» »

Kateri router do 40-50 eur?

Kateri router do 40-50 eur?

«
1
2 3

Moskri ::

Pozdravljeni,

glede na to, da sem popoln noob, bi vaš prašal kateri router kupiti? Rabim ga pa za povezavo s pc, TV in prenosnikom. Našel sem tole in me zanima vaše mnenje!

http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...

http://www.izishop.net/item/Komponente-...

http://www.mlacom.si/tp-link-tl-wa901nd...

Hvala! :)
  • spremenil: Moskri ()

Moskri ::

Help?

Janac ::

wrt54gl priporocam

hojnikb ::

Janac je izjavil:

wrt54gl priporocam

+1
Z kakim custom fw je to še vedno soliden router.
#brezpodpisa

kisser ::

floyd1 ::

Z vsem spoštovanjem do "dedka" wrt54gl, me pa vseeno zanima, zakaj bi danes kupil 10/100 router brez "n". Saj se najdejo novejši (enako stabilni in s podporo ddwrt) n routerji. Za 40 eur pač mogoče rabljeni.
Drugače pa se strinjam, 54-ka je dober router, a leta ga po mojem že precej dajejo.

hojnikb ::

To je vse res, sam če doma nimaš nobene N naprave, ti n router glih nič ne koristi..
#brezpodpisa

Moskri ::

hehe...wtf je tale N?

Janac ::

standard kolk m ti vlece

floyd1 ::

Investicija v prihodnost? Sploh ker nič več ne košta.
Kolega je razmišljal podobno in od prejšnjega meseca ima doma dva "n" laptopa in 54-ko. Zdaj bo verjetno (po 1 letu) spet menjaval tudi router.
Sicer je le moje mnenje, a tudi 10/100 router si danes ne bi šel kupovat. Preko domačih mrež se pretaka hudičevo veliko "podatkov" in je že giga mreža včasih prepočasna.
V praksi pa je res tudi to, da te "n" hitrosti zelo nihajo in niso ravno oh in sploh... Sploh ker sem v bloku in "vidim" enih 6 mrež okrog sebe.

Moskri ::

Lepo...in katerega naj vzamem? hehe

5er--> ::

floyd1 ::

Tp-link ma enega za ca. 55 eur (npr. na mimovrste poglej, tisti s tremi antenami), ki ima vse, kar potrebuješ, da bo router še nekaj časa aktualen in verjetno ne boš ničesar pogrešal. Podpira n, ima 10/100/1000 switch in mu lahko naložiš tudi ddwrt. Veliko zadovoljnih uporabnikov....

SLO_Matej ::

Mogoče Linksys E1500: http://mv.rs/t/2470000619

Tele nove serije so kar fajn glede dometa in hitrosti, tudi proizvajalčev firmware dela super.

hojnikb ::

5er--> je izjavil:

TP Link WR1043ND

Ve kdo kak se obnese dd-wrt na temlem routerju ?
Ker zgleda kr kul pa še 1Gb mrežo ma, fini nadomestek za mojga prastarga asus wl520gc
#brezpodpisa

Mitch ::

Linksys WRT54GL...

floyd1 ::

hojnikb je izjavil:

5er--> je izjavil:

TP Link WR1043ND

Ve kdo kak se obnese dd-wrt na temlem routerju ?
Ker zgleda kr kul pa še 1Gb mrežo ma, fini nadomestek za mojga prastarga asus wl520gc

To je ta, ja. Ima en znanec in z ddwrt dela enako stabilno kot wrt54gl, se pravi ZELO zanesljivo. Hitrosti pa še nismo testirali... Tu na slo-techu so ga pa tudi precej hvalili.

medenko ::

LINKSYS E3200 79,90 bestbuy trenutno.

hojnikb ::

floyd1 je izjavil:

hojnikb je izjavil:

5er--> je izjavil:

TP Link WR1043ND

Ve kdo kak se obnese dd-wrt na temlem routerju ?
Ker zgleda kr kul pa še 1Gb mrežo ma, fini nadomestek za mojga prastarga asus wl520gc

To je ta, ja. Ima en znanec in z ddwrt dela enako stabilno kot wrt54gl, se pravi ZELO zanesljivo. Hitrosti pa še nismo testirali... Tu na slo-techu so ga pa tudi precej hvalili.

heh, potem se bom pa spravu v nakup enkrat, ker je tale asusček res bottleneck v mreži (100mbit, ostale naprave so pa vse 1gbit + samo 16mb rama)
#brezpodpisa

dope1337 ::

Da ne bom odpiral nove teme, bom kar tukaj zastavil vprašanje.

Bi mi lahko kdo razložil, zakaj je TP Link TL-WR1043ND 1x dražji od TL-WR740N

Seveda takoj opazim, da je pri taprvem max. bandwith 300Mbps, pri drugem pa 150Mbps. Pri meni osebno (doma) se to ne bi poznal, saj nimam 20/20 MB/s prenosa. Mi je pa kristalno jasno, da čeprav nimam te linije, se pozna pri prenosih znotraj omrežja. Recimo, pri kvaliteti Full HD filmov se ne bi smel poznat (saj potrebuje le 36 Mbps - kolikor sem nahitro poiskal).

