablici tam 10 palčni ali še manj ? Kdaj boš jo pa gledal na taki razdalji, da z roko do nje ne boš segel?
Malo premislite včasih.Mislim da dobro plačeni inženirji in marketinški oddelek že vedo kaj delajo.
AMD FX8120;GB 990FXA-UD3
FirePro V4900 ;Corsair Vengance 16Gb
XFX 650W;Corsair Force GT, Asus Xonar DGX
1
2
3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Microsoft pokazal manjšega brata Surface 3 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
5717501 (13440) noob96
»

Microsoft je predstavil novo generacijo tablic Surface

Oddelek: Novice / Windows Mobile
4517293 (14666) celada
»

Samsung predstavil novo linijo naprav za Windows (Phone) 8 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
6620910 (15774) CaqKa
»

Windows 8 je tu (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
27063110 (47043) HupChup
»

Microsoft objavil cene Surface tabletov, ne bodo cenejši od iPadov (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
6819649 (16244) Lonsarg

Več podobnih tem