» »

Microsoft Surface, drugič

1 2
3
4

Icematxyz ::

Icematxyz potem pa ne govori Kinect, valda smo vsi mislili, da misliš točno to.


Ja saj točno to mislim ali kaj bo Microsoft drugačno izvedbo, ki bi jo vgradil v tablico poimenoval z drugačnim imenom, verjetno da bi/bodo še naprej gradili strategijo na prepoznavnem imenu Kinect?

poglej Leap Motion.


Da sem si ga pogledal v videu, ki sem ga prilepil nekoliko višje.

Mislim da dobro plačeni inženirji in marketinški oddelek že vedo kaj delajo.


Včasih da, pogosto ne.

Jaz vem da bo mi taka stvarca prišla zelo prav, ker je velikokrat kaj takšnega kar si doma naredim, potem pa bi v zadnjem trenutku na poti nekaj malega spremenil, recimo power point predstavitev, photoshop, mogoče kaj z SolidWorksu, pa da bi blo vse skupaj čim bolj kompaktno, nebi pa rabil pozabit na tipkovnico, obenem pa je še vedno lahko to navadni tablet.
A Applov iPad pa je pravi bum... a ni za drugo kot muziko poslušat ( če si jo lahko privoščiš pri Applu), surfat po internetu ( pa še to ne gre tako kot treba) in kako bedno igro odigrat.


Vse kar si tukaj opisal razen trenutno SolidWorks (urejanje, ogled vsebine datotek je že podprt), kjer bi prav prišel vgrajen Kinect za manipulacijo s 3D modelom in kar je ena tržnih niš, ki jo želi zapolniti Leap Motion že lahko počneš na iPad in to torej kar po poti.



P.S. Drugače pa sam na tablici s Ubuntu in FreeCAD lahko počnem oboje.

Zgodovina sprememb…

Icematxyz ::

In kako je sploh s aplikacijami na teh tablicah? Bo šlo namestiti "SolidWorks" ali le "SolidWorks Metro" iz Marketa?

Če bo šlo namestiti klasičen SolidWorks potem se strinjam, da je to prednost, če pa ne pa ne vem kaj si naj mislim in bom počakal, da to pokaže čas.

Mavrik ::

Na ARM verziji z WinRT maš lahko samo Metro aplikacije. Na x86 verziji maš lahko karkoli kar dela na Windows.
The truth is rarely pure and never simple.

LouD ::

Zdi se mi, da bo imela pro verzija velike težave s konkurenco.
Res ne vem zakaj ne bi raje kupil proper ultrabook-a (recimo http://www.asus.com/Notebooks/Superior_... ali pa Macbook Air-a. Prihajajo tudi ultrabook-i s touch zaslonom, če ima slučajno kdo tak fetiš...

Mislim da hočejo posilit to dvojno uporabo metro in starega vmesnika, ki je že sama po sebi nelogična. No pustimo se presenetit :)

Aja cenejša različica (pozabil sem točno ime) pa ima tudi hudo konkurenco v iPadu in ostalih tablicah. Tukaj bodo pa verjetno glavne aplikacije in pa cena naprave. Kar se aplikacij tiče so precej v zaostanku, ker običajnih desktop aplikacij na tablici večina ne želi uporabljat.

No mogoče bodo pa ljudje zelo navdušeni nad tipkovnico v coverju?
Dokler je ne implementira še kdo drug :)

Mavrik je izjavil:

Na ARM verziji z WinRT maš lahko samo Metro aplikacije. Na x86 verziji maš lahko karkoli kar dela na Windows.


No sedaj mi je jasno zakaj MS brezplačno dela rewrite popularnih aplikacij na html oz javascript ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LouD ()

trnvpeti ::

Ms se na vse pretege trudi.
Pri mobilnikih so ocitno spusili v navezi z Nokio.
Sedaj jim ni preostalo drugega, kot da izdajo svojo tablico.
Win ekosistem se pocasi rusi.
Folk pocasi spoznava, da win le ni edini sistem.
Cloud se razvija, tablice se razvijajo, predvsem pa se razvija uporaba na vecih napravah hkrati z syncom med njimi.

Zdaj ne vem, kam cilja ms z to svojo tablico/netbook/hibrid proizvodom?

Za 1000eur za poslovne uporabnike to ne bo slo, za zasebne pa sploh ne.

