» »

ime sladoleda?

ime sladoleda?

RandomNinja ::

A se spomnete ko smo bli froci in lizal tist sladoled v obliki sira in bil je okusa vanilije xD , zdej ga nikjer ne najdeš. Zanima me a kdo ve točno ime sladoleda? (mi smo ga skoz klical sir sladoled) sam pod google nč ne najde. :D

stock ::

Najde, najde tudi pod google ;)

Sam ga sicer nisem nikoli probal, me je pa google po 5min napeljal na TSCHISI - glede na slike sladoled v obliki sira, bi moral bit ta :)

RandomNinja ::

woha to je fuu..ing ta sladoled koncno! thanks :D

bajsibajsi ::

Ko sem bil froc, pri nas tega sladoleda ni bilo. :)

Zgodovina sprememb…

Master_Yoda ::

Ta sladoled je bil ful dober se spomnim , ve kdo kje bi se ga dalo dobiti ?

bajsibajsi ::

V katerih letih je bil pri nas?

Master_Yoda ::

Mislim da konec 8o -tih zacetek 90.

genesiss ::

Moral je biti tudi par let pozneje, ker se ga spomnim. Pol se da še to kje dobiti?

mirage ::

Tam v okoli leta 95-98 je še bil pomojem.

PacificBlue ::

Na trgu ni več tega sladoleda, je pa razpisana peticija, da se vrne.:)

http://www.petitiononline.com/TSCHISI/p...

bf4ed ::

Hehe ste pa pravi, o tem sladoledu sanjam že od osnovne šole. In res se ga je dalo dobit okoli 1996-97. Vem da sem ga redno kupoval :)

In res je bil nekaj posebnega.
Ampak zakaj so ga odpravili?
Sigurno je bila kaka prepovedana sestavina zaradi katere je bil posebnega okusa :P

Enron x86 ::

Meni je bil pa en kivijev sladoled (lučka) dober, pa ga tudi ne prodajajo več. Bo treba na kakšen izlet v Bosno, dol imajo čigumije Čunga Lunga, smoki Top Flips... :)
Core i5-4690K@4.7| ASUS MAXIMUS VII HERO| 16 GB Corsair LP DDR3 1866 MHz|
ASUS 970 STRIX| SB Z OEM| Samsung 840 EVO 250 GB|
Seagate 2 TB| EVGA SuperNOVA G2 750 W| Fractal Define R4

GoodSatanist ::

Sem letnik 1983, pa nisem nikoli jedel tega sladoleda.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

DimmniBurek ::

GoodSatanist je izjavil:

Sem letnik 1983, pa nisem nikoli jedel tega sladoleda.

Kje si pa vidu sataniste sladoled lizat? >:D
Šala brko :D
Drugače jest se tudi spomnem tega sladoleda, pomoje glih tam okro 95-96 smo to jedli... A je mel ta sladoled notr take vdolbine? :D
There Is No Stronger Drug Than Reality

5er--> ::

Ja.
 TSCHISI

TSCHISI

Wisse ::

Enron x86 je izjavil:

Meni je bil pa en kivijev sladoled (lučka) dober, pa ga tudi ne prodajajo več. Bo treba na kakšen izlet v Bosno, dol imajo čigumije Čunga Lunga, smoki Top Flips... :)
Žvečilne Čunga Lunga sem zadnjič kupil na Pošti slovenije medtem, ko sem pri okencu oddajal pošiljko.

barakus ::

Jst bi pa tista... kaj sta bla 96 pa 97 od ljubljanskih mlekarn, bela čokolada okoli in borovnica / jagoda notri :)

RejZoR ::

Tisto mislim da je bil Max oz Maks. En je bil čokoladni oblit z rjavo čokolado, drugi pa oblit z belo čokolado, notri pa mislim da borovnica. Niso bli slabi. Mislim da ju je nadomestil Maxim čeprav ni ista zadeva.

Sam pa mal pogrešam tisti "žabji" sladoled od Ljubljanskih mlekarn. Mlečni sladoled z obliki glave od žabe, vanilija in kivi se mi zdi, bel in zelen. Ter bel in roza. Ni bila slaba zadeva. Tega je že kar precej let nazaj, tam okoli 1995-2000... ah nostalgija.

