» »

Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077

Temo vidijo: vsi
««
6 / 29
»»

Semafor ::

Ste mi brisali post, ko sem napovedal da nekaj smrdi, sedaj pa:

CD Projekt Red Splits Into Two Teams to Make More Witcher and Cyberpunk Games

7982884e ::

kaj smrdi?
vedno je bilo jasno da imajo ogromno ljudi in da bodo se naprej delali na witcher fransizi

dolenc ::

Iz witcherja lahko še marsikaj naredijo. Sam pač Geralta naj pustijo v penziji.

scipascapa ::

Izi ::

scipascapa je izjavil:

https://www.base.com/buy/product/cyberp...

To je 48 €, s poštnino vred pa te bo prišlo isto kot če bi pri nas kupil za polno ceno. Pa do aprila ko igra izide bo šla Anglija že ven iz Evrope in ti bodo lahko nabili še kakšno carino :P

Za PC je cena trenutno po 38,49 € na CDKeys: https://www.cdkeys.com/pc/games/cyberpu...
Ampak 7 mesecev je še prezgodaj za razmišljati o prednaročilu.

scipascapa ::

kje pri ns je toliko ajde? :)

ne mi primerjat retail cen, kjer lahko prodam naprej in pc cen, kjer ne morem nič.

Zgodovina sprememb…

ahac ::

Jasno, da ne moreš primerjat cen.
Na konzolah dobiš slabšo verzijo s 30fps, kjer si prisiljen v uporabo kontrolerja (FPSje se seveda igra s kb+m). Že zaradi tega jaz ne bi dal za konzolasto verzijo niti pol tolk kot za PC verzijo. Ravno za FPSje in RPGje so konzole najmanj primerne. Ta igra je oboje...

Jaz bom sicer kupil na GOG. Zdi se mi prav, da denar dobi CDPR, ker so oni tisti, ki so naredil igro. Brezvezniki, ki prodajajo zastarele konzole, pakirajo DVDje ali preprodajajo cdkeye niso naredil veliko. Zakaj bi moral oni zaslužit več kot avtorji igre?
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

neocodexx ::

Dodal bi samo komentar, da je meni lepše igrat Witcherja na kontrolerju kot na tipkovnici. In ga v bistvu igram samo še na kontrolerju. In po novem kar na tvju. Je bolj udobno. Če bo cyberpunk fps, potem je to že druga stvar, ampak sem tudi Deus Exa uspel preigrat na kontrollerju, ker je dejansko same borbe v igri zelo malo če igraš stealth, edini problem je bil zadnji boss fight...

dolenc ::

Jp, tudi jaz vse rpg obvezno z kontrolerjem. Fps odvisno, načeloma mam tud miša finega, tko da odvisno kakšen je gameplay.

Takrat ko je Witcher 3 vn pršu, nisem imel gamepada, 2jko sem preigral na tipkovnico, sem si ga prov šel sposodit, ker drugače je bil Geralt kot kos mila :D

yayo ::

yep. preslednica za dodge, dvojna preslednica za roll. bljak...

YesMan ::

ahac je izjavil:

Jasno, da ne moreš primerjat cen.
Na konzolah dobiš slabšo verzijo s 30fps, kjer si prisiljen v uporabo kontrolerja (FPSje se seveda igra s kb+m). Že zaradi tega jaz ne bi dal za konzolasto verzijo niti pol tolk kot za PC verzijo. Ravno za FPSje in RPGje so konzole najmanj primerne. Ta igra je oboje...

Jaz bom sicer kupil na GOG. Zdi se mi prav, da denar dobi CDPR, ker so oni tisti, ki so naredil igro. Brezvezniki, ki prodajajo zastarele konzole, pakirajo DVDje ali preprodajajo cdkeye niso naredil veliko. Zakaj bi moral oni zaslužit več kot avtorji igre?


Igra je vsepovsod enaka. Ni slabše verzije na konzolah in ne na PC-ju. Na PC-ju pravtako lahko imaš slabšo izkušnjo (iz grafičnega vidika) kot na konzoli, če je strojna oprema PC-ja slabša kot v konzoli.