Se malo, pa folku ne bo vec mar, ce na tablicah ne bo winsev.
In ko jih na tablici ne bodo pogresali, se bo to preneslo tudi na desktop.

Lion29 ::

LouD, si ti imel kdaj v rokah tablico? si delal kdja z njo? si bil kdaj z njo na terenu?

ultrabook se glede mobilnosti in prirocnosti ne more niti pod razno primerjat s kako tablico...

kaka tablica pa se po uporabnosti in moci ne more nikakor primerajt z ultrabookom...



surface pa to zdruzuje... we are still one generation apart, but we are getting closer and closer
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Lion29 ::

trnvpeti je izjavil:

Ms se na vse pretege trudi.
Pri mobilnikih so ocitno spusili v navezi z Nokio.
Sedaj jim ni preostalo drugega, kot da izdajo svojo tablico.
Win ekosistem se pocasi rusi.
Folk pocasi spoznava, da win le ni edini sistem.
Cloud se razvija, tablice se razvijajo, predvsem pa se razvija uporaba na vecih napravah hkrati z syncom med njimi.

Zdaj ne vem, kam cilja ms z to svojo tablico/netbook/hibrid proizvodom?

Za 1000eur za poslovne uporabnike to ne bo slo, za zasebne pa sploh ne.

Se malo, pa folku ne bo vec mar, ce na tablicah ne bo winsev.
In ko jih na tablici ne bodo pogresali, se bo to preneslo tudi na desktop.


ja, pr M$ ju so zaspali kar se tice mobilnih OSov in so pustili, da jih linux (android, meego, etc) ter iOS prehitijo... in nagrabijo veliki del trzisca... ampak so z win8 nadoknadili zamujeno in ne samo to, prekosili so konkurenco povsod... believe me, da ko bodo izdali win8 ven si folk ne bo mogu predstavljat, da nebi laufal winsow gor...

jaz sem navdusen uporabnik androida in mi tejle tile-si full smrdijo pr winsih... ampak tako splosno podprta platforma kot so windows in da vsi x86 programi gor laufajo, in enak ekosistem na vseh napravah....

ti povem, da bo cista zmaga, ce bo le dobro zoptimizirano in da bo laufalo tekoce....

in zgodilo se bo ravno obratno kot pravis... vse vec folka bo poseglo po winsih
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Ciklamen ::

Da se bo ravno to zgodilo, da bodo vse več posegali po winsih, mora MS res v nulo zoptimizirat zadevo, WP7.5 že en primer tega. Vendar to je samo za telefone, računalniki/tablice so povsem svoja zgodba.

Sicer se pa lahko tukaj debatira oh in sploh, ampak do uradnega izida ne bo dosti znanega, kako bo zadeva laufala :)
- End of the Post ->

jan_g ::

Jaz pa v to malo dvomim. Windowsi že dolgo (pri meni doma in tudi pri nas v službi) niso niti potrebni, niti nimamo ene mašine z njimi. Še htpc imam v planu zamenjati s pocket tv, ko bo prišel jeseni do mene.

LouD ::

Lion29 je izjavil:

LouD, si ti imel kdaj v rokah tablico? si delal kdja z njo? si bil kdaj z njo na terenu?

ultrabook se glede mobilnosti in prirocnosti ne more niti pod razno primerjat s kako tablico...

kaka tablica pa se po uporabnosti in moci ne more nikakor primerajt z ultrabookom...



surface pa to zdruzuje... we are still one generation apart, but we are getting closer and closer


Sem imel tablico v rokah in ravno zato se mi zdi pro verzija tablice z desktop aplikacijami useless in bi raje izbral cenejšo. Tam pa seveda spet laufajo samo metro aplikacije, ki jih je pa bore malo?

Seveda je to samo moje mnenje, ampak ta hibridni OS in hibridne naprave se mi še ne zdijo zrele. So pa verjetno brca v pravo temo in prvi korak k temu, da bomo kmalu imeli eno napravo za vse.

Lion29 ::

@louD: jaz mislim, da desktop aplikacije delajo super gor z i5 procom, priklopis tipkovnico in monitor in imas dokaj zmogljiv pc, bolj kot 80% prenosnikov v slo...

ko pa gres na teren, pa imas metro in zoptimizirano zadevo za mobilno... seveda lahko uporabis tudi ostale programe...

kot receno... ni se lih idealno, ampak smo zelo blizu...
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

bojsi ::

Lion29 je izjavil:

LouD, si ti imel kdaj v rokah tablico? si delal kdja z njo? si bil kdaj z njo na terenu?
Ultrabook se glede mobilnosti in prirocnosti ne more niti pod razno primerjat s kako tablico...
kaka tablica pa se po uporabnosti in moci ne more nikakor primerajt z ultrabookom...

