» »

Cene rezervnih delov vozil gredo v nebo

Cene rezervnih delov vozil gredo v nebo

1
2
»

šernk ::

Samo malo, 900€ za ogledalo je cena, ki bi jo plačal za ročno narejen izdelek. Verjetno ne bi dosti več stalo, če bi pri orodjarju sfrezal iz polnega kosa plastike tist pokrov, pri steklarju naročil špegučk, pri ličarju vse zbrusil in poštrihal, vgratil servote itd.


pojdi v projekt in povej končno ceno ko dobiš ponudbo, pa samo za frezanje drugega ni treba :)

tudi sam trdim da je maska za moj avto občutno predraga skoraj 220€, sam sem z novim neoriginalnim delom samo na tem mestu prišparal praktično 180€. zato smo lahko še veseli...ko greš na zavarovalnico ti morajo originale računat, pa čeprat triglav potem izplača samo 70% izračunane škode, lahko še za lepo kosilo pospraviš v žep.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Utk ::

zee je izjavil:

Kdor ima denar za nakup Insignie, ima denar tudi za rezervne dele. Pika.

Idiotska logika. Seveda ima, pa zato še ne pomeni, da je tako neumen, da ga razmetava naokoli. Če bi bil, ga verjetno pa res ne bi imel.

innerspace ::

Moja izkusnja.......

Regulator za ventilator in klimo(Opel Astra H):

Opel servis, originalni kos(GM) - okoli 360€
Avtomehanik, nabavna cena za enak(OEM) kos - 220€
Ebay, neznan kit. proizvajalec - 50€

Kupil kitajsko robo, dela kot mora.

Mehanik je omenil nekoga, ki je kupoval nek pod za zascito motorja in zadnje lezaje za Zafiro.. Cene so bile v povprecju 2,5x visje od konkurencnih proizvajalcev vozil.

Opel ima najdrazje rezervne dele(po ceniku uradnega servisa), zato toplo odsvetuje nakup avtov tega proizvajalca. Raje Forda, recimo(his words).
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

Good Guy ::

Folk ponaredkom čisto premalo zaupa.

Sploh pa če hočete original, kupujte v Nemčiji!
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

s51as ::

Nekaj tednov nazaj sem peljal Zafiro na servis ker je svetla lučka za mašino. In so rekli da je treba zamenjat EGR ventil, in da to stane okoli 300 EUR + delo. Sem se odločil da ne bom popravljal in sem plačal 30 EUR za diagnostiko in šel do prodajalne z avto deli, plačal 126 EUR za EGR ventil in 30 EUR znancu da je pošraufal in očistil mašino. Torej skupaj 190 EUR za nekaj kar bi na servisu bilo sigurno 350 če ne več...

Tudi servisi niso neki ful poceni (res pa so na 30k km) mali servis (vsaki tadrugi) 150 EUR, večji servis (ja spet vsaki tadrugi) okoli 250. taglavn bo kmalu na 150k km to pa ne vem koliko bo, sam dvomim da bo na uradnem servisu :)

Tolk daleč nebi šel da bi rekel ne kupovat Opla.. je veliko dražjih avtov kar se vzdrževanja tiče, verjetno tudi veliko cenejših, sam cene na uradnih servisih so res kar poštene.
It's just me myself and I

kalko ::

Oplu se je zadnje čase poslabšalo. Začenši s tem, da na vse, kar je večje od Corse, tlačijo MTV-Nigga-ghetto-size feltne, za katere pride komplet gum skoraj jurja. Verjetno računajo, da bo folk moral pogosteje menjavati končnike, roke in ostale reči na podvozju, ker tista dva prsta gume na feltni ne moreta normalno opravljati funkcije blaženja.

Buggy ::

pa se moja iz tega tedna:

ena od xenon luci je po petih letih zacela svetit po komunajzersko.

original servis zarnica d1s OSRAM 4300K original: 200€

net trgovina : OSRAM d1s 4300K original/standard : 100€

oglasnik oz. forum (dealer): original OSRAM 4300K : 35€ , vzel sem potem OSRAM cold blue 5000K za 45€.


Ker pa moras menjati Xenon zarnice v paru (razen ce hoces dvakrat podirat in imeti tutti fruti luci) pa sem kupil dve in tudi sam zmontiral. Odbijac stran , luci dol ter menjava zarnice cca pol ure mojega casa in skupna investicija 90€...na servisu pa pod 500€ ne bi slo :D

s51as ::

No v bran oplu... sem dal vgraditi tempomat, je bila cena 120 EUR na renault Scenicu pa vgraditev temponata stane okoli 800 EUR
It's just me myself and I

draciel ::

s51as je izjavil:

Nekaj tednov nazaj sem peljal Zafiro na servis ker je svetla lučka za mašino. In so rekli da je treba zamenjat EGR ventil, in da to stane okoli 300 EUR + delo. Sem se odločil da ne bom popravljal in sem plačal 30 EUR za diagnostiko in šel do prodajalne z avto deli, plačal 126 EUR za EGR ventil in 30 EUR znancu da je pošraufal in očistil mašino. Torej skupaj 190 EUR za nekaj kar bi na servisu bilo sigurno 350 če ne več...