Zanimivo mi je tudi, da ima TL-WR740N 5dB anteno, medtem ko ima TP Link TL-WR1043ND le 3dB. Če bi lahko tudi kdo na hitro razložil razliko me eno in tremi antenami (prednosti treh anten).

Predvsem me zanima, kje si mi bo poznalo teh 30€ razlike v ceni napram preformanse (razen pri hitrosti prenosa podatkov).
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

5er--> ::

Verjetno je še kaj, ampak na hitro:
TL-WR740N ima 100mbitni switch, nima usb porta.
TL-WR1043ND ima 1000mbitni switch, z usb portom (uporabno za sherat trdi disk, tiskalnik ali pa gor priklopit umts modem).

dope1337 ::

kratko, jedernato in uporabno.

Hvala
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

Tralala999 ::

Jst mam linksys e1500 in je špica. Vsaj zame, ker je zadeva trotl ziher. Pa še dela vredu,.

Moskri ::

Hvala vsem za nasvete! Odločil sem se za nakup TP Link WR1043ND, ker ga na vseh forumih hvalijo + razmerje med ceno in performance je več kot odlično :)

Hvala!

floyd1 ::

hojnikb je izjavil:

heh, potem se bom pa spravu v nakup enkrat, ker je tale asusček res bottleneck v mreži (100mbit, ostale naprave so pa vse 1gbit + samo 16mb rama)

Pri današnjih (hitrih) diskih se razlika med 100Mb in 1Gb mrežo pri kopiranju iz enega računalnika na drugi računalnik ful pozna.
Ampak samo zaradi tega ti ni treba routerja menjavat. Nabaviš zraven še GB switch (so danes že smešno poceni) in "žične" naprave povežeš tja. Pa prišparaš nekaj EUR. Če te ne moti, da imaš potem 2 napravi namesto ene.

Linksys e1500 ima le 10/100 priklope. Zgoraj omenjeni TP-link pa 10/100/1000. Kot sem rekel, razlika je tu ogromna, tudi če gor povežeš 5 let stare mašine.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: floyd1 ()

hojnikb ::

Ja switch bi bil tut opcija, sam potem je to še ena dodatna naprava + tale router ko ga mam zdej je res bogi.
Za nekaj časa še bo, potem pa ubodem tegale tp-linka.
Sploh nisn vedu, da so 1gbit wifi routerji tak ugodni :D
#brezpodpisa

nightbird ::

floyd1 je izjavil:

hojnikb je izjavil:

heh, potem se bom pa spravu v nakup enkrat, ker je tale asusček res bottleneck v mreži (100mbit, ostale naprave so pa vse 1gbit + samo 16mb rama)

Pri današnjih (hitrih) diskih se razlika med 100Mb in 1Gb mrežo pri kopiranju iz enega računalnika na drugi računalnik ful pozna.
Ampak samo zaradi tega ti ni treba routerja menjavat. Nabaviš zraven še GB switch (so danes že smešno poceni) in "žične" naprave povežeš tja. Pa prišparaš nekaj EUR. Če te ne moti, da imaš potem 2 napravi namesto ene.

Linksys e1500 ima le 10/100 priklope. Zgoraj omenjeni TP-link pa 10/100/1000. Kot sem rekel, razlika je tu ogromna, tudi če gor povežeš 5 let stare mašine.


kako pa potem ti računalniki, ki jih maš na switch priklopljene, dostopajo do neta? se opravičujem za mogoče bv vprašanje :)

lp

floyd1 ::

Switch priklopiš na router.

Flambeone ::

Da si sposodim tole temo da ne bom nove delal:

Jaz bi rabil router z giga switchom, zaželjen je tudi usb (ni pa nujno)
Edino kar pa mora bit ornk je pa signal, ker mi more dva štuka pokrit !
Veliko se na tem forumu hvali ruter od tplinka wr1043nd
Nekateri pa tudi predlagate router od asusa, kje pa kje se pa še kakšen dlink najde.
Glede na to da je kr velka razlika, mislim cenovna, mi povejte recimo če je nek asus za 100 eur res tolk boljš od tplinka za pol manj ?

Hvala

floyd1 ::

Toliko je bilo pisanja o odličnem dometu tega ali onega routerja, potem pa sem vedno znova ugotavljal, da imajo tisti dobri domet tam-tam z wrt54gl, slabši pač nekoliko manj. Od 6 kom, ki sem jih imel priložnost probat, ni izstopal nobeden.
Če ne najdeš takega routerja, je še vedno (sicer dražja) možnost 2 routerjev in WL bridge-a. Z ddwrt je to precej enostavno skonfigurirat, dela pa (preverjeno) zelo dobro - nobenih izpadov, vsaj pri meni. Drugi router sem sicer kupil rabljen in za drobiž.
Kolega sicer ima v pritličju hiše stari dober d-link DIR 655 in ima dober signal tako v kleti kot v 1. nadstropju, a to je zelo relativno, odvisno od gradnje, postavitve... Pa seveda nima 10 sosedov s svojimi domačimi omrežji, kot jih imam jaz.

nightbird ::

floyd1 je izjavil:

Switch priklopiš na router.



ok, torej recimo nabavim tole http://www.mimovrste.com/artikel/254004... in v en port priklopim kabel iz routerja, v ostale pa pač PC-je.

na taq način bodo vsi žični PC-ji lahko dostopali eden do drugega z gigabitno hitrostjo in imeli dostop do neta? kaj pa brezžični? lahko preko routerja in switcha dostopajo do nekega računalnika priklopljenega na switch?

lp

5er--> ::

na taq način bodo vsi žični PC-ji lahko dostopali eden do drugega z gigabitno hitrostjo in imeli dostop do neta?

