» »

ebay "iz nemčije" kot npr "iz anglije"...

ebay "iz nemčije" kot npr "iz anglije"...

twom ::

Ali obstaja tudi "iz nemčije" tako kot iz anglije?

Lep pozdrav,
Peter

rollbacker ::

RejZoR ::

Lol, Amazon in eBay imata oba strani na isti način. Samo spremeniš domeno v tisto, ki jo ima država v kateri naj bi bil pa je.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

rollbacker ::

če spremeniš na .de imaš nemške ponudnike.

LuGi ::

Oznaci se

Ort
- Deutschland

Ziga Dolhar ::

Joj - tip vas sprašuje nekaj drugega. Namreč, ali po vzoru izanglije.com morda obstaja tudi kak iznemčije.com :-).

Je pa nerodno vprašal, ja ;).
https://dolhar.si/

Machete ::

a to: http://global.ebay.com/ iščeš?
Označi državo iz katere bi rad iskal in je.
Samo mislim, da ti pokaže pa samo oglase, katerih produkte pošiljajo v državo kjer si se registriral.

matej_jack ::

Najprej poglejte kaj je to izanglije.com, nato pa komentirajte. :D Jaz ne poznam nobene storitve, ki bi enako storitev omogočala iz namčije.

twom ::

Obstaja stran http://www.izanglije.com preko katere lahko dobite tudi izdelke, ki jih prodajalci pošiljajo samo znotraj Anglije.
Kolikor sem gledal se splača za kakšne razprodaje, ali pa zelo redke rabljene reči, ki se jih drugje ne dobi, oziroma so občutno dražje.

Iščem pa podobno stran (izanglije) za nemški ebay.

Vedno znova ugotovim, da je v živo veliko lažje prenesti informacijo, ker takoj lahko korigiraš to kar govoriš..., pri pisanju je velika verjetnost napačnega razumevanja, še večkrat pa poudarjanja obrobnih ali/in nepomembnih vidikov vprašanja.

Tokrat sem jaz slabo vprašal...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: twom ()

Machete ::

Verjetno neka splošna pismenost pri tvorjenju vprašanja, poveča možnost razumevanja le tega.. just saying.

RejZoR ::

Jah ne bi škodilo, če bi že v prvem postu dal link do strani www.izanglije.com, da se takoj ve zakaj se gre, jasnovidni še nismo ane...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Tilen ::

@peter_nn

Veliko prodajalcev s samo "Versand nach Deutschland" pošilja tudi v Slovenijo. Le kontaktirati jih moraš in povedat, da smo v EU in kam naj pošljejo. Danes sem ravno na tak način prejel iz Latvije paket za 7EUR, s povratnico.

 Versand nach Deutschland

Versand nach Deutschland

413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Keyser Soze ::

Ja, to je res. Ne drži vedno izjava da pošiljajo samo v Nemčijo. Treba kontaktirat prodajalca in vprašat, je pa tako da kakšni odreagirajo zelo nastrojeno, češ zakaj ne bereš kaj piše v ponudbi, nekateri pa sploh ne. :D

Samo je vseeno velikokrat odgovor pozitiven, sploh če jim poveš, da si del EU ("Slowenien, EU" napišem jaz). Ene sorte magična beseda.

Da bi pa obstajala stran Iznemčije.com pa ne verjamem. Kot prvo smo preblizu, potem je še poceni poštnina in nasploh veliko trgovin BP pošlje v Slovenijo. Ne bi bila rentabilna zadeva.
OM, F, G!

boocko ::

http://www.addressgermany.com

Nikoli preskusili, zgledajo dragi.

twom ::

Machete je izjavil:

Verjetno neka splošna pismenost pri tvorjenju vprašanja, poveča možnost razumevanja le tega.. just saying.
sicer sem na to isto pomislil tudi za bralce ... :)

Tilen je izjavil:

veliko prodajalcev s samo "Versand nach Deutschland" pošilja tudi v Slovenijo. Le kontaktirati jih moraš in povedat, da smo v EU in kam naj pošljejo.

Vem, sem že tudi sam večkrat probal, izgubiti ni kaj.

V tem primeru, bi pa predmet prodaje zelo rad imel, pa še avtor oglasa je zelo eksplicitno napisal in poudaril "samo v Nemčijo", pa še plačilo ima samo preko bančnega nakazila (vem, obstaja riziko, ampak za 100€ me ne bo konec, 99% pozitiven feedback, 386 transakcij, ...)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: twom ()

matej_jack ::

Kaj pa v tem primeru? To sem danes videl prvič - s prodajalcem sem se tudi zmenil, da bo poslal v Slovenijo...
 eBay

eBay


Dieser Artikel kann leider nicht nach Slowenien verschickt werden.
Der Verkäufer hat angegeben, dass dieser Artikel nicht an Adressen in Slowenien verschickt wird.
Sie können den Verkäufer kontaktieren, um mehr zu erfahren oder nach ähnlichen Artikeln von anderen Verkäufern suchen.