"FPSje se seveda igra s kb+m"

FPS-je (in vse druge igre na tem svetu, ki podpirajo oboje) se igra kak komu paše.

Berserker ::

Točno tako. Nima vsakdor možnosti poganjat najnoveše igre na najvšjih nastavitvah in z vsemi bonbončki, ki jih seveda eksluzivno nudijo komponente točno določenih proizvajalcev, ki pa stanejo za ceno dveh konzol ps4.

Sicer pa je Witcher 3 tretjeosebna igra in takšne igre se seveda lažje igrajo na kontroler. FPS so druga zgodba seveda.

Sicer me zanima, če so tudi vožnjo omejili na fps.

BigWhale ::

Berserker je izjavil:

Sicer pa je Witcher 3 tretjeosebna igra in takšne igre se seveda lažje igrajo na kontroler.


Ok, to je neumnost, vsaj kar se tice 3rd person pogleda. Lazje je igrati na tisto rec na katero si bolj navajen. Meni kontroler ne predstavlja nic lazjega igranja, pa sem preigral vse zivo.

Izi ::

Za letalščine in vesoljščine rabiš Joystick, za dirkačine rabiš volan, za streljačine rabiš miško, za platformščine rabiš game controller.
Bolj problematične so RPG igre, kjer je ponavadi zmešano več različnih žanrov. V marsikaterem RPGju izmenično letamo, se vozimo in se bojujemo. Boj pa se ponavadi še deli na streljanje in sabljanje.
Kar dosti igralcev v RPGjih uporablja izmenično game controller in tipkovnico+miško. Pri vožnji avtov uporabljajo controller, pri streljanju pa K+M.

Cyberpunk 2077 bo prvoosebna igra in zato ni primerljiv z Witcherjem. Pri tretjeosebnem Witcherju bi znal biti game controller boljša izbira kot K+M, še posebej, ker nima streljanja ampak samo mečevanje. Cyberpunk 2077 pa bo skoraj gotovo bolj uporaben s tipkovnico in miško, čeprav sem gotov, da se bo CDPR potrudil in ga naredil uporabnega tudi s controllerjem, saj bo igra tudi za konzole.

Berserker ::

BigWhale je izjavil:

Berserker je izjavil:

Sicer pa je Witcher 3 tretjeosebna igra in takšne igre se seveda lažje igrajo na kontroler.


Ok, to je neumnost, vsaj kar se tice 3rd person pogleda. Lazje je igrati na tisto rec na katero si bolj navajen. Meni kontroler ne predstavlja nic lazjega igranja, pa sem preigral vse zivo.


Ne pravim, da se ne da igrat na m&k ampak je kontroler lažji za igranje in se ga hitreje privadiš, ker omogoča bolj elegantno kontrolo pri bojevanju in plezanju, recimo lep primer sta recimo FIFA in NBA.

guybrush ::

https://twitter.com/CDPROJEKTRED/status...

Zgleda bo tudi multiplayer, ko koncajo s contentom.

Izi ::

guybrush je izjavil:

Zgleda bo tudi multiplayer, ko koncajo s contentom.

Večina igralcev se strinja, da multiplayer nima kaj početi v taki igri in je bilo kar nekaj ogorčenja ob omembi, da delajo na multiplayerju, zato je CDPR hitro potrdil, da bo Cyberpunk 2077 ob izidu čisti Single player.
Torej, delajo na multiplayerju, ki ga bodo v igro dodali enkrat kasneje po izidu. Verjetno kot kakšen DLC.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

BigWhale ::

Izi je izjavil:

guybrush je izjavil:

Zgleda bo tudi multiplayer, ko koncajo s contentom.

Večina igralcev se strinja, da multiplayer nima kaj početi v taki igri in je bilo kar nekaj ogorčenja ob omembi, da delajo na multiplayerju


To je spet eno tako posplosevanje. Multiplayer je v taksnih RPGjih lahko odlicna zadeva. Cela Forgotten Realms saga od Bioware-a je imela moznost igranja v Multiplayer in stvar se je odlicno obnesla. Ni pa bil to MMORPG.