Da.
kaj pa brezžični?

Vsi na switchu in vsi na brezžični povezavi se lahko med sabo pogovarjajo in delijo internet.
lahko preko routerja in switcha dostopajo do nekega računalnika priklopljenega na switch?

Da

direstrait ::

Kateri router kupiti? Rad bi imel bi 1GB mrežo po kablih(4 porti bojo dovolj), wifi(hitrost ni glavni faktor) in rad bi forwardal multicast, da mi TV dela povsod. Po možnosti tudi preko wifija.

Z dedkom WRT54GL bi baje šlo ane?(ampak to ni 1GB) Ali se splača kaj mlajšega kupiti?

Hvala :)

medenko ::

imaš tam v temi linksys e3200 iz amazona.de 49€ + ptt nekaj drobiža = deal leta.

direstrait ::

Aha, sem našel. Super! Ima kdo ta router in mu preverjeno deluje iptv?
Hvala, LP

broken/link ::

Glede na to, da IPTV deluje celo na WRT54ki, imho ne bi smelo bit nobene težave. Drugače pa počakaj da se kdo javi, ki to zverino uporablja v povezvai z IPTV. + ali gre IPTV tudi brezžično?

satfinder ::

Cisco vohuni za uporabniki
http://www.monitor.si/novica/cisco-vohl...
Korak do konca in Naprej :).

mtosev ::

na mene ne morejo vohuniti,ker je na mojemu ruterju ddwrt in ne stock firmware
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Jinto ::

To ima samo nova serija, ki ima Connect Cloud, a ne znate brat?

direstrait ::

broken/link je izjavil:

Glede na to, da IPTV deluje celo na WRT54ki, imho ne bi smelo bit nobene težave. Drugače pa počakaj da se kdo javi, ki to zverino uporablja v povezvai z IPTV. + ali gre IPTV tudi brezžično?


Anyone?

blackbfm ::

na mene ne morejo vohuniti,ker je na mojemu ruterju ddwrt in ne stock firmware


na ddwrt je, avtorjem ali hekerjem, verjetno še lažje kaj sumljivega uturit not:P

hojnikb ::

blackbfm je izjavil:

na mene ne morejo vohuniti,ker je na mojemu ruterju ddwrt in ne stock firmware


na ddwrt je, avtorjem ali hekerjem, verjetno še lažje kaj sumljivega uturit not:P

Ne če je stvar opensource :P
#brezpodpisa

blackbfm ::

Ker pred vsakim flesanjem preveris celoten source ter nato zbuildas binary a ne :)

amigo_no1 ::

Cisco Cloud Crap

Title: Rolling back the Cisco Connect Cloud firmware to the Classic EA Series router web interface
Article ID: 25856
http://www6.nohold.net/Cisco2/ukp.aspx?...

Zgodovina sprememb…

djordjevic ::

Evo, jaz sem svojega že dobil, dobim pa vsaj še enega (za kolega). Zna biti torej, da bom imel enega viška. Potrdim, če dobim, pa če koga mika, se lahko kar tu zmenimo.
No grave is deep enough to keep us in chains.

element ::

Linksys E3200 (Wireless-N, 4xGiga port) za 48,89€ na amazonu.

medenko ::

kdaj si djordje naročil? meni so napisali 10.7 cca.

djordjevic ::

Prvega sem naročil menda 1. ali 2.7., pa je prišel ekspresno - 4. sem ga že imel doma, ta (eden ali dva, ne vem) pa znata hoditi še nekaj dni.
No grave is deep enough to keep us in chains.

nanoleet ::

Kaj je prednost dual banda pri domači uporabi?

tac ::

dual band omgoča še 5GHz območje, ki je za zdaj še čisto prazno za razliko od 2.4 GHz, kjer serjejo bluetooth, mikrovalovke, RF daljinci,miške....
Torej imaš vsaj nekaj časa ekskluzivo in skoraj nič motenj...tko pravi teorija, v praksi ti bo pa glih en sosed smetil :)
ps Je že kdo sprobal wireless IPTV na e3200?, tudi jest ga že nestrpno čakam :)
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nov router (optika 20/20) - že spet

Oddelek: Pomoč in nasveti
498850 (2274) Han
»

TP-Link TL-WR1043ND (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Omrežja in internet
813166898 (31791) hojnikb
»

Kateri ROUTER za cim večjo hitrostjo prenosa (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
7020840 (15041) broken/link
»

Kateri router? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6317876 (13359) Poldy

Več podobnih tem