Surface pa to zdruzuje... we are still one generation apart, but we are getting closer and closer


Finta je, da je tale Surface Pro v bistvu navaden ultrabook. Tanjši ni nič, lažji pa tudi ne. Prednost je snemljiva tipkovnica ter touchscreen. Čeprav ta snemljivost nosi s sabo tudi davek glede kvalitete tipkovnice.

Snemljiva tipkovnica je namreč eden izmed main pointov te zadeve (na keynotu so jo neprenehoma hvalili), ampak nobenemu novinarju je niso pustili stestirati po predstavitvi.

Mi je pa vseeno všeč MS - vsaj trudi se ponuditi nekaj drugačnega. In vidi se, da veliko pozornosti posvečajo kvaliteti ohišja in raznim detajlom - tip je 5 min govoril o tem, kako kul se zapira/odpira tisto vgrajeno stojalo in kakšen kul sound pri tem ustvarja :)

LuiIII ::

Jaz mislim, da je tole lahko idelana reč za na teren in sicer iz dveh razlogov:
- večina obstoječega softwara dela na Win platformi in če imaš že obstoječ desktop software je zadevo lažje in ceneje popedenat za takle tablet kot pa preiti na novo platformo ali pa web (ta tako ali tako večkrat odpade zaradi potrebe po stalni povezavi)
- zaradi peresa oz. toucha je vnos nekaterih zadev (npr. prostorski podatki) bistveno kvalitetnejši (natančnost) in (ali) hitrejši
- razširljivost (vmesniki) in driverji za vse živo in mrtvo, ki omogočajo priključitev od industrijske kamere do dvofrekvenčnega GPS-a.
Če bo cena pro različice v redu (~1000€), potem je to tako ali tako zmaga, ker dajati 5000+€ za razne Toughbooke,... je preveč. Raje nabaviš tri Surface pro za redundanco.

Seveda bi pa si sam želel, da bi Surface Pro ekran imel vgrajen tudi Wacaom tablet, pa četudi je potem za 1mm ali dva debelejši. Ampak to so seveda zgolj pobožne želje vedno nezadovoljnega in čisto preveč v prihodnost zazrtega osebka.

Lion29 ::

@Dani8oy:

ok, prvo mi povej kdaj rabis ti tipikovnico na terenu?

meni tipkovnica na prenosniku ni bila NIKOLI uporabna, pa najsi je še tako dober prenosnik... za kaj nujnega napisat če si res na terenu je ok, drugače pa v resni uproabi uporabljam VEDNO dodatno tipkovnico...

ko pa sem na terenu, mi je VELIKO pomembnejša priročnost in handling... zadošča že(preverjeno) on-screen tipkovnica...tipkovnica v coverju je le plus

torej tablico lahko uproabim na busu, vlaku, postaji, restavraciji, v taksiju, na letalu, v kuhinji, pri stranki, ksratka kjerkoli BP, ne rabim dajat iz torbe odpirat, čakat da se naloži sistem, etc.... meni, miljardokrat uporabnješe....

prenosnik je v večini teh primerov neuproaben.... velikokrat zadošča za desktop mode, na terenu pa v večini primerov pogori.

torej iz mojega vidika, je surface veliko uporabnejši kot katerikoli drugi prenosnik... je pa res treba videt, kako se obnese v desktop mode (s priklopleno tipkovnico, misko in monitorjem, zvočniki in še čim)
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Looooooka ::

Kinect je le beseda, ki opisuje neko tehnologijo, ki jo uporablja tudi Microsoft in "konkretna implementacija" je lahko kakršna koli. Leap Motion omenjaš da:

