» »

Zaradi varnostnih pomislekov IBM zaposlenim prepovedal Siri

Zaradi varnostnih pomislekov IBM zaposlenim prepovedal Siri

CNN - IBM zaposluje približno 400.000 ljudi in pri takšni množici ljudi organizirati IT-sistem in preprečiti uhajanje informacij ni mačji kašelj. Kako zelo je to težavno, je IBM spoznal po letu 2010, ko so uvedli politiko lastnih mobilnih naprav. To pomeni, da lahko zaposleni na delo nosijo in doma za delovne naloge uporabljajo lastne mobilne telefone in druge prenosne naprave. Čeprav IBM-u ni bilo treba kupiti teh naprav, niso privarčevali nič, saj je konfiguracija in vzdrževanja takšnega gozda naprav draga.

Vsak zaposleni mora svojo napravo pred odobritvijo prinesti v IT-oddelek, kjer mu jo nastavijo. Glede na delovno mesto mu dovolijo sprejemanje elektronske pošte ali še kaj več pravic, kot je dostop do internih podatkovnih baz, ki se pred prenosom na napravo šifrirajo, onemogočijo nazaželene aplikacije in omogočijo izbris podatkov na daljavo za primer izgube. IBM je sedaj na seznam nezaželenih aplikacij uvrstil tudi Applovo pomočnico Siri, ker naj bi ta ukaze posredovala Applu, kjer se (lahko) hranijo.

Siri seveda ni edina nedobrodošla aplikacija, saj sta na tem seznamu še recimo Dropbox in iCloud. Siri si je ta naziv prislužila, ker vse zbrane podatke posreduje na Applove strežnike. V pogojih o uporabi namreč piše, da se uporabnik strinja s prenosom, zbiranjem, hranjenjem, procesiranjem in uporabo zbranih podatkov. Med te poleg ukazov za Siri sodijo še imena, vzdevki, odnosi z osebami v imeniku, zbirke glasbe in ostali osebni podatki. Apple nikjer ni zapisal, kako dolgo se ti podatki hranijo, kdo ima do njih dostop in ali se dejansko uporabljajo. Pravijo, da se ti podatki skladiščijo zato, da je uporaba Siri lažja in učinkovitejša. American Civil Liberties Union je uporabnike že posvaril pred uporabo Siri.

8 komentarjev

Apple ::

Hmmm... kater ITjevec pa danes ne uporablja SmartPhonea in kateri SmartPhone tega ne počne?
LP, Apple

OmegaM ::

Apple je izjavil:

Hmmm... kater ITjevec pa danes ne uporablja SmartPhonea in kateri SmartPhone tega ne počne?


Jaz :D
Ni nam lahko, bo pa boljše!!!

carota ::

Siri je ženskega spola in ženske prej ali slej vse izčvekajo. :))

gnilojabolko ::

Apple je izjavil:

Hmmm... kater ITjevec pa danes ne uporablja SmartPhonea in kateri SmartPhone tega ne počne?

Hmmm....Ja velika vecina iz IT stroke ima smartphone, kar se mi zdi cudno ker kot ITjevec naj bi najbolj razumeli kaj pomenijo "odtujeni" podatki oz kaksne so posledice takega pocetja. Sicer potem tukaj spadajo tudi druge reci ne samo telefoni itn...

Gavran ::

A Gmail je pa v redu?
Bodimo strpni do virusov. Tudi virusi gripe, prehlada in AIDSa morajo živeti.

Gregor P ::

Seveda ne uporabljaš gmaila v službene (ICT) namene, razen če delaš na googlu morda:|
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Looooooka ::

Apple je izjavil:

Hmmm... kater ITjevec pa danes ne uporablja SmartPhonea in kateri SmartPhone tega ne počne?

Ze cel mesec sem brez telefona.
Ga ne pogresam :P

TheRiddle ::

sej ga skor ne rabš če maš računalnik. kako so pa včasih prežvel k niso mel mobilnih naprav, pa so lih tko vse naredl pa še bol kvalitetn je blo. jst tut telefona načeloma ne rabm za kej dost druzga k navigacijo (blo mi je bedno da bi mel 2 škatle če mam lahko oboje v enem) pa da me neka tretja oseba kontaktira če me rab, za ostalo google talk, skype, mail, fb chat/mail ...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izsiljevalski virusi se gredo piramidni sistem

Oddelek: Novice / Kriptovalute
3514600 (11614) Dieu
»

Bloiranje spletnih strani

Oddelek: Informacijska varnost
194312 (3304) SeMiNeSanja
»

Delo od doma, uporaba lastne opreme, svojega mobilnika: večja storilnost, več nadur (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
6617784 (13833) Ziga Dolhar
»

Sprejeta Direktiva o obvezni hrambi prometnih podatkov (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
6714197 (11853) Bakunin

Več podobnih tem