Je pa fajn, da se še vedno dobi Ježka, Toma in Lučko. All time klasika.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

bozicek ::

ce je ker meni dogajal, je bil un k si dobil dvojnega not...dve palcki, dva okusa v enem kosu...

al pa mandarina...oranzena lucka...priblizek tega sem pil v vojski, k je bil en vitaminski napitek (dobil si ga v SDO paketu)
Darila letos samo za poredne

Gigahertz ::

tega sladoleda in točno okusa se spomnim ja. to je bil nek tak bolj trd kremast vanilijev sladoled.

gendale ::

men je bil ježek ful dober

edino večji bi lahko bil

pa točeni k so ga prodajal nekje namest kepic
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

ingeniero ::

Kaj pa tisti, ki je bil mlečni z belo čokolado? Flip?

dr.Akula ::

Enron x86 je izjavil:

Meni je bil pa en kivijev sladoled (lučka) dober, pa ga tudi ne prodajajo več.


RejZoR je izjavil:

Sam pa mal pogrešam tisti "žabji" sladoled od Ljubljanskih mlekarn. Mlečni sladoled z obliki glave od žabe, vanilija in kivi se mi zdi, bel in zelen. Ter bel in roza. Ni bila slaba zadeva. Tega je že kar precej let nazaj, tam okoli 1995-2000... ah nostalgija.


A to govorita od Kvak (kivi and stuff) in Rega (tisti roza) sladoleda :DD Jst tud tega (Kvaka) ful pogrešam, vem da sem ga sicer zelo redko jedel, ampak ko sem ga dobil kot otrok je bil daleč najboljši sladoled tisti čas, tak osvežilen.
Pa spomnim se še enega korneta, pomojem tudi od ljubljanskih mlekaren, ki je imel na papirčju odtisnjeno podobo kozoroga, okus je bil pa pomojem vanilija. Tega sicer ne pogrešam, samo je eden redkih, ki mi je ostal še v spominu.
ni podatka

genesiss ::

Meni je bil TOP sladoled griz-liz od Leda (s keksom in pomarančo). Ko smo hodli dol na morje se ga je pojedlo ohoho.

Enron x86 ::

Ne Kvak. Mislim, da je bil ta kivijev od iste firme (podoben ovitek) kot tisti oranžni, o katerem govori bozicek.
Core i5-4690K@4.7| ASUS MAXIMUS VII HERO| 16 GB Corsair LP DDR3 1866 MHz|
ASUS 970 STRIX| SB Z OEM| Samsung 840 EVO 250 GB|
Seagate 2 TB| EVGA SuperNOVA G2 750 W| Fractal Define R4

Buddah ::

Pa tisti, ki je bil zapakiran v neko "fuzbal žogico" je bil tudi zanimiv! :)

genesiss ::

Z žličko? Ko so meli kartonasto škatlo polno žlic vedno ob hladilniku?
Ja, dober je bil :)

RejZoR ::

Ja, Rega in Kvak sta bila tista :D Btw, te žogice in gambling kocke so bile tud legendarne. Se spomnim, ko so imel res vedno žličke nekje v bližini, tko v traku, da si jo odtrgal :D Ah, to so bili cajti.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Malajlo ::

Te žoge so moji otroc brcal prejšnji teden. Menda se spet prodajajo. Še plastika je podobna ;)
Pogrešam pa Ledenko. Zmrznjeno stepeno smetano.

sss ::

Se mi zdi, da je tole moja mama dajala v kavo :D

sam ponavad sem jst vse pojedel ^^
Ja, en kup zanimivih sladoledov smo imeli.
Se pri vas tudi kej jedl take ozke zmrznjene palčke?
Okus sicer ni bil nič posebnega sam smo pa tega ogromno pojedl

martincek1 ::

Buddah je izjavil:

Pa tisti, ki je bil zapakiran v neko "fuzbal žogico" je bil tudi zanimiv! :)


To smo celo poletje na hrvaškem jedli :)

bozicek ::

Tega imas se zdaj...prejsni teden ga je moja kupila v Tusu
Darila letos samo za poredne

fosil ::

Žogica spet prodajajo ja, ravno zadnič so bile v akciji v tušu, majo pa jih tudi v mercatorju klik
Mogoče je to sicer zaradi EP-ja v nogometu.
Sem pa sedaj ugotovil da so precej nepraktične za jest, kot otrok tega nisem porajtu :P
Tako je!

The Player ::

sladoled v pakungi žogice je bil včasih od ljubljanskih mlenarn sedaj pa dela Leone iz Ajdovščine
http://www.leone.si/

možno je, da je že prej delal Leone za Lj mlekarne, lahko pa so prodal licenco.

Sm pa opazil, da pakunga ni identična, vsaj kar se tiče materialov, za malenkost se je spremenil tudi material (trda plastka, sedaj je pa neka guma).

nostalgija ja, max pa kozorog sta bla zakon, pa kaj vse je še blo pa se ne spomnm več, pa planica v kartonasti embalaži je bla zakon 8-), lih dons sm si nabavu zalogo.