Not really.
Kinect je direktno vezan na kinect senzor.
Prepoznavanje premikanja nima veze s kinectom, ker je obstajalo ze PRED kinectom. "gestures" pa voice komande tudi.Se pravi sama "Implementacijy" nima veze z besedo kinect.
Kinect @ Wikipedia
Sama "implementacija" ni kakrsna koli.Je specificna za KINECT.
Ravno zato ne mors kr "nekaj" vtaknit tja pa rect, da mas kinect implementacijo(API je opensource in se lahko ze nekaj let igras z njim...dela kar solidno).
Ce vtaknes navadno kamero potem imas kvecjemu prime sensor implementacijo, ki pa je kot sem napisal obstajala ze PRED kinectom.
Lahko das tud uga buga kode not...pa ne bo nikol na nivoju kinecta.Ravno zaradi zdruzevanja vsega kar je v senzorju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Looooooka ()

Limit-sky ::

Kakšno funkcijo ima touch tipkovnica neposredno pod touchscreenom? Ne bi rekel, če bi bila prava tipkovnica s feedbackom, ne pa touch...
My name is mufti. Jype mufti.
And I am extremist.

Bor H ::

Ker je prijetneje da ekran in tipkovnica nista v isti ravnini in da ti tipkovnica ne krade prostora na zaslonu.

bojsi ::

Lion29 je izjavil:

@Dani8oy:

ok, prvo mi povej kdaj rabis ti tipikovnico na terenu?

meni tipkovnica na prenosniku ni bila NIKOLI uporabna, pa najsi je še tako dober prenosnik... za kaj nujnega napisat če si res na terenu je ok, drugače pa v resni uproabi uporabljam VEDNO dodatno tipkovnico...

ko pa sem na terenu, mi je VELIKO pomembnejša priročnost in handling... zadošča že(preverjeno) on-screen tipkovnica...tipkovnica v coverju je le plus

torej tablico lahko uproabim na busu, vlaku, postaji, restavraciji, v taksiju, na letalu, v kuhinji, pri stranki, ksratka kjerkoli BP, ne rabim dajat iz torbe odpirat, čakat da se naloži sistem, etc.... meni, miljardokrat uporabnješe....

prenosnik je v večini teh primerov neuproaben.... velikokrat zadošča za desktop mode, na terenu pa v večini primerov pogori.

torej iz mojega vidika, je surface veliko uporabnejši kot katerikoli drugi prenosnik... je pa res treba videt, kako se obnese v desktop mode (s priklopleno tipkovnico, misko in monitorjem, zvočniki in še čim)


Govora je bilo o resnem delu... za vse to kar naštevaš že imamo iPad.

Lion29 ::

sej pravim, da je za resno delo surface boljsi kot 80% slo prenosnikov!

ima i5 proc, usb3, dober wifi, sklepam, da bo mel vsaj 4GB rama, etc



ok, ram je spekulacija, ma ne vidim vzrka, da nebi mel... in tudi mislim, da ne bo hdd not ampak ssd
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lion29 ()

bojsi ::

Ja saj :)

Jaz pravim, da je tole slabše od ultrabooka glede resnega dela, hkrati pa slabše od prave tablice. Dva minusa torej :)

Še sam MS potrjuje to, saj poleg PRO modela ponuja še "pravo" tablico (ARM model).

Lion29 ::

valda je slabse od ultrabooka

yakaj pa bi bilo slabse od praave tablice pa mi ni jasno 8-O
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

antonija ::

ker je 2mm predbelo za udobno kurcenje po FBju :P
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

bojsi ::

Lion29 je izjavil:

valda je slabse od ultrabooka

yakaj pa bi bilo slabse od praave tablice pa mi ni jasno 8-O


Debelina, teža, ventilatorji in cena.

Še enkrat: zakaj misliš, da MS ponuja tudi ARM model tablice?

Lion29 ::

za tiste, ki bi radi samo tablico, zta tister, ki so pa pripravljeni oprostiti par gramov več in par mm več (večina) za res konkretno napravo, pa ponujajos troj... in tablica definitivno ni slabša...

ne razumem to obsesijo s tanjšanjem.. 100x raje bi imel 1x debelejši sgs2 z veliko bolj obstojno baterijo
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

bojsi ::

Lion29 je izjavil:

za tiste, ki bi radi samo tablico, zta tister, ki so pa pripravljeni oprostiti par gramov več in par mm več (večina) za res konkretno napravo, pa ponujajos troj... in tablica definitivno ni slabša...

ne razumem to obsesijo s tanjšanjem.. 100x raje bi imel 1x debelejši sgs2 z veliko bolj obstojno baterijo


Ti bi imel stroj, uporabljal pa bi ga kot navadno tablico? Stroj se uporablja za resno delo :)

Icematxyz ::

Na x86 verziji maš lahko karkoli kar dela na Windows.