My man. malo si tuki reskiral..
Ti si peljal avto na servis, oni so priključili zadevo na računalnik, pokazalo jim je da je kriv EGR ventil. Ti si plačal diagnozo, odpeljal avto, kupil ventil, plačal frendu za delo.

Ok vse lepo in prav in kot očitno si tudi pravilno naredil, vendar lahko nebi.
Tudi meni je na audiju začela svetiti lučka za motor. Peljal sem do enga frenda k ga poznam ter popravlja avtomobile, ter računalnik mu je isto pokazal kot tebi.. kriv je EGR ventil. No če bi naredil tako kot si ti bi se malo uštel, ker NI bil kriv EGR ventil ampak... nek krmilnik ( ne vem točno kakšen, ampak bogi možakar je to s težavo ugotovil, ker ni imel ideje kje iskati.. ).. uglavnem .. človek je menjal egr ventil ampak je še vedno po nekaj kilometrih zasvetila lučka... če bi naredil isto kot ti bi vrgel tudi jaz 250 € proč za ta ventil + to, da sem na koncu moral plačat še za tisti krmilnik cca 180€.

Utk ::

In kako natančno drugače se bi to odvilo na uradnem servisu? Najprej bi glih tako menjali EGR, če bi blo še zmeraj isto, jebiga, bi iskali naprej, zato ti še ne bi nazaj starega inštalirali in vrnili denar.

Vikking ::

Go-ahead je izjavil:

Samo steklo zunanjega vzratnega ogledala Opel Insignie stane:
.
.
..


380 EUR .

Naj se ve!


cca. 20€ steklo ogledala oziroma komplet ogledalo cca. 100€.

s51as ::

draciel, ja to kar si rekel je res... če bi veljalo da na pooblaščenih servisih delajo kakorkoli bolje izobražen serviserji. Pa žal ni tako. Moje izkušnje kažejo na to, da posvečeni znajo samo računalnik priključit in zamenjati okvarjen del.
It's just me myself and I

WarpedGone ::

Je že res, a je vseeno tle zram statistika.
Kdo ma več izkušenj s konkretnim modelom - popoldanc, ki šraufa vse živo kar se premika al pooblaščenc, ki šraufa le eno ali nekaj sorodnih znamk in ima hkrati dostop do baze znanja proizvajalca?
Zbogom in hvala za vse ribe

šernk ::

dober popoldanc ;)

na uradnem servisu so 8 let iskali napako, pravi maček jo je pa praktično iz glave izstrelil, samo takšnih na žalost premalo.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

s51as ::

Več al manj motorji niso več produkt ene avtomobilske znamke ampak imajo isti motor 3-4 firme. In če se en mehanik (ne govorim o popoldancih ampak o nepooblaščenih servisih) speializira npr. na francoze in italiane, je kar dobro pokrit, moja zafira ima naprimer fiatov 1.9 CDTI notri... Seveda so kake specifike ampak tolko jih pa spet ni.
It's just me myself and I

WarpedGone ::

Statistiko je treba pravilno razumet.
Tvo maček je v konkretnem primeru pač zadel, v mojem primeru pa izgubo štroma med vožnjo 'zdravil' z novim akumulatorjem.
Zbogom in hvala za vse ribe

s51as ::

A ti je altrenator crknu?

Sej maš vse mogoče...
It's just me myself and I

WarpedGone ::

Bratu.
Ja, alternator se je vsake tolk cajt odloču, da ne bo več filal. Ko ga je probu v garaži je očitno delal in je lepo zamenjal akumulator. Naslednji dan je bilo na vrsti drugo šlepanje na isti servis...

Boli me to, da je osnovnošolcu jasno, da crknjen akumulator pomeni, da avto ne vžge, ne pa da crkne med delovanjem.
Zbogom in hvala za vse ribe

gruntfürmich ::

temo bi bilo bolje preimenovati v:
slovenčki zakreditirani za predrage avte; nimajo za vzdrževanje
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

ABX ::

zee je izjavil:

black ice je izjavil:

Zee: ni točno tako. Ljudje imajo denar (oz. kredit za super duper avto) potem pa nekako zmanjka denarja za gume, servise in ostali potrošni material.


Luknja v logiki vecine me vedno znova preseneca.


there, fixed!
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Mufasa ::

Model kup avto za 20k in nima za kasko???

Kaj če ti ga sunejo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mufasa ()

WarpedGone ::

Kaj če me trofi strela?
Šit hepns, plačevanje za blažev žegen pa pr men ne pali.

Kako hitro nekater izenačijo "ne dam" z "nimam"...
Zbogom in hvala za vse ribe

Gandalfar ::

En kup tarnanja.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Senzor tlaka pnevmatik - TPMS (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7912879 (7238) rafunc
»

Zanesljivost posameznih znamk avtomobilov (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7111457 (5903) Zimonem
»

Mnenja o opel Astri (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
9048044 (19757) Meizu
»

Kaj narediti z avtom - Fiat Stilo 1.9 MultiJet (2007) (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6410025 (7564) Utk

Izguba na novejših vozilih (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Na cesti
28955467 (48570) Mavrik

Več podobnih tem