The Player ::

u, a une sladolege še prodajajo od LJ mlekarn k so bli v takih skledškah? Vanilija, čokolada, pa jagoda, se jih spomnm full dobr sladoled, sj je identičn kokr če bi planico jedu, sam spomin na stare čase :) pa prov mel so take slikce gor od vanilije, čokolade pr jagodi je bil pa kos gor :)), pol so pa spremenil pakungo na eno dolgočasno.

krho ::

Malajlo je izjavil:

Pogrešam pa Ledenko. Zmrznjeno stepeno smetano.

Od hvaškega Ledota "Ledenko" se da dobiti.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

flood ::

pa tisti "ledeni" sladoled v podolgovati obliki long jhon al neki tazga limona je bla dobra
eh spomini iz otroštva
Asus A7N8X-X, Athlon xp 2700+, Radeon 9550 Gt, 1Gb ram, 120Gb Hitachi,...
laptop: i3-330m, ati 5650, 4gb ddr3, 500Gb,...

RejZoR ::

Te ledene v kartonastem škrniclu (pomaranča) sem lansko leto kupil v Lidlu. Pa sem ziher, da jih imajo tud drugje.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

bf4ed ::

Ježeka sem pred 3 tedni kupil v Hoferju, sem slučajno zagledal :D

KruceFix ::

@gendale, če se ne motim lahko Ježka in Toma še vedno kupiš v Tušu, pakirane po 8 v škatli. In ja, izredno so dobri! :)
"Bomo videli" so rekli slepi gluhim ...

RejZoR ::

Čeprav bi si včasih zaželel, da bi imel na voljo še večje izvedbe slednjih treh. Torej Maksi Ježek, Maksi Tom in Maksi Lučka. All the same, just bigger. Čeprav po drugi strani pa ima svoj čar ravno v svoji velikosti (sploh čokolada, ki je čez beli del v zelo tankem sloju in zaradi česar je še bolj njami).
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

mr1two ::

Meni se zdi, da če bi se Tom, Lučka in Ježek "zredili", potem nebi bili več to isti sladoledi. Osebno se mi Tom najbolj dopade, ker ima Ježkovo lupino in še neki ekstra notr. Raje kot enega velikega bi pojedel 3 običajne :D...Damn, zakaj ga ni v skrinji :)

korenje3 ::

Master_Yoda je izjavil:

Mislim da konec 8o -tih zacetek 90.


takrat je bi mars pa twix popularen. pa vreče bombonov, ki si jih sam izbral...

Afo ::

RejZoR je izjavil:

Sam pa mal pogrešam tisti "žabji" sladoled od Ljubljanskih mlekarn. Mlečni sladoled z obliki glave od žabe, vanilija in kivi se mi zdi, bel in zelen. Ter bel in roza. Ni bila slaba zadeva. Tega je že kar precej let nazaj, tam okoli 1995-2000... ah nostalgija.


Poleg Rege in Kvaka je bil tud medved Jaka:
http://www.facebook.com/photo.php?fbid=...
Bolje biti mlad in neumen, kot samo neumen!

Mitja24 ::

Mi lahko kdo pomaga pri iskanju imena tega sladoleda in sicer tocno tam ko gospod skenira prva vrsta iz leve 2 sladoled
 Slika

Slika

kopriva60918 ::

Odličnen sladoled se dobi tudi, če se Pingo da v zamrzovalnik, potem se pa razreže vrečko in lahko ližeš ven. Tako mi naredimo, ker nimamo sladoleda, Pingo je pa stalno na dosegu.

VelkBla ::

Mitja24 je izjavil:

Mi lahko kdo pomaga pri iskanju imena tega sladoleda in sicer tocno tam ko gospod skenira prva vrsta iz leve 2 sladoled
 Slika

Slika



Mislis tretji z leve? Roko ima na tretjem sladoledu iz leve. To je bivsi Family Frost. Obstaja podjetje Bo Frost za katero ne vem ali ima kaj povezave z bivsim Family Frostom.

Kakorkoli....tretji sladoled iz leve zna biti gozdni sadezi (waldmeister?) ali pa kaksa visnja/malina kombinacija. Drugi iz leve...ne vem..mogoce kivi/guava?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Najboljši sladoled v trgovini (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8912243 (4001) Robert
»

Hrana iz Lidla, Spara, Hoferja, Tuša, Mercatorja itd. (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
347104603 (41061) zmaugy
»

Kje kupiti sladoled brez okusa

Oddelek: Loža
394941 (3180) techuser
»

trgovinske znamke in kvaliteta (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5911820 (10083) mulc007

Več podobnih tem