Če tukaj res ne bo omejitev na Market potem je to večja prednost.

meni tipkovnica na prenosniku ni bila NIKOLI uporabna, pa najsi je še tako dober prenosnik... za kaj nujnega napisat če si res na terenu je ok, drugače pa v resni uproabi uporabljam VEDNO dodatno tipkovnico...

ko pa sem na terenu, mi je VELIKO pomembnejša priročnost in handling... zadošča že(preverjeno) on-screen tipkovnica...tipkovnica v coverju je le plus


To ne gre najbolj skupaj, ker dokler nosiš zraven Surface tudi tipkovnico je to praktično enako, kot da nosiš zraven ultrabook primerljive velikosti?

sej pravim, da je za resno delo surface boljsi kot 80% slo prenosnikov!

ima i5 proc, usb3, dober wifi, sklepam, da bo mel vsaj 4GB rama, etc


Tukaj te ne razumem najbolje. Prenosniki na tržišču nimajo takšnih specifikacij ali tako majhni prenosniki nimajo takšnih specifikacij ali kaj točno?

Not really.
Kinect je direktno vezan na kinect senzor.
Prepoznavanje premikanja nima veze s kinectom, ker je obstajalo ze PRED kinectom. "gestures" pa voice komande tudi.Se pravi sama "Implementacijy" nima veze z besedo kinect.
Kinect @ Wikipedia
Sama "implementacija" ni kakrsna koli.Je specificna za KINECT.
Ravno zato ne mors kr "nekaj" vtaknit tja pa rect, da mas kinect implementacijo(API je opensource in se lahko ze nekaj let igras z njim...dela kar solidno).
Ce vtaknes navadno kamero potem imas kvecjemu prime sensor implementacijo, ki pa je kot sem napisal obstajala ze PRED kinectom.
Lahko das tud uga buga kode not...pa ne bo nikol na nivoju kinecta.Ravno zaradi zdruzevanja vsega kar je v senzorju.


Ta del lepo povzame:

The depth sensing technology behind Kinect


O tem sem govoril. Implementacija te tehnologije je pa bolj ali manj poljubna in lahko seveda dajo kakšno drugo "fancy" ime nekolik drugačni implementaciji te tehnologije, ampak ne vem točno zakaj bi dokaj uspešen brand želel potem v drugem lastnem izdelku preimenovati v nekaj tretjega? Lahko pa ga zakaj pa ne, ampak sam ne vidim v tem smisla in ne verjamem, da obstoječa tehnologija ne more biti uporabljena v omenjene namene.

techfreak :) ::

Mavrik je izjavil:

Na ARM verziji z WinRT maš lahko samo Metro aplikacije. Na x86 verziji maš lahko karkoli kar dela na Windows.

Imam občutek, da bodo izgubili delež uporabnikov, ki bi potreboval cenovno primerno tablico z "normalnim" OSom. Osebno že nekaj časa čakam na tablico, ki bi bila med telefonom in prenosnikom, tako cenovno kot tudi po programski opremi.

Vsekakor bi pričakoval podporo Windows Forms in čim večjo kompabilnostjo z Win32, da bi bilo portanje večine aplikacij dokaj enostavno, za začetek bi pa pričakoval vsaj kakšen port Visual Studia ali podobnega razvojnega okolja.

Lion29 ::

bojsi je izjavil:

Lion29 je izjavil:

za tiste, ki bi radi samo tablico, zta tister, ki so pa pripravljeni oprostiti par gramov več in par mm več (večina) za res konkretno napravo, pa ponujajos troj... in tablica definitivno ni slabša...

ne razumem to obsesijo s tanjšanjem.. 100x raje bi imel 1x debelejši sgs2 z veliko bolj obstojno baterijo


Ti bi imel stroj, uporabljal pa bi ga kot navadno tablico? Stroj se uporablja za resno delo :)


a za oboje se ne more?

@Icematxyz: nisem govoril o prenosnikih na trziscu, v trgovinah, ampak o prenosnikih pr uporabnikih doma
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

BigWhale ::

celada je izjavil:

Gandalfar je izjavil:

PIPI: pokazi en kos techa, ki je bil od prve pojavitve na trgu za ogromno ceno do splosne dosegljivosti na voljo v 2 letih. 4K monitorja danes se sploh ne morem kupit.