Jarno ::

Odvisno od vrste MP. Mass Effect 3 (da ne omenjam CoD...) je npr. imel čudovit multiplayer način, ki pa je bil ločen od single player zgodbe.
Pri Cyberpunku gre imo za dvome, če se povečanje kompleksnosti splača, ker bi se naj dogajala razvejana zgodba z različnimi zaključki.
Če bi se en igralec odločil za eno pot, drugi pa za drugo, potem bi se zgodilo neke vrste protislovje.
Poleg tega je težko usklajevati igralne čase za neke vrste co-op.
Torej thumbs down za MP v štorijanlem načinu, thumbs up za ločen multiplayer način.
#65W!

BigWhale ::

Vse te reci so resljive. In usklajevanje igralnega casa ni noben problem, ce si dva zelita igrati skupaj. Jaz ne pravim, da multiplayer mora biti, pravim samo, da je lahko narejen, tako da je igra povsem igralna in se jo brez tezav igra. Tudi Borderlands se je dal igrat v multiplayer.

m0f0x ::

oo7 ::

Summary of the polish Q&A with developers

https://www.reddit.com/r/cyberpunkgame/...

oo7 ::

Mapa Cryverpunk

Alien123 ::

Lahko bi dali primerjavo z witcherjem

Izi ::

Z Witcherjem se ne da primerjati, ker je tam dokaj prazna 2D mapa, tukaj pa močno polna 3D mapa.
To kar vidimo na sliki je samo del mape, ki so jo uporabili za platnico knjige. Bi rekel, da kar nekaj mape manjka, poleg tega pa gre večji del Cyberpunk mape nekaj nadstropij v globino in več deset nadstropij v višino.

Po moje se ni za bati, da bomo prehitro raziskali vse skupaj. Ne bo pa to toliko mapa za dirkanje z avtom sem in tja ampak bolj za tekanje po stopnicah oziroma vožnjo z dvigali gor in dol.

oo7 ::

Alien123 je izjavil:

Lahko bi dali primerjavo z witcherjem


Cyberpunk 2077 will have a smaller map than The Witcher 3, CD Projekt RED producer Richard Borzymowski confirmed at Gamescom 2019.

Cyberpunk 2077 is set in a single city, Night City, while The Witcher 3 was spread across multiple regions and several cities. Borzymowski explains that Cyberpunk may be smaller in terms of "square kilometers," but players will hardly notice due to Night City's density.

yayo ::

Cyberpunk 2077 delayed to September 17th, 2020
brez veze sem danes vplačal nov pc, lahko bi počakal, do poletja, ko pridejo RTS3000 kartice ven...

yoco ::

Po pravici povedano pričakovano. Tudi Witcher 3 je imel delay in mislim, da celo 2x.

oo7 ::

Kar naj si vzamejo čas in igro dokončajo tako kot je treba :)

Izi ::

OK, ampak to je konkretna prestavitev za kar 5 mesecev. To je 10% celotnega izdelovalnega časa za igro.
Jaz sem se že počasi pripravljal, smo bili že na 90 dni do začetka igranja, sedaj pa smo spet oddaljeni 244 dni do štarta.

Zmajc ::

Zato je super met vse "prihajajoče" igre in novice povezane z njimi na ignoru. Ni hypa, ni problemov.

Osebno komaj zdaj igram AC :Odissey ko sem na steamu Ultimate edition dobil za 40€ :D

Do Cyberpunka pa imam še kar nekaj drugih nepreigranih legend (polek Destiny 2 in PoE).

Vse preigraš, prišpara in še jeziš se ne. :D

Kurzweil ::

yayo je izjavil:

Cyberpunk 2077 delayed to September 17th, 2020
brez veze sem danes vplačal nov pc, lahko bi počakal, do poletja, ko pridejo RTS3000 kartice ven...


Tole je kardinalna napaka, da si greš kupovat nov set-up, po možnosti za +1500€ zaradi ene igre. Jaz sem pred leti dejansko hotel kupit nov komp + pilotski gear zaradi Star Citizena,... pa si predstavljaj kak kekec bi bil danes, ko bi imel 5 let star računalnik, igra pa še nikjer...