twom ::

Edino kar mi pride na misel, da je odgovor avtomatičen, ker ima (domnevam) prodajalec spisek držav kamor ne pošilja (exclude) (in ne samo pošiljam "samo v Nemčijo")...

matej_jack ::

Če bo kdo v podobni situaciji, prodajalec ni mogel več spremeniti seznama držav, kamor pošilja in v tej avkciji nisem mogel sodelovati. Žal. :|

DjTonic ::

Ko kaj kupujem že dam filter, da prodajalec pošilja v EU. Včasih pa se zgodi, da je kakšen cenejši ponudnik, ampak "pošilja" samo znotraj .de. Večinoma se, da z njimi zmenit, da pošljejo tudi k nam, vprašanje pa je kakšna bo cena. Včasih kr nekaj brezveze nabijajo poštnino in ne odstopajo.

kmetek ::

Tilen: daš ebay link za E4200?

Tilen ::

kmetek je izjavil:

Tilen: daš ebay link za E4200?

Linksys by Cisco Router E4200-EE Maximum Performance
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Alamar ::

matej_jack je izjavil:

Če bo kdo v podobni situaciji, prodajalec ni mogel več spremeniti seznama držav, kamor pošilja in v tej avkciji nisem mogel sodelovati. Žal. :|
Ni res. Prodajalec te lahko posamično nazaj vključi. Poslati mu moraš svoj ebay ID. Navodila, kako to storiti, so na ebayu.
http://pages.ebay.com/help/sell/buyer-r...

Sam večkrat kakšnega prodajalca poprosim, da mi omogoči nakup potem, ko se zmeniva za poštnino.

Alamar ::

DjTonic je izjavil:

Ko kaj kupujem že dam filter, da prodajalec pošilja v EU. Včasih pa se zgodi, da je kakšen cenejši ponudnik, ampak "pošilja" samo znotraj .de. Večinoma se, da z njimi zmenit, da pošljejo tudi k nam, vprašanje pa je kakšna bo cena. Včasih kr nekaj brezveze nabijajo poštnino in ne odstopajo.

V podobnih primerih, ko prodajalec nima poštnine za Slovenijo in se naknadno zmenim, da je pripravljen poslati predmet, mu vedno prilimam povezavo do uradnega cenika njegove pošte. V tvojem primeru nemške. Tako lahko okvirno (ali tudi točno, če ima tehtnico) določi težo paketka in s tem tudi ceno storitve. Če imaš predmete do skupne teže 2 KG vedno zahtevaj, naj pošlje kot pismo, saj je precej ceneje od paketne dostave. Prej, ko nisem tega priložil so mi, predvsem Britanci, nabijali 3x poštnino. Sedaj pa večinoma, če že, dodajo pol do enega funta za obloženo kuverto in paypal provizijo. So pa seveda tudi izjeme, ki ne odstopajo od absurdne poštnine, čeprav imajo mnogi med njimi za domačo državo kar zastonj pošiljanje.

Tilen ::

Alamar, višja poštnina je workaround, da prodajalec ne rabi plačat toliko provizije na izdelek. Afaik se na poštnino provizija ne plača. Zato ponavadi najdeš nek izdelek privzeto bistveno ceneje, poštnina je pa veliko višja od ostalih.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

kmetek ::

Alamar: itaq, da služijo na poštnini.

Alamar ::

Tilen je izjavil:

Alamar, višja poštnina je workaround, da prodajalec ne rabi plačat toliko provizije na izdelek. Afaik se na poštnino provizija ne plača. Zato ponavadi najdeš nek izdelek privzeto bistveno ceneje, poštnina je pa veliko višja od ostalih.
Na ebay.com se že nekaj časa provizija na poštnino obračuna tako, da predvidevam, da tudi na drugih ebay podstraneh. Kako to vem? Ker tudi sam redno prodajam na ebay.com

matej_jack ::

Alamar je izjavil:

matej_jack je izjavil:

Če bo kdo v podobni situaciji, prodajalec ni mogel več spremeniti seznama držav, kamor pošilja in v tej avkciji nisem mogel sodelovati. Žal. :|
Ni res. Prodajalec te lahko posamično nazaj vključi. Poslati mu moraš svoj ebay ID. Navodila, kako to storiti, so na ebayu.
http://pages.ebay.com/help/sell/buyer-r...

Sam večkrat kakšnega prodajalca poprosim, da mi omogoči nakup potem, ko se zmeniva za poštnino.

Hvala za to. :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Vse o Ebay-ju (strani: 1 2 3 4106 107 108 109 )

Oddelek: Kaj kupiti
5435936190 (5542) lolipop2
»

ebay.de prodaja

Oddelek: Pomoč in nasveti
457943 (1733) pafewu
»

eBay - "zmaga" na avkciji (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9912085 (6763) Okapi

ebay (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19743242 (32633) Tilen
»

Kako kupiti prek ebay.de

Oddelek: Kaj kupiti
63858 (3722) korpi

Več podobnih tem