Lahko sam plačal boš pa ko žuti.

4K resolution @ Wikipedia

Poscrollaj dol, imaš ene par monitorjev, ki podpirajo to resolucijo pa par cen je tut zravn.


Najmanjsi izmed teh monitorjev je velik 36". To so bolj televizije, kot pa namizni monitorji, kaj sele tablice. :>

Lonsarg ::

Limit-sky je izjavil:

Kakšno funkcijo ima touch tipkovnica neposredno pod touchscreenom? Ne bi rekel, če bi bila prava tipkovnica s feedbackom, ne pa touch...


Touch Cover zaznava kako močno pritisneš zadevo! Če se samo dotakneš se ne aktivira pritist, moraš pritisniti. Tako tehnologijo spravit v 3mm je nekaj. Namreč to pomeni da z Touch Cover imaš lahko roko čez tipke, zaznavalo pa ti bo samo tiste tipke, kjer boš dejansko pritisnil in ne samo roko gor položil, to je en razred višje kot tipkanje po touchscreenu in omogoča dejansko 10 prstno tipkanje na vodoravni podlagi.

BigWhale ::

trnvpeti je izjavil:

Ms se na vse pretege trudi.
Pri mobilnikih so ocitno spusili v navezi z Nokio.
Sedaj jim ni preostalo drugega, kot da izdajo svojo tablico.


Err, saj na novi tablici niso zaceli delati prejsnji mesec. Za mobilnike se se ne ve kako bo, vsekakor pa tablice niso zato tukaj ker jim pri telefonih ne gre najbolje.

celada ::

BigWhale je izjavil:

celada je izjavil:

Gandalfar je izjavil:

PIPI: pokazi en kos techa, ki je bil od prve pojavitve na trgu za ogromno ceno do splosne dosegljivosti na voljo v 2 letih. 4K monitorja danes se sploh ne morem kupit.


Lahko sam plačal boš pa ko žuti.

4K resolution @ Wikipedia

Poscrollaj dol, imaš ene par monitorjev, ki podpirajo to resolucijo pa par cen je tut zravn.


Najmanjsi izmed teh monitorjev je velik 36". To so bolj televizije, kot pa namizni monitorji, kaj sele tablice. :>


Najmanjsi je 28", se vedno krepko velik monitor ni pa glih tv. no on the other hand pa mislim da je vecji kot prvi tv, ki smo ga imeli doma :p

opeter ::

Jaz sem si prihodnost vedno tak predstavljal, da imaš neko napravo, recimo pametni mobilnik, kot je iPhone oz. te Androidne naprave, katerega imaš vedno pri sebi, ko prideš na delovno mesto, pa le tega daš nekam na mizo, pa ga povežeš žično oz. brezžično z velikim ekranom, miško, tipkovnico itn.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

trnvpeti ::

opeter je izjavil:

Jaz sem si prihodnost vedno tak predstavljal, da imaš neko napravo, recimo pametni mobilnik, kot je iPhone oz. te Androidne naprave, katerega imaš vedno pri sebi, ko prideš na delovno mesto, pa le tega daš nekam na mizo, pa ga povežeš žično oz. brezžično z velikim ekranom, miško, tipkovnico itn.

Zakaj pa moras prislonit?

Sam racunalnik v monitorji,tipkovnici bo vedno veliko bolj zmogljiv kot mobilnik.

bojsi ::

Lion29 je izjavil:

bojsi je izjavil:

Ti bi imel stroj, uporabljal pa bi ga kot navadno tablico? Stroj se uporablja za resno delo :)

a za oboje se ne more?


Seveda lahko, ampak potem sva spet na začetku, saj zadeva namreč nobene naloge ne opravlja boljše kot namenska naprava. Slabši je v vlogi resnega stroja, in slabši je v vlogi tablice.

Ampak počakajmo na dejanski izdelek in se pustimo presenetiti. Morda pa bo super izpadlo.

PrimozR ::

celada je izjavil:

BigWhale je izjavil:

celada je izjavil:

Gandalfar je izjavil:

PIPI: pokazi en kos techa, ki je bil od prve pojavitve na trgu za ogromno ceno do splosne dosegljivosti na voljo v 2 letih. 4K monitorja danes se sploh ne morem kupit.


Lahko sam plačal boš pa ko žuti.