Drugače pa mene nikakor ne moti delay izida... naj naredijo igro kvalitetno, pa četudi to vzame kakšen mesec več,... bolje tako, kot dobit ven nek buggast shite, potem bi šele bilo jokanja... sicer to ne leti na nobenega od tu, ampak danes se mi zdi, da mladina sploh nima več pravega potrpljenja in fokusa (že odbata v eni izmed drugih ST topicov)... isto se mi zdi, da se vedno bolj briše črta med totalnim hypeom in pretiravanjem, ter razočaranjem in žaljenjem neke stvari. Se mi zdi, da iz dneva v dan folk manj uporablja svojo glavo in sledi nekim komentarjem in mnenjem drugih... pa pustimo zdej to...

Zmajc ::

Problem je tudi vedno večji budget, ki ga založniki vlagajo v PR in hypanje iger leta pred izidom. Težko se izogneš plačanim hype novicam če redno spremljaš sceno.

Osebno pač vse novice z prihajajočimi igrami ignoriram ...ME NE ZANIMA in grem dalje.

Ko smo bli mlajši smo se ko kreteni po nepotrebnem hypali in potem bli grozno razočarani ko sicer dobra igra ni ustrezala hypu, ki so na ustvarili leta prej. Potem pa se po nepotrebne izliva gnojnica po forumih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zmajc ()

oo7 ::

Multiplayerja naj ne bi bilo pred 2021.

yayo ::

Na cyberpunku so drugače delali že od 2012



Kurzweil je izjavil:

pa si predstavljaj kak kekec bi bil danes, ko bi imel 5 let star računalnik, igra pa še nikjer...
ni tako hudo, kot je mogoče izpadlo iz mojega pisanja. Stara škatla (za katero imam kupca) ima devet let. Vmes sem samo menjal grafične in doda(ja)l ssdje. Je res prestara za gaming na višjih nastavitvah, tako, da je le vprašanje časa kdaj bom menjal. Raje bi seveda imel RTX 3000 kartico ampak potem bi lahko še počakal kak dodatni mesec, da izide peta generacija Ryzenov, vmes bodo napovedali še kakšno novost in potem bi čakal in čakal, ker je vedno kaj novejšega in boljšega na obzorju... Tako pa bom igral. ;)

BigWhale ::

oo7 je izjavil:

Multiplayerja naj ne bi bilo pred 2021.


Tega tko al tko ne rabmo. Multiplayer je lahko tud 2025 delayed.

Buggy ::

Zmajc je izjavil:

Problem je tudi vedno večji budget, ki ga založniki vlagajo v PR in hypanje iger leta pred izidom. Težko se izogneš plačanim hype novicam če redno spremljaš sceno.

Osebno pač vse novice z prihajajočimi igrami ignoriram ...ME NE ZANIMA in grem dalje.

Ko smo bli mlajši smo se ko kreteni po nepotrebnem hypali in potem bli grozno razočarani ko sicer dobra igra ni ustrezala hypu, ki so na ustvarili leta prej. Potem pa se po nepotrebne izliva gnojnica po forumih.


podpisem se pod tole

oo7 ::

BigWhale je izjavil:

oo7 je izjavil:

Multiplayerja naj ne bi bilo pred 2021.


Tega tko al tko ne rabmo. Multiplayer je lahko tud 2025 delayed.


Se strinjam jaz bom tudi igral samo zaradi zgodbe. MP me ne zanima.

Izi ::

Najnovejše informacije pravijo, da so za prestavitev krive konzole, ki so enostavno prešibke, da bi lahko poganjale igro.
Pričakuje se, da bodo naslednjih 5 mesecev, poenostavljali (slabšali) grafiko in odstranjevali podrobnosti, toliko časa da bodo na konzolah prilezli na tistih ubogih 30 fps.
PCjaši bomo pa zato še malo bolj prezirali in sovražili konzolaše :P

https://hop.si/2020/01/23/cyberpunk-207...