4K resolution @ Wikipedia

Poscrollaj dol, imaš ene par monitorjev, ki podpirajo to resolucijo pa par cen je tut zravn.


Najmanjsi izmed teh monitorjev je velik 36". To so bolj televizije, kot pa namizni monitorji, kaj sele tablice. :>


Najmanjsi je 28", se vedno krepko velik monitor ni pa glih tv. no on the other hand pa mislim da je vecji kot prvi tv, ki smo ga imeli doma :p

To ne pomeni nič, danes je 30 col velik desktop monitor in hudo majhen TV. Običajen TV je 40+. Velik TV pa 50+ col. Časi so takšni, j**i ga. :)

Limit-sky ::

Lonsarg je izjavil:

Limit-sky je izjavil:

Kakšno funkcijo ima touch tipkovnica neposredno pod touchscreenom? Ne bi rekel, če bi bila prava tipkovnica s feedbackom, ne pa touch...


Touch Cover zaznava kako močno pritisneš zadevo! Če se samo dotakneš se ne aktivira pritist, moraš pritisniti. Tako tehnologijo spravit v 3mm je nekaj. Namreč to pomeni da z Touch Cover imaš lahko roko čez tipke, zaznavalo pa ti bo samo tiste tipke, kjer boš dejansko pritisnil in ne samo roko gor položil, to je en razred višje kot tipkanje po touchscreenu in omogoča dejansko 10 prstno tipkanje na vodoravni podlagi.

We are yet to see this...
Kakšna je potem razlika med tem in BT tipkovnico (full feature), ki ima tudi feedback. Za tipkovnico je meni pač vseeno, če mi meri s kakšno močjo pritisnem gumb. Pri tej zadevi pa moraš prav tako gledat na tipkovnico. Pa pravo tipkovnico si lahko malo prestaviš in prilagodiš.
My name is mufti. Jype mufti.
And I am extremist.

eieieie1 ::

Deja vu anyone? :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: eieieie1 ()

Lion29 ::

cisto normalno, da se zgodi v tej fazi... zato je mel hitro pripravljeno menjavo... temu se rece being prepared :D
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

eieieie1 ::

Lion29 je izjavil:

cisto normalno, da se zgodi v tej fazi... zato je mel hitro pripravljeno menjavo... temu se rece being prepared :D


Lahko bi pa še mal počakali s predstavitvijo, če še zadeva ne dela. Če bi vedeli da je to čist normalno, še zadeve pomojem nebi predstavlali, saj so si že zadosti škandalov privoščili z windowsi in njihovimi blue screeni... Itak pa da vsaka firma pri predstavitvi ima neke backup zadeve, če gre kaj narobe.

zee ::

Ma zdi se mi zelo neprofesionalno, da je bilo le malo resnicno delujocih primerov, ki bi jih lahko novinarji temeljito "pretipali". Sploh tipkovnico, ki ji jo je MS$ tako hvalil, bi morali imeti novinarji priloznost sprobat v zivo. Potem bi izjave Microsofta izpadle dosti bolj resno in manj kot market speak.

Da ne bo pomote: Z zanimanjem spremljam razvoj Windows 8 tako na namiznikih kot tablicah.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

darkolord ::

Ponavadi novinarji sploh nimajo možnosti zadeve videti v živo.

Ciklamen ::

Ja in če je tablica zatajila? Kot da se to ne bi moglo zgodit komu drugemu...sedaj bo pa spet posmeh MSju, ker je moral med prezentacijo izdelka, ki bo čez četrt leta komaj prišel ven, menjati tablico...
- End of the Post ->

eieieie1 ::

Ciklamen je izjavil:

Ja in če je tablica zatajila? Kot da se to ne bi moglo zgodit komu drugemu...sedaj bo pa spet posmeh MSju, ker je moral med prezentacijo izdelka, ki bo čez četrt leta komaj prišel ven, menjati tablico...


Seveda se lahko zgodi, sam imam občutek da se njim take zadeve večkrat zgodijo... Zakaj pa pol predstavljajo neke pol izdelke, če nočejo da se jim cel svet smeje? Ziher si niso mislili, da jim bo ob odprtju običajne IE aplikacije čist zmrzno.

Kakšen posmeh bi še pa bil, če bi se kaj takega zgodilo pri predstavitvi iPada. Še najbolj bedne novinarske strani tipa 24ur bi imele novico na glavni strani. :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: eieieie1 ()

Ciklamen ::

Jaz ne bom kritiziral, niti pohvalil izdelka, ker preprosto še ni na voljo. Dokler ne bo kakšnih reviewov ali podobnega je vsaka diskusija nepotrebna :)
- End of the Post ->

darkolord ::

eieieie1: tudi Applu se dogajajo take zadeve, imas na YT precej videov...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

eieieie1 ::

darkolord je izjavil:

eieieie1: tudi Applu se dogajajo take zadeve, imas na YT precej videov...


Tisti, ko jim wifi ni delal ker so imeli 570 uporabnikov gor priključenih - to ni glih težava mobitela... Kaj so še ostali?

Limit-sky ::

darkolord je izjavil:

eieieie1: tudi Applu se dogajajo take zadeve, imas na YT precej videov...

Zadnje leto bolj malo...
My name is mufti. Jype mufti.
And I am extremist.

Architect ::

Edini razlog da je apple bolj uspešen pri prodaji kot microsoft je reklama. ko je zanič apple 1 prišel na trg, so naredili reklamo da si nekaj več če imaš appla. To so reklamirali tudi tako, da so nekaj znanim osebnostim in nogometnim ekipam dali apple in verjetno še malo denarja in potem je folk dejansko mislil da če imaš appla, si pa nekaj več in so kupovali tisti šrot.
Microsoft takšne reklame nikoli ni naredil, zato je manj uspešen kot 100x precenjeni apple.

trnvpeti je izjavil:

Ms se na vse pretege trudi.
Pri mobilnikih so ocitno spusili v navezi z Nokio.
Sedaj jim ni preostalo drugega, kot da izdajo svojo tablico.
Win ekosistem se pocasi rusi.
Folk pocasi spoznava, da win le ni edini sistem.
Cloud se razvija, tablice se razvijajo, predvsem pa se razvija uporaba na vecih napravah hkrati z syncom med njimi.

Zdaj ne vem, kam cilja ms z to svojo tablico/netbook/hibrid proizvodom?

Za 1000eur za poslovne uporabnike to ne bo slo, za zasebne pa sploh ne.

Se malo, pa folku ne bo vec mar, ce na tablicah ne bo winsev.
In ko jih na tablici ne bodo pogresali, se bo to preneslo tudi na desktop.


Si ti dejansko predstavljaš da bo nek povprečen uporabnik uporabljal linuxe, ali pa do kupil 100x precenjene applove računalnike, čeprav dobi identičen sistem z microsoftovim OS za vsaj 1/2 cene appla? ti to resno, ali pa se hecaš?

Windows so _edini_ operacijski sistem, ki je uporaben za splošno populacijo. je izjemno poceni, na njem dela dejansko VSE. Ne vidim razloga da bi microsoft svoj vodilni položaj izgubil v naslednjih 20 letih. Cloud ga ne bo izpodrinil še kar nekaj časa, za domačo uporabo pa je microsoft top of the top.

se pa strinjam da je tablica predraga. Če bo dejansko okoli 1000 dolarjev, ne bodo prodali niti enega modela.
Microsofto ima pa dejansko problem s prihodom tabličnih računalnikov, kar zaenkrat še niso uspeli izkoristiti. Srčno upam da se z microsoftom ne bo zgodilo podobno kot s kodakom, ko so izumili praktično vse, potem pa tega niso znali izkoristiti.

Zgodovina sprememb…

Gregor Spagn ::

Zdi se usi kregate glede kdo kaj zmore ...
bla bla bla bla...
zgubili ste pa point ...
MS noče prodajat mass tega devica kolkr jst razumem
ampak samo prisilit Samsung, Dell, Lenovo... da naredijo nekej konkretnega in ne naredijo samo copy paste njihovih trenutnih Android tabletov
1 2
3
4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Microsoft pokazal manjšega brata Surface 3 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
5717461 (13400) noob96
»

Microsoft je predstavil novo generacijo tablic Surface

Oddelek: Novice / Windows Mobile
4517268 (14641) celada
»

Samsung predstavil novo linijo naprav za Windows (Phone) 8 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
6620878 (15742) CaqKa
»

Windows 8 je tu (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
27062955 (46888) HupChup
»

Microsoft objavil cene Surface tabletov, ne bodo cenejši od iPadov (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
6819597 (16192) Lonsarg

Več podobnih tem