Sheteentz ::

Ah, kje so časi low, medium in high nastavitev grafike, ki so dejansko grafiko poslabšale do te mere, da so jo prebavljali tudi bolj rahitični mlinčki. Zdaj jim pa za optimizacijo za jebene konzole vzame dodatnih 5 mesecev.

Izi ::

Sheteentz je izjavil:

Ah, kje so časi low, medium in high nastavitev grafike, ki so dejansko grafiko poslabšale do te mere, da so jo prebavljali tudi bolj rahitični mlinčki. Zdaj jim pa za optimizacijo za jebene konzole vzame dodatnih 5 mesecev.

Low, medium in high nastavitev grafike imaš na PC. Konzole so pa vse enake in kakršna bo tam grafika, tako bodo kritiki ocenjevali.
Praktično vsi pomembni opisi v glavnih igričarskih revijah, ki najbolj vplivajo na prodajo iger, so iz konzol. Zato bodo igro pilili toliko časa, da dokler ne bo celo na rahitičnih konzolah videti v redu.

kitl76 ::

Sem vedel, da bo letos zaradi konzul precej sušno leto. Še dobro, da sem se vzdržal nakupa novega PC-ja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kitl76 ()

Zmajc ::

Ne vidim razloga zakaj igro sploh delajo za sedanjo generacijo konzol. Osebno bi igro prestavil v Q1 2021 in launch naredil na naslednji generaciji.

dolenc ::

Install base je večji, đabe ti delaš high tech, če imaš premalo kupcev.

Lojzze ::

Zato ker je samo PS4 konzol čez 100 miljonov v uporabi,naslednje generacije pa 0.Za močne špile ob splovitvi next gen konzol pa mora skrbeti Sony (oz.mali softič) in ne CDPR.

Izi ::

CD Projekt Red še vedno pridno pili in polira igro in to je sedaj nova in dokončna verzija naše gospodične V, ki bo lahko tudi na naslovnici škatelne verzije katera se bo dala tako obrniti, da bomo lahko izbrali ali bo na naslovnici moški ali ženska.
 nova podoba

nova podoba

Lase so ji pobarvali iz črne na rdečo, obrvi so ji močno depilirali in jo pobrili na drugi strani glave in z drugačnim vzorcem, ...
 stara podoba

stara podoba

oo7 ::

Cyberpunk 2077 features customizable genitals

https://www.pcgamer.com/cyberpunk-2077-...

Izi ::

oo7 je izjavil:

Cyberpunk 2077 features customizable genitals

WTF, a oni to resno? 8-O
Lahko si bom izbral dolžino luleka na mojem junaku? To je pa res pomembno, ja :))
Očitno imajo preveč časa sedaj ko igra izide šele čez 4 mesece.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

Kurzweil ::

Kdo ve, mogoče če boš imel daljšega, boš večji jebač... in kot takšen boš pri karakterjih obratnega spola lahko dosegel več... just jokin'

Mene bolj moti, da je igra kar malce preveč spolirana... nikdar si nisem predstavljal cyberpunka brez gore svinjarije, umazanije, smoga,... seveda tudi s frizurami pretiravajo... bi si želel večjo svinjarijo, kot se za tovrstno okolje spodobi...

TineTone ::

Kurzweil je izjavil:

Kdo ve, mogoče če boš imel daljšega, boš večji jebač... in kot takšen boš pri karakterjih obratnega spola lahko dosegel več...


Sem prepričan da se ne gre za dosežke pri karakterjih obratnega spola. Smo v letu 2020.
««
6 / 29
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dying Light 2 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Igre
18323744 (629) yayo
»

The Witcher 4 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Igre
11217428 (1030) oo7
»

Assassin's Creed Valhalla (2020) (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Igre
26741079 (6312) Kvinta
»

The Witcher 3: Wild Hunt (strani: 1 2 3 427 28 29 30 )

Oddelek: Igre
1488259540 (23406) D3m

The Witcher (202?)

Oddelek: Igre
7879 (669) ahac

Več